Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Da ostavim i u ovoj temi, mozda neki ne prate onu "sta da kupim"

Kodovi za popust, validni do kraja meseca. Mogu da se iskoriste za odredjene proizvode. Testirao sam ih i na vecinu je prolazilo, nisu hteli na cpu, a na ostale stvari od tehnike je bilo oko 50% uspeha. Mogu samo jednom da se iskoriste

OT6 - 6 dolara za porudzbine preko 50
OT14 - 14 dolara za porudzbine preko 120
 
Može neko da postavi SS iz alia kako je podesio adresu za paketomat (posta) i da to šljaka?!
Nisam to koristio do sada a nisam ceo dan kući pa mi odgovara.

Ovako ok?

Screenshot_20231104-023752~2.png
 
Poslednja izmena:
Da li ce uopšte biti popusta ove godine za 11.11 Global Shopping Festival ako uzmemo u obzir stanje u Pošti i i činjenicu da paketi kasne
 
pa oni su nasi prijatelji :)
 
@Lanikor
I te kako ih boli uvo naravno da prate gde je stabilno trziste a gde nije. Za sve skuplje pakete ako ih ne dobijes prvi ces traziti refundaciju a naravno neces je dobiti jer je posiljka u tvojoj zemlji.
Ako se pak obratis prodavcu i kazes da nisi dobio robu, taj prodavac ce prvi otkazati dalju prodaju robe u Srbiji ili ce podici cenu shippinga za 100%
Zar to nije već viđena situacija !?
 
Pitanje koje si postavio nema veze sa ovime sto si napisao.

Prvo, nece AliExpress kao entitet da ukine 11.11. popuste jer je u Srbiji strajk koji traje jedva par dana.
Drugo, prodavac ce istog momenta da te uputi na ocekivano vreme dostave koje je svakako u proseku uvek vece od realnog.
Trece, ovaj strajk nece da traje mesecima pa da oznace Srbiju kao nepouzdano trziste, trajace plafon jos nedelju dve i to maksimalno.
Cetvrto, ogradili su se oni dobro od nas, paket je kod nas, to sto ti nije dostavljen je krivica Poste a ne krivica prodavca tako da ce oni nastaviti da salju po istoj ceni i besplatno jer ce zahtev za refund da ti bude u 99.9% situacija odbijen.

Tako da ne, to nije ista situacija, ta situacija je resena cinjenicom da onog momenta kad paket napipa Srbiju, njih boli uvo.
 
Postovani forumasi,
Molim za savet. Imam specificnu situaciju, kupio sam sa Aliexpresa motor za otvaranje kapije i u trenutku kupovine na nalogu je stajao broj telefona koji koristim 20 godina koji sam par dana po porucivanju ugasio, a potpuno zaboravio da promenim na nalogu i stavim novi broj. Posle nekog vremena sam primetio da mi paket ne stize i usao na aliexpres nalog i video poruke od prodavca da je pokusao da me dobije na telefon i da nije uspeo. Paket je nasa carina vratila za kinu jer ni oni nisu uspeli da me dobiju (ja sam bio na godisnjem odmoru). Vrednost paketa je 405 dolara sa postarinom iz Kine. Kontaktirao sam prodavca i dvadeset dana mi je obecavao da ce pokusati da mi pomogne i refundira deo, da bi mi rekao da njega povrat paketa u Kinu kosta 520 dolara i da ce on da trazi da ja nadoknadim te troskove. Ja sam pokrenuo zalbu na Aliexpresu. Kakve su moje sanse, sa uplatom od 405 dolara sam se oprostio, ali me brine da li moze da mi naplati taj povrat u Kinu. Molim za pomoc i bilo kakav savet.
Hvala
 
On ti je rekao da ce traziti nadoknadu troskova da bi te uplasio..to jest da ti ne bi trazio povracaj novca jer nisi primio posiljku. I izgleda da je uspeo. :)
 
Jedno pitanje:Ako narucim sa Alija neki mini Pc od oko 100 dolara,koliku carinu mogu da ocekujem?
 
