Šta je novo?

Zasto vise nema free shipinga za Srbiju?

Nzm ja pitaj ovde doticne koji su se zalili. Ni mene nisu zeznuli jos.
Па ти спомињеш ваћарење? Значи, пишеш о ономе што си чуо а лично не знаш?
Морам признати, врло корисни постови са твоје стране.
 
Па ти спомињеш ваћарење? Значи, пишеш о ономе што си чуо а лично не знаш?
Морам признати, врло корисни постови са твоје стране.
Nisam ja prvi poceo,procitaj pazljivo temu,u ostalom u vise tema se ljudi zale na kineze kako nasamaruju ljude. Ali zato licno znam za ove nase prodavce i kurire,ne zna se koje gori.
 
Nisam ja prvi poceo,procitaj pazljivo temu,u ostalom u vise tema se ljudi zale na kineze kako nasamaruju ljude. Ali zato licno znam za ove nase prodavce i kurire,ne zna se koje gori.
Није битно ко је почео, питам тебе јер и ти наводиш то ваћарење. Значи, шириш причу која изгледа нема неко утемељење.
Ето, сад и ја чујем али лично нисам ништа лоше доживео од стране Кинеза. Имао сам 2-3 спора за 7 година и сви су решени у моју корист.
Ако све саберем, куповине и рекламације, 99,9% је било све коректно од стране Кинеза.
Ту где живим имам много познаника који исто доста купују са Алија и имају исто искуство као ја.
До душе, пре куповине погледам рејтинг продавца на Алирадару и на основу рејтинга одлучујем од кога купујем.
 
Ja sam se maltene odmah pokacio kad sam kupio ali sad pitanje je ko je kriv,realno je da sam ja :D Ali nema veze,saznao sam da to sto kupis to i dobijes,u inbox dogovaranja nista ne vrede,posle se prave ludi.
To sa ocenama meni ne znaci puno,nije isto kad neko od 1000 kupaca ima 95% pozitivne ocene i neko sa 100 ocena ima 98% ,pa taj sa 100 ocena dok stigne do 1000 mozda ima 89%
U ostalom treba pratiti cene,vrlo lako moze se pronaci neko sa 50 tak ocena prodaje nesta povoljno jos daje free shiping,ja sam rizikovao vec ali zato ustedim ne puno ali nakupi se vremenom zadovoljavajuca suma.
 
Verujem da je vicina vas primetila trend kod prodavaca iz Kine na Aliexpressu, eBayu i ostalim servisima globalne online prodaje, da ili ukidaju free shiping ili kompletno ukidaju slanje za Srbiju.
Kako je moguce da smo dozvolili da se vratimo na situaciju iz 90ih i sami sebe stavimo u izolaciju sto se tice robe iz Kine?
Da, pre neko pocne diskusija po sistemu "korona, poskupeo transport itd" imajte u vidu da ukoliko stavite adresu u Madjarskoj (koja je susedna zemlja) do koje transport kosta takoreci isto odmah dobijete opciju free shipinga.
Niko nas i ne pita ništa, pa ni ne možemo da zabranimo ni dozvolimo bilo šta...malo smo tržište i rizik je veći od profita...
Što se otalog ovde rečenog o poštenju tiče, mislim da narod ovde nije ništa nepošteniji nego u Bugarskoj, Rumuniji ili Hrvatskoj...kao ni u sličnim "bogatim i poštenim" zemljama u EU....
Zemlje koje su "poštenije i moralnije" od nas su svoje moralne vrline (čitaj bogatstvo) "stekle" u jugozapadnoj Africi, Kongu, Indiji, Americi i Australiji , pa im je i dalje stalo do svega što je besplatno a nije baš njihovo....
Poenta je u tome da moral nema veze sa free shippingom, nego odsustvo morala....e kada to dostignemo imaćemo i free shipping
 
Smešno da je nešta free, poštarina je uračunata u cenu a uvek se nadje jeftinije gde se plaća poštarina odvojeno. Skupa je poštarina jer nema direktnih letova već pošiljke idu preko gomile tranzitnih zemalja te koja pošta kojoj doplaćuje. U Kini je sve otišlo debelo, do juče smo kupovali extra telefone za 100e sa svim dažbinama a danas ispod 150e u Kini nemaš osrednji telefon.

