Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Dobar je verovatno, ali previše zezanja da se to dopremi do Evrope... Eventualno da ti neko donese ko dolazi iz USA, u suprotnom ima dobrih alternativa.
 
Meni je Vontar iza TV-a, u susednoj prostoriji. Na 40cm od rutera ali ih zid deli. Nemam nikakvih problema sa wifi, nema prekida. Vontar daljisnki nisam ni koristio, kod mene su za svaki uređaj EON daljinski a oni rade bez problema. Imaš ih na K/P za 500din
Tražim sada EON daljinski na KP, jel može bilo koji, ili mora ovaj noviji sa svetlećim dugmićima?
 
Pozdrav ljudi, jel koristio neko ovaj GD1 tv stick koji se skoro pojavio kod nas na oglasima i ako jeste kakvi su utisci?
 
Problem je ako koristiš usb debugging za bilo šta (tvquickactions za remapiranje tastera ili neke druge funkcije npr.), u tom slučaju ne radi lan adapter preko usb porta. Ako to ne koristiš - sve ok.

Mada i na prvom Onn-u wifi razbija kako radi u odnosu na mnoge druge boksove.
 
Vidim isti daljinski kao moj stari mecol km 2
Nije dobio nijedno ažuriranje a imam ga 3 godine
Kakav je onn sa ažuriranjem ?
 
Mecool je poznat po tome, nikad nikakvo ažuriranje.

Imaš sreće da je baš tvoj box izuzetak i da je sad dobio Android TV 12 update 😂.

Sad se priča da će i Km2 plus deluxe dobiti novi android, ali ko zna...

Daljinski je onaj google referentni dizajn koji uglavnom svi sad koriste.

Onn je sasvim ok po tom pitanju, ali pošto u startu dolazi sa Androidom (tj. Google TV) 12, bar ćeš imati auto frame rate koji pouzdano radi od starta. Ostale stvari i nisu bitne čak i da ih ne dobiješ do neke veće promene.

14. maja je google I/O, verovatno ćemo videti novi chromecast sa s905x5 (ako su glasine tačne).
 
Poslednja izmena:
Izgleda da se posle četiri i po godine upokojio moj dobri android box Magicsee N5 Max (Amlogic S905X2) 😢
Razmišljam o često pominjanom W2 ATV box-u. Da li na njemu može da se instalira mobilna EON aplikacija, s obzirom da je OS ATV ?
 
E onda na cesto pominjanom W2 stavljas i cesto pominjani Slimbox ali AOSP verziju da bi mogao to sto zelis ili pribegavas sa ATV nekim cesto pominjanim alternativama
 
U odnosu na w2 koji je X2, sve je mnogo bolje na x4 box uz gb lan. A razlika u ceni ~ 7€ i mnogo prikladniji oblik i priključke.
 
Poslednja izmena:
Јави утиске обавезно када ти буде стигао и како се показује у раду!!!
stigao mi je prvo ovaj sinoc lol https://www.walmart.com/ip/onn-Goog...NEW-2023/2262757145?athbdg=L1102&from=/search tv box mi je jos uvek u Grckoj pokupice ga sestra kad bude isla prvom prilikom sta znam ok je install sam par app za sad orion eon i veceras cu move ako stignem orion tv radi ok eon nisam probao jer nemam code za tv imamo samo total tv na app mozda iscimam ortaka videcu jos.
 
Zanimljiv uređaj
 
Ni meni nije jasno da stavis cenu od 400$ i nema punu podrsku za Netflix i poslednji OS ...
Za te pare mora SVE biti daleko iznad npr ovog Onn
 
Тај бокс никада не бих узео, ја лично ни један бокс не би узео који није сертификонан, имао сам и те боксева који нису сертификонани, велика је разлика између не сертификонаних и не сертификонаних боксева, огромна, више вреди овај watch onn од 50 долара или предходни од 20 долара или било који други сертификонан бокс , него овај од 400, али свако има своје наравно !!!
 
Nije problem nesertifikovan ko ne koristi netflix. Ali box sa cenom 400, treba da bude iznad svih box najnovije generacije. I ne sme na njemu ništa da fali. BT najveći broj, lan gb obavezno. Podršku Ota update bar godinu dana od izlaska itd itd.

Ta cena ne vredi kupiti ni da u sebi ima i sat risiver a kamoli samo android box. Bez obzira koliko Ram i Rom ima. Uz to nad kartice su 2-3€ 128gb pa samim tim je Rom i nebitan i 32 je više nego dovoljan
 
Poslednja izmena:
Zanimljiv uređaj
Po čemu je zanimljiviji od Shield-a, a skuplji?
 
Batalio sam netflix, tako da mi nije potreban sertifokovan uređaj
Cijena je malo jača
 
Evo ja sastavljam home server za te pare. Jednu virtuelnu mašinu mogu da iskoristim isto kao i taj box i da ga pojedem za doručak.
 
Imam ja Nvidia shield
Opet bi je kupio kada bi mi trebao android box
Čekam novi uređaj od Gugla, razmišljao sam o Fire TV stick ali sam odustao što nema playstore i što u sebi nema chromecast
 
Zanimljiv uređaj
  • Да ли је добар? Несумњиво! Погледајте му спецификацију и карактеристике.
  • Да ли има мане? За некога битне, за некога не. Није гугл сертификован уређај. Некоме је минус нетфликс, мени лично не, али бих волео да је андроид ТВ систем.
  • Вреди ли 400 долара? Сигурно да да.
  • Да ли би ја дао за њега 400 долара? НЕ! За те паре бих узео UGOOS AM8 да имам исти чипсет и неки од јефтиних сертификованих андроид боксова (али опет подвлачим да ми то није битно јер ми је ТВ сертификован и на њему сви стиминг сервиси раде). А за остатак од 200$ могао бих... свашта нешто ;)
 
Neki jeftin polovan/nov androidTv box sa amlogic chipsetom kod nas?
Opet samo nadjoh T96Z,ali me mrzi da fleshujem slimbox,pa kad bi imala slična varijanta sa androidTV sistemom.
 
Koliko jeftin? I koje specifikacije, ram rom BT itd itd...? Ima raznih jeftinih ali da li će da služe.
 
Vrh Dno