Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Jel moze preporuka za neku app na boxu kojom cu da pristupim sherovanim folderima na kompu i pustam muziku, filmove.
Ne znam kakav je kodi za muziku, ali za video materijal ga koristim i odlično radi (pristup šerovanim diskovima kroz mrežu).
 
Probaj sve navedeno pa šta ti najviše odgovara.
Meni je ostao samo Plex i VLC u upotrebi.
 
Pozdrav, na prethodnom tv- u lg 1080 liste koje pustim preko stbemu i stalkerpleyer-a su radile korektno . Na novom tv samsung 4k radi sa sitnim seckanjem slike . Da li treba nešto oko podešavanje rezolucije bilo na boxu ili tv ?
 
koji box?
 
Mogu li se ikone iz app drawera izbaciti na pocetni ekran?
Orion aplikacija mi se nalazi samo u app draweru.
 

Prilozi

  • image_41042.png
    image_41042.png
    164.3 KB · Pregleda: 79
Апликације које нису скинуте са гугл продавнице, тј. нису за андроид ТВ не могу да се набаце на почетни екран. Чуди ме и откуд мозила ту ( једино ако у скорије неколико дана нису направили АТВ верзију).
 
Pozdrav društvo.
Imam pitanje vezano za Android video plejere, tačnije za aplikacije za Android SmartTV. Naime, imam u mojoj "man's cave" Android SmartTV (Tesla 65) i radi odlično te mi je postao glavni TV za gledanje jer pušta apsolutno sve bez ikakvog cimanja. Na TV sam nakačio dva eksterna HDD-a od po 2tb i na njima su serije, sređene po folderima i sezonama, epizode nisu u posebnim folderima jer sam primetio da to ume da pravi problem za autoplay koji mi je neophodan. Koristim Nova plejer i jako sam zadovoljan ali bilo bi glupo da sve radi kako treba, zar ne? Taj plejer koristim jer mi pronađe sve serije, odradi listu kao Plex (za svaku seriju wallpaper, za svaku episodu takođe plus preview) i radi autoplay. Ipak, neke serije neće da prepozna i nabije ih u neke neimenovane foldere, neke epizode ili sezone takođe, i to serija koje je pronašao... Da li imate preporuku koji plejer da koristim da bi mi sve prepoznavao kako treba ili ima neka "caka" za Nova plejer? Izvinjavam se zbog preopširnog izlaganja. 🍻
 
Opali mu jedan cpu throttling test i okaci slike ovde
Nije tako lose prosao, maximalna temperatura na testu je 91 stepen bez obaranja performansi
Dok pusta neki standardni video temperatura se vrti oko 70 stepeni, F3 istu stvar vrti na 55-60 stepeni ali on radi na 20% manjoj snazi i poznat je kao najhladniji

I rezoluciju sam resio, tako sto sam koristio kabl koji je dosao uz njega (moja greska je sto sam bio ubedjen da su isti kablovi, posto su na oko isti) :rolleyes:

tako da se ispravljam 4K 60hz ide uredno uz fabricki kabl i pojavile sve sve rezolucije kojih nije bilo

takodje SS iz Aide
Za sada sve radi, ali jos cu da ga cackam.
 

Prilozi

  • IMG_20211015_173129.jpg
    IMG_20211015_173129.jpg
    198 KB · Pregleda: 52
  • IMG_20211015_173026.jpg
    IMG_20211015_173026.jpg
    192.6 KB · Pregleda: 42
  • IMG_20211015_143013_1.jpg
    IMG_20211015_143013_1.jpg
    96.1 KB · Pregleda: 40
  • IMG_20211015_142804.jpg
    IMG_20211015_142804.jpg
    111.2 KB · Pregleda: 39
  • IMG_20211015_142722.jpg
    IMG_20211015_142722.jpg
    92.6 KB · Pregleda: 62
Poslednja izmena:
Апликације које нису скинуте са гугл продавнице, тј. нису за андроид ТВ не могу да се набаце на почетни екран. Чуди ме и откуд мозила ту ( једино ако у скорије неколико дана нису направили АТВ верзију).
Preuzmeš aplikaciju nebula menager iz google play i napraviš posebno traku sa aplikacijama na početnom ekranu
 
Nije tako lose prosao, maximalna temperatura na testu je 91 stepen bez obaranja performansi
Dok pusta neki standardni video temperatura se vrti oko 70 stepeni, F3 istu stvar vrti na 55-60 stepeni ali on radi na 20% manjoj snazi i poznat je kao najhladniji

I rezoluciju sam resio, tako sto sam koristio kabl koji je dosao uz njega (moja greska je sto sam bio ubedjen da su isti kablovi, posto su na oko isti) :rolleyes:

tako da se ispravljam 4K 60hz ide uredno uz fabricki kabl i pojavile sve sve rezolucije kojih nije bilo

takodje SS iz Aide
Za sada sve radi, ali jos cu da ga cackam.
Ajde probaj ovu (stikliraj temp pre testa)
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-10-16-00-27-40-0250443532.png
    Screenshot_2021-10-16-00-27-40-0250443532.png
    399.2 KB · Pregleda: 45
Već sam probao, ta aplikacija je čudna
Pokrene se u landscape modu, pa kad startujes ode u portret mode i kad krene merenje ode u landscape reverse, sa takvim prikazom ne mogu da je koristim i ni sa jednim programom ne mogu da joj podesimo orijentaciju jer sama aplikacija stalno okreće ekran
 