Ja prosto ne mogu da verujem da toliki broj ljudi zivi u zabludi i da je jedino ovaj covek napisao pravo stanje stvari.
FREE postarina/shipping NE POSTOJI ! Upamtite to, zacementirajte, zalemite, zavarite u memoriju. Nikada nije ni postojala, postoji samo da prodavac vec ukalkulise cenu postarine u cenu proizvoda i da vam zbirnu cenu a vas namami na free shipping kao zene na ''rasprodaju''. Sve veci broj ljudi ovde me podseca na one sto su skoro otkrili Aliexpress ( nizasta drugo i ne znaju ), i onda kazu ja cu ovo da porucim free mi je shipping.. nemaju pojma niti veze sa mozgom da to ne moze da bude tako..

Elem da se vratimo wayyy backkk, pre korone i svih ovih nedaca koje su dosle. Prodavnice kao sto su Banggood, Fasttech, Gearbest, Dealextreme, Tomtop, Dresslily i mnogee druge za koje ovde vecina nije ni cula su takodje nudile ''free shipping''.. Dakle to su velike prodavnice koje kupuju razne proizvode po Kini na velike kolicine i posle ih preprodaju, nema nezavisnih prodavaca kao na Aliexpressu i Ebay, nema dropshipping-a, sva roba stize u njihova skladista i salje se odatle. Takve prodavnice imaju ugovore sa postama i kod njih se ne obracunava cena postarina po paketu nego na kilo ! Recimo imali su danas da posalju preko Holandske poste za Srbiju 13 kilograma tezine posiljaka x recimo 10$ po kilu znaci 130 $ za postarinu.. Postarina je naravno uracunata uvek bila u cenu proizvoda na osnovu tezine i gabarita, tako da se vrsila doplata ili slanje ekspress sluzbama za bas neke gabaritnije i teze stvari.

Ko je pratio i narucivao cesto i mnogo kao ja zna situaciju nikada nije bilo problema sa slanjem do dolaska korone i ovih zavrzlama. Onda je BG jedno vreme stopirao slanje nije moglo da se narucuje, jer nisu imali kako da posalju, kasnije kada su provalili kako moze, onda su na svakom proizvodu stajale cene postarina, tako da recimo pre je bila lemilica 8$ sa urucunatom postarinom i posiljka nije bila registrovana, sada je 8$ i 4.5$ postarina za registrovanu posiljku preko Turske poste, zasto, pa zato jer je bio kolaps u celom svetu i nisu mogli da nadju da posalju jeftinije a ne sto su nas iskljucili i ukinuli besplatu postarinu. Jednostavno je tako stanje stvari, ako se sada pogleda taj isti proizvod cena postarine sa 4.5$ je spala na 2.23$, jer polako se kamda sve vraca u normalu pa su i cene postarine pocele da padaju. Imaju jedan jedini nacin slanja za nas a to je registrovano preko Turske poste, pre korone su slali, i sa Kineskom postom, Singapurskom, Sejselskom, Malezijskom, Holandskom, Hong Kong postom.. sa njima su imali ugovore sigurno gde je sta islo i kako i slali su na kilo a ne po posiljci jer su ogromna prodavnica i salju danas ko zna koliko posiljaka, ovo su mi pricali na forumima licno njihovi predstavnici od kojih sam dobijao stvari za DZ dok sam radio i pisao neke recenzije, ista stvar i kod Banggooda i kod Gearbesta.

Kod Fasttecha je prica drugacija, kod njih je za vreme korone kao i sada celo vreme moglo da se naruci za Srbiju da bude ''free'', medjutim, kada prodje uplata i dodje do slanja, agent vam otvori tiket i trazi da doplatite za Holandsku postu odredjenu sumu i da ne moze da se posalje tim selektovanim nacinom ( Kineska posta bez pracenja ) za Srbiju, tako im je u sistemu napravljeno da moze ali ustvari ne moze.. Ali opet medjutim ako narucite neku vredniju stvar ili stvar srednje vrednosti za koju im ide jako slabo prodaja, stoji dugo ili sta ja znam, oni posalju preko Holandske poste ''besplatno'' dakle ne traze nikakvu doplatu i ako je cena postarine da ste regularno selektovali Holandsku postu kada ste narucili bila 6$.. Neki bi mislili da su dobili free shipping, niste, oni su to platili, nego su dovoljno zaradili da mogu da plate i tu postarinu ili proizvod stoji duze u magacinu pa da ga se sto pre otarase, bitno da ne gube.. Evo sada ako udjete na FT mozete se uveriti o tome sto pricam, narucio sam tako na foru dosta proizvoda malo vrednijih ili spojim po par komada jeftinijih u jednu porudzbinu i prodje mi da oni plate postarinu.. Koliko me secanje sluzi 3x su mi trazili da doplatim od nekih 10-12 poruzbina pre 6 meseci. Pre korone su takodje slali kao i BG sa raznim postama a najcesce sa Kineskom, Singapurskom, Holandskom i Hong Kong postom.

