Šta je novo?

Externe baterije (generic)

Kako si to uradio? Koja aplikacija? Gde :)

I jel moze isto i za druge telefone?

Nije bila bas konkretno app vec je bilo u sklopu nekog kernela tacnije ROM-a koji je CM based i kad sam ga flesnuo dobio tu app ne secam se tacno kako se zove probaj da guglas ima nesto sigurno imao je to i drug na S2 i znm da je kupio jaci punjac i punio ga 1.5A umesto na 1.2 ili koliko je vec stock
 
Mene bas za S2 i zanima. Potrazicu, a ti ako nadjes javi, puno bi mi znacilo :)
 
A oni su glupi pa ga napravili da dve 2600mAh baterije daju 2600mAh kapaciteta?!?:D
 
A otkud znaš da su na ovom uređaju vezane redno?
Koliko vidim, zadnji kontakt je isti, što bi moglo da znači da isti pol baterije ide na njega.
 
Lupa, naravno da je parelelno
uploadfromtaptalk1425637728608.jpg
 
Meni je logicno da su kapaciteti vezani paralelno istih karakteristika. Napon na krajevima 5V, struja na izlazu se sabira od svake baterije (1 Kirkofov zakon) sto i jeste cilj, a to ne bi mogli postici rednom vezom.
 
Poslednja izmena:

da to je to, ja sam rekao 25e jer sam ja platio toliko moj, malo proguglaj pre kupovine da ti ne bi uvalili kopiju ili po nasem "laznjaka", koliko sam ja trazio bitno je da je u kartonskoj kutiji da nije u onoj plasticnoj koja je presvucena nekom folijom, i obavezno pre kupovine pitaj prodavca da li na kutiji pise serijski broj preko kojeg ces biti 100% siguran da li je original ili ne, jedini problem jer sto je taj deo Xiaomi sajta na kineskom pa kad uneses code od PowerBanka moraces da ispunis Captchu koja je na kineskom ali to se lako resava tako sto odes do obliznje kineske prodavnice i zamolis ih da ukucaju captchu siguran sam da ce ti izaci u susret :) Nadam se da sam pomogao.
 
pored toga ako si i dalje skeptican imas testove na netu gde se ocigledno vide razlike u boji izmedju kopije i originala, pa cak ako i posle svega toga i dalje neverujes mozes da skines te dve bele "trake" ispod se nalaze srafovi, odsrafis izvuces baterije iz alu kucista i ako su original moraju biti u 80% slucajeva LG ili u 20% Samsung baterije unutra, postoji jos jedan nacin provere a to je da uzmes USB i kratko spojis bateriju ako je original nista se nece destiti dok ce kopija krenuti sama sebe da puni :D
 
a postoji i sledeci test, dok se puni xiaomi poveze se mobilni ili sta vec na bateriju, i ako puni taj uredjaj dok se puni baterija onda je original...laznjak ne moze da puni uredjaje dok je na punjenju sama baterija...
 
Hvala na pomoci. Pogledala sam na netu razlike ali i dalje nisam sigurna da li da rizikujem. jer niko mi ne garantuje da se nece pokvariti posle mesec dana.
 
Hvala na pomoci. Pogledala sam na netu razlike ali i dalje nisam sigurna da li da rizikujem. jer niko mi ne garantuje da se nece pokvariti posle mesec dana.
Odakle si ? Javi se u pm ako hoces da ti posaljem čoveka gde sam ja uzeo jednu i prijatelj 2 baterije, nema sta da se pokvari stvarno su jako jako dobre i nije to neka nauka da se kvari :)
 
a postoji i sledeci test, dok se puni xiaomi poveze se mobilni ili sta vec na bateriju, i ako puni taj uredjaj dok se puni baterija onda je original...laznjak ne moze da puni uredjaje dok je na punjenju sama baterija...

Nije garancija originala, ali je dobar pokazatelj dobrog kvaliteta.
 
nijedan laznjak to ne moze da uradi sta to govori?
 
Da je odlican laznjak? :D Nebitno, to je odlicna baterija i da je laznjak.
 
Pokazi mi laznjaka koji to moze.
 

I ulaz od 1A. U prevodu rodices mecku dok se ne napuni. Kome to ne smeta ok.

Ja pazario Xiaomi 10400 od lika iz Jagodine,nasli se u gradu,proverio kod, na licu mesta kratko spojio bateriju i ustanovio da je definitivno original. Potrebno mu je oko 5 sati da se napuni i moze dopuniti jednom Nexus 7 2012 i dva puta Alcatel Idol 6033 i ostane nesto sitno,nisam je do sada skroz praznio. Uredjaj je jako visoke zavrsne obrade,od aluminijuma i odaje utisak kvaliteta. Poseduje samo jedan izlaz ali bateriaj zahvaljujuci cipsetu sama prepozna da li da daje 1 ili 2A na izlazu,u zavisnosti od uredjaja. Jedinio je potrebno kupiti dobar 2A punjac, u pakovanju dolazi samo baterija i kablic.
 
