Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

@Dopethrone

Pise da si iz BG - u kom delu BG je adresa ?


@walent

Za UA...HU posiljke , status Arrived at local delivery center znaci da
je posiljka stigla u Srbiju.

Posta Srbije nema pracenje neregistrovanih posiljki i prepusteni smo na
milost i nemilost zaposlenih.

Aliexpress to vise nece da tolerise i veoma retko odobravaju refund
 
Čisto da prijavim, porudžbina preko Aliexpress Saver Shipping, UA...HU tracking, poslata 16.08 stigla 28.09
 
Samo da potvrdim da je posiljka stigla.
 
evo odgovora aliexpressa na to da paket nije meni isporucen sto se o lepo vidi na saju poste srbije

"If you did not get the package, please provide shipping company's missing parcel documents within valid time. If you have received the goods but not in good condition/ shortage, you are suggested to give the feedback in dispute or cancel this dispute then open dispute choose "Item received in part or whole".

Naravno pare odbijaju da vrate i oni i prodavac, necu ja valjda da resavam njihove greske

Ovo apsolutno nije u skladu sa zakonom (ne nasim). Iz poste su mi ovo dogovorili kada sam pitao za potvrdu.


Са аспекта поштанских прописа, (међународним - Светског поштанског савеза и националним - Закона о поштанским услугама), пошиљалац се сматра власником пошиљке до њеног уручења примаоцу, те сва права и обавезе у вези пошиљке припадају пошиљаоцу.
Пошта Србије, као ни било који поштански оператор у свету, нема и не издаје потврде у сврху доказивања неприспећа пошиљке


Inace ni drugaru iz Madjarske nisu vratili novac sa istom ovom pricom. Trebao bi da ih neko tuzi ili malo da se po drustvenim mrezama pos.... po njima.
Prvo su povecali shipping za Srbiju tj. ukalkulisali da odredjen broj posiljki nece stici, a sada nece ni da vrate pare. Jadni su.
 
@sufox

Da li ste na AE postavili link nase poste gde moze da se vidi kada,gde i kome je posiljka urucena ???


lahu.jpg


@dedamrsoje


To moze sa neregistrovanim posiljkama , za registrovane se vidi ko je primio posiljku !!!
 
Da li su tvoje posiljke Ux....HU ili LA....HU ???

Koje kodove imaju posiljke koje sa AE idu na adrese u Madjarskoj ?
 
@sufox

LA...HU su posiljke sa pracenjem i vidi se kada gde i kome su isporucene.
Imamo retke primere kada je Posta Srbije ispustila da ih zavede u sistem.

Ux...HU nemaju pracenje u Srbiji i za njih je zadnjih meseci gotovo
nemoguce dobiti refund.

Iako idu preko Madjarske , nisam primetio da UA,UB i LA...HU posiljke idu
na adrese u Madjarskoj.
 
Ne podlaze carinjenju, ali podleze PDV-u, sto ti je isti proces cekanja, jer na sve(po zakonu) ide pdv, u praksi male jeftine stvarcice prolaze odmah i bez ikakvih troskova(pdv, carina), cim ima PDV-a "stoji u redu" i ceka na svoj red.
Moguce da su ti promenili tracking number i da zato ne mozes dло ситра не подлеже. Како коме зспаднеш. Прекључе за сигнални лампу вреди 540 дин, плус путовање 720, то 12,8 $, наплатили 460 дин. Царину. Не можеш узети ако се жалиш,а на жисти која је залепњена селотејпом поште на кутији, тек када преузмеш пише 250 дин. А жалба би коштала више.Они пишу ПДВ, каква товезе има,ако је из увоза? Па сада биди, како им се ћефне, за мобилни и нешто друго на платих а ово како прођох. Углавном не исплати се жалба. Булдожер мали играчка, мала цена.
 