Poenta price je da je svuda isto, i sa velikim prodavnicama u Kini i sa individualnim prodavcima i sa onima koji rade dropshipping, nismo mi iskljuceni ni iz cega nego je stanje stvari tako, jer sada za nas posiljke idu uglavnom preko dosta tranzitnih zemalja ko zna kojim sve putanjama, koristeci Kirgistan, Tadzikistan, Maleziju, Litvaniju, Letoniju... probrljajte malo vise, pronaci cete da za neke proizvode ima samo opcija DHL/FedEx i slicno kod vecine prodavaca i onda iskoci jedan koji salje za 5-6$ postarinom, provalio kako moze da posalje.. Pogledajte na Ebay naci cete gomilu proizvoda istih kao na Aliju gde je free shipping a ovamo se doplacuje nesto.. Ja imam Kineza koji je tokom cele pandemije slao bez problema preko Turske poste sta sam god hteo a na svim oglasima mu stoji samo DHL/FedEx/UPS, kontaktiram ga, narucim proizvod ali ne platim, promeni cenu i posalje preko Turske poste, kasnije mi samo baci kod u porukama da mogu da pratim da li je neregistrovani ili registrovani kako se dogovorimo, a tamo gde upisuje broj koji iskace kada se stavi kursor na track order upise nesto random 6598452365.. Kasnije je poceo da ubacuje tu kod RH***TR ili UH***TR sto radi i dan danas i ako uopste to nema u ponudi na svim oglasima ! Ako mu je cena proizvoda 12$ recimo podrazumeva da je cena preko Turske poste neregistrovano 12$ sa sve postarinom, znaci platim tih 12$ koliko i kosta proizvod i salje nema doplate, ako hocu registrovano doplata je 2$.. Kada sam ga pitao kako on to tako salje i na koji nacin covek mi je poslao Kineski web sajt i rekao da on tu zakaze posiljke koje hoce i da dodju da pokupe, imao sam i link web sajta i kacio sam ga na temu pracenje posiljki i objasnjavao sve.. medjutim pamti samo poruke u zadnjih 6 meseci izgleda pa brise ne mogu da nadjem sada probao sam, ali ima ovde na forumu sigurno.

Nemojte molim vas samo da uporedjujete Hrvatsku, Madjarsku itd sa nama i kako njima ide ovako onako, druge zemlje, EU, drugaciji status, ko zna sa cim salju i kako.
Dakle ukoliko ovo stanje potraje i ne dodje do novih korona i slicnih stvari stanje ce se sigurno kroz neko vreme vratiti u normalu kada pocnu velike poste ponovo da rade i direktni letovi, pa da mozemo ponovo da dobijamo stvari preko Kineske, Singapurske i Hong Kongske poste tada ce i cene postarina da opadnu i sve ce se normalizovati manje vise. Imate moj post na pracenju posiljaka Singapurcanin koji 6 meseci putuje do nas, proverio sam kada je stigao sa prodavnicom ponovo mogu da posalju preko Singapura za nas u svakom trenutku, ali vidite i sami da nema vise tih letova kao pre pa to sada ko zna gde cami i kako ide, verujem da ovo nije ni doslo avionom nego nekim brodom, pa kamionom ili cime vec..

Pokrali su par stotina hiljada paketa bulk fazon kada je ono stizalo iz Kine. Pricao mi decko koji radi u posti
Dok je na primer u UK regularna posta imala backlog od mesec dana ali na kraju procesuirala sve i dostavila kod nas su ukrali.
Pa ti vidi sad koja je to razlika?

