Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

So, did anyone order LiFePO4 or any other rechargeable batteries from Ali? Please share your experience ;)
---
Dakle, da li je neko naručio LiFePO4 ili bilo koje druge punjive baterije od Alija? Molimo podelite svoje iskustvo
 
Uopšte litijumske baterije je teško naručiti jer je transport jako skup. Jedino ako se nadje transport železnicom koji traje dosta dugo a svaki trgovac gleda da mu što pre legne novac. Pitanje je koliko su pouzdane baterije koje se naruče iz Kine pogotovo no name
 
Uopšte litijumske baterije je teško naručiti jer je transport jako skup. Jedino ako se nadje transport železnicom koji traje dosta dugo a svaki trgovac gleda da mu što pre legne novac. Pitanje je koliko su pouzdane baterije koje se naruče iz Kine pogotovo no name
Yeah, sellers do include freebies torch lights in order to comply with the rules. Look at the comments on the product.
---
Prodavci uključuju besplatne lampe za baklje kako bi bili u skladu sa pravilima. Pogledajte komentare o proizvodu.
 
Кupi lampu sa baterijom i rešio si problem. Sigurno te košta malo više nego sama baterija ali mnogo manje nego da platiš min. 100e poštarinu za samu bateriju.
Najobičnija baterijska lampa bez AA baterije košta cca 1e a sa baterijom 1850 košta 2e pa biraš šta ti odgovara a kod nas nema baterije 1850 bez 600din.
 
Кupi lampu sa baterijom i rešio si problem.
But I'm not trying to buy a normal battery. I need some specific chemistry and form factor rechargeable ones (for wi-fi sensors). There are only 2 (TWO!) sellers of such rechargeable batteries willing to send to Serbia.
On 11.11, I'll try to order LiFePO4 AAA from the link above. And share my experience if anyone interested.
---
Ali ne pokušavam da kupim normalnu bateriju. Trebaju mi neke specifične hemije i punjive forme (za vi-fi senzore). Samo 2 (DVA!) prodavca ovakvih punjivih baterija su voljni da pošalju u Srbiju.
11.11., pokušaću da naručim LiFePO4 AAA sa gornje veze. I podelite moje iskustvo ako je neko zainteresovan.
 
Evo moje iskustvo ovde, možda nekome pomogne.

Naručio sam neke folije za presvlačenje plastika u enterijeru automobila. Stigle pogrešne, pogrešna boja, sve. Slikao i otvorio dispute. Oni mi prihvate ali nekako na kraju ispalo da ja moram da vratim nazad paket. Nisam mogao da izbegnem tu opciju, tražilo mi se tamo da ukucam tracking broj. Pitao sam ovde kako ide vraćanje, mrzelo me da odem do pošte da pitam koliko košta i tako dođem do kraja roka za unos tog broja. U poslednjem trenutku izguglam neki sajt koji kreira lazne tracking brojeve. Tamo se upise iz koje u koju drzavu hoces i on generise broj. Upišem taj lazni broj u dispute i počne da odbrojava 60 dana dok ne stigne kinezu roba koju nisam ni poslao. Posle 20ak dana kinez tamo otkaci da je dobio paket i ALI mi vrati pare na račun. Zaključak je da je kinez bio prevarant, ali ova fora sa laznim tracking brojem mozda pomogne nekome u slicnoj situaciji.
Jel moze ime sajta za generisanje brojeva, ne znam jel je u skladu sa pravilima moze i na pm.
 
But I'm not trying to buy a normal battery. I need some specific chemistry and form factor rechargeable ones (for wi-fi sensors). There are only 2 (TWO!) sellers of such rechargeable batteries willing to send to Serbia.
On 11.11, I'll try to order LiFePO4 AAA from the link above. And share my experience if anyone interested.
---
Ali ne pokušavam da kupim normalnu bateriju. Trebaju mi neke specifične hemije i punjive forme (za vi-fi senzore). Samo 2 (DVA!) prodavca ovakvih punjivih baterija su voljni da pošalju u Srbiju.
11.11., pokušaću da naručim LiFePO4 AAA sa gornje veze. I podelite moje iskustvo ako je neko zainteresovan.
Ako samo dva prodavca salju u Srbiju, onda je to to, nema vise. Druga opcija je ebay jer tamo cesto mozes i da se dogovoris gde ili kako da posalju.
 
Sta se desava u slucaju ako u oglasu stoji da prodavac ne salje za nasu drzavu?
Da li je to trik nece da salje?
U pitanju je NVME u svim ostalim oglasima (isti prodavac) salje,cak i gabaritnije stvari ali u ovaj jedan oglas pise da nemoze?
 
@Miki_
Nije trik jer ne možeš ni u korpu da staviš. Verovatno ima "lepa" iskustva pa ne bi više da se igra.
 
@Miki_
Nije trik jer ne možeš ni u korpu da staviš. Verovatno ima "lepa" iskustva pa ne bi više da se igra.
Pa zasto onda sve ostale stvari prodaje u salje u nasu drzavu?
Razumem kad je gabaritnija stvar u pitanju,ali druge stvari free shipping a ovo nemoze kao ni da posalje....
 