Pokazi mi laznjaka koji to moze.
Tesko ces ih naci u prodaji, ne isplate se proprodavcima. (pravi laznjaci se naprave za deseti deo ceo ili nesto tako, ovi koriste prave baterije, samo falsuju Xiaomi logo, dok su baterije dobre, pa ih kostaju skoro koliko i Mi).
Samsung radi deo baterija za Mi, pa sam video kako lici kada se te baterije samo nakace, bez Mi logoa.
 
Poslednja izmena:
Slabo je to skoro 2 puta slabije od xiaomi a on je proveren. Ko zna kakva su ta cuda.
 
I ulaz od 1A. U prevodu rodices mecku dok se ne napuni. Kome to ne smeta ok.

Ja pazario Xiaomi 10400 od lika iz Jagodine,nasli se u gradu,proverio kod, na licu mesta kratko spojio bateriju i ustanovio da je definitivno original. Potrebno mu je oko 5 sati da se napuni i moze dopuniti jednom Nexus 7 2012 i dva puta Alcatel Idol 6033 i ostane nesto sitno,nisam je do sada skroz praznio. Uredjaj je jako visoke zavrsne obrade,od aluminijuma i odaje utisak kvaliteta. Poseduje samo jedan izlaz ali bateriaj zahvaljujuci cipsetu sama prepozna da li da daje 1 ili 2A na izlazu,u zavisnosti od uredjaja. Jedinio je potrebno kupiti dobar 2A punjac, u pakovanju dolazi samo baterija i kablic.

Druze imam isti Xiaomi i moj kad je pun do "cepa" puni 2,5 puta G3 ili 2x G3 i jednom S3 ili tako nesto sa slabijom baterijom. A punjac za njega nisam ni kupovao jer imam od G3 koji gura 1.8 A ili ga stavim na punajc od S5 koji daje 2.1 A i punjenje jeste tako negde oko 4.5 do 5h i cak sam ga drzao po mesec dana uopste ne ispusti baterija. A sa kvalitetom sam odusevljen vec mi je 3,4 puta ispao na beton i nista i jedne ogrebotine jako je debeo Aluminijum cak sam video ima kod nas za 1000 din da se uzme silikonska presvlaka sa Mi logom u nekim "fensi" bojama ali ok to je valjda moda :D
 
I ulaz od 1A. U prevodu rodices mecku dok se ne napuni. Kome to ne smeta ok.

Ja pazario Xiaomi 10400 od lika iz Jagodine,nasli se u gradu,proverio kod, na licu mesta kratko spojio bateriju i ustanovio da je definitivno original. Potrebno mu je oko 5 sati da se napuni i moze dopuniti jednom Nexus 7 2012 i dva puta Alcatel Idol 6033 i ostane nesto sitno,nisam je do sada skroz praznio. Uredjaj je jako visoke zavrsne obrade,od aluminijuma i odaje utisak kvaliteta. Poseduje samo jedan izlaz ali bateriaj zahvaljujuci cipsetu sama prepozna da li da daje 1 ili 2A na izlazu,u zavisnosti od uredjaja. Jedinio je potrebno kupiti dobar 2A punjac, u pakovanju dolazi samo baterija i kablic.

Druze imam isti Xiaomi i moj kad je pun do "cepa" puni 2,5 puta G3 ili 2x G3 i jednom S3 ili tako nesto sa slabijom baterijom. A punjac za njega nisam ni kupovao jer imam od G3 koji gura 1.8 A ili ga stavim na punajc od S5 koji daje 2.1 A i punjenje jeste tako negde oko 4.5 do 5h i cak sam ga drzao po mesec dana uopste ne ispusti baterija. A sa kvalitetom sam odusevljen vec mi je 3,4 puta ispao na beton i nista ni jedne ogrebotine jako je debeo Aluminijum cak sam video ima kod nas za 1000 din da se uzme silikonska presvlaka sa Mi logom u nekim "fensi" bojama ali ok to je valjda moda :D
 
Druze imam isti Xiaomi i moj kad je pun do "cepa" puni 2,5 puta G3 ili 2x G3 i jednom S3 ili tako nesto sa slabijom baterijom. A punjac za njega nisam ni kupovao jer imam od G3 koji gura 1.8 A ili ga stavim na punajc od S5 koji daje 2.1 A i punjenje jeste tako negde oko 4.5 do 5h i cak sam ga drzao po mesec dana uopste ne ispusti baterija. A sa kvalitetom sam odusevljen vec mi je 3,4 puta ispao na beton i nista i jedne ogrebotine jako je debeo Aluminijum cak sam video ima kod nas za 1000 din da se uzme silikonska presvlaka sa Mi logom u nekim "fensi" bojama ali ok to je valjda moda :D

To vise sluzi ako ispadne da se ne razbije a ima u raznim bojama i kablovi ti usb za fensere da se slazu sa futrolom.
 
Nazad
Vrh Dno