Jel ovo isto proverena informacija kao ono sto napisa neko ovde rekao neki baja na Aliexpress Srbija da naplacuju neregistrovane posiljke kod nas 100 din od 1 jula ?
Dajte nemoj da se glupiramo sa tim izvorima rekao mi ovaj rekao onaj.. Koliki je nonsens ta izjava ako je uopste to i izjavio govori podatak da taj koji prima informaciju nema predstavu koliko je par stoina hiljada paketa.. Stavi 10-15 paketica imaces punu kesu, stavi 100 komada vidi koliko imas stavi 1000 vidi koja je to kolicina, a da ne pricamo o nekim par stotina hiljada.. Prvo sto rade pod kamerama, drugo za takvu kradju moralo bi da se ima neko ''odobrenje sa vrha'', a ne da se dogovore Pera, Mika i Zika da manu par stotina hiljada paketa, sa cim su to iznosili, tovarili lopatama za sneg u privatne automobile i terali kuci.. Sto rece neko prodaju ih po pijacama posle, pa kada sve znate recite koje su to pijace da idemo da pazarimo ?
Nista nije nestalo, da se krade krade se uvek i kralo se, ima nesavesnih i postara i sluzbenika i da je nekome nesto nestalo, nestaje i nestajace to stoji, ali to su retki slucajevi, meni od 2000 porudzbina fazon do sada nije stiglo 10 komada za sve ove godine, znam sigurno da niko nista ovde nije ukrao, nesto Kinezi nisu ni poslali, a moze posiljka da se zagubi i van nase zemlje ako niste znali a ne samo da ovde kradu i to masovno. Smesna mi je ta prica o masovnoj kradji od prvog dana kao i sve nebuloze koje krenu pa se vrte a ljudi se pecaju na to..
 

Prilozi

  • ft.png
    ft.png
    34.7 KB · Pregleda: 130
Ok, ako je sve to tako na kilo i sračunato....
Kako je onda moguće da mali broj prodavaca (teško se nalaze ali postoje) šalje stvari za Srbiju sa poštarinom od 1$ , dok svi ostali šalju sa poštarinom od 40-70 $ ?
 
pa nema sta da se objasnjava verovatno postoje i dalje rute za slanje koje su povoljnije.
Ne verujem da je samo jedan razlog verovatno je manjak letova, delom veci broj diapute-a i problema oko pristizanja paketa do srbije pa nece niko u ovo vreme da se cima sa nekim komplikovanim rutama dostave do srbije. Kao sto neko rece kad se unormali stanje sa letovika verovatno ce i cene dole mozda ne na nekadasnji nivo ali ce biti. Sad bukvalno nema shipping za neke manje iznose ili je 40$ i vise ili je free nekim cudom bar za stvari koje sam ja gledao
 
Nista se ne krade, svuda je skuplje slanje nego u Srbiju gde se ponekad i doplati kupcu. Posta Srbije je najbolja, a kad ispadne novcanik u autobusu, zoves samo call centar posle par dana i vozac dodje sa sve autobusom i donese ti. Ajd da zatvaramo temu, kao da niko nikad niti je narucio neke pakete, niti slao, niti ziveo u Srbiji i van nje...
 
Ja prosto ne mogu da verujem da toliki broj ljudi zivi u zabludi i da je jedino ovaj covek napisao pravo stanje stvari.
FREE postarina/shipping NE POSTOJI ! Upamtite to, zacementirajte, zalemite, zavarite u memoriju. Nikada nije ni postojala, postoji samo da prodavac vec ukalkulise cenu postarine u cenu proizvoda i da vam zbirnu cenu a vas namami na free shipping kao zene na ''rasprodaju''. Sve veci broj ljudi ovde me podseca na one sto su skoro otkrili Aliexpress ( nizasta drugo i ne znaju ), i onda kazu ja cu ovo da porucim free mi je shipping.. nemaju pojma niti veze sa mozgom da to ne moze da bude tako..
Nisi ti jedini srpski sin koji je puno narucivao, ja sam dobijao u proseku 5 (recima pet) paketa dnevno iz Kine.
Takodje uvozim robu iz Kine na veliko sto ovde sto u EU tako da odlicno znam sta se desava. Ovo za cenu na KG je tacno i sistem tako funkcionise za sve sluzbe dostave tamo, to je cak i slucaj u Nemackoj npr gde kod dhl moze da se radi po tom principu (veca firma) dok je u aziji to praksa. Tako da nisi izmislio toplu vodu
Dalje BG GB FT itd odilicnu saradnju sam imao sa svima njima na visem nivou znaci ne customer support, Srbistan je klasifikovan kao high fraud country. AE nije jedan prodavac nego market, samim time je drugacije ali koliko znam svojevremeno mi je Chen rekao koji je inace bio jedan od glavnih ljudi za marketing u istom da je nase zemlje i slicne klasifikovane kao high risk of fraud.

A sad ti srpki sine objasni gde je meni nestalo nekih 35 paketa od pocetka korone?
Da napomenem da mi NI JEDNOM ni jedan paket nije nestao, postari me znaju i zovu na mobilni da dostave paket ako nisam tu.
Imam odnos sa njima da im ne pada na pamet da ostave ceduljicu vec pozovu i nadju me - dogovorimo se.

Odgovor na gore pomenuto pitanje je da su ih ukrali, prosto situacija je bila takva zbog samog rasula u posti, pritom ako mi 5 ljudi iz 5 razlicitih izvora kaze istu pricu i pomene centralni magacin da vise nisu imali gde da stavljaju posiljke A DA DODAM da je u tom periodu bilo pod velikim pitanjem u posti sta sa paketima iz Kine? Da li je potrebno neko specijalno tretiranje zbog virusa? Vracanje ili urucivanje...
Iskoristili su situaciju i pokrali desetine hiljada paketa i to je cinjenica, uzmi malo raspitaj se i dobices istu informaciju.
Ja sam svojevremeno radio u drzavnoj firmi i uvek ono sto se suskalo je bilo istina... Ko prati tu temu razumece o cemu pricam.
 
Poslednja izmena:
Sledeći put kad budu štrajkovali, Mrš!

Nadam se da ih niko ne časti i sl.
 
Ma samo da nam vrate da mogu da narucim ove neke sitnice
Kupio nov perac i hteo da narucim onaj metalni pistolj tj lance, nema nista obicnom postom samo DHL
 
Kako je onda moguće da mali broj prodavaca (teško se nalaze ali postoje) šalje stvari za Srbiju sa poštarinom od 1$ , dok svi ostali šalju sa poštarinom od 40-70 $ ?
Da li prodavci na AE imaju neki ugovor sa tom kućom? Ljudi se snalaze pa šalju mimo ugovora i rizikuju plaćanje kazni prema AE, jednostavno u opcijama slanja imaju one načine za koje AE garantuje isporuku i pokriva troškove gubitka pošiljke.
Kad se shvati da je uopšteno cena transporta vrtoglavo skočila biće nebulozno i pitati a zašto više ne važi naslov iz teme. Do preprošle godine zakup kontejnera je bio 2-3k USD a sad je verovatno 7-8k i brodom putuju bar 4 meseca. Pošiljke iz Hong Konga kreću kargo letovima kao zbirne pošiljke kao dopuna za neprodat prostor u avionu ko zna kako upakovane (džambo vreće i sl.) i nakon stizanja u zemlju preko čije pošte se šalje prelepljuju se nalepnicama sa bar kodom pošte te dalje nastavljaju kao normalne pošiljke i kod nas obično stižu redovnim (putničkim) letovima dok se za zemlje u okolini koristi drumski i železnički transport, ono šta je jeftinije ali nije free. Koriste se pošte gde je najjeftinije slanje ka nama.
Ajde svi vi koji garantujete da se krade kod nas izadjite sa nekim argumentom a ne kao prošle godine kada je sve stalo pa ste imali dokaze da je pošiljka stigla u Srbiju i ukradena a kad se pogleda dokazi su bili sa brojevima pošiljke bez praćenja koje su stale gde su se zatekle u trenutku prestanka svih letova.
Dovoljno je pročitati u temi Praćenje pošiljki gde je kukanje u većini slučajeva a gde je moja pošiljka posle 5 dana od slanja, ukrali su mi a lepo im piše kod kupovine očekivani rok isporuke 30-50 dana.
Ova tema počinje da mi liči na temu beše valjda Servisna podrška proizvodjača koja je brzo zatvorena jer većina hoće da kroji politiku poslovanja svima po svojoj volji odnosno kako im najviše odgovara.
Za kraj da dodam i citat nekih kod kupovine max vrednosti 2e
daje free shiping,ja sam rizikovao vec ali zato ustedim ne puno ali nakupi se vremenom zadovoljavajuca suma.
 
