Šta je novo?

C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

Nema sta da se prica,za ovu igru mora volan,bez njega nema smisla igrati!

Ne baš. Igra baca na codemasters naslove. Za ovo bi tuga bilo uzeti volan ali korisno ako ga vec imas obzirom da ne postoji steering speed opcija za gamepad pa ne mozes kontrirati kako treba. Ali je grip ludnica, auta zaljepljena, fizika nije neka realnost tako da nema mnogo situacija za kontru. Odnosno moze se urendo izvrsiti korekcija kada podjes gubiti grip i sa ovom brzinom volana. Ali bi bilo najbolje da je brzina 1 na 1 sa tvojim pokretima.
 
Poslednja izmena:
Znaci, ovo ispade nalickana polu-arkada koja nije ozbiljna konkurencija sim naslovima.
 
Znaci, ovo ispade nalickana polu-arkada koja nije ozbiljna konkurencija sim naslovima.

Jedino što ispada je da se samo ovde na Benchu omalovažava ova vožnja iz nekog meni nepoznatog razloga(mada jasno je ko dan) i najviše je pljuckaju oni koji nisu ni probali a o gamepad šoferima da ne pričam:d oni su posebni stručnjaci za procenu:) sve znaju...fizika im u malom prstu što se kaže :d Definitivno su neke sekcije na ovom forumu za izbegavanje...
 
Jedino što ispada je da se samo ovde na Benchu omalovažava ova vožnja iz nekog meni nepoznatog razloga(mada jasno je ko dan) i najviše je pljuckaju oni koji nisu ni probali a o gamepad šoferima da ne pričam:d oni su posebni stručnjaci za procenu:) sve znaju...fizika im u malom prstu što se kaže :d Definitivno su neke sekcije na ovom forumu za izbegavanje...

Po tvojim komentarima kao da si igru probao na tastaturi igrajuci nogom. Koliko slijep pored ociju moras biti da ne vidis da je ovo arkada napravlejna za široke narodne mase na konzolama koje se žive ubiše grudvajuci se u multiplayeru. https://youtu.be/NYgWEkADGlY?t=31

I kada šofer sa gamepadom jasnije vidi od šofercine sa volanom, postavlja se pitanje sta ne stima sa šofercinom.

Da sam za igru saznao prvi put i da ne znam kako se zove, rekao bih iz prve da je ovo novi GRID.
 
Poslednja izmena:
Ja upravo skidam igru. Inace imam i gamepad logitech rumblepad II i volan Logitech Formula vibration pa videcu sa cim ce biti bolje.
 
možeš da kažeš šta god, ali igra je još davno zaokrenula od community assisted RACING SIMULATOR-a - u pravcu joypada, konzola i širokih narodnih masa.

Tacno tako. Ja sam digao ruke cim sam video da su pali pod "ownership" , a samim tim i pogazili ono "nezavisni" i slicne munje.
A da je smrdelo na grid , smrdelo je cim su ubacili filtere.
 
Po tvojim komentarima kao da si igru probao na tastaturi igrajuci nogom. Koliko slijep pored ociju moras biti da ne vidis da je ovo arkada napravlejna za široke narodne mase na konzolama koje se žive ubiše grudvajuci se u multiplayeru. https://youtu.be/NYgWEkADGlY?t=31

I kada šofer sa gamepadom jasnije vidi od šofercine sa volanom, postavlja se pitanje sta ne stima sa šofercinom.