@Miki_
Ako ne razumeš
Verovatno ima "lepa" iskustva pa ne bi više da se igra.
šta da ti radim a jednostavno i možemu se, možda je i čitao na forumu da ti hoćeš da kupiš. @sasa022 ti je lepo napisao "traži dalje" i ne lupaj glavom da ne zaboli.
 
@Miki_

Imas takvih primera uvek i za sve zemlje ( nije Srbija nikakav izuzetak ) ,
pa mozemo samo da nagadjamo zasto je to tako
 
Verujem da dok ti narucena roba stigne da ce i dostava da profunkcionise,ja sam pre par dana narucivao nesto a i danas cu da narucim.
 
Jel moze ime sajta za generisanje brojeva, ne znam jel je u skladu sa pravilima moze i na pm.
Bukvalno sam u Google ukucao i neki od prvih sam iskoristio. Pokušaću da nađem u istoriji kad sednem za komp pa cu ti poslati.
 
Ne znam zašto mislite da će dostava uskoro da profunkcioniše. Sve govori upravo suprotno.
Štrajk nije pod sindikatom, svako radi nešto za sebe. Ne zna se ko pije, ko plaća. Ko, s kim, oko čega.
 
well, if Serbian post is not working, we as a community should seriously consider having a middle-man in Hungary, same as KP but for random aliexpress orders.
---
pa, ako srpska pošta ne radi, mi kao zajednica bi trebalo ozbiljno da razmislimo o tome da imamo posrednika u Mađarskoj, isto kao i KP, ali za slučajne aliekspres porudžbine.
 
you don't need to write dual language here, chose one, english or serbian
 
Hoće li biti nešto uskoro od onih pregovora sa Kinom oko isporuka?
 
Je l ima smisla ici do poste i videti da li je paket stigao ili sve stoji negde u Madjarskoj ili gomilaju u nekom magacinu?
 
Ја сам звао моју пошту и каже ми човек да већ недељу дана ништа не стиже код њих. Да је нешто од пакета стигло, отишао бих да преузмем, овако вероватно у главној пошти стоји све то моје...
 
Imam 2 pitanja:

1. Posta strajkuje. Najavili su povecanje cena isporuka, u zavisnosti da li podizes paket u posti li ti ga postar donosi na kucnu adresu. Posto ne znam da li se (buduce) cene kod poste odnose na 'lokalni' saobracaj ili i na narudzbine iz inostranstava (tj. u ovom slucaju Ali-a), zanima me da li ce mi dodatno naplatiti to 'isporucivanje' na kucnu adresu jer je postar do sada sitne stvari sam donosio bez naknade?
Pitam jer... platiti 350 din za isporuku jedne stvari na kraju i nije mnogo, al' imam u planu da narudzim 30-ak sitnica, pa... 30x350 => 10K din... bas ne bih da me otkinu i da mi narucivanje presedne. :)

2. Kao sto rekoh narucio bih neke sitnice ali ih dosta ima (30-ak). Sve ukupno bi me izaslo oko ~35 dolara. Medjutim posto ima mnogo stvari od razlicitih prodavaca sa Ali-a, zanima me kako ce carina na to gledati. Ja stvarno nisam godinama nista bas narucivao sa net-a (jeste cale preko Wish-a, neke sitnice da ne kazem gluposti).
Da li carina moze da odluci da me 'klepi' kada vidim da sam narucio 30-ak stvari (nista skupo, sve oko 1-2 dolara ili za 0.6 dolara), ali ipak... 30-ak stvari.... par rekoh da pitam sta bi trebao da ocekujem (pre nego sto odradim 'checkout' na Ali-u).

Bas bi bila 'fora' da me otkine carina a onda posta dodatno 'potopi' naplacujuci isporuku svake sitnice na kucnu adresu. :)

EDIT: BG carina je u pitanju.
 
Poslednja izmena:
realno, oni taj novac treba da uzmu od dela koji smo mi dali na shipping (ako je free shipping, onda od cene proizvoda).
kada kupujemo nesto online placamo shipping prodavcu da to posalje na nasu kucnu adresu, ne u nasu postu (neka daju opciju za shipping u postu, koji je jeftiniji za iznos koji posta trazi)
 
Нека наплате праве цене доставе из Кине, пола вас би престало да купује. Тренутна цена је умањена или чак за џабе, јер су као земља у развоју, па преко УПУ искоришћавају глупе државе да им за сићу разносе робу.
 
Cuj 'pola nas'. Sta, samo za Srbiju nude 'free shipping'? Ceo svet bi prestao da narucuje.
Ovo sto je 'free shpping' ja nikako ne volim jer dolazi bez 'tracking #'. Svaki put, prethodnih godina UVEK sam placao 2-3 dolara dodatno samo da imam tracking #. Sada za takvu opciju traze 8000 dinara. Izvini malo mi je previse za stvar od 150-200 dinara da dodatno platim 8.000 dinara za postarinu samo da bih uz to dobio tracking number.
Vec i ovako se psihicki spremam da kada platim tih ~ $35 dolara za svih 30-ak stvari (posto je sve bez tracking #), pola toga ne stigne jer moze negde 'slucajno' da se zagubi nakon sto udje u Srbiju.
 
Nazad
Vrh Dno