Питао сам кинеског продавца зашто је за Србију слање три пута скупље од саме робе и добио сам следеће одговоре:

先生,无忧物流标准将是免邮的
Sir, the worry-free logistics standard will be post-free

如果无法选择,将需要付额外的邮费
If you cannot choose, you will have to pay extra postage

邮费是由速卖通进行计算
The postage is calculated by AliExpress

Као што видите, надробио ми је свашта а суштина је да Али калкулише слање или у преводу, има лоше искуство са слањем робе за Србију.
 
AE je jedna od gomile platformi gde ljudi otvaraju virtuelne prodavnice i ogromna većina koristi kalkulator poštarine od ponudjenih metoda slanja koji izbaci vrednost poštarine gde prodavci označe sve one metode sa kojima žele da šalju. Poštarina se automaski pojavljuje u zavisnosti od izbora metode slanja, cene, gabarita i težine za izabranu destinaciju (ako je prodavac označio) koju prodavac popunjava a mi ne vidimo za ponudu artukla. Free poštarina ne postoji već je prodavci ukalkulišu u cenu artikla za slanje najjeftinijom metodom a pisano je o free slanju. To kad se pojavi nešta 0,1-0,2e sa free shiping prodavnice prave promociju da bi privukle kupce i sakupile zvezdice. Postoji Seller's Shipping Method koji mali broj prodavaca koristi i to koriste iskusni i veliki prodavci koji znaju da pošalju nekim drugim kanalom, imaš objašnjeno u jednom od prethodnih postova.
Znači AE u kalkulator ubacuje podatke koje dobija od logističkih kuća sa kojima ima saradnju i to su ponudjene opcije u izboru metoda slanja.
 
Nas kao kupce uopste ne zanima kako i sta rade, nas zanima krajnja cifra.
Otisao na Fastech ili kako se vec zove, kaze busilica 32 $ i free shipping u Ger.
Ukljucio vpn na Srb, 32$ plus dodatni troskovi slanja, nisam isao do kraja da vidim koliko je.
AliEx ista prica, takodje Bangood.
Znaci nesto ne stima, kakvu god pricu ovde muljali (koja inace nikoga ne zanima) o cenama i sistemima slanja.
 
Po takvim komentarima ispada da nas je cela Kina stavila na neku listu.
Dž je crtano kako funkcioniše slanje pošiljki a za obračun poštarine je dosta komplikovano objašnjavati i na kraju krajeva kupovinom na tim platformama prihvatate uslove kupovine po pravilima matične kuće te kome odgovara tu su, kome ne ima verovatno i na drugim mestima.
 
Ok, ako je sve to tako na kilo i sračunato....
Kako je onda moguće da mali broj prodavaca (teško se nalaze ali postoje) šalje stvari za Srbiju sa poštarinom od 1$ , dok svi ostali šalju sa poštarinom od 40-70 $ ?

Lepo sam objasnio da na kilograme salju velike Kineske prodavnice a ne neki pojedinci kojima kada kazes Srbija dok ne ukacuju da im izbaci gde se nalazi na mapi sveta nikada nisu ni culi za istu. Ne znam samo kako ljudima nije jasno da smo nebitni, malo trziste, standard bedan, nismo ni clan EU ( da se razumemo ne bih ni voleo da budemo ), bukvalno ne postojimo.
Ja ne znam sta vi trazite i kako nalazite te neke nebulozne cene ali za 99% onoga sto trazim ja nalazim da narucim iz Kine uz postarinu od nekoliko centi do nekoliko eura, nije Ali jedina platforma..
Prodavci na Aliju salju za nas u skladu sa onim sto im je Ali kao platforma omogucio a tu su trenutno Litvanija, Letonija, Malezija, Kirgistan... Cena postarine je veca jer nema velikih igraca Kineske poste, Singapurske, Hong Konga.. Mnogo posti i nacina za slanje cena postarine niza, manje nacina za slanje, mnogo komplikovanija ruta puta, cena postarina veca, prosto ne znam sta je ljudima, osnovni zakoni ponude i potraznje kako ne shvataju..