Da sam za igru saznao prvi put i da ne znam kako se zove, rekao bih iz prve da je ovo novi GRID.
Onako kako ja vidim-osećam ovu vožnju ti ne možeš jer voziš na gamepad.u o tome ti ja pričam ali ti si uporan i to ti je... Evo ja kažem da je Simulacija i šta sad? Samo ti nastavi svoju filozofiju ja odoh da uživam u ovoj odličnoj vožnji(moje mišljenje) pozz
 
Poslednja izmena:
Onako kako ja vidim-osećam ovu vožnju ti ne možeš jer voziš na gamepad.u o tome ti ja pričam ali ti si uporan i to ti je... Evo ja kažem da je Simulacija i šta sad? Samo ti nastavi svoju filozofiju ja odoh da uživam u ovoj odličnoj vožnji(moje mišljenje) pozz


Ponašaš se kao klinac. Nije bitno sta sam ja rekao i sta si ti rekao. Bitne su činjenice a činjenica je da je igra odlutala od dvije stvari: "simulacija" i "community". I nisam rekao da je igra djubre niti sam rekao da ja znam bolje sa gamepadom nego ti sa volanom, ali da vozam na dugmad vidio bih da je fizika arkadna. Ako ti zaista ne vidis razliku od ove igre u odnosu na LFS, corsu, rfactor ..onda mijenjaj volan.

Ja spletom okolnosti me mogu koristiti volan ali sam se dovoljno naigrao simulacija da mi ne treba puno da vidim problem hendlinga. Probaj ovo u igri: Par puta slucajno gazio van staze pa mi nije bilo jasno da li imam pogresan osjecaj za tockove ili ne gubim grip. Ovo je smiješno i za arkadu:

[youtube]M6NhSsmpYb0[/youtube]
59ffd8069884e5ec4f92d14fb1bd55bd.jpg


A ovo se desava i na stazama gdje je pored staze direktno prasina ili pijesak. Na gameplay klipovima sam mislio neko proširenje koje se jasno ne vidi, ali nije. Posebno obrati pažnju na lijevo izletanje i prati brzinu, cirkus. Naravno, pomagala su iskljucena.

Ovo direktno stvara problem u competitive gejmingu, odnosno, u multiplayeru. Ja cu ovo kupit kako sam vec nekoliko puta rekao, ako budu neki penali u MP a ne grudvanje, ali da je razočarala, jeste.
 
Poslednja izmena:
To sa izletanjem van staze i kraćenje putanje je čini mi se odlično rešeno, čim malo izletiš javlja da ne važi krug tj ne računa vreme za isti... Ja sam stavio podešavanja na Pro i sve pomoći na off, na kraju krajeva nećemo se ovde prepirati ko klinci što kažeš ali činjenica da je vožnja solidna i pruža mi dosta zadovoljstva sa volanom baš je dobar osećaj a na kraju to je i jedino bitno...
 
krastavac, ne vredi, i dalje se ljudi tripuju da je poenta vožnje u proklizavanju i driftovanju u kombinaciji sa kontriranjem volanom.
 
krastavac, ne vredi, i dalje se ljudi tripuju da je poenta vožnje u proklizavanju i driftovanju u kombinaciji sa kontriranjem volanom.

krastavac, ne vredi, kad LOL i DOTA gejmeri skinu voznju zbog hajpa i grafike, iako ne vole voznje, pa ubedjuju ljude koji to voze 15 godina, sta je realno a sta ne :) Zar nije to malo glupo, i prosto ne vidim razlog zasto to neko radi. Mislim, daj neki RPG zanr ili sta vec volis i pratis, i da ja koji ne igram taj zanr, dodjem onako i hvalim neku 'prostiju' igru.. Ili dodjes ljudima koji voze Flight Simulator i ono umeli bi da spuste avion ako se piloti zaglve u wc-u, banes im i kazes da je to smesno, Top Gun II je simulacija :)

Karikiram naravno, CARS nije u tom rangu ali svima koji prate je jasno gde je i sta je, i malo je smesno kad casual vozaci banu i nesto pametuju, zar ne?
 
Pa ovde su svi casual vozaci, ne vjerujem da ima iko da vozi profi trke (real life) pa da zna uporediti da je ovo mjerodavna simulacija ili ne. To sto neko svakodnevno igra igre odnosno simulacije voznje ne mora znaciti da je on mjerodavan da kaze da li je nesto dobro ili lose preneseno iz stvarnog zivota, jer naravno ne moze doci do tog saznanja ako samo sjedi za kompom, a sumnjam da ima onih koji malo voze pravu formula, malo "prave" forumle u igri. U globalu simulacija ne odskace realnoscu od nekih trenutnih naslova, medjutim niti je vrijedna velikog hvaljenja niti kudenja.
 
Poslednja izmena:
Here we go again :/
Imali smo vec tu raspravu u Assetto Corsa threadu. Sasvim je jasno da je fizika prostija - forza like iz jasnih razloga, ali to ne znaci da je u bilo kom slucaju losija igra od AC.
 
Poslednja izmena:
Borise, shvati da ovde niko nije ni krenuo da natura drugima da li je nešto realno ili da li je A realnije od B, to ljubitelji sim igara imaju potrebu da nameću ostalima, a svi ostali valjda trebaju da poštuju njihovu odluku da li je nešto realno ili ne. Dakle, poređenje ti nema veze sa vezom. Ličiš na one likove koji dođu u Battlefield tred i ubeđuju ostale da je igra manje ili više realna jer je balistika metaka urađena manje ili više realno pa metak pada kao kod pravog snajpera, a to što 100 drugih stvari ne valja ili valja, to nije bitno.

Sve u svemu, da li se još nekome dogodio gore spominjani bag sa kočnicom koja ne funkcioniše (iako volan savršeno radi i na PC-ju i na PS3), ili sam jedini te sreće?
 
Here we go again :/
Imali smo vec tu raspravu u Assetto Corsa threadu. Sasvim je jasno da je fizika prostija - forza like iz jasnih razloga, ali to ne znaci da je u bilo kom slucaju losija igra od AC.

Sjecam se te rasprave, ali ocigledno da neki ljudi forsiraju da se o tome raspravlja.
 
filipenko Šta je sa custom wheel postavkama ? Ako tada ne prepoznaje pedalu onda..

Probaj pedalu adresitari kao gas ili kvačilo. Cisto vidi da li je taj dio volana totalno nepoznat igri ili je problem funkcija.
 
Ljudi pa ako tako gledamo nijedna ova vožnja nije realna jer ovo su IGRICE ,zamislite u stvarnosti vozač uzme gamepad sedne u kola i napravi rekord ko od šale:d jel može to pa ne može :) ,naravno poštujemo AC za fiziku koju ima i ona je simulacija br 1 i biće tako još dugo,ali isto tako mogu da kažem da je Pcars odmah iza što se tiče svega a biti odmah tu pored AC je sasvim dovoljno za mene jer znači da vuče većim delom na sim a ima odličan izbor vozila,loakcija,dobar online kako stoje stvari itd. Sve u svemu drago mi je da izbor postoji i konkurencija pa od toga možemo biti samo na dobitku...i manite se više zajebancije šta je bolje odnosno gore,svako ima različ ukus pa izvolite vozite šta vam leži i zdravo,evo dva moja klipa da ne bude da samo pričamo nego i vozimo :) (nisam jurio idealan krug i vreme:D )



 
Ljudi ovo su radili vozaci, strucnjaci, programeri dosta dugo, ako oni ne znaju da naprave ono sto rade, znaci da nisu bas pametni, lepo je sto mozes da vozis neka kola na nacin kako je to u stvarnosti, a da ne pogines i ostala filozofija ovde je grafika totalno ludilooo i od sad proglasavam samo zurku i zurku :D:D:D :banana::banana::banana:
 
^poprilicno naivne tvrdnje.

Prvo , vozaci i strucnjaci pa cak i programeri :d mogu da rade to i 20 godina , kad im je zacrtano da ne bude realisticna igra , sto je steta jer su u pocetku obecavali simulator.

Drugo , ni jedna simulacija ne priblizava voznju u stvarnosti ni 20% , cak ni AC. Pogotovo na stazi.
 
