Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Pa naravno, moraš platiti harač pre preuzimanja.

Da nećeš možda da uzmeš paket iz paketomata i unutar da ostaviš novce? How yes no, časna pionirska. :)
 
preko aplikacije ima opcija da se plate dadžbine, nisam ni hteo da to uradim, a inače ocarinjena pošiljka 170din. Kako vam stižu paketi sa alija na paketomat?
 
Poslednja izmena:
Ja sam nedavno imao da je prodavac na Aliju poslao lažni dhl broj za praćenje, naravno obeležio da je poslato. 15 dana nije mrdalo od njega, a pritom je na dhl sajtu u praćenju prikazivalo da je odredište drugi grad u srbiji. Ja sam lepo kontaktirao dhl, oni potvrdili da taj paket uopšte nije ni poslat niti je adresovan na mene. Pritom su mi iz dhl-a rekli da im se dosta njih javlja sa sličnim problemom lažnih dhl brojeva na Aliju. S obzirom da na Aliju možete da pokrenete dispute nakon 11 dana od slanja ako postoje logističke anomalije, ja sam im lepo skrinšotovao dhl mejl i prihvatili su mi punu refundaciju. Eto čisto ako se neko nađe u sličnom problemu, obavezno kontaktirati dhl ili koju već kurirsku službu (naravno za redovnu poštu i neregistrovane pakete ovo nije moguće) da bi imali dokaz za refundaciju.

Inače imam trenutno 6 paketa koji su u putu preko mesec dana, to mi se skorije nije dešavalo, sve su sve preko HU stizale relativno brzo ove godine.
 
Aliexpress mi isporucio paket na pogesnu adresu i pogresnu osobu poslao sam im skrinsotove trekinga ignorisu te dokaze, prodavac se takodje ne javlja, banka koju sam kontaktirao me upucuje na aliexpress sta raditi u ovom slucaju
 
Kako si poslao?

Procedura je jasna, kad se Kinez pravi pametan - otvaras dispute i ne pregovaras vise preko poruka nista, jer da je hteo da pregovara javio bi se.

Tvoje je da obezbedis sve moguce dokaze:

  1. Podatke gde je trebalo da stigne - potkrepi skrinsotom sa alija
  2. podatke gde je zapravo otislo - potkrepi skrinsotom ako vidis negde gde je otislo
  3. otvori i Google mape pa napravi par skrinsotova sa lokacijama gde je tacno adresa gde si ti a gde je otislo zapravo itd.
Sto vise dokaza dostavis, to bolje.
 
Kome to da dostavim kad se aliexpress pravi lud, dostavio sam im tracking number i skrinsot gde se vidi da nije meni dostavljeno, naravno i sami mogu to da vide preko trackinga
 
Kako se koriste novčići?

Na strani gde se svakog dana uzimaju ispod ima proizvoda gde piše recimo "extra 23% off" sa ikonicom novčića, ali kada s otvori bilo koji od proizvoda nema nigde ni kupona ni opcije da se cena uz novčiće spusti.

P.S. Sve sam radio preko aplikacije.
 
Meni to za novčiće iskače samo. Ne mogu da ga upotrebim ili ne, već jednostavno se pojavi na check out.

Za proizvode kojih ima kod više prodavaca, novčići su uglavnom beskorisni. Imam neke proizvode koje redovno kupujem (potrošni) i ima ih samo kod jednog dobavljača (njegov brend) i tamo ti novčići dodju kao ok. Ali sve je to sitno. Uglavnom 1-3%, jednom su dali nešto malo više.
 
Zasto mi kod nekih proizvoda u pretrazi pise da je popust 60-70% i jedna cena, a kada kliknem na njega pise potpuno druga cena i naravno dosta manji popust?
 
Jer kad bi search radio normalno da se poredja po ceni+shipping svi bi kupili najjeftiniju stvar a to Im se ne isplati, ovako ako prodje prodje
 
  • Like
Reagovanja: ale
Meni već par dana ne funkcioniše onaj Choice deal od 3 proizvoda. Kad biram sve okej, uobičajene cene 1.99, 2.99 itd. međutim kad se ide na checkout cena više od duplo veća.
I to šta god da izaberem, ne samo za određene stvari. Podrška naravno daje robotske odgovore tipa, prodavac promenio cenu, nije više akcija ili da je uključen VAT pa zato. 🙄
 
Meni to za novčiće iskače samo. Ne mogu da ga upotrebim ili ne, već jednostavno se pojavi na check out.

Za proizvode kojih ima kod više prodavaca, novčići su uglavnom beskorisni. Imam neke proizvode koje redovno kupujem (potrošni) i ima ih samo kod jednog dobavljača (njegov brend) i tamo ti novčići dodju kao ok. Ali sve je to sitno. Uglavnom 1-3%, jednom su dali nešto malo više.

Ne znam na koji nacin kupujete ali sa novcicima mi uvek prolazi kupovina.
Na 80 centi spustim i po 20din,a na 2.5e skinem i po 70din.
Ali mora preko aplikacije,preko browsera ne funkcionise.
 
Meni novcici rade i na browseru i aplikaciji ,isti iznos novcica bude. Pre par meseci bilo samo na aplikaciji. Mozda mi skocio rejting...
 
Daj screenshot prepiske
evo odgovora aliexpressa na to da paket nije meni isporucen sto se o lepo vidi na saju poste srbije

"If you did not get the package, please provide shipping company's missing parcel documents within valid time. If you have received the goods but not in good condition/ shortage, you are suggested to give the feedback in dispute or cancel this dispute then open dispute choose "Item received in part or whole".

Naravno pare odbijaju da vrate i oni i prodavac, necu ja valjda da resavam njihove greske
 
jel ima neko problema sa pretragom
ukucam futrolu za mobilni (redmi note 10) i izbaci mi samo jednu stranu a nekad nisam mogao ni da listam koliko ih ima
a evo sad mi izbacuje samo premium sponsored items

kada ukucam preko gugla onda prikazuje dosta stranica ali kad hoću da odem na drugu piše da je nema
na svim pretraživačima je tako, isključen je ad bloker
 
Poslednja izmena:
jel ima neko problema sa pretragom
ukucam futrolu za mobilni (redmi note 10) i izbaci mi samo jednu stranu a nekad nisam mogao ni da listam koliko ih ima
a evo sad mi izbacuje samo premium sponsored items

kada ukucam preko gugla onda prikazuje dosta stranica ali kad hoću da odem na drugu piše da je nema
na svim pretraživačima je tako, isključen je ad bloker
Možda koristiš dns koji blokira reklame, ili imaš hosts fajl tipa Peter Lowe ili Steven Black koji takodje blokiraju? To kada ti pretraga ne prikazuje rezultate je svakako problem adblocka. Ako si u browseru sigurno isključio adblock, onda probaj da u podešavanjima browsera (secure dns ili se slično zove) uključiš dns koji ne blokira reklame, npr Quad9 ti je "https://dns.quad9.net/dns-query", ili cloudflare je često ubačen u browser, samo ga odabereš iz menija u podešavanju.
 
dns ne koristim a u hosts fajlu samo blokiram one programe koje treba
inače skinuo sam yandex pregledač i on jedini radi normalno na aliekspresu
 
koliko dugo cekate na paket, meni je vec proslo mesec ipo dana i dalje nista
ovo mi pise poslednje na Tracking details
2023-08-31 17:29
GMT+8
H500aa15a28e84fc8b66fdfd9000d5e337.png

Out for delivery
Arrived at local delivery center
jel ovo znaci daj je kod nas u posti paket? (pitao u posti kazu nema nista na moje ime...(
 
@micko959sd

Prelistaj temu Pracenje posiljki


Za Ux...HU posiljke , status Arrived at local delivery center znaci da
je posiljka stigla u Srbiju.
Nema pravila posle koliko vremena ce doci u lokalnu postu koja vrsi isporuku.
 
Zdravo moze neko da mi objasni kako funkcionose Choice vidim pise 3 za 5.99 USD, ali kad sam stavio u korpu krajnji racun je oko 13.50 USD?
I imam welcome deal hteo sam uzeti masku za telefon i kad sam ubacio u korpu prvi dan sam imao popust, sad posle par dana nemam vise na to?
 
Zdravo moze neko da mi objasni kako funkcionose Choice vidim pise 3 za 5.99 USD, ali kad sam stavio u korpu krajnji racun je oko 13.50 USD?
I imam welcome deal hteo sam uzeti masku za telefon i kad sam ubacio u korpu prvi dan sam imao popust, sad posle par dana nemam vise na to?
Pa funkcioniše tako što moraš ubaciti određeni broj različitih proizvoda (minimum tri) koji su na Your choice listi da bi dobio popust.
Npr. proizvod 1, 2 i 3 redovno koštaju po 5USD, a u choice opciji po 2,5 USD, dakle ako ih ubaciš na listu platićeš 7,5 USD umesto 15USD.

Meni choice uredno funkcioniše, pogotovo volim kad odrade combined shipping (koji je svakako besplatan) pa umesto 5-6. čekam jedan paket...
 
Pa funkcioniše tako što moraš ubaciti određeni broj različitih proizvoda (minimum tri) koji su na Your choice listi da bi dobio popust.
Npr. proizvod 1, 2 i 3 redovno koštaju po 5USD, a u choice opciji po 2,5 USD, dakle ako ih ubaciš na listu platićeš 7,5 USD umesto 15USD.

Meni choice uredno funkcioniše, pogotovo volim kad odrade combined shipping (koji je svakako besplatan) pa umesto 5-6. čekam jedan paket...
Aha, znaci maks cena jednog proizvoda ce biti 5.99, ne sva tri, sad ima logike, hvala!
 
Meni Choice deals i dalje ne funkcioniše. Kad idem na plaćanje pojavi se duplo i više nego duplo veća cena. Ista situacija šta god izaberem za kupovinu.
 
koliko dugo cekate na paket, meni je vec proslo mesec ipo dana i dalje nista
ovo mi pise poslednje na Tracking details
2023-08-31 17:29
GMT+8
H500aa15a28e84fc8b66fdfd9000d5e337.png

Out for delivery
Arrived at local delivery center
jel ovo znaci daj je kod nas u posti paket? (pitao u posti kazu nema nista na moje ime...(
U istoj sam situaciji, prakticno isti datum.
 
Meni su juče stigle dve HU koje su bile 13 dana sa statusom Arrived at local delivery center, prošle nedelje stigle 2 nakon 17 dana tog statusa. Morate da čekate
 
Šta ako ističe rok za potvrdu za neregistrovanu UA-HU pošiljku? Prošli put sam otvarao dispute ali nisu priznali jer u praćenju piše da je u zemlji primaoca
 
Nazad
Vrh Dno