Nisi ti jedini srpski sin koji je puno narucivao, ja sam dobijao u proseku 5 (recima pet) paketa dnevno iz Kine.
Takodje uvozim robu iz Kine na veliko sto ovde sto u EU tako da odlicno znam sta se desava. Ovo za cenu na KG je tacno i sistem tako funkcionise za sve sluzbe dostave tamo, to je cak i slucaj u Nemackoj npr gde kod dhl moze da se radi po tom principu (veca firma) dok je u aziji to praksa. Tako da nisi izmislio toplu vodu
Dalje BG GB FT itd odilicnu saradnju sam imao sa svima njima na visem nivou znaci ne customer support, Srbistan je klasifikovan kao high fraud country. AE nije jedan prodavac nego market, samim time je drugacije ali koliko znam svojevremeno mi je Chen rekao koji je inace bio jedan od glavnih ljudi za marketing u istom da je nase zemlje i slicne klasifikovane kao high risk of fraud.

A sad ti srpki sine objasni gde je meni nestalo nekih 35 paketa od pocetka korone?
Da napomenem da mi NI JEDNOM ni jedan paket nije nestao, postari me znaju i zovu na mobilni da dostave paket ako nisam tu.
Imam odnos sa njima da im ne pada na pamet da ostave ceduljicu vec pozovu i nadju me - dogovorimo se.

Odgovor na gore pomenuto pitanje je da su ih ukrali, prosto situacija je bila takva zbog samog rasula u posti, pritom ako mi 5 ljudi iz 5 razlicitih izvora kaze istu pricu i pomene centralni magacin da vise nisu imali gde da stavljaju posiljke A DA DODAM da je u tom periodu bilo pod velikim pitanjem u posti sta sa paketima iz Kine? Da li je potrebno neko specijalno tretiranje zbog virusa? Vracanje ili urucivanje...
Iskoristili su situaciju i pokrali desetine hiljada paketa i to je cinjenica, uzmi malo raspitaj se i dobices istu informaciju.
Ja sam svojevremeno radio u drzavnoj firmi i uvek ono sto se suskalo je bilo istina... Ko prati tu temu razumece o cemu pricam.

Ok, vidim da cifre padaju, prvo je bilo stotine hiljada paketa, pa sada kada vidis i sam da to vezu s mozgom nema i kolika je budalastina odvaljena, sada idemo na desetine hiljada paketa, sledeci korak ce biti nekoliko hiljada jel ?
Ti ako zaista uvozis robu iz Kine, valjda nismo mali ovde znamo kako se uvozi roba.. Ne narucuju se paketici i to kilo paketa dnevno, jesi li neki pilicar uvoznik ili si pravi uvoznik, nije uvreda, samo za mene kada neko kaze uvozim robu podrazumeva da ima registrovanu firmu, da narucuje kolicinu da placa pdv i carinu, znaci narucis 100 komada necega stigne lupe troskove i to je to, nema sta da ti nestane i nestaje, to je uvoznik a ovo ako narucujes brdo paketa i paketica ti nisi uvoznik nego zamisljas da si uvoznik, radis na crno, bavis se crnom berzom..

Ako smo mi kako ti kazes klasifikovani kao ''high fraud country'' zato je pre korone isti taj i BG i FT i GB i TT i DX i svi ostali imali opciju ''besplatnog'' slanja neregistrovanim posiljkama ?
Ako smo zaista toliko losi i krademo, lazemo, jednostavno se to sasece, samo se uvede da je za Srbiju moguce iskljucivo registrovane posiljke slati uz naravno vecu cenu postarine to jest doplatu od par $ za broj za pracenje.. Naravno to nidje veze s mozgom, jar se sa pomenutih prodavnica moglo poruciti i do 25$ koliko sam sigurno XX puta narucivao da ide neregistrovano.

Ako ti je i nestalo tih paketa, sto mora da znaci da su nestali kod nas ?? Jel imas ti neki dokaz za to, sto rekao Sojic, papirice crno na belo ? Ko ti garantuje da ti je Kinez poslao, ko ti garantuje da ti nije roknuo neki random lazni broj, ko ti garantuje i ako je poslao da nije nestalo negde pre Srbije, ispade samo mi krademo, samo smo mi najgori na svetu..
Te izvore mozes da kacis o rep, imas li kakve dokaze, na ovom internetu danas svaka budala moze da napise sta zeli i kako zeli, a masa se samo prima i prima, mozak ne koriste da malo promisle da li to moze zaista biti tako, kao tih recimo stotine hiljada pokradenih paketa..

Pratim ja odlicno sve, samo ne mogu da shvatim kako ljudi uvek idu linijom manjeg otpora i kako je tacna tvrdnja Edisona da samo 5 % ljudi misli, 10 % misli da misli a 85 % bi radije umrlo nego da pocne da misli.
Eto dole za sve prisutne, nemam nameru da kupim samo sam pitao da li salju Singapurskom postom za Srbiju, salju naravno postarina ''free'' uz predmet, moze da se posalje, nismo mi na crnoj listi nego Ali jos vratio za nas ni Kinesku postu ni ostale bitne i vec poste, jer sam vec objasnio da smo niko i nista, porede ljudi kako moze za Nemacku a ne moze za nas, pa moci ce i za nas kada svi ostali redosledom budu vraceni, mi cemo biti zadnji na listi jer na je realno tu mesto na zalost.

Po takvim komentarima ispada da nas je cela Kina stavila na neku listu.
Dž je crtano kako funkcioniše slanje pošiljki a za obračun poštarine je dosta komplikovano objašnjavati i na kraju krajeva kupovinom na tim platformama prihvatate uslove kupovine po pravilima matične kuće te kome odgovara tu su, kome ne ima verovatno i na drugim mestima.

Tako je samo smo mi na crnoj listi, najgori od najgorih, najveci prevaranti i sljam, a realna cinjenica je da u svakom narodu ima kukolja kako kod nas tako i kod ostalih.
 

Prilozi

  • a.png
    a.png
    39.1 KB · Pregleda: 114
Malopre sam narucio 70 komada outemu red switcheva za tastaturu, shiping nekih 5$ preko SunYou-a(pitaj Boga da li ce to i doci), sto iskreno i nije mnogo, s obzirom na cene switch-a kod nas, gde ljudi traze 250-300 dinara za 1 komad.
Nikada nisam narucivao neko Alija, pa da vidim kako funkcionise.
 
Poslednja izmena:
Sve je ovo zato što nismo u EU.
 
... Prvo sto rade pod kamerama, drugo za takvu kradju moralo bi da se ima neko ''odobrenje sa vrha'', a ne da se dogovore Pera, Mika i Zika da manu par stotina hiljada paketa, sa cim su to iznosili, tovarili lopatama za sneg u privatne automobile i terali kuci..
Sreća pa "vrh" ne krade, pa im nije "odobrio".

Nemam reči koliko je ovaj drugi deo posta facepalm, osim ukoliko baš ti nisi Pera, Mika, Zika ili rođak im pa pokušavaš da odbraniš očigledno...

Na prvi (tehnički) deo posta gde opisuješ sam postupak slanja pošiljke, formiranje cene slanja i sl, stvarno nemam primedbu, sve je onako kako si napisao.
 
Malopre sam narucio 70 komada outemu red switcheva za tastaturu, shiping nekih 5$ preko SunYou-a(pitaj Boga da li ce to i doci), sto iskreno i nije mnogo, s obzirom na cene switch-a kod nas, gde ljudi traze 250-300 dinara za 1 komad.
Nikada nisam narucivao neko Alija, pa da vidim kako funkcionise.
Pošiljka će ti doći 99 % ali da li će je carina pustiti to je ruga priča pošto 70 komada može da se tretira da i nije za ličnu upotrebu...
 
Ako mu lupe carinu na 70 kom tastera za tastaturu, onda ih treba spaliti...
 
Па у ЕУ није највећи део света и немају проблем са онлајн куповином.
Слаб ти је аргумент.
Koja zemlja iz EU ima shipping od 35€ za proizvod koji košta 5€ sa Aliexpressa?
 
Situacija je nekako baš jadna. Nađem na ebay proizvod po ok ceni i poručim 20 komada pošto je imao ok cenu i ladno mi čovek otkaže porudžbinu i promeni da više za Srbiju ne mogu da šalju. Radi se o šopu sa par hiljada artikala.
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    23.9 KB · Pregleda: 78
Nema vise i za Makedoniju.
Dobija tip patike, ali posto nema traking otvori dispute, dobije novac natrag i hvali se em patike em novac. I nije jedini, ima puno koj su tako radili.
Zato stave nas na crnu listu jer smo veliki rizik.
 
Koliko mi se čini da su početkom januara Makedonci bili uveli praćenje Uxxx (bez praćenja) pošiljki po prispeću u MK na sajtu svoje pošte. Treba da ima taj primer u temi Praćenje pošiljki.
 
Nazad
Vrh Dno