Šta je novo?

Externe baterije (generic)

Kako god, ja porucih 5k model od istog korisnika. Javljam impresije kad/ako stigne. Razmisljam jos i mi band da li da pazarim, widim na gearbest da ima za 13.5 dolara.
 
Да ли има нека посебна рутина око првог коришћења екстерне батерије? Наручио сам Xiaomi 10400.
 
Juče mi je stigla baterija Xiaomi 10400 sa Gearbest i original je.
 
Мислио сам оно као за ове, први пут испразниш и после оставиш да се напуни пуна и тек онда како хоћеш. Мсм глупост ал ето чисто да питам.
 
To vazi i dalje ako ti se negde desi da koristis NiMh baterije, mada je to skoro nemoguce. Za litijumske nema potrebe.
 
Može da se puni običnim punjčem od mob? Kako je punite?
 
Da.
 
Da, uzeo sam isto od 2.1.
 
Za koliko se ceo napuni?
Koliko ampera je originalni punjač?
Koja je razlika u brzini punjenja između ovih od 2A i onih slabijih 0.5A?
 
Poslednja izmena:
Nije bas 4x ali 2-3x. Jer se ne puni na 2A izgleda svih 100%, a na 0.5A sve vreme.

Ja sam moj stavljao na USB nocu oko pola se napuni ali manje se tako upropascuje baterija.
 
Ја сам баш мислио да што се дуже пуни фон више штети батерији. Ал кад размислиш спорије пуни, мање греје и оптерећује батерију..
 
Sporije punjenje = manja struja.
Ali duze punjenje moze biti i drzanje na punjacu i kada napuni 100%, e to vec skodi valjda da se radi.
 
Ne skodi, u danasnje vreme imamo pametne telefone, sa pametnim strujnim kolima, pa kad se baterija napuni do 100% punjenje se prekida.

Sto se tice amperaze, ne mozete da gurnete punjac od 10A u telefon i da ocekujete da ce da se napuni za 5 min, ne funkcionise to bas tako.
Sve to kontrolise strujno kolo koje se nalazi u telefonu, i postoji odredjen prag do kog prima jacinu struje.
Kod mene na S2 je npr to oko ~650mAh, sve i da se ubaci punjac od 10A.

E sad, neko je spominjao da na S3 taj prag moze da se poveca, tj da se ta podesavanja nalaze u kernelu, al' je*em li ga sad..
 
Hmm pa sa kojim punjacem je onda najbolje puniti Pbank?
 
Pa pise na njemu valjda koliki je ulaz, do tog praga prima verovatno.
 
Око 2.1А је неко помињао да је ок за PBank.
 
Sa 2.1А je punim, originalni punjač od G2. Nisam merio vreme, par sati, brzo mi deluje. Sa starim punjačem od nokia N86 nije hteo da pokrene punjenje kada je bila skroz prazna, samo zablinka na kratko prva lampica i brzo prestane. Čim sam ubacio od 2.1А kreno da ja puni.

Koliko možete da dopunite puta telefon od 0 do 100%?
 
Sa 2.1А je punim, originalni punjač od G2. Nisam merio vreme, par sati, brzo mi deluje. Sa starim punjačem od nokia N86 nije hteo da pokrene punjenje kada je bila skroz prazna, samo zablinka na kratko prva lampica i brzo prestane. Čim sam ubacio od 2.1А kreno da ja puni.

Koliko možete da dopunite puta telefon od 0 do 100%?
Са којом?
 
Tom koju imate :)
Najviše me zanima Xiaomi 10400.
 
Pa zavisi koliki je kapacitet baterije, i koliki je kapacitet baterije iz telefona.
 
Ne skodi, u danasnje vreme imamo pametne telefone, sa pametnim strujnim kolima, pa kad se baterija napuni do 100% punjenje se prekida.
Nazalost ne. Tj. prekine tada, ali cim padne na 99%, opet se pocne puniti. Meni se nije do sada desavalo da se telefon napuni na 100%, prekine punjenje, i da se baterija tokom noci spusti na recimo 90-95%. Uvek je 100% ujutru.

Ivane, 16000mAh mi je S3 Duos punio punih 5x. U stvari moze 6x da puni, posto nikada ne spustam ispod 20% telefon. Taman oko 12000mAh @5V koliko i treba biti (16000mAh je @3.7V, pa je oko 12000mAh realnih za punjenje), manje conversion loss neki, i uopste power loss same baterije dok stoji.
Ja napunim 4x, on dodje uglavnom oko one zadnje lampice (znaci nekih 25% +/- kapaciteta Pbanka), i onda PBank stavim na punjenje.


Inace zanima me sto je neko rekao u drugoj temi da je bolje puniti baterije sa 50% na 100% a ne nekih 20-100? Bas mi je nelogicno.
 
Poslednja izmena:
Sa 2.1А je punim, originalni punjač od G2. Nisam merio vreme, par sati, brzo mi deluje. Sa starim punjačem od nokia N86 nije hteo da pokrene punjenje kada je bila skroz prazna, samo zablinka na kratko prva lampica i brzo prestane. Čim sam ubacio od 2.1А kreno da ja puni.

Koliko možete da dopunite puta telefon od 0 do 100%?

Meni na G2 punjaču piše 1.8A? Sa njim ide relativno brzo ali se i baterija solidno zagrejala dok sa punjačem od nokie 808 (1.3A) primetno sporije ali je i baterija skoro hladna, logično :) Nisam još imao priliku da proverim baš precizno koliko puta može da napuni nešto ali sam proverio da se ne prazni sama od sebe. Već par dana stoji i drži pun kapacitet. Videh neku recenziju gde se lik žali da mu za par dana i manje otišlo pola kapaciteta samo od stajanja.
 
Nece pola kapaciteta od stajanja na originalu, ali padne primetna kolicina da za nedelju dana mozda. Jedno punjenje telefona nece zavrsiti recimo, tj. jedno punjenje nece biti kompletno kao sto bi bilo.
 
Moja greška, tačno 1.8A.
 
Nazad
Vrh Dno