Ne podlaze carinjenju, ali podleze PDV-u, sto ti je isti proces cekanja, jer na sve(po zakonu) ide pdv, u praksi male jeftine stvarcice prolaze odmah i bez ikakvih troskova(pdv, carina), cim ima PDV-a "stoji u redu" i ceka na svoj red.
Moguce da su ti promenili tracking number i da zato ne mozes da pratis.
Баш тако и мени писали ПДВ на 11$ 246 дин. После наплатили без икаквог образложења само хемијском ручно уписали 460 дин. Смрадови, није ствар новца него прописа. Зато директора царине мењају сваких 6 месрци.
 
Meni pošiljka LA...HU i dobijem malopre notifikaciju da sam preuzeo posiljku a nisam je preuzeo. Na sajtu naše pošte piše isto da sam preuzeo. Sad jedino mislim da nije poštar preuzeo u to vreme kada piše pa da ce da mi donese u ponedeljak jer vikendom ne raznosi ovde.
 
У мом насељу поштар није виђен викендом 😉
Надам се најбољем...
 
Obrisali su mi sve shipping adrese na profilu !
Stalno mi se menja izgled sajta na raunaru , nekad imam choice po ceo dan, nekad nestane.
 
Poslednja izmena:
Meni choice artikle na telefonu ponekad nece da ucita, obrisem kes i onda neko krace vreme ucitava. A preko sajta isto brljavi vrlo cesto, ne samo sa choice.
 
Tako je to kada opravljaju ono sto radi :(

I kod mene su pobrisali sve adrese . U aplikaciji moraju da
se menjaju podesavanja ako zelim proveru slanja u neku drugu zemlju .
Jezik cesto brljavi , itd...

Sto se "promocija" i promo cena tice to je tek posebna prica
 
@sufox

Da li ste na AE postavili link nase poste gde moze da se vidi kada,gde i kome je posiljka urucena ???


Pogledajte prilog 407348


@dedamrsoje


To moze sa neregistrovanim posiljkama , za registrovane se vidi ko je primio posiljku !!!
Slao sam im bar 5x linkove ka sajtu poste i skrinsotove, idioti su uvek kao odgovor navodili da treba da im dam zvanicki dokument poste da mi posiljka nije isporucena, zalio sam se banci videcemo sta ce biti
 
To za zvanični dokument sam rešio tako što sam dobro e-mail od pošte da oni takve dokumente ne izdaju.
Zatraži to, sačuvaj za ubuduće kada ga dobiješ i pošalji im sliku gde se vidi pošiljaoc i primaoc te elektronske pošte.
 
da li će ovo što je poptisano sa kinezima imati neki uticaj na aliexpress ili sve ostaje isto tj preko 50€ carina
 
da li će ovo što je poptisano sa kinezima imati neki uticaj na aliexpress ili sve ostaje isto tj preko 50€ carina

Saznacemo kroz koji dan, jer sve sto moze za sada da se nadje je
Kod:
Najvažniji sporazum je sporazum o slobodnoj trgovini koji su potpisali ministar trgovine Tomislav Momirović i Vang Ventao, ministar trgovine Kine.
 
hocemo... hocemo...
 
Pise da vazi za navedene nekoliko hiljade proizvoda i to verovatno za uvoz/izvoz firmi na veliko,mislim da za nas nece biti promena.
 
Kao sto sam napisao u drugoj temi,posiljka se vraca prodavcu zbog nepotpunih podataka.Kako se postupa u ovom slucaju?Kad se pokrece zahtev kod Alija,koji dokazi su potrebni-jel dovoljan status da se posiljka vraca ili cekam da kinez zaista primi? Nisam ovo nikad radio,sve je do sada dolazilo bez vecih problema.
 
Opet mi se desila ista stvar kao pre nekoliko meseci.
Samo sto sam sad kupio stvar od 130din a skinuli 12din.
Stvarno ne znam da li je do banke ili AE zeza?
 
Nazad
Vrh Dno