Šta je novo?

AMD Radeon RX 6000 Thread

Moguce je, sto da ne. Odredjeni brandovi kada dostignu neku zeljenu reputaciju krenu da krate krivine zbog profita naravno.
Cela nemacka autoindustrija u prethodnih 20 godina ti je takva. Znam posto sam promenio 2 audija, i majstora koji su digli dodatnu kucu verovatno na moj racun.
Stara srpska glupa "svaba je svaba" my ass..

Isto je Asus bio kralj maticnih ploca i grafickih pa nakon blama sa naponskim jedinicama sad ispade da je (nakon xy godina) AsRock ponovo way to go.

coldej na tvom mestu nista ne bih dirao. Prati temperature povremeno i uzivaj.

@MalaStrela ako mislis da ce ti padovi od 1.5mm biti preveliki, probaj sa padovima od 1mm i sastavi opet graficku ali nemoj da je srafis (ni da je stavljas u komp), vec probaj da vidis od od oka kako naleze hladnjak i na memoriju i na sam gpu. Mozes da probas da gurnes neku tanku foliju ili parce papira izmedju da vidis da li postoji kontakt.
Ako mislis da naleze dobro, zasrafi i testiraj. Vodi racuna i o temperaturi vrama i gpu, ako vidis da gpu temp skace znaci da nema dobar kontakt sa heatseankom zato sto su padovi predebeli (u tom slucaju probas one od 0.5), a ako temp vrama skace a gpu ne, znaci da su padovi za vram preuski i nemaju dobar kontakt i da ces morati verovatno da stavis one od 1,5mm.

Posto vec imas padove, ne treba ti internet da ti kaze koji ti padovi trebaju, vec samo skini stare koji su u dobrom stanju i probaj da ih izmeris sublerom.
 
Poslednja izmena:
@MalaStrela fazno-promenljivi pad-ovi za chip graficki direktno, i thermal putty za memoriju, naponsku sekciju je najbolja opcija, ako nisi siguran koji i gde, postavi slobodno pitanje u delu foruma za to

@Markomaniax Takodje ako nisi siguran/ ili ne nadjes, gde kupiti original proizvode, postavi slobodno pitanje u delu foruma za to
 
Pozdrav svima,da je neko imao iskustva sa Radeonima od Biostar kompanije?
Nisu nepoznati skroz,cuo sam za njih a firma je bazirana na Tajvanu ali nikad nisu vazili za neke sampione kvaliteta mada se nisu bas ni trudili...

Konkretno njihova 6000 serija i to 6700xt me zanima ali nigde nema nista o toj kartici a kopao sam fino po googlu.
Ima na yt njihov RX6600 i nesto je nastrasnije napljuvan oko hladjenja cini mi se. Za ovu 6700xt nigde nista nisam nasao pa ako neko zna nesto o kartici i generalno ako ima iskustvo sa Biostar,nek napise.
 
Ako nema recenzija onda bolje dodaj koju desetinu eura pa uzmi nesto o cemu ima recenzija i neces puno premasiti budzet a dobices daleko bolju karticu.
 
Izbegavaj modele sa izjedna izlivenim hladnjakom. Biostar cesto to utrpava u svoje grafike.
 
Ja sam uzeo za bratanca i imao sam priliku da malo testiram. Igrao sam alan wake 2, i jos par igara ( cs2 ). Ne mogu 100% da tvrdim ali rekao bih da se kuleri lepo cuju u idle-u( pure base 600 sa lc-cc-120 na cpu. Iskreno ocekivao sam manju buku. Mislim nisam testirao previse samo instalirao par igara i to je to.
Ne razumem se u grafike ali sam se rukovodio nekim benchmarcima da je 6700xt jaci od 4060, tako da sam procenio da je neki best buy :) ali verujem da ce me neko ispraviti vec :)
 
Znaci verovatno problem sa hladjenjem i generalno jeftinoca izrade,sto je neka generalna kritika Biostar kartica na netu.
Ako se jako cuje kao glanc nova mogu misliti sta ce biti kasnije.
 
Da se prijavim i ja ovdje, prvi put u crvenom timu od HD5770. Uzeo sam polovnu RX6700XT u izvedbi Asus Tuf Gaming OC.
Rudarila je ali poslije 5 dana testiranja temperature su u redu, (trenutno idleuje na 34C, 730rpm ventovi, nečujni - pod opterećenjem ide do 65C, max 70 koliko mi se čini). Jedino što ima je blagi coil whine pod opterećenjem ali s minimalnim Auto Undervoltom u AMD softveru je nečujan (čak su i malo bolje performanse, čak i bez daljeg mincanja). Za 200 evra nisam mogao bolje da prođem, čini mi se.
 
Asus i Powercolor imaju coil wine malo undervolt smanji probleme ali najcesci je kod ove 2 firme kod 6000 serije. Dobar dil za 200e.
 
Nazad
Vrh Dno