Šta je novo?

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

Tesko da bih zaobilazak poreza na sve nazvao kradjom.

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
 
nije to bas tako jednostavno. ne branim ove nase. svakako da su cene prevelike. ali ne zaboravi da je kod "madjara" poenta sto se ne placa pdv..tj realno se krade na PDV...ako je cena kod madjara 10% niza plus pdv oko 20%.eto odakle dolazi niza cena na madjarsku robu za kupca ovde. plus intres preprodavaca da svercuju...kad bi se placala carina ili PDV madjarskog sverca prakticno ne bi bilo..ili bi bilo 1% od sadasnjeg...
Nije poenta o ceni i konkurentnosti kada se porede cene kod "mađara" i u našoj prodavnici. To nije ni za porediti.

Treba porediti cene u našim prodavnicama, i u prodavnicama napolju. Nebo i zemlja.


Sent from my moto g(7) using Tapatalk
 
Ne moze se porediti EU sa svojim amaterskim CE sertifikacionim telima i vrhunski profesionalna sertifikaciona tela Srbije koji daleko bolje testiraju proizvode, naravno da mora biti skuplje kod nas [/irony].
 
U kom servisu je bio telefon?

Nosila je u Xiaomi radnju gde ga je kupila. Danas su joj vratili telefon sa obrazlozenjem da je reklamacija odbijena jer telefon ima tragove koriscenja i da su nasli vlagu i prasinu unutar telefona?

Takodje su joj rekli da moze da plati 15000din da joj zamene ekran i maticnu...
 
Ima li ona neki papir za to? Servisi to moraju da napišu...

Proces reklamacije mora da ima pisani trag, uključujući izveštaj servisa.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ima, al kontam da zbog te vlage mogu da joj odbiju reklamaciju kako god hoce
 
...Danas su joj vratili telefon sa obrazlozenjem da je reklamacija odbijena jer telefon ima tragove koriscenja...
Mislim da je ovo pobedničko objašnjenje :)
Znači, garancija važi samo za nekorištene uredjaje?!? Uredjaj koji se koristi mora imati tragove korišćenja, makar ga držali u sefu.
Za ovo ih treba prijaviti svim službama i cimati ih na njihovim stranicama na društvenim mrežama.
Pozdrav
 
Zna li neko, da li mogu da raskinem ugovor sa kablovskim operaterom ako sam potpisao ugovor pre tri dana, bez da im placam penale do kraja ugovora?
Ili da li neko zna, da li ima pravo da raskinem ugovor ako mi internet ne radi od trenutka instalacije, vec je proslo 48 sati kako ne radi?
Da li mogu da ih tuzim za pretpljeni stres jer mi posao zavisi od Interneta?

Mozes da raskines sigurno, da platis 1 ili 2 prva meseca ali mozda bude trebalo placati i neke prikljucne taxe.
Placa se do kraja ili izmire racuni i razlike u ceni od pocetka, kako kosisniku odgovara.
Kako si ti na pocetku, placas prvi mesec ali cesto svi oni traze i 30 dana (mesec dana) i za naredni racun jer kao treba im mnogo vremena da sve rasknjize, iskljuce ... (uzimaju lovu na kvarnjaka).
Kad odes u poslovnicu i poneses opremu i kazes im da nemas uslugu od prvog momenta kad su monteri sve postavili i zatrazis da ti raskinu ugovor i ugovornu obavezu, mozda pordjes i bez placanja icega, a mozda ti pozure slanje ekipe da sve proveri...

Tuziti se za svasta moze ali treba i dokazati navode u tuzbi.

Obicno operateri puste nesto od signala odma, neki puste "porbni neki" (10/1 i sl.), a neki pustaju punu brzinu, sto kod tebe nisu odma monteri trazili da se pusti signal i proveri da li radi net je do njih (montera).
Verovatno ces morati zvati i zvati i cekati dok ne dodje neka terenska ekipa i sve pogleda i pusti uslugu.

Za posao, svako ozbiljan, ima neku rezervnu varijantu za net.
Nikad se u zadnji momenat ne menja operater za poslovnu upotrebu, pa taman bio posao od kuce...
 
Poslednja izmena:
Ima, al kontam da zbog te vlage mogu da joj odbiju reklamaciju kako god hoce
Koji servis ju je odbio? Pošto je ovlašćeni koliko vidim Mobis Electronic ili PC Centar...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koji servis ju je odbio? Pošto je ovlašćeni koliko vidim Mobis Electronic ili PC Centar...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Zato sam i pitao za servis u kome je bio telefon. Ja imam odlično iskustvo sa MESC servisom. Mislim da PC Centar i nema svoj servis za mobilne telefone.
 
Stvarno ne znam, pitacu
 
Inace, stize mi danas poruka da je odbijena reklamacija za patike koje sam predao prosle nedelje. Razlog je naravno, neadekvatno odrzavanje, tj misli se na dejstvo vlage usled cega je doslo do promene strukture materijala. Takodje pise da na ovu odluku nemam pravo zalbe, ali da mogu da pokrenem potrosacki spor pred nadleznim sudom.

Da li je neko to uradio do sada? Kapiram da ne postoji mogucnost da oni dokazu prisustvo vlage nego samo tako napisu i isto tako verujem da bih morao da angazujem privatnog vestaka da dokaze suprotno.
 
Ako si ih kupio pre manje od 6 meseci, ne dokazuješ ti, nego oni.
 
Раније је била испорука намештаја и беле технике до улаза у зграду, па се купац сам организује за даље.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Uvek je tako i bilo.

Novo je to što se neko setio da naplaćuje po spratu.
Ko nije radio dostavu taj ne zna šta su muke

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Узгред, писао сам да сам рекламирао акумулатор стар годину ипо. Пре неки дан сам добио рефунд у пуном износу.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Obzirom da za kršenje člana 46. stav 5. Zakona o zaštiti potrošača nije predviđen prekršaj kao ni sankcija za trgovca koji ne poštuje propisano
Kakva izjava gluposti.

Taj stav 5 navodi da se roba ne smatra isporučenom, ako se ostavi ispred stana, kuće itd, što znači da je njegovim kršenjem prekršeni stavovi 1 i 2 istog člana (roba nije isporučena potrošaču), a to je uredno navedeno kao kažnjivo.
 
Podrazumeva se da robu neće niko ostaviti ispred zgrade dok neko ne podpise da je primio , tada se smatra da je isporučena.


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Wat? Jesu li tebi išta ikad isporučili? Platiš dostavu u prodavnici prilikom kupovine, a stave robu ispred stambene zgrade i daju ti da potpišeš prijem. Čak otpakuju upravo tu, da se vidi da nema fizičkog oštećenja, vrh...

Za razliku od toliko drugih članova i stavova zakona, ovaj stav 5 je izuzetno precizan:
Неће се сматрати да је извршена уредна испорука робе на адресу коју одреди потрошач остављањем робе испред врата куће или стана потрошача или неког другог места.
 
U pravu je bakara, niko ne ostavlja robu ispred stana, kuće gde god. Ako potpišeš da si primio robu onda si saglasan da je uredno isporučena.

Nosanje robe po soliterima, stepeništima i sl. i ne treba da bude nešto podrazumevano i besplatno, to je rad koji ima vrednost kao i svaki drugi.
 
Prodavac reklamira da je isporuka beplatna. Uračunata je cena isporuke u cenu proizvoda, tako da ti koji rade isporuku svakako ne rade za dž.
 
Kod koga je isporuka besplatna?

Posto sam radio u prodaji iz iskustva znam da kada treba nesto da se dostavi na adresu kupac ce obavezno precutati da zgrada nema lift ali ce zato insistirati da bude uneto u stan
Sto je veca koska sa isporukom kupac ce da se pravi vise lud :d

recimo u formi je isporuka do 15km 800din
i ako zivim u kuci nema nacina da dvojica momaka mogu kod mene na potkrovlje da unesu francuski lezaj dimenzije 230x160cm bez podrske sa moje strane....
a realno mogu da kazem da sam ja platio isporuku i da me nista ne zanima :-devil-:

srecom ljudi uglavnom nisu bezobrazni i nerazumni.
 
Poslednja izmena:
U formi je isporuka besplatna ako kupiš online
 
Kod koga je isporuka besplatna?

Posto sam radio u prodaji iz iskustva znam da kada treba nesto da se dostavi na adresu kupac ce obavezno precutati da zgrada nema lift ali ce zato insistirati da bude uneto u stan
Sto je veca koska sa isporukom kupac ce da se pravi vise lud :d

recimo u formi je isporuka do 15km 800din
i ako zivim u kuci nema nacina da dvojica momaka mogu kod mene na potkrovlje da unesu francuski lezaj dimenzije 230x160cm bez podrske sa moje strane....
a realno mogu da kazem da sam ja platio isporuku i da me nista ne zanima :-devil-:

srecom ljudi uglavnom nisu bezobrazni i nerazumni.

Forma naglasi da se obezbedi pomoc kuririma prilikom istovara posiljke vecih gabarita.
 
Poslednja izmena:
U pravu je bakara, niko ne ostavlja robu ispred stana, kuće gde god. Ako potpišeš da si primio robu onda si saglasan da je uredno isporučena.

Nosanje robe po soliterima, stepeništima i sl. i ne treba da bude nešto podrazumevano i besplatno, to je rad koji ima vrednost kao i svaki drugi.
Ostavljaju ispred zgrade, itekako. Pre oko mesec dana iz Tehnomedije doneli mašinu do ispred zgrade i kraj.

S druge strane, Numanović je doneo komodu u stan.

Obe isporuke uredno plaćene prilikom kupovine i ostavljeni detalji o adresi, spratu, liftu, sve što su pitali. Nikakvo zamajavanje sa moje strane, nema razloga.

Pročitaj bolje, niko nije napisao "besplatna isporuka", baš naprotiv. Problem je kad platiš isporuku a ne donesu u dom. Ovaj Vitorogov slučaj je još i ok sa tog aspekta.

Bude problem kad navedu da je uključena isporuka, a ne dostave dokle treba. To nije u skladu sa zakonom.
 
Onda jednostavno ne primis i opet si u skladu sa zakonom.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ostavljaju ispred zgrade, itekako. Pre oko mesec dana iz Tehnomedije doneli mašinu do ispred zgrade i kraj.

S druge strane, Numanović je doneo komodu u stan.

Obe isporuke uredno plaćene prilikom kupovine i ostavljeni detalji o adresi, spratu, liftu, sve što su pitali. Nikakvo zamajavanje sa moje strane, nema razloga.

Pročitaj bolje, niko nije napisao "besplatna isporuka", baš naprotiv. Problem je kad platiš isporuku a ne donesu u dom. Ovaj Vitorogov slučaj je još i ok sa tog aspekta.

Bude problem kad navedu da je uključena isporuka, a ne dostave dokle treba. To nije u skladu sa zakonom.

Numanovic je izuzetak, za 1000 dinara dovezli i sklopili plakar. Kod drugih je bilo od 4000 na gore zavisno od salona i cene plakara.
 
Nazad
Vrh Dno