Šta je novo?

Yettel Hipernet

Da li neko ima APK za Hipernet koji radi na Amazon Firestick-u?
 
Ako je to ova verzija onda nesto nece lepo da radi.

 
Ja koristim onu koju je kolega kacio na forum. junska verzija
 
Njima je u planu samo podrska za Android TV, WebOS i Tizen, zato sam napisao mora da se proba na Firestick, jer pretpostavljam da nece da moze. Ta njihova zvanicna verzija za Android uredjaje iz uputstva sto sam okacio je najnovija i to radi na Mi Box S, Eon box i slicno, i taj apk ce biti objavljen na Google Play Store kad se zavrsi “testiranje”.
 
zvali danas, nude 15 meaec 1din a nakon toga je 12 meseci full cena.
 
Mogu da nude i 30 meseci za 1 din . Danas sam bio u West 65 i pogledo njihov stand i njihovu tv . To je blagi uzas . Bila je Arena Premium 1 , blagi boze ko da gledas SD kvalitet sa mnogobrojnim kocenjem i to na pravcu , ne u krivini .TV im je UŽAS
 
Mogu da nude i 30 meseci za 1 din . Danas sam bio u West 65 i pogledo njihov stand i njihovu tv . To je blagi uzas . Bila je Arena Premium 1 , blagi boze ko da gledas SD kvalitet sa mnogobrojnim kocenjem i to na pravcu , ne u krivini .TV im je UŽAS
Imamo isto mišljenje. Bio u njihovoj poslovnici u BIG fashion-u kao i u BeoShop.Cen. i njihova full HD slika meni deluje kao moja SD slika na Total (SBB) sat tv na televizoru Sony 42" Full HD 1080i starom preko 5 godina... Još sam ispo glup kad sam pito "Pokažite mi full HD ugledni kanal" kad mi rekoše "pa ovo što gledate je upravo full HD" 😳 Nisam hteo da uvredim zaposlenog u Yettel-u, samo sam se zahvalio i produžio dalje... ono što sam ja na oba mesta video na njihovom TV u poslovnici, meni je to ličilo na običan SD kvalitet iako mi ovi rekoše da upravo gledam full HD... užas. Kad sam upalio moj tv kući (sat tv) oduševio se sa slikom i naravno i dalje sam Totalov korisnik... za vraćanje unazad imam browser varijantu sa takođe extra full hd slikom projektovanom na tv.
 
Pa gomila kanala i jesu SD rezolucija i dalje kod Hiperneta, ali kanali koji su FHD, npr. HBO, Cinemax, Arena, nisu losiji od ekvivalentnog TV servisa kao sto je Eon OTT (van mreze). Sbb u mrezi D3 DVB-C je naravno bolji.

To pod uslovom da sve radi ispravno, da box ne obara rezoluciju zbog lose veze i slicno, zbog cega Hipernet ekipa zasluzuje losu ocenu zbog zesce neozbiljnosti tokom protekle godine.
 
Poslednja izmena:
arene na mts i yettelu su istog kvaliteta, kao i ostali slični kanali, nema nikakve razlike u kvalitetu
 
Pa gomila kanala i jesu SD rezolucija i dalje kod Hiperneta, ali kanali koji su FHD, npr. HBO, Cinemax, Arena, nisu losiji od ekvivalentnog TV servisa kao sto je Eon OTT (van mreze). Sbb u mrezi D3 DVB-C je naravno bolji.

To pod uslovom da sve radi ispravno, da box ne obara rezoluciju zbog lose veze i slicno, zbog cega Hipernet ekipa zasluzuje losu ocenu zbog zesce neozbiljnosti tokom protekle godine.
U poslovnici je bila puštena Arena u FHD rezoluciji (potvrdio mi je njihov zaposleni) na nekom Samsung TV... slika je bila primetno lošija (kao SD signal) nego kod mene na satelitskoj DVB-S2 (Total TV). Isti utisak je bio u dve njihove poslovnice, dakle razlika je baš bila primetna u korist DVB-S2. Naravno ovo je moj lični utisak, a koliko vidim nisam jedini.
 
kako si to uopšte mogao da uporediš kada total nema arene?
plus je total tv poznat po očajnom protoku i baš lošim hd kanalima?
 
Upoređivao sam sa FHD kanalima na Total TV, onim što Total ima... Generalni utisak FHD kanala kod mene kući vs Yettel poslovnici... da budem iskren nisam video kod nekog kući Hipernet TV, već samo u poslovnici.
 
Slažem se sa Lik BG ja sam optika mts , o Arenama na LG ni da pomislim da ih poredim sa tim u poslovnici , ali i na Toshiba TV razlika je ogromna u korist mog box paketa
Ipak svako ima pravo na svoje misljenje , ali takvu sliku sam video i u IMMO centru
Ko voli neka izvoli Yetel , ja hvala NE , dok ne poprave TV paket
 
Da li stvarno gledate kvalitet slike na tv u poslovnici nekoj? Pa tamo ljudi saturaciju nisu podesili, verovatno postoji i brdo procesora slika tipa sharpen i ko zna sta sve fabricki ide.
A tek ne mogu da svarim likove koji nikad nisu koristili uslugu, ali imaju misljenje o istoj. Zamisli da udjem u iphone temu i kazem kako nikad ne bih koristio iphone jer je android bolji i strasno sam zadovoljan svojim xiaomi/samsung...
Da se razumemo, ne branim yettel, ocigledno je da nisu nesto wow, ali dajte ljudi pobogu vise, drzite se konkretnih stvari da mozemo da diskutujemo.
 
Realno je tako jedino moguće osim ako ne spakujemo po neko piće i kafu, dođemo ti na gajbu, i ti nam pokažeš kako je dobro 🙂
Pa šta treba po tebi ako neko nešto prodaje. Da bude mutno i musavo i onda da veruje u to što piše na forumu.
Ušao sam možda tri puta u poslovnicu koliko postoji televizija i jednom nije radilo a ostalo bolje da nije radilo 🙂
I ja sad razmišljam gde da pređem ako ne dobijem neki popust za produženje. Nisam baš uveren trenutno u tu njihovu TV uslugu. Video sam je kod sestre, koja je inače i radila tamo neki period. Minut se menjao program, pa ovo, pa ono... Ali napreduju, nema šta 🙂
 
Totalno je u redu da doneseš zaključak na osnovu njihovog izlaganja, tome i služi, ali to skoro sigurno nije realno stanje. Opet, ne kažem da je dobro, samo navodim verovatnoću. Ja tv nisam upalio nekoliko godina.
Ne moraš doći kod mene, ali možda imaš drugara, komšiju, porodicu koja ima uslugu pa možeš iz prve ruke da vidiš. Inače, ovde i jesmo da bismo diskutovali na temu pa se mogu pročitati direktna iskustva korisnika (od kojih neki dosta dobro poznaju materiju), mada se slažem da se ne treba zaletati na pojedinačne hvalospeve pojedinih usluga ili uređaja (kupi šaomi brate, super je, ja sam ga uzeo....).
Hipernet internet smo već dobro izgustirali na forumu i sve je poznato o usluzi pa čitanje teme može dovesti do pravih objektivnih zaključaka.
TV je malo manje opisan i ima dosta subjektivnih utisaka.
Ima jedna dobra fora kod hiperneta, a to je da se tv može aktivirati na ukupno 10 uređaja bez obzira na to da li je tv, telefon, box... i može se koristiti na 6 uređaja istovremeno. Doći do slota za tv stvarno ne bi trebalo da bude teško kao što je to za eon recimo.
Pošto vidim da ti stvarno želiš da dođeš do prave informacije o kvalitetu, a nisi došao samo da bi nešto napisao, ja ti nudim da sam probaš, na svom TV kako to izgleda i radi pa ćeš videti da li ti odgovara. Nisi vremenski ograničen na period testiranja. Dobićeš od mene slot, do duše, samo za TV jer ti ne mogu dati username i pass za web pristup. TV app se aktivira preko koda. Ako hoćeš za 2 tv, i to je u redu.
Ako se ispostavi da je slika ista kao u poslovnici, još bolje, onda ostali znaju tačno šta i kako da očekuju. Ako je bolje, napiši zapažanje, opet zbog drugih korisnika.
Evo, nudim i ostalima koji su spremni da testiraju, da se jave. Nemam mnogo slotova inače, ali naći će se par komada. Ja ću posle nekog vremena da počistim sve uređaje, što i inače radim periodično.
Samo nisam 100% siguran na kojim internetima rade arene. Na mts radi. Probao sam vpn na US i tada je radio rts, a arena ne, što znači da bi i SBB mogao biti zaključan.
 
Koliko znam , a neko neka me ispravi ,Yetel radi na svim mrezama , pa i Arene ,trebalo bi da je tako .Ja gledam na MTS optiki i meni su super. Kada mi je isticao UO sa MTSom , razmišljao sam o Yetelu , bas zbog Arena . Ali stvarno ni u jednoