Šta je novo?

AMD Radeon RX 6000 Thread

Da li neko od vas koji imate modele 6700xt ili 6800xt igra igru Dayz i da li ima problem sa FPS u samoj igri?Trebalo bi da bude 150+- a svima padne na 50-60.
Karta bi trebala da "jede" igru međututim čitam da se svi žale na AMD modele isključivo u toj igri,poruke jesu malo starije ali me zanima izskustvo i da li je rešeno novijim drajverima.
Hvala.
 
Ljudi kakva je xfx 6950 XT? Nisam upoznat sa xfx brendom opste, jel imaju nekih problema? Da li je red devil 6900 xt mozda bolji izbor? I da li ce corsair rm850x moci da izgura neku od njih i ryzen 7950x?
 
Mislim da neces pogresiti sta god odaberes od navedenih. I powercolor (red devil) i xfx su medju naj brendovima za amd grafe.
Zanimljivo napajanje si naveo - isto kao moje tako da ti mogu reci sta da ocekujes iz prve ruke :p
Sa mojom konfom iz potpisa pod punim opterecenjem potrosnja je oko 550w sa tim sto je moj ryzen 5700x dosta manji potrosac od 7950x koji je deklarisan na skoro 300w, isto kao graficka.
Teoretski , to napajanje bi trebalo da bude ok, ako ne nabacis neke silne hard diskove, usb uredjaje itd. u konfiguraciju, ali zbog future proofa, na tvom mestu bih razmotrio nesto od 1000w.
 
Ma radiće na tih 850 bez problema. Samo cepaj.
 
Pozdrav!
Imam maticnu Biostar A58ML. U njemu do sada bila vga R7 260, koji zahteva 6 pin power prikljucak. Napajanje 500 w.
Kupio sam Saphire rx6600, a njemu treba 8 pin, koji nemam sa napajanja. Imam 2x molex 4 pin, sa adapterom a 6 pin, koji sam koristio za staru graficku. Vidim po netu da ima i adapter sa 2x molex na 1x 8 pin prikljucak za graficke. Oce to bit dovoljno po vama da prikljuci novu graficku?
Hvala na odgovoru!
 
Brate, menjaj to praistorijsko Kung-fu napajanje pod obavezno, ako želiš da ti mašina radi kako treba.
 
Koji AIB modeli su mogli da se deshroud-uju bez potrebe za skidanjem celog kulera? Powercolor Red Devil, itd?
 
Mislim da bi moja (ASRock OC formula) mogla.
 
Evo posle nekog vremena od prelaska na AM5 platformu, mogu da izbacim rezultate raznih benchmark testova. Mislim da rezultati mogu mnogima da budu interesantni jer imam zaista zanimljivu situaciju, a to je da sam promenio platformu (AM4 -> AM5) a da nisam menjao grafičku kartu tako da može da se vidi koji je napredak (nažalost uglavnom u testovima jer imam samo jednu igru sa internim bench-om) kod prelaska na noviju i bržu platformu.

Nekadašnja konfiguracija: Ryzen 5 2600X, MSI B450 Gaming plus, 2x8GB CL16@3000Mhz, Samsung 970 EVO M.2 PCIe 3.0
Sadašnja konfiguracija: Ryzen 7 7700X, Asus Rog Strix B650E-E, 2x16GB CL30 @6000Mhz, Kingston Fury Renegade PCIe 4.0

GPU u oba slučaja ASRock RX 6900 XT OC Formula...

1080p.PNG

4K.PNG

PortRoyal.PNG

TimeSpy.PNG

RDR2.PNG
 
^ superposition će u vecini pokazati isto posto cpu bukvalno ne ucestvuje u testu.
 
Tacno mu je probudjena grafa. Solidan gain u rdr2 i to je sve do 7700x siguran sam. Ali je strasno koliko je nov ddr ram precenjen. Jezivo u stvari.

moj rezultat u 1440p rezoluciji.
1693038312955.png
 
^ sto se tiče gaming je velik skok
 
jok, nije.

real world perfomanse sprdacina:
1693043027332.png1693042901183.png
 
Kao i razlika u ceni što je mizerna izmedju DDR4 i DDR5. Za smešne pare se kupi 32gb rama, najjeftiniji hardver uz SSD trenutno. Pre bih rekao da su GPU precenjene.
 
^ precenjen je u kontekstu da ne daje mnogo više performansi u poređenju da DDR4. Razlika između 6000 i 3600 je 2%. Ko trenutno uzima novu mašinu slažem se da ide na DDR5. Sto se tiče cene sada je odlična u odnosu na izlazak.
 
Davno su prošla vremena gde ram daje neki specijalni boost, posebno za igre.
 
Ma RAM je generalno gledano, jeftin. Kod AM5 platforme je ubedljivo najgore stanje sa pločama.
 
^ to si u pravu da ploče i GPU ubiše sa cenama.
 
Ne mislim na te igračke. :D Kod AMD-a u tom slučaju ima smisla.
 
jer pravi jos nekom ovaj problem kada vam komp udje u sleep mode pa vi nakon toga izadjete driver amd jednostavno zabaguje i nmg mu nista dok ne iskoristim DDU
1693415544556.png
problem nastaje na 08 windows 11 update za avgust pre toga je sve bilo normalno...
i evo vec treci put koristim ddu...jednostavno izbaci problem da graficka nije kompatibilna sa drajeverom kao da sam omasio driver medjutim to nije problem , vise puta proveravao.
 
Windows update ti je instalirao stariji drajver
 
iso sam device manager pre ddu i obrisao sa stikliranjem driver , pa opet odradio ddu sa onim preventivnim da windows ne povlaci vise gpu drajvere.Pa cemo videti ,ali mi ide na onu stvar ,svaki put kad dizem sistem pise na amd sajtu prvo apdejtujte u windowsu sve , pa onda instalirajte amd drajvere i nisam dosad imao problem , ali sa ovim 08 avguskim apdejtom pravi neki problem ocigledno...Win 11 je upitanju
 
Isljuci update na neko vreme, ionako nikakve konkretne koristi covek nema od njih.
Prethodni posao koji sam radio, sam radio u roll-out timu (slali smo updateove za bankomate bazirane na windowsu po americi) i ne zna se koji je update bio gori od kog.
Sve dok naravno jednog dana nas nije sacekao ultra lep ransomware screen nekog rusa verovatno, koji je trazio 15 miliona usd u kriptu da se otkljuca oko 5000 zarazenih bankomata.
 
mozda me druze nisi razumeo ili se ja nisam izrazio lepo , nmg da vratim update stari jer mi je novi sistem na usb flesu 08 avgust update i nema nazad.i sad cutim dok ne rese u septembru...a mozda postoji neki nacin da vratim na julski ali iskreno ne bi da cackam nisam bas neki poznavalac windowsa i ako koristim win od xp a service packa 1
 
Pa deinstaliraj zadnji apdejt win-a.
Control Panel\All Control Panel Items\Programs and Features....pa sa leve strane "View instaled updates", otvorice ti apdejte.
Odaberi koji hoces i clikom na njega dobijas opciju uninstal.
 
To je prvo sto sam uradio , pre nego sto sam isao nov sistem , tek tada zaglupi sve , nesto slicno kao system restore sve zaglupi u windowsu.Bar na jedanestici je tako
 
Nazad
Vrh Dno