Već sam probao, ta aplikacija je čudna
Pokrene se u landscape modu, pa kad startujes ode u portret mode i kad krene merenje ode u landscape reverse, sa takvim prikazom ne mogu da je koristim i ni sa jednim programom ne mogu da joj podesimo orijentaciju jer sama aplikacija stalno okreće ekran
Pa isforsiraj u podesavanjima uredjaja horizontalni prikaz...A mozes i bez toga stikliras temp i pustis test kad zavrsi test, koristi strelice gore dole da vidimo rez i to je to :)
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam na kraju, malo sam se namucio oko njega
Meni taj test deluje manje ozbiljno od onog prvog koji box dobrano zagreje na 91 stepen, ovde ni posle 5 minuta nije presao 80 stepeni posle 10min je tek dosao na 85c

IMG_20211016_120535.jpgIMG_20211016_120818.jpgIMG_20211016_122441.jpg
 
Ako ima mesta stavi mu veci heatsink...
Izgleda da je ta verzija bolja nego predhodne, realno su mu sad performanse kao kod ugoosa am7. Dok na recenzijama koje sam gledao clock mu je bio na max 1.8ghz . E sad da li su ga hw poboljsali ili je samo do sw -pitanje je...Sto se tice temp i dalje je visoka trebala bi modifikacija da bi bolje radio....Predpostavljam da mu je sw tezak krs, ali su mu bar performanse na nivou kao kod ostalih sa istim procesorom (rokni mu antutu)...Ima li gigabitni lan?
 
Poslednja izmena:
I mene najvise muci softver, nisam mu nasao manu a ocekujem da ima, posto je A11 ipak vrlo svez i prosto mi nije jasno da sve radi.
Ako imas ideju sta jos da testiram daj, sve je 3D testove uspesno prosao., nigde nije zab`o


Testirao sam i A95F3 sa s905x3 on je hladniji jer radi na nizem taktu,
IMG_20211015_164607.jpg

testirao sam i x96max sa takodje s905x3 on se u normalnom radu greje kao i ovaj F4

A95 F4 sa s905x4 u normalnom radu bude oko 70c,
Temperatura je kao i amlogic s912, mislim da ne mora nista da se budzi, mozda ima smisla ako ce neko 3D igre da igra


jel ima neka apk da se ogranici takt procesora, to bi hteo da probam da li ima uticaja na temperaturu?

Eon mobilna apk moze da se instalira iz playstore ali javlja da ne moze da radi na ovom uredjaju, standardna prica, ostalo da probam modovanu.

Najvise sam se iznervirao sto sam ispao majmun za kabl i nemam ideju kako razlikovati hdmi kablove kada nemaju nikakvo obelezje.
od 4 (ista) kabla samo jedan gura 4k 60hz, i ako su sve kratki kablovi.
 
Poslednja izmena:
I mene najvise muci softver, nisam mu nasao manu a ocekujem da ima, posto je A11 ipak vrlo svez i prosto mi nije jasno da sve radi.
Ako imas ideju sta jos da testiram daj, sve je 3D testove uspesno prosao., nigde nije zab`o


Testirao sam i A95F3 sa s905x3 on je hladniji jer radi na nizem taktu,
Pogledajte prilog 320875

testirao sam i x96max sa takodje s905x3 on se u normalnom radu greje kao i ovaj F4

A95 F4 sa s905x4 u normalnom radu bude oko 70c,
Temperatura je kao i amlogic s912, mislim da ne mora nista da se budzi, mozda ima smisla ako ce neko 3D igre da igra


jel ima neka apk da se ogranici takt procesora, to bi hteo da probam da li ima uticaja na temperaturu?

Eon mobilna apk moze da se instalira iz playstore ali javlja da ne moze da radi na ovom uredjaju, standardna prica, ostalo da probam modovanu.

Najvise sam se iznervirao sto sam ispao majmun za kabl i nemam ideju kako razlikovati hdmi kablove kada nemaju nikakvo obelezje.
od 4 (ista) kabla samo jedan gura 4k 60hz, i ako su sve kratki kablovi.
Taj sa amlogic s905x3 ima oboren clock na 1.7ghz trebalo bi da prikazuje da radi na 1.9ghz rokni mu istu aplikaciju sa cpu trottling da vidimo performanse
 
A sta se dobija tim testiranjima? Mislim,vidim da ljudi vise testiraju boksove nego sto ih koriste. Ako radi,ne zakucava zar je bitno koji temperaturu pravi
 
Taj sa amlogic s905x3 ima oboren clock na 1.7ghz trebalo bi da prikazuje da radi na 1.9ghz rokni mu istu aplikaciju sa cpu trottling da vidimo performanse
To je A95 F3 air, tako da on verovatno i treba da ima manji clock,
ako to oznacava ono "air" u nazivu ujedno je i najhladniji je box koji sam imao prilike da vidim
Mogu kasnije da ga testiram

X96 max ima 1.9Ghz i slicnu temperaturu kao ovaj F4
A sta se dobija tim testiranjima?
Proveravamo kako radi, i da li sve radi kako treba
 
Nazad
Vrh Dno