Šta je novo?

Boravak u Nemackoj do 3m (provereno)?!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U Svedskoj se pre isteka tri meseca ide u imigracionoj sluzbi i popunjavaju formulari za produzavanje boravista od 6-12 meseci,tako nesto.
 
Poenta je da nema pravila. Putujem preko 10 godinu shto poslovno shto privatno, mozda su me 2-3 puta pitali za novac, desilo se da jednog carinika nije interesovalo shto imam karticu , trazio je kesh , ali me je pustio posle smaranja od 10min. Jednom nas nisu pustili da udjemo verovali ili ne u Hrvatsku , a pasos pun viza i pecata ... cak su nam lupili zabranu ulaska u istu na 2 dana ... ?! Secam se da me je Cale ubedjivao da je to sigurno bilo zbog toga shto su imali neku zvanicnu posetu poredsednika USA ili tako neke visoke zvanice ...

Uglavnom , verovatno neces imati problem, ali to niko ne moze da ti garantuje ... dakle bolje spreciti nego deportacija :)
 
Za autora teme, cime ides u Nemacku?
Jel on rekao kako ide, posto mi ispisasmo (dobro, ja nisam) kako da udjemo u Nemacku avionom, kolima, peski, kao zatvorenik, kao terorista,.... :)
 
Autor se vec duze vreme ne javlja... garant je u nekom norveskom imigracionom zatvoru :D
 
Sto znaci da mu je bolje nego nama 10x ,)
 
Sad but true... :)
 
Inace, samo sam rekao kakav je zakon, pravila, sta vec. Vi ga postujte ili ne.
Po poslednjoj informaciji koju ja imam, jeste potrebno 70 evra po danu boravka u uniji.
Zakon kaze da ne mozes da predjes raskrsnicu dok je crveno svetlo na semaforu. Ako sve prodje OK, niko ne naidje, mozes da pokusas prelazak, mozda uspes bez posledica...
Isto je i sa novcem koji se nosi.
Rekao sam kako jeste, a vi kako hocete. :)
Problem je ako na granici kazes da ides u soping u Segedin, a ides na mesec ili tri negde, u neku drugu drzavu, uz to ucestvujes u saobracajnoj nezgodi, ugasio si.
Samo pametno. ;)
 
Pravila za novac se razlikuju od drzave do drzave, nije svuda ista cifra i ista pravila.
 
Ne sporim. Znam da sam ovu informaciju dobio kad sam planirao neki put.
U svakom slucaju, treba se dobro informisati pre polaska.
 
Nema pravila. Prosle nedelje sam bio na Minhenskom aerodromu bez zadrzavanja i pitanja. U maju isto Minhen ali manje zadrzavanje sa par pitanja. Mozda mi se 2 od 15 puta desilo da me "cede" duze od par minuta na nemackim aerodromima, oba puta neke "robocop" zene. Sa "strogim" nemcima nikad nisam imao problem, samo pitaju "business?" i vozi dalje.
 
Haha kakvi ste vi likovi obozavam vas :D Radim ko crnac i izgledam isto tako...tj zavrsih upravo sa poslom ovde, od sutra godisnji i paljba dao bog!

Sto se nemacke tice, idem kolima naravno, nosim i kes imam i kartice, mogu da ponesem i potvrdu od inteze koja kaze da imam par hiljada na racunu posto mi je ostala od amera kad su me odbili za vizu. Verovatno cu uzeti i osiguranje, kontam da je za tri meseca oko stotinak eura sto i nije lose jel.
Inace idem kod dede koji ima 87 godina i ako sam ga dobro razumeo on moze da mi produzava boravak tamo nesto poput ovoga sto je mirza82 napisao na 3 ili 6 meseci bez ikakvih problema sto me je prilicno usrecilo sinoc kada je izjavio :D
 
ja sam avionom otisao prvog maja u nemacku. ono sto sam ja video/cuo i ovaj put je sledece:
nase pretresu uzduz i popreko na pasoskoj kontroli, verovatno iz iskustva. sto pitanja a bude i da te ostave po strani. pitanja su cesto koliko ostajes, koliko novca imas kod sebe, kod koga ides i zasto ides i jos dosta toga. ja sam bio na pocetku reda a vec su jedna devojka i jedan tip ostavljeni po strani. devojka nije imala dovoljno novca a tip nemam pojma. secam se samo da su isli po tipa koji je cekao devojku da potvrdi sto je rekla.
uglavnom ja sam prosao sa guten tag, danke...pasos evropske unije.
 
Ma idi cuvaj dedu i ne vracaj se u ovu rupu, ziveli :wave:
 
Proday osiguranje za 3 meseca jeste toliko. 100ak eur. Pazi samo da krajnja destinacija NE pise Nemacka :)
Ne nosi izvestaj banke. Ne znaci njina nista.
 
Deki sto ne sme da pise nemacka kao krajnja destinacija?!
 
Koliko se ja secam, meni je u osiguranju pisalo kao krajnja destinacija Nemacka, ne mogu sad da ga nadjem.
 
Aman!

