Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Ево, ја знам и нешто ми није ни смешно. Јер знам да има боксева који нормално раде на 70°С

ИЗМЕНА: Управо убацујем Слимбокс 12.2. ЕОН за смарт ТВ ради до сада без икаквих проблема ( видим да се многи у ЕОН теми жале ). И да напоменем за оне који раде надоградње на нове верзије - само одштиклирајте "erase flash" како би вам претходна подешавања и апликације остали.
Pa to je radna temp s912 (sa srednjim hladnjakom).... Amlogic s905xy bi trebalo da rade na manjim temp e sad svaki stepen vise utice na performanse datog uredjaja(nije lose zameniti postojeci hladnjak ) Pored hladnjaka je jako bitan kvalitet komponenti i sam dizajn kucista, zato se desava da lose dizajnirani uredjaji sa losim komponentama postizu brzo visoku temp (iako im je smanjen takt procesora kao sto je u slucaju spominjanog boxa)....
 
Isplati li se sad kupovina nvidia shield tv pro i koja bi bila adekvatna alternativa?
 
Može neko da mi objasni prednost tog F4 u odnosu na Mi Box S recimo? Pošto taj ja imam. Ne razumem se, pa da čujem iskusniji šta kažu.
 
samo grejanje kosta... :)

iskreno nije to toliko ni strasno, kad dodirnem box nije da gori...
 
Nisam pratio jedno pola godine. Ima li šta od boxeva sa jačim procesorima da je Android TV/Netflix itd. sertifikovano?
 
Isplati li se sad kupovina nvidia shield tv pro i koja bi bila adekvatna alternativa?
Nema tu puno toga da se "isplati". Ako ne žališ novac i želiš Shield onda ga uzmi. Filmove u svakom slučaju možeš gledati i na nečemu jeftinijem. Brat šaomi se već svima popeo na glavu, pa nema neke poente pisati koliko drugih plejera možeš kupiti za te novce.
 
Наравно да се филмови могу гледати на нечему јефтинијем, могу и у претраживачу... Може да се гледају и CAM RIP-ови из биоскопа. Али ако уживаш у квалитету слике и звука ( поред радње самог филма/серије, наравно ), онда ти треба и квалитетна опрема ( а то кошта ).
  • 4К ТВ са подршком за HDR10+ и Dolby Vision/Atmos
  • Андроид бокс са такође подршком за HDR10+ , Dolby Vision/Atmos
  • Добар звучни систем
  • Извор за такав видео садржај - netflix, amazon prime, disney+, hbo max, торенти...Шта ко воли
 
Box je tu najmanji problem, a i najjeftiniji, sve to vrti i Firestick 4k od 30 evra. Da volim da trošim pare na te stvari lako bih uz oled tv, neki dobar soundbar uklopio i pomenuti Shield.
 
Наравно да се филмови могу гледати на нечему јефтинијем, могу и у претраживачу... Може да се гледају и CAM RIP-ови из биоскопа. Али ако уживаш у квалитету слике и звука ( поред радње самог филма/серије, наравно ), онда ти треба и квалитетна опрема ( а то кошта ).
  • 4К ТВ са подршком за HDR10+ и Dolby Vision/Atmos
  • Андроид бокс са такође подршком за HDR10+ , Dolby Vision/Atmos
  • Добар звучни систем
  • Извор за такав видео садржај - netflix, amazon prime, disney+, hbo max, торенти...Шта ко воли
Ti placeni servisi su uglavnom zastupljeni na takvom tv....
 
Требало би ова тема да се, као што су телефони, издели по категоријама
  • андроид боксеви до 50 евра
  • андроид боксеви од 50 до 100 евра,
  • андроид боксеви преко 100 евра
 
Nema tu puno toga da se "isplati". Ako ne žališ novac i želiš Shield onda ga uzmi. Filmove u svakom slučaju možeš gledati i na nečemu jeftinijem. Brat šaomi se već svima popeo na glavu, pa nema neke poente pisati koliko drugih plejera možeš kupiti za te novce.
U sustini potreban mi je samo fluidan i stabilan rad, ne bih da se cimam da svake nedelje ubacujem drugi rom i sl. Da sljaka netflix, eon, hbo, kodi .... i koristio bih ga za gledanje filmova sa eksternog hdd. Planiram u buducnosti da kupim lg 55 cx oled kad se skupi para, pa eto da ne guram sve to direktno sa tv, a i da sam miran nekih par godina. Hvala puno na odgovoru
 
Sve to sto si nabrojao Shield odradjuje bez problema...Za godinu i jace koliko ga imam nikakav problem nisam imao
 
Otkad Gt King ima Netflix sertifikat? Čovek kaže da mu treba za striming servise. Što znači da u startu otpadaju sva ta kineska sranja bez sertifikata.
 
Što njemu treba samo mu Nvidia shield radi posao
Pitanje je kako će mu raditi fire tv stick 4k sa remux filmovima preko wi fi
 
Sto se tice Firestika 4K, voleo bih da ovi koji ostavljaju komentare u vezi pomenutog, isti prvo testiraju. Ja nisam koristio Shield, i ne sumnjam da radi posao, da je zver, zato i kosta koliko kosta, poenta je da sve nabrijano bez problema radi i Firestick 4K. A ujedno kosta 3-4 puta manje. Ja ga koristim godinama, pustam 4K filmove bez problema, sto preko kabla, sto preko wifi, sto u mrezi, tacno je da nemam 4K TV ali Firestick bez i najmanjeg problema pusta 4K sadrzaj.

Meni je stvarno tesko zamisliti da svi u sobama imate 4K kina tj neke boxove najskuplje na svetu, 8K TV, o zvucnicima da ne pricam, jbt sve neki vrhunski strucnjaci sa vrhunskim culom vida i sluha pa se u sve "razumete", svaka sitnica vam smeta.

SVE potrebe koje prosecan korisnik ima, gledanje EON, HBO, Netflix, Hulu, pustanje 4K sadrzaja, moze da obavi Firestick 4K od trenutno 60eura, kad su akcije ta sprava kosta 30e. Ko ima i zeli da daje vise, slobodno neka pazari Shied, za koji sam uveren da ga nema 5 korisnika na forumu ali svi se nadju da pljuju po necemu drugom.
 
Nazad
Vrh Dno