Šta je novo?

Zvanična GTA IV Tema!

Pa valjda bi logičnije bilo da Sony i Microsoft, ako već žele da prodaju konzole, plate da igra ne izađe uopšte za PC i da bude konzolna ekskluziva nego da plate da izađe...?

Jbt, šta bi po tom sledu bilo da nisu platili? Ne bi izašla? Izašla bi, ali super optimizovana?
 
@kjager
Ne znam, meni igra zaista dobro radi(1920x1080), jedino sto sam primetio ponekad cudan pad fps-a, kao neki problem loada tekstura. On se manifestuje tako sto kad na pr. okrecem misem u krug osetim pad frejma, kad nastavim sledeci krug pada frejma vise nema. Isto je chudno da mi na benchmarku pokazuje manju iskoricenost video i ram mem kad poredim sa nekima koji je igraju u slicnoj rez sa slicnim karakteristikama (ocigledno opet neki bug nebitno) . Ali mi je to manje vise zanemarljivo i ne kvari mi opsti utisak pri igranju. Igrao sam je na ps3 i uzivao, sad igram na pc- u i uživam jos vise. Medjutim, slazem se sa tim da je igra prezahtevna za ono sto vizuelno nudi i steta sto mnogi nece moci da je igraju u punom sjaju, ali je opet preporucujem da se odigra jer je zaista vredna toga zbog mnogih drugih stvari...:)
 
pa i nije tako kad i na xbox-u i ps3 igra radi sa zastajkivanjem ,padom frama, ocaj teksturama, i to sve na low...... znaci engin je u svakom pogledu podbacio negde malo vise negde malo manje

O cemu ti care pricas, koji low detalji? Znas koliko sam obratio paznju na ta "zastajkivanja" Nisam igrao frejmove, vec igru.. Izgleda fenomenalno za sandbox igru, oces ti da modelujes ceo New York sa teksturama kao u Crysis-u? Slobodno, posalji im mail, mozda te zaposle.. a u medjuvremenu izmisli i sistem koji bi gurao takvu igru...
 
Znas koliko sam obratio paznju na ta "zastajkivanja" Nisam igrao frejmove, vec igru.. Izgleda fenomenalno za sandbox igru, oces ti da modelujes ceo New York sa teksturama kao u Crysis-u? Slobodno, posalji im mail, mozda te zaposle.. a u medjuvremenu izmisli i sistem koji bi gurao takvu igru...

Upravo tako :)
 
Drugarice i drugovi;) jel pokretao ovo neko sa slabijim, da kazem mid-range grafama, npr. GeForce 9600gso/gt ili na ati ekvivalentu? Kako radi, tj. da li radi:) na njima?

Radi onako,view distance sam stavio na 32 jer je to max sa 512Mb memorije.


Statistics
Average FPS: 33.34
Duration: 37.22 sec
CPU Usage: 89%
System memory usage: 51%
Video memory usage: 98%

Graphics Settings
Video Mode: 1680 x 1050 (60 Hz)
Texture Quality: Medium
Render Quality: Very High
View Distance: 32
Detail Distance: 100

Hardware
Microsoft Windows XP Professional
Service Pack 3
Video Adapter: NVIDIA GeForce 9600 GT
Video Driver version: 180.48
Audio Adapter: Realtek HD Audio output
Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E4600 @ 2.40GHz
 
Poslednja izmena:
O cemu ti care pricas, koji low detalji? Znas koliko sam obratio paznju na ta "zastajkivanja" Nisam igrao frejmove, vec igru.. Izgleda fenomenalno za sandbox igru, oces ti da modelujes ceo New York sa teksturama kao u Crysis-u? Slobodno, posalji im mail, mozda te zaposle.. a u medjuvremenu izmisli i sistem koji bi gurao takvu igru...

**** se njima za kvalitet, jedini cilj im je bio da naude piratima... cak su i sami to rekli... znali su da imaju ime i sta god i kako naprave prodavat ce se
bas mi je drago sto u tome nisu uspeli i kad naprave GTA5 ako se nose tom logikom ima da bude :wall:
 
Poslednja izmena:
**** se njima za kvalitet, jedini cilj im je bio da naude piratima... cak su i sami to rekli... znali su da imaju ime i sta god i kako naprave prodavat ce se
bas mi je drago sto u tome nisu uspeli i kad naprave GTA5 ako se nose tom logikom ima da bude :wall:

Sta rece?
 
