Šta je novo?

Banka Intesa

Nije samo Intesa, u ERSTE je masovno prisutna zloupotreba, moja djevojka radi na reklamacijama, kaze da ne mogu da "ociste" koliko toga pristize (dnevno po 3-4 minimum samo kod nje).
 
jel to onda znaci da su virtuelne ipak sigurnije jer ako je stavis da je jednokratna ne mogu da je zloupotrebe
 
Jeste, mislim da smo se opustili (pricam u svoje ime).
 
Kako da virtuelnom karticom plaćam mesečne članarine? Spotify, teretana, patreon......? Dobro je da je internet kartica jer mi je i Inspire vezana za mnoge stvari, doduše kao "proverene" baš ove gore nabrojane. Ova internet ja ne pamtim ni kada je korišćena, blokirana je pa ne vidim šta je u januaru neki sitniš 2€ POS bankomat. Internet mi je vezana bila samo za Booking i Google ads.
 
Dakle Booking
 
I šta sada za Bukinge koji su mi aktivni a ostavljena ta kartica kao payment method? Je li MasterCard bezbedniji ili je prosto Booking problem? Ili srBske banke?
 
Ne znam šta da ti kažem, ja virtuelne koristim za sve a mesečne/godišnje članarine/usluge ne koristim.
 
I šta sada za Bukinge koji su mi aktivni a ostavljena ta kartica kao payment method? Je li MasterCard bezbedniji ili je prosto Booking problem? Ili srBske banke?
Ako se dobro sećam cele priče, poenta je da osoba koja ima neki stan na bukingu može da vidi sve tvoje informacije sa kartice ako si kod nje rezervisao nešto u prošlosti. Pera iz Negotina ako ima buking kombo i ti si njemu uplatio pare preko bukinga sada zna tvoj broj kartice sa istekom, a koliko vidim i cvc broj se lako dobija.

Još tada mi je bilo suludo kada je jedan član koji ima buking izdavanja i potvrdio da je tako.
 
Meni su u poslovnici rekli da može biti ananas. A buking nikad nisam koristila. A smešno je uopšte koliko je ta kartica korišćena online osim aliexpress-a i pretplata preko apple-a.
 
Ja ne znam, Buking koristim skoro deceniju nikada ništa se nije desilo, kada dođe vreme za plaćanje, prebacim toliko sredstava koliko treba da se plati i to je to, kartica ostane prazna. Sa druge strane, platna Visa Inspire mi stoji povezana na xyz mesta, Glovo, Wolt, Spotify, SoundCloud, Netflix, Patreon, teretana, što za mene što za decu pretplate... i nikada se ništa nije desilo. AliExpress kojeg se nešto svi boje plaćam uvek preko Inspire, ali tamo mi nije sačuvana nego unesem svaki put bez save card. Nikada ništa loše.
Ovde se ipak desilo nešto što je vezano za dečije stvari, sa Bandcamp je klinac kupovao neku pesmu, a setio se i da mi je tražio karticu za neke YouTube preglede. 🙄 I to je bilo u poslednjih nekoliko plaćanja, nešto od tih POS transakcija na evro i po, dva.
Pa ti budi roditelj i daj, glupa glupava masa sam i ja. Sreća te makar toliko mozga imam da im samo tu karticu dajem i prebacim koliko traže. Sad neka klikću sami i neka pevaju svoje pesme. A i lakše bi mi bilo da je "pala" kartica na tim nekim njihovim s****ma nego na Bookingu.
 
Nećeš saznati gde je procurela. Ja takođe nisam imao problema sa Booking-om nikad, a imam jedno 150-200 rezervacija do sada.
Od kako sam pročitao ovde na forumu svedočenje čoveka koji izdaje smeštaj i ima sveščicu, promenio sam MC u Intesi, i za sve moguće koristim isključivo virtuelne.
Ljudi su ovde potvrdili da se refund na već isteklu virtuelnu obavlja bez problema.
 
Užas. Meni je sve to izgledalo tako daleko, dok se ne desi eto. Ok i sada za predstojeći Buking za jun, šta da unesem kao sredstvo plaćanja? Virtuelnu jednokratnu da postavim tog dana kada treba da skinu novac? Pretpostavljam da je to najbezbednije rešenje.
 
Visa Classic debit devizna uz Hit Plus paket, placao sam nesto na POS terminalu u inostranstvu u eurima, da li je moguce da mi je naplacena neka provizija, ili je nesto konvertovano, pa je razlika u konverziji? Imam eure na racunu, placeno u eurima...
 
Da li bi neko mogao da mi objasni kako je 118 din za evro 'povoljnije' od 117.80 din za evro? Mislim, sigurno ima nesto sto ne znam? Da li ja na 'pogresan' nacin kupujem evre preko intezine aplikacije, iliti, kako dobiti 'povoljniji' kurs kod inteze za evro nego na menjacnici? Moze pomoc oko ovoga?
Ako uzmem u obzir konkretan slučaj: za 300 € neću uštedeti 60 dinara, a:

  • neću ići do bankomata i rizikovati da ne isplaćuje dinare;
  • neće me niko opljačkati na putu do menjačnice, pa do bankomata
  • neću rizikovati da bankomat ne prima evre

Sve to vreme koje bih proveo obavljajući ove operacije potrošio bih na šetnju nekim lepšim stazama.

Ovo piše onaj koji isto ovo radi zarad uštede od 700-800 dinara u Raiffeisen banci. :cool:
 
Svako od nas ima svoju cenu 😄

Poznanik radi na reklamacijama na kartice u jednoj banci. Kaže drastično je povećan broj reklamacija zbog onih SMS poruka "stigao vam je paket", neverovatno koliko se ljudi upeca. Ali i generalno broj reklamacija je veći nego što je navikao. Intesa verovatno prednjači, jer ima najveći broj korisnika, pa je apsolutni broj kompromitacija najveći. Procenat je verovatno isti/sličan.
 
Visa Classic debit devizna uz Hit Plus paket, placao sam nesto na POS terminalu u inostranstvu u eurima, da li je moguce da mi je naplacena neka provizija, ili je nesto konvertovano, pa je razlika u konverziji? Imam eure na racunu, placeno u eurima...
Inostranstvo gde? receno je ranije da ako si na primer u Madjarskoj, odaberes forinte na terminalu, ne EUR. Ako je u pitanju zemlja gde je valuta EUR, onda je to druga stvar.
 
Visa Classic debit devizna uz Hit Plus paket, placao sam nesto na POS terminalu u inostranstvu u eurima, da li je moguce da mi je naplacena neka provizija, ili je nesto konvertovano, pa je razlika u konverziji? Imam eure na racunu, placeno u eurima...
Jel transakcija proknjižena, ili su sredstva samo rezervisana, pa je rezervisano više? Kod konačnog knjiženja biće skinuto tačno u cent.
 
Ako se dobro sećam cele priče, poenta je da osoba koja ima neki stan na bukingu može da vidi sve tvoje informacije sa kartice ako si kod nje rezervisao nešto u prošlosti. Pera iz Negotina ako ima buking kombo i ti si njemu uplatio pare preko bukinga sada zna tvoj broj kartice sa istekom, a koliko vidim i cvc broj se lako dobija.

Još tada mi je bilo suludo kada je jedan član koji ima buking izdavanja i potvrdio da je tako.
Za one koji nisu ispratili, to je ova potvrda člana foruma

 
Realno onda svaki put kada ukucamo CVC negde postoji verovatnoća da se to negde čuva. Godinama, decenijama ljudi po belom svetu koriste kartice za online plaćanja pa ne znam koliko je ovo sve overparanoid priča ili je samo bad luck u pitanju. Ja eto mogu da kažem da saznasmo juče da mi je kartica par puta ostavljena na sajtu iz Litvanije čije poreklo ne poznajem, to što je sin plaćao po dolar, dva, pre ću verovati da je to u pitanju, nego host apartmana iz Madrida i Rima. Eto ne znam... da li i oni imaju sveščice.
 
Meni se danas desila cudna situacija
3.4 preko zare porucio nesto i tada skinuto
Danas mi skidaju opet i ulazim u minus 700 din
Rekoh nazvacu posle posla ali kad udjoh da pogledam nakon par sati vracen novac i sve u redu
 
Inostranstvo gde? receno je ranije da ako si na primer u Madjarskoj, odaberes forinte na terminalu, ne EUR. Ako je u pitanju zemlja gde je valuta EUR, onda je to druga stvar.

Hrvatska

Jel transakcija proknjižena, ili su sredstva samo rezervisana, pa je rezervisano više? Kod konačnog knjiženja biće skinuto tačno u cent.

Proknjizeno, platio pre vise od dve nedelje, skinuto je 2.55 eur vise
 
@twister
Ne znam kad si menjao ali ja sam tačno pre 7 dana (05.04.) i kurs za kupovinu evra mi je bio 117.65 u intesinoj menjačnici. Mislim da je tada zvanični srednji kurs NBS bio 117.14
 
Nazad
Vrh Dno