Ne znam sta da vam kazem osim da sam upravo odvozao jednu od najubedljivijih trka sa AI od kako znam za simulacije. Uzeo Asto Martin Rapide Hydrogen (vrhunski model, fizika i zvuk), izabrao GT4 grid i udri 15 krugova na Spa. 10 od 15 krugova sam imao borbe sa dvojicom, povremeno branik na branik, i jurnjava 20m iza AI kao svoj ghost da gledam, toliko smo slicna vremena pravili, brutalno dobro iskustvo. Sto se toga tice AC moze da mu pljune pod prozor. :D

U prevodu nalozio sam se k'o mlad majmun jer mi je realno muka od hotlapovanja u AC.
 
Poslednja izmena:
^poprilicno naivne tvrdnje.

Prvo , vozaci i strucnjaci pa cak i programeri :d mogu da rade to i 20 godina , kad im je zacrtano da ne bude realisticna igra , sto je steta jer su u pocetku obecavali simulator.

Drugo , ni jedna simulacija ne priblizava voznju u stvarnosti ni 20% , cak ni AC. Pogotovo na stazi.

ma 1% hahaha :D
 
Jel mogu nekako da iskljucim onu liniju koja mi govori kojom putanjom da vozim, valjda se zove track lane assist? Ne mogu nikako da nadjem, i google mi nije pomogao.
 
Jel mogu nekako da iskljucim onu liniju koja mi govori kojom putanjom da vozim, valjda se zove track lane assist? Ne mogu nikako da nadjem, i google mi nije pomogao.

ja trazim da to ukljucim posto ne mogu krivine pogoditi, odma sam na pro stavio :D
 
Odlicna je igra ali reci da je ovo kojekakav ozbiljan simulator to je smesno... Asseto Corsa je realnija po tom pitanju ali je ovo daleko kompletnija i zanimljivija igra ;)
 
Kome treba raw output za x360 (raditi naravno na svoju odgovornost obzirom da posloje modifikacije gamepada, igre ne prepoznaju x360 kao gamepad):

I found a way for getting raw output for users of xbox 360 pads or compatible since I remembered that I did that for NFS Shift 2, but the problem is that it's not something I'd recommend UNLESS you are a PC POWER USER and know how to properly install, uninstall and reinstall drivers and configure the diverse settings.

So if anyone is interested the steps are the following, again only for EXPERT users and if you have a XBOX 360 controller:

1- Download XBCD drivers which can be found here. I installed XBCD_Installer_0.2.7.exe version.

2- Go to start menu, find the newly installed folder XBCD and Run XBCD setup utility as administrator (right click on it).

3- In XBCD config window I chose the XBCD 360 Emu map (left bottom corner) and clicked apply, might need to unplug your gamepad and replug it again. Then I chose type as Joystick (on top of the window) set deadzones to zero (you can change after if you want but I wanted all raw, and don't enable full range...). Applied again.

4- Open control manager and click on devices and printers. There should be a icon of the xbox controller or similar, right click on it and select "game controller settings", then click on properties and chose the settings tab. I advise to first click on reset to default, then you can calibrate it if it has some particular problem like not being centered, etc. check if everything is ok on the test tab.

5- Launch Project cars :rolleyes:, go to options and select custom wheel, then map your sticks, keys at will.

6- It needs to be calibrated otherwise game gives something as a 200º steering lock so it will get understeer on some corners. Follow instructions. I found that at around 360º it's enough.

7- Put the available settings at your taste, deadzone, steering sensitivity etc. Personally since it was for test I left everything at 0 - 50 and disabled all filtering (speed sensitivity 0, etc)

8- Play and test :D

Vjerovatno ce na win8 biti problem sa unsigned drivers restrikcijama pa treba to isključiti. Poslije se zabaviti malo oko kalibracije volana ali je input odlican.
 
Obavezno pogledajte ovaj klip pogotovo ko vozi sa volanom ima toliko podešavanja za FFB da je to strašno. Ja nisam izvalio ni pola do danas, ali lako je Gendjiju kad je dobio uputstvo :D

 
Poslednja izmena:
lol dal je moguce da ovoliko podesavanja ima, ko moze sve to podesiti muke zive :D
 
Nazad
Vrh Dno