Šta je novo?

Externe baterije (generic)

Da baš su za "fensere" :D jel nasao neko jeftinije od 1000 din ?
 
Poslao ti pm.
 
Vidim da traze i po 30€ za nju kod nas, zato rekoh da uzmem bolje tamo. Jos cu postaviti prodavcu koje pitanje ali generalno ima dobar feedback.
 
Obrati paznju na jos jednu sitnicu...carina...meni su za istu bateriju cepili 2800...
 
Obrati paznju na jos jednu sitnicu...carina...meni su za istu bateriju cepili 2800...
Tebe su odrali. I nema na carine na ispod 50€ od pravnog lica i ispod 70€ od fizičkog lica. Mozes jedino da platis PDV 20% i otvaranje paketa mislim da je 140 din.
 
Njemu au racunali da vredi preko 50€.
 
Haha, ja ga pitao kako mogu biti siguran da je original, prodavac mi odgovara: "it's not original, but the function is same". Ima da ga prijavim.
 
Kako dobro :D
 
Ma hajde... Da nije stavio svuda da je original, pa jos da pređem preko toga... BilDe.
 
Ljudi ne znam kakva su vasa iskustva ali meni su te reklame sa navodnih 5-10-15 hiljada mAh kapaciteta malo navlakusa.
Kupio sam jednu brendiranu Verbatimovu eksternu bateriju od 6000 mAh ne moze Note 3 ni do pola da napuni a vec se isprazni.
 
To je onda neki fals ili los primerak.
Ne moze 2x da ti napuni Note skroz ali moze preko jedni celo punjenje. Racunaj da treba 70-80% deklarisanog kapaciteta da ima za telefone svaka baterija ako je prava.
Jer je deklarisanje na 3.7v valjda a treba na 5v da puni.
 
@vujadin
A u ovoj temi imas kako se razuna efektivni kapacitet i zasto, pa pogledaj ako te zanima :)
 
Primetih sledece, imam Xiaomi powerbank 10400mah (output 2.1 Ah) i kada ga prikljucim na G3 prepozna ga kao AC punjac i on puni brze/isto kao originalni punjac a kada ga prikljucim na Note 4, telefon ga prepozna kao USB i puni toliko lose da ako koristim telefon procenti se ne dizu vec opadaju.

Probao sam i da palim i da gasim Fast Charging da li ima nekog leka da ga telefon ne prepoznaje kao USB i ne ogranici ga sam, vec pusti PB da gura koliko moze ?
 
mozda neki od kablova za punjenje, a ne originalni kabl telefona? Oni imaju samo dve zice za napajanje i telefon ne bi trebao da prepoznaje nista.
 
mozda neki od kablova za punjenje, a ne originalni kabl telefona? Oni imaju samo dve zice za napajanje i telefon ne bi trebao da prepoznaje nista.
Sa originalnim kabelom od Nota sad stoji isto AC kao i na G3, a na G3 je bilo sve jedno da li je njegov kabel ili kablic koji dolazi uz PB, hvala u svakom slučaju.


Primetio sam još da originalni kabel od Note-a ima 4 kontakta, dva malo ispupčena a dva malo uvučena dok ovaj od PB-a ima svih 5 kontakata. Ovo je u samom microusb konektoru.

To bi onda trebalo da znaci da ako budem uzimao neki kablic jer je ovaj originalni predugačak, da trazim sa 4 kontakta i što kvalitetniji?
 
Jel možete da preporučite neku bateriju manjeg kapaciteta (<10.000mAh) i formata a da može da posluži kao privezak za ključeve?

Bitno mi je da može da puni i 2.1A (zbog iPad 2)
 
Tesko da ima tako mali format sa oko 10k mah. Ti privesci idu do 3000 mah maximum
 
Napisao sam <10.000mAh... dakle ispod 10k.. a poželjno preko 3k :)

Ono što sam ja uspevao da nadjem na aliju je sve 1A
 
Trebao si da napises do 5k :D Do 10 sam mislio 7-8 :) Uglavnom ti manjeg kapaciteta nemaju izlaz od 2.1A zato sto su namenjeni za telefone. Ali mozda ima neki izuzetak. Mozda ima na e-bay
 
OK - da ne bunim ljude dalje - traži se manji punjač, do 6000mAh, sa 2.1A izlazom poželjno da može da glumi privezak za ključeve :d

PS - I još ako može da glumi i LED lampu.. ma idi! :D
 
Druze svestan si da je 6000mah fizicki nemoguce da se napravi da bude toliko malo da moze da se koristi kao privezak...ili ti bas imas prag tolerancije za nosenje istoga poveliki?
 
nisam, od skora razmisljam na tu temu i nisam u materiji - a i rekoh do 6000... sto ne mora da znaci 6000... vec eto, ako moze da se prebaci onaj 2.800mAh...

U principu, hocu da nabavim nesto upotrebljivo cisto za prvu pomoc na sta necu gledati kao na dodatnu opremu a da ako pise da puni 1A stvarno i puni 1A... 2.1A bi bio bonus na koji izgleda ne bi trebalo da racunam :)
 
Ako nosis ranac ili torbicu nece ti biti problem da nosis i onaj od 10000 mah. Ako mislis za dzep sve preko 2000 ce se tesko uklopiti
 
nisam, od skora razmisljam na tu temu i nisam u materiji - a i rekoh do 6000... sto ne mora da znaci 6000... vec eto, ako moze da se prebaci onaj 2.800mAh...

U principu, hocu da nabavim nesto upotrebljivo cisto za prvu pomoc na sta necu gledati kao na dodatnu opremu a da ako pise da puni 1A stvarno i puni 1A... 2.1A bi bio bonus na koji izgleda ne bi trebalo da racunam :)
Ja sam u Nemackoj video bas puno tih punjaca, ali cak ni oni od 2800 ne bih koristio kao privezak...cak ni da su duplo manji. Kako god, sa srecom u pronalazenju i ako navatas sta pametno, javi.
 
Pogledaj kolike su i 1300mAh (interne, originalne) baterije telefona, pa je ocigledno da nista nece stati kao privezak.
Jedino kao privezak kaisa za pantalone :D
 
Mogu li nekog da zamolim ko je u Beogradu kupio Xiaomi original da mi posalje link prodavca? Unapred hvala :)
 
Dobio sam u Guarana Play and Win, 2200 ili 2300 mAh, ne znam sad tačno, deluje ok za prvu pomoć.

A za veće potrebe sam pazario Vipow V206 13200 mAh, prezadovoljan sam. Dobio sam ga po dilerskoj ceni za nešto više od 2300 din.

TN_1511-2.JPG.png
 
Nazad
Vrh Dno