Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Isto i kod mene sa Firestikom, ne znam kako, ugasim na dugme na daljincu od Firesticka, i on je ugasen neko vreme, kasnije kao da se sam upali, svetli mi tv tj pozadinsko osvetljenje.
 
Pod droid settings isključiti cec control.
 
Napisao sam za prethodnog člana on ima a95x f4 i ta mu je putanja do hdmi cec. A verovatno i na tim stick. To služi za vezu pri gašenju sa tv pa ujedno ugasi i tv i android jednim daljinskim mada ima i druge funkcije.

Po defaultu je ukljičen, kome ne treba, ne koristi navedeno može ga isključiti.

Primer meni je sa uključenim čim prebacim na njegov hdmi automatski podizao box iz standby moda. Kada je isključen ne.
 
Jest, u pravu si, sad vidim na koga se odnosio tvoj post. Zar ta opcija HDMI CEC nije za preuzimanje funkcija od daljinskog sa TVa? Bas cu nocas da probam to da iskljucim
 
Trebalo bi biti i za taj firestick, ograđujem se da ga nemam. Ali nije teško probati, restart ga i proveiti kako se onda ponaša sa iskjučenim hdmicec.
 
Kratko sam testirao fire stick 4k i dugme za gašenje, vol up/down kao i mute su namenjeni za kontrolu tih funkcija na TV preko cec funkcije. Koliko sam primetio, fire stick 4k uopšte ne može da se ugasi ili se gasi zajedno sa tv ako je uključen cec na sticku.
 
Pa da, ne moze da se ugasi, samo ide u mirovanje ali nekako u sred noći oživi sam od sebe i upali mi tv 😃
 
Moze biti da nestane struje, kada dodje pokrene njega, a on TV.
 
Chromecast aplikacija takođe ume da "budi" TV i rešenje je da se ista onemogući ako se ne koristi ili menjaju CEC opcije da box ne može da uključuje TV
 
Fire tv nema chromecast
 
Nisam konstatovao da je fire tv u pitanju
 
Kratko sam testirao fire stick 4k i dugme za gašenje, vol up/down kao i mute su namenjeni za kontrolu tih funkcija na TV preko cec funkcije. Koliko sam primetio, fire stick 4k uopšte ne može da se ugasi ili se gasi zajedno sa tv ako je uključen cec na sticku.
Koliko se sećam nije cec funkcija već klasična ir funkcija na foru univerzalnog daljinca.
 
Možda. Znam da na početku podešavanja ima neki wizard koji ti govori da pritisneš vol dugmad i pita te da li se pojačava zvuk na tv. Sad kad se prisećam, meni je na tv uvek isključen cec tako da najverovatnije to i jesu ir funkcije.
 
Iskreno uvek sam prvo ukljucivao TV pa mi ta CEC funkcija nije ni smetala... meni se desavalo da ugasim BOX na njegov daljinski,ali se slucajnim pomeranjem misa uredjaj ukljuci,bez ukljucivanja TVa.Tek kad ste poceli pisati o toj CEC funkciji,probao sam prvo ukljuciti BOX na njegov daljinski i zaista ukljucio se i TV.Iskljucih CEC opciju,i to je ok,ali se BOX uredjaj i dalje ukljucuje sam pomeranjem (najcesce slucajnim) misa :)
 
Koristis klasicni mis, ili air mouse?
Air mouse iskljuci na dugme kada ne koristis funkciju misa.

kada box ide u standby prvih nekoliko sekundi ga je moguce probuditi pomeranjem misa, nakon toga vise ne bi trebalo da reaguje.
 
kada box ide u standby prvih nekoliko sekundi ga je moguce probuditi pomeranjem misa, nakon toga vise ne bi trebalo da reaguje.
Klasican bezicni... a uvek sam i probao u tih par sekundi... mada mislim da sam probao u ujutro i da ga opet pokrene.Testiracu i tu opciju.Realno ne smeta nicemu,al eto kao sto rekoh samo je zapazanje u pitanju
 
Pričaste priče 15 dana, pobrisaše mi postove sa objašnjenjima, banovaše me 2x po 7 dana i naravno a95x f4 niko ne ospori da je odličan box za nešto preko 50 euro.
 
Pričaste priče 15 dana, pobrisaše mi postove sa objašnjenjima, banovaše me 2x po 7 dana i naravno a95x f4 niko ne ospori da je odličan box za nešto preko 50 euro.
Jeste odlican box, imam pregrevanje i moj radi na velikoj tempearturi...ali se ne gasi, preporuka za ovaj box do 50 evra
 
Jeste odlican box, imam pregrevanje i moj radi na velikoj tempearturi...ali se ne gasi, preporuka za ovaj box do 50 evra
Ja za sad sta god sam mu zadao,odradio bez problema. Sto se zagrevanja tice i ne prilazim mu,niti imam instalirano bilo sta za merenje temperature. Jednostavno se ne opterecujem u tom pravcu.Juce sam izgurao celu sezonu Squid Game bez prestanka... Jedino sto definitivno pomeranjem misa u bilo kom momentu uredjaj se pali (ukoliko je pre toga iskljucen na daljinski)... zanima me da li ga neko drzi ukljucenog non stop,zbog sata recimo,da li tad dolazi do zagrevanja? Sto se tice kupovine,apsolutno se nisam pokajao.
 
Kakvi su box-evi sa Allwinner H616 u odnosu na Mi TV Stick, ok mi on radi nego me privlaci 4gb ram-a?
Klasicna primena, eon, iptv, netflix, kodi...
 
Glupo komentarisati temperaturu nekog boksa a ne znati radnu temperaturu svog boksa, a vecina ne zna
 
Ево, ја знам и нешто ми није ни смешно. Јер знам да има боксева који нормално раде на 70°С

ИЗМЕНА: Управо убацујем Слимбокс 12.2. ЕОН за смарт ТВ ради до сада без икаквих проблема ( видим да се многи у ЕОН теми жале ). И да напоменем за оне који раде надоградње на нове верзије - само одштиклирајте "erase flash" како би вам претходна подешавања и апликације остали.
 

Prilozi

  • IMG_20211007_185850.jpg
    IMG_20211007_185850.jpg
    364.9 KB · Pregleda: 54
Poslednja izmena:
Било укључено аутоматско пребацивање на најбољу резолуцију - заборавио сам последњи пут при инсталацији да вратим на 50Hz.
 
Imaš sistemski afr i uključiš ga samo za EON app. Tako meni radi. Sve ostalo na 60hz.
 
Nazad
Vrh Dno