Ako sve ide po propisu - ta cena + 32%
Ako kinez napise ispod 50e i carina to prihvati - ta cena + 20%
 
Meni su pisali 20$ i nisam plaćao nikakvu carinu.

Nego htedoh da pitam jel stiglo nekom nešto sa Alija otkad je počeo štrajk?
Da li samo Pošta radi sa carinom ili možda i neka od privatnih službi koje ne štrajkuju?
 
Nikad nisam kupovao 11.11 i ovo ce mi biti prvi put, pa me interesuje da li su popusti realni ili su fake kao za black friday?
 
Nikad nisam kupovao 11.11 i ovo ce mi biti prvi put, pa me interesuje da li su popusti realni ili su fake kao za black friday?
Uglavnom fake, to ti kazem kao neko ko uzima 10+ godina na aliexpressu.
 
Postoji AliPrice ekstenzija, koja prikazuje cenu proizvoda za poslednjih 3/6 meseci. Ne znam koliko je tačna :)
 
Nije bas tacna, precesto je najniza cena niza od toga sto je registrovano na AliPrice
 
@gadafi

Mogu da zavaraju te ekstenzije , ako se samo gledaju
proizvodi "na akciji"

Cesto pred akcije dupliraju ponudu tj. iste proizvode postave dva puta.
Postoji ponuda sa stalnim ( "standardnim" ) cenama , i druga duplirana ponuda
pred akcije sa "naduvanim" cenama.Onda dan pred akciju iskljuce standardnu ponudu,
naduvane cene spuste na standardne ili par % ispod i ( u odnosu na naduvane cene )
prikazu kao akcijsku sa 50-60% popusta.

Ko planira vecu kupovinu , treba mesec dana pre akcija da napuni korpu i da prati
redovnu cenu i uporedi sa "akcijskom".

@Chernobyl

U vecini slucajeva nema velikih popusta , nego realnih 5-10%.
Dodatnu ustedu mozes da ostvaris sa kuponima , ali sve ih manje nude
 
Hi people!
How do you order LiFePO4 rechargeable batteries from Aliexpress? The vast majority sellers decline delivering to Serbia.
And its impossible to buy it in Serbia - e.g. AAA (10440 formfactor) 3.2V accumulators' suppliers can't be seen even on kupujemprodajem.com.
---
Zdravo ljudi!
Kako naručiti LiFePO4 punjive baterije sa Aliekpress? Velika većina prodavaca odbija isporuke u Srbiju.
I nemoguće ga je kupiti u Srbiji - npr. Dobavljači akumulatora AAA (formfaktor 10440) 3.2V se ne mogu videti ni na kupujemprodajem.com.
 
@vvhitevvizard


Pokusaj da nadjes prodavca ciji distributer i logistika mogu
da zaobidju ovaj pravilnik
 
@vvhitevvizard


Pokusaj da nadjes prodavca ciji distributer i logistika mogu
da zaobidju ovaj pravilnik
To circumvent it like inserting batteries into a cheap flashlight. :)
---
Da biste to zaobišli kao ubacivanje baterija u jeftinu baterijsku lampu. :)

Pokusaj da nadjes prodavca ciji distributer i logistika mogu
Normal battery's sellers simply refuse. The choice is only from those who offer goods of dubious quality.
---
Prodavci normalnih baterija jednostavno odbijaju. Izbor je samo od onih koji nude robu sumnjivog kvaliteta.

Like this one:


PS: It shocks me that no one in Serbia needs LiFePO4 batteries - after all, they have a very long life of 25 years and several times more cycles, and are also not flammable like LiPo/LiIon.
---
PS: Šokira me da nikome u Srbiji nisu potrebne LiFePO4 baterije – na kraju krajeva, one imaju veoma dug životni vek od 25 godina i nekoliko puta više ciklusa, a takođe nisu zapaljive kao LiPo/LiIon.
 
Evo moje iskustvo ovde, možda nekome pomogne.