Probao sam igru, i ne mogu da verujem kako su se usudili da izdaju igru na kojoj josh doooosta ima da se radi :S
Ma kako je podesio, igra usporava i secka, senke su uradjene ubi boze. Ni A od Anti Aliasing-a. Ovo sto su izdali je U.Z.A.S.
Ocena od 1 do 10 - 4
I nikako ne razumem ljudi koji bi bacili 400 eura da kupe bolju grafu da bi ovo pokrenuli na ultra :S
 
Poslednja izmena:
kako sam se iznenadio kad sam cuo da Niko prica na srpskom ! :) extra je igirca!
 
Da li neko ima problem sa levim tasterom misa?Kad god stisnem levi taster misa u igri,igra pukne i pise send/dont send?Da li zna neko neku caku i za to?
 
Jel uspeo neko da stavi texture na high...-norestrictions ne deluje?
 
^^Probaj sa -nomemrestrict ,ili ovako kao sto rece 'stein....
 
Poslednja izmena:
Jel uspeo neko da stavi texture na high...-norestrictions ne deluje?

E tu nastupaju karte sa vise od 512Mb video memorije ;) Ne propustas mnogo (ono sto sam na prvi pogled uocio kao razliku je to sto se jasno vidi cenovnik taxi usluga dok se vozis na zadnjem sedistu taksija dok sa teksutrama na medium stoji neki blurovan tekst :D)
 
Opet sam dobio "pijanu kameru", al tek kad sam odveo Misel u neki bar. Ja mislio fino mesto, martini casa za ikonicu, kad ono neka irska birtija. Odvalio sam se k'o majka :D
I da li je hodanje moglo da bude sporije? A kada potrcim, zaustavim se nakon deset metara. Tako sam sleteo sa zgrade na kraju misije sa Ivanom na krovu :smash:
 
Probao sam i u odnosu na 180.60 u benchmarku je razlika samo 1fps.
 
Bože kakav je ovo šit, iskreno se izvinjavam eunetu za toliki download za ovakvo smeće.
 
Ja sam je instalirao prvo na Visti, uspeo da je pokrenem ali kad dodje do ucitavanja, izadje ekran sa RESC10 greskom (nedostatak video memorije, tako pise na netu) tako da tu i nisam uspeo da pokrenem gameplay. Na XP-u sam uspeo da je ucitam, ali sa najnizim podesavanjima koci do zla Boga, u prevodu, skroz je neigriva. Konfiguracija mi nije neka, ali nisam se nadao da uopste necu moci da je igram...
 
Oce baci neko neke skrinove, nesto, jeste izmerili vise te frejmove, benrektum moze se vidi ta 1080p rezolucija..
 
Lazu,radi isto.

sto bi lagali... citam bas na guru3d tip ima SLI gtx260 i povecao mu se fps za 10... sto je razumljivo jer su i rekli da sa starim drajverima SLI i Crossfire nije funkcionisao...
dok oni sa jednim GPU i nece nikad vise od 1-3fps dobiti sa nobim drajverom
 
Pa to je smesno ako mu je povecan broj frejmova za samo 10 a on ima sli 260gtx???
Jel' igra uopste igriva i sa SLI grafikom ili ne? :D
 
Pa da,a posebno onaj ruski second hand shop u Brooklyn-u gde prvo Niko moze da kupi garderobu,znaci one raspale trenerke bugarske i jakna sa kojom se ide da se seku drva :)
Navikao sam se na manju rezoluciju,mada me bole oci,ali neda mi da poteram na 1440*900,i framerate nisam merio,ide mi tecno sve,samo sto je kvalitet nikakav.
Siguran sam da nema ovog ogranicavanja,da bi uspeo da pokrenem 1440*900 na low detaljima,a i znao sam da nece biti medium ali bitan mi je gameplay,za 3 godine ima da je okrenem lepo na full sve :)

BTW smejem se ko budala zato sto non stop u igri visim u internet cafeu :) znaci neverovatno,a i mailovi koje dobija (spamovi)
Sve u svemu,super je igra (sad ce kozolasi da se smeju koliko sam odusevljen a oni je izvrteli odavno)

Otvorio sam Queens Manhattan i Bronx :) super je odradjeno sve e sad sto ga ja nevidim bas lepo,to je druga prica :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno