Šta je novo?

ZCash [ZEC] (Equihash)

JA se nadam da otici ispod 270-290..
Ali valid shares je opao za 50% na flypool-u. Zbog cega ?
 
^
Isto i kod mene.

Jeste da je iz Nov 2016 :

We have increased the starting difficulty of our vardiff system to better match the average hashrate of our miners.

Please note that the number of submitted shares displayed on the pools interface does not at all influence your payments as it is not weighted by the share difficulty. It is normal that your share count starts high and continues to go down as vardiff adjusts your share difficulty. We will update our interface to make this more clear.
 
Vratio sam se u međuvremenu, jutros izašao na 095 jer sam sticajem okolnosti bio budan u 5-6 i danas ponovo ušao na 072. U plusu sam svakako. :)

Do kraja godine 400$, naredne 500+ [emoji14]
 
Do kraja 500,naredne ko prezivi :p

Sledeci ulaz na 0.55 :p
 
Poslednja izmena:
Mozda i 700-800$ do kraja godine, dosta su azurni i napredni


Edit,
JA se nadam da otici ispod 270-290..
Ali valid shares je opao za 50% na flypool-u. Zbog cega ?

"In order to provide a more efficient mining experience we have increased the default share difficult on the #Zcash pool to 16000"
 
Poslednja izmena:
Ovo je i vise nego sjajna vest! Nebo je granica :D
 
Cemu onda ono glasanje XD
LTC je oduvao zcash po glasovima
 
Statistika sada prikazuje oko 50% manju kolicinu serova, ali u kracim vremenskim intervalima. To mu dodje skoro na isto..
Imas li rejected serove i u kojoj meri?

U majneru identicno za obe kartice [A:17121, R:61].

Izgleda su opet ne sto menjali.. ne mogu vise da gledam kao pre, kada je bilo valid shares..
Sada ima valid normalized shares (diff 1000). Izgleda su korigovali
1.jpg
na slici ima taj prekid i od 11:37 je bilo duplo manje sherova. Dakle od prekida desna strana je bila duplo manja od leve. A sada su izjednacene

i opalo je kopanje za ~20%
 
Poslednja izmena:
Jeste, primecujem i kod mene da su se obe strane izjednacile. Za ovako kratko vreme toliko izmena, a diff i dalje stalno varira.
Ja sam od juce poceo da kopam Zec sa EWBF majnerom i Nvidiom, do ove intervencije na mrezi imao sam ogromnu kolicinu rejected serova.
I nije mi jasno zasto mnogi tvrde da treba overklokovati memoriju, a to uopste kod mene nema efekta.
 
Diff je isao od ~ 4.3M - 6.4M, a sada je od ~6M - 8M. Tako da se dosta povecalo. Verovatno je dosta njih preslo sa eth na zcash. Valjda ce i eth diff da opadne malo :)
Sto se tice odbijenh serova, nikad ih nisam imao, da kazes previse (tu ogromnu kolicinu odbijenih kao ti).

Ja bogme drzim ispod max overklokovanja za moju graficku i lepo radi.. :)

Da napomenem da na dnu flypool statistike, gde je pregled za "worker", stoji valid shares. Tu je cifra od 36 (100%). Tako da ne znam sta im znaci ovo normal sharez sa diffom od 1000
 
Poslednja izmena:
Jeste, mnogo skocio. Ali se nadamo da ce i Zec da ide na gore :)
Ma sad mi nisu opste klokovane, a na kopanju ethera sa ogromnim klokom memorije nisam imao vise od 10 odbijenih serova na mesec dana.
 
Valjda ce ici.. jos je i cex ubacio zcash.
Ja trenutno sve iskopanu prebacujem u eth. Jer je cena skoro ista pa kao da kopam ethereum sa starim diffom :)
Bilo bi lepo da se vrate u top10

Srecom nemam problema sa serovima kao ti
 
Zasto prebacujes u eth? Smatras eth pouzdanijim i perspektivnijim po pitanju cene?

btw meni je danas u odredjenim vremenskim intervalima bio mnogo veci rejected no sto obicno biva (sa 1, 2 na 16), verujem da je do pula, nikad ranije nije tako bilo.
a sto se tice diffa, cena je uzela svoj danak, bice jos gore..
 
Racunao sam, kada prebacim zec u ethereum umesto u btc dobija se oko 13$ vise. Ali sve to zavisi od trenutne cene.
Btw, zna li ko kako da pratim stanje rigova na telefonu ako uopste postoji podrska? U pitanju je EWBF miner.
 
Poslednja izmena:
Ja sam skinuo aplikacije od poolova na mob. Ethermine i flypool pa preko njih pratim
 
Ima solucija koja izgleda Screenshot_20170611_220048.png

Pretrazi -api komandu za EWBF majner, ukoliko znas engleski lako ces namestiti

Edit, nije aplikacija ali je direktan monitoring preko brovza, i instant je
 
Poslednja izmena:
Koja podesavanja preporucujete za Sapphire rx 470 mining edition (4gb) i Sapphire rx 580 nitro+ (4gb)?
Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel neko slao zec na cex..Ni posle 12h mi nije stiglo a stoji u blockexploreru
 
Zasto prebacujes u eth? Smatras eth pouzdanijim i perspektivnijim po pitanju cene?

btw meni je danas u odredjenim vremenskim intervalima bio mnogo veci rejected no sto obicno biva (sa 1, 2 na 16), verujem da je do pula, nikad ranije nije tako bilo.
a sto se tice diffa, cena je uzela svoj danak, bice jos gore..

Pa ja ga smatram pouzdanijim. On bas prati btc i deluje mi sigurnije. Plus dosta ICO-a koristi eth platformu. Zato se i mogu kupiti samo sa ethereumom, sto mu donekle i dize cenu.
Kopao sam ethereum, ali sada vise dobijam ako kopam zcash pa prebacim u eth.
Ima i zcash perspektivu. Tezak je izbor. Mozda se odlucim da pola prebacim u eth, a pola u zcash, u nadi da ce se vratiti u top10.
 
Vrh Dno