Naručio sam neke folije za presvlačenje plastika u enterijeru automobila. Stigle pogrešne, pogrešna boja, sve. Slikao i otvorio dispute. Oni mi prihvate ali nekako na kraju ispalo da ja moram da vratim nazad paket. Nisam mogao da izbegnem tu opciju, tražilo mi se tamo da ukucam tracking broj. Pitao sam ovde kako ide vraćanje, mrzelo me da odem do pošte da pitam koliko košta i tako dođem do kraja roka za unos tog broja. U poslednjem trenutku izguglam neki sajt koji kreira lazne tracking brojeve. Tamo se upise iz koje u koju drzavu hoces i on generise broj. Upišem taj lazni broj u dispute i počne da odbrojava 60 dana dok ne stigne kinezu roba koju nisam ni poslao. Posle 20ak dana kinez tamo otkaci da je dobio paket i ALI mi vrati pare na račun. Zaključak je da je kinez bio prevarant, ali ova fora sa laznim tracking brojem mozda pomogne nekome u slicnoj situaciji.
 
..
Naručio sam neke folije za presvlačenje plastika u enterijeru automobila. Stigle pogrešne, pogrešna boja, sve. Slikao i otvorio dispute. Oni mi prihvate ali nekako na kraju ispalo da ja moram da vratim nazad paket. Nisam mogao da izbegnem tu opciju, tražilo mi se tamo da ukucam tracking broj. Pitao sam ovde kako ide vraćanje, mrzelo me da odem do pošte da pitam koliko košta i tako dođem do kraja roka za unos tog broja. U poslednjem trenutku izguglam neki sajt koji kreira lazne tracking brojeve. Tamo se upise iz koje u koju drzavu hoces i on generise broj. Upišem taj lazni broj u dispute i počne da odbrojava 60 dana dok ne stigne kinezu roba koju nisam ni poslao. Posle 20ak dana kinez tamo otkaci da je dobio paket i ALI mi vrati pare na račun. Zaključak je da je kinez bio prevarant, ali ova fora sa laznim tracking brojem mozda pomogne nekome u slicnoj situaciji.
Kinez prevarant? :rolleyes:
Pa poslao ti je proizvod.
Ja samo ne znam što je uopšte kliktao da je dobio proizvod nazad, možda je nešto permutovao, pa mislio da si mu ti vratio robu, a vratio mu neko drugi.
 
Evo moje iskustvo ovde, možda nekome pomogne.

Naručio sam neke folije za presvlačenje plastika u enterijeru automobila. Stigle pogrešne, pogrešna boja, sve. Slikao i otvorio dispute. Oni mi prihvate ali nekako na kraju ispalo da ja moram da vratim nazad paket. Nisam mogao da izbegnem tu opciju, tražilo mi se tamo da ukucam tracking broj. Pitao sam ovde kako ide vraćanje, mrzelo me da odem do pošte da pitam koliko košta i tako dođem do kraja roka za unos tog broja. U poslednjem trenutku izguglam neki sajt koji kreira lazne tracking brojeve. Tamo se upise iz koje u koju drzavu hoces i on generise broj. Upišem taj lazni broj u dispute i počne da odbrojava 60 dana dok ne stigne kinezu roba koju nisam ni poslao. Posle 20ak dana kinez tamo otkaci da je dobio paket i ALI mi vrati pare na račun. Zaključak je da je kinez bio prevarant, ali ova fora sa laznim tracking brojem mozda pomogne nekome u slicnoj situaciji.
Dobar ti je zakjučak da je Kinez prevarant, zato što si ti kliknuo da prihvataš povraćaj novca novca uz uslov da pošalješ robu nazad.
 
Ne, Kinez je prevarant zato što je poslao pogrešnu robu namerno, što nakon toga i nema više taj artikal u prodaji i što nije odgovarao na poruke. Čim je prihvaćeno da mi vrate pare ili ga je ALI skembao i sam mi vratio ili je on prihvatio jer je video da se zajebao.
 
Nazad
Vrh Dno