Proday:
u slucaju auta:
-natankujes auto,potrpaj stvari sta mislis da ce ti trebati,
-uzmi osiguranje RADI SEBE (nikad se ne zna) i stavis kod saobracajne,ako se ne daj Boze nesto desi (bolnica bla bla,osiguranje pokriva)
-ides pravac na Horgos,ako su ti poznati putevi u Banatu posto vidim da si iz NS,jos bolje na Djalu (rade od 7h-19h).
-velika verovatnoca da ce te madjari pitati pitati gde ides,kazes BILO KOJE mesto u MADJARSKOJ,najbolje je reci Tesco ili Arkad shoping u Segedinu,pola Srbije ide tamo (salama i sir fora :))
-ako imas puno kofera tj licnih stvari,kazes npr da ides na Shiofok-Balaton,ides da letujes (vrlo popularna destinacija u Madjarskoj)
-uz standardan pregled auta vise te NISTA nece pitati,pogotovo na Djali,pogotovo ne koliko imas para
-posle prelaska obavezno pravac prva benziska stanica ili ovlasceni Vigneta diler (imas par trafika usput) cena oko 10-12 evra,madjari jako kontrolisu,nemoj se zezati stim
-PRE austrijske granice,oko 100km imas benzinsku stanicu,uzmes austrijsku vignetu/matricu,cena 8 evra,kod austrijanaca je 12 ista,ako ti je do stednje
-ako ti je bitna usteda para na gorivu,sidji sa autoputa u Austriji i Nemackoj,razlika je i do 50 centi po litri
-obavezno se pridrzavaj brzine,kamera milion na autoputu
-obavezno poneti standardnu opremu (trokut,prva pomoc bla bla) u slucaju kontrole
-u Nemackoj jako obrati patnju na parking zone i oznake,jako su "osetljivi" na to :)
-e da,ako si pusac,ne smes vise od 2 (DVE) KUTIJE cigareta preko grane,ako te navataju sa vise,obro si bostan ili vise od 1 lit zestine

da ne bude da lupam i da budes uveren u pricu,imas u attachmentu "izvod" iz mog srpskog pasosa,koji je pun :)
 

Prilozi

  • DSC03901.jpg
    DSC03901.jpg
    891.2 KB · Pregleda: 187
Poslednja izmena:
Ako ides kolima nemas problema. Samo gledaj da ti lupe pecat pri ulasku i izlasku, Madjari umeju da budu lenji ponekad.
 
Mislim da nema potrebe da toliko sebi komplikuje jedan put.
Pazi sve ovo sto si mu ti napisao je ok, stvarno su saveti na mestu, ali on sve to da popamti i da isprica carinicima gde ce da kupuje salamu i gde ce da se sunca. :D
Previse informacija za 5min posla, koliko ce se zadrzati na carini kada on dodje na red, samo moze da mu u trenutku zakomplokuje situaciju.
Procice bez problema, verujem da samo jos vise zbunjujemo coveka oko stvari koje nije uopste opasna.


Ako ides kolima nemas problema. Samo gledaj da ti lupe pecat pri ulasku i izlasku, Madjari umeju da budu lenji ponekad.

Ovo je tacno, meni jednom nisu lupili pecat da sam izasao iz Madjarske, ma srecu nisam imao problema za ponovni ulazak.
Mrzelo me da izlazim iz busa i da se svadjam sa carinikom. :d
 
Poslednja izmena:
Situacija MOZE biti opasna,jer ako naleti na nekog bilmeza od carinika,moze da mu rasparca auto ako mu se tako..... cefne,samo kaze stanite sa vozilom sa strane,oteraju u garazu i rasturanje.
Zato sam mu savetovao prelazak-Djala,to tamo nikad nisam ni cuo da rade,kamoli video...Na Horgosu su vec zeznuti,ipak tamo i turaka i bugara i svasta prolazi...
Moj poznanik se pravio frajer pa je tako prosao,sve pod izgovorom "sumnjiv si"... ali sam je trazio...
Carinici uglavnom znaju minimum srpski i kada cuju Tesco-Arkad,oma pustaju,sta ima tu mnogo da pamti...
Jedino ako ponese 1 ili vise kofera a sam je (jok,i nije sumnjiv,ide negde sa koferom...) onda mora da lupa da ide na neko letovanje u Madjarasku,jer ako se samo "izlane" da ide u Au ili De,oma sledi: gde,kod koga,zasto,koliko para,stanite sa strane...
Veruj mi,puno puta sam video na Horgoskom prelazu...

Opet se vracam na Djalu: zena i ja pre 2 meseca sa 3 puna kofera isli u Nemacku,pita carinik na Djali kuda,mi: kod drugara u Segedin.Prijatan put! i cao...
 
Poslednja izmena:
Au covece, pa ovo se razvila prica kao da treba da pretera 10 kila dopa preko grane.
 
hehe e bash i ja gledam isto :D

btw DukeLander hvala na opsirnom postu i savetima (hvala i svima ostalima naravno); mislim da sam vec negde i napisao da sam vec isao kolima jednom prosle godine (doduse na dosta kraci period), i naravno sve sam manje vise postovao kao sto si i napisao...samo sam rekao da idem kod dede u Berlin u posetu i prosao bez ikakvih problema (doduse jesam stao malo sa strane, rutinski mi pretresli auto i to je bilo to)!! Inace nisam isao preko austrije, blize mi na cesku pa drezden i berlin :wave:

Uriel: pa tako nesto je i u planu dao bog od kada su me ameri odbili za vizu!!
 
Poslednja izmena:
Znaci i ti si u klubu odbijenih za US vizu :) Ah taj 214b
 
Meni su pre par meseci nase srbende na Horgosu na izlazu iz Srbije rasparcavali Corollu 90-to godiste koja ne vredi vise od 500 e, limarija trula gde god zavuce ruke postoji mogucnost da isece ruke kroz one najlon rukavice :D
Kaze sumnjivi smo im bili (drugar nosio crvene naocare i suskavac).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno