Šta je novo?

ZCash [ZEC] (Equihash)

zcash treba 60 minuta da legne. 10 puta vise nego ethereumu
 
Molim za pomoc, Claymore mi prikazuje da kopa na 600 h/s (rx470 ~ 290 a rx 580 ~ 310) a na pool-u je average vec duze vreme oko 560 h/s. Sta moze da bude problem?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jesi računao pool fee i dev fee majnera?
Uglavnom problema nema, sve je okej. Sve to je sasvim normalno. Da je 500, onda bi se trebao zabrinuti.
 
Hvala na odgovoru. Hashrate i dalje pada, cak i vreme isplate se povecalo sa 27 sati na 33.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da, Flypool je u pitanju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Drugar je na Flypoolu zamenio adresu, sada kopa ZEC i salje direktno na CEX, stavio je da mu se salje na svakih 0.01, medjutim kaze da se nista ne desava i da mu stoji na Flypoolu neisplacenih 0.06 zeca.. Jel uopste moze CEX da se koristi u ovi svrhu?
 
Drugar je na Flypoolu zamenio adresu, sada kopa ZEC i salje direktno na CEX, stavio je da mu se salje na svakih 0.01, medjutim kaze da se nista ne desava i da mu stoji na Flypoolu neisplacenih 0.06 zeca.. Jel uopste moze CEX da se koristi u ovi svrhu?

I kod mene je ista prica.
 
Ceka da mu se u toku dana iskopa jos preostalih 0.04, pa da vidimo sta ce da se desi na 0.1. Mozda Cex ne prihvata manji deposit.
 
Poslat je mail supportu, videcemo sta ce reci od ponedeljka. Ni meni isto nece da prebacuje, iskopah preko 0.1, eno stoji na poolu.
 
Odgovorili jutros, kazu da resavaju moj problem, a u medjuvremenu vidim da je malopre leglo sa poola iskopano do sada.

Pisite supportu ako i dalje imate problem.
 
sta biste od napajanja uzeli za 6x1080? 2 x evga 750GQ (6x8pin + 2xEPS svaki) ili CM V1200 (12x8pin + 2xEPS)?
 
Uzeo sam 2x750 ali jednostavnije je resenje v1200. Danas cu izmeriti potrosnju pa cu znati da li sam se za**** ili ne
 
jednostavnije jeste, ni ja nisam fan 2 napajanja ali te karte mogu lako da povuku i preko 200w tako da je 1200w malo a gde je jos prostora za malo lufta... mozda si mogao da probas lc 1650. Ja sam ih uzeo par komada za sada rade ok samo sto su bucnija (nisu za kucne uslove).
 
imam u ponudi evga1300 (koje otpada zbog manjka konektroa, stvarno bruka za tako jako napajanje), v1200 i rm1000x od jacih. Nista preko 1300w nemam. Danas merim potrosnju na zecu kad ih ustimujem bas me zanima kako ide
 
SUPER-FLOWER Leadex Titanium 1600W ili ako ides na vise SUPER-FLOWER Leadex Platinum 2000W (8 Pack)

Ovo drugo je sledeca moja kupovina
 
Zasto bi davao vise para za napajanje ako mozes uzeti dva 750 GQ? Em ima konektora vise, em su EVGA kvalitetna napajanja, laksa za prodaju posle, tiho rade, jeftinije je, lako se montiraju sa add2psu adapterom, 300w vise snage....


Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
SUPER-FLOWER Leadex Titanium 1600W ili ako ides na vise SUPER-FLOWER Leadex Platinum 2000W (8 Pack)

Ovo drugo je sledeca moja kupovina

Diskutovao sam neki dan sa goldijem i jos jednim clanom o super floweru, ono sto mi nikako nije jasno je to da na zvanicnom sajtu nema tacan broj konektora. Jer evo da uzmemo 2000w:

One cable > 2 x 8pins (6+2pins) PCI express connector
Four cables > 8pins (6+2pins) PCI express

Ovo je smesno... 6 PCIe konektora, ajde sa EPS mozes dobiti jos dva sa dobrim adapterom. To je sve djuture 8, dovoljno za 4 x 1080 a to napajanje moze da vozi 10 x 1080 ili 12 x 1070. E sad oni koji imaju njihova napajanja tvrde da je broj konektora totalno drugaciji... Ima li negde da se vide tacni podaci, da ne moram pitati korisnike?

Zasto bi davao vise para za napajanje ako mozes uzeti dva 750 GQ? Em ima konektora vise, em su EVGA kvalitetna napajanja, laksa za prodaju posle, tiho rade, jeftinije je, lako se montiraju sa add2psu adapterom, 300w vise snage....


Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Uzeo sam 2 EVGA sastavio rig sinoc sve to super radi, ali bolje je jedno napajanje. Od svih argumenata koje si naveo jedino vazi onaj da su jeftinije, dzaba vise snage kad mi ista ne treba, postprodaja na strani v1200 definitivno, buka nebitan faktor, konektori isti broj (12 vs 12), kvalitet isti (evga FSP OEM, CM Seasonic OEM)
 
Poslednja izmena:
IMG.jpg


Prosli sam ti put rekao da specifikacije na zvanicnoj stranici nisu tacne, mislim da ti je ovo sa slike jasnije to su prave specifikacije.

Prosli sam ti put napisao a da ti jos jednom ponovim:
Imas 5 kablova 8+6pin ukupno 10 konektora
Imas 4 kabla samo nose 8 pin ukupno 4 konektora

Sracunato 9 kablova = 14 konektora (9x8pin +5x 6pin)
 
Poslednja izmena:
Znaci johnguru je izvor, tamo ima. To je dijametralno druga prica u odnosu na specifikacije na sajtu ali uzmimo 2000w, 9x8pin + 5x6pin. Ako ne radis adaptere sa EPS na 8Pin, mozes na napajanje da stavis 4 komada 1080ti. Ako radis adaptere mozes sa EPS da izvuces jos 2 8pina i sa ovih 5 6pinova da uzmes jos 2, ukupno 6 1080ti. Ostaje snage za jos 2-3 titanijumke. I to sve uz zestoko adapterisanje
 
6x 1080Ti mogu komotno da povuku zajedno 1800w pogotovo na zecu i na GPU coinima, sad ako ces ih stedit i zavrtat naravno moze i niza potrosnja ali je manji i hash.

Bez obzira sto je SF 2kw Platinum vrh vrhova, i njemu je 1800w za 24h upotrebu neki maksimum kojim bi ga ja opteretio.

Sto se tice adapterisanja mozes jednostavno da 6pin iskoristis u 8 pin i da dobijes 14x 8 pin sa tim napajanjem mozes jednostavno da povezes 6x 1080 ti mozes cak i 8x 1080ti ali ne znam da li SF 2000w moze gurat 8x 1080ti kao sto sam gore napomenuo povuku te karte mnogo struje uz zavrtanje moze i 8 komada ali gubis sigurno dosta na hashu.
 
Možete li mi reći koji je najpovoljniji način za prebacivanje ZEC-a sa pool-a u USD i koji je pool najbolji?
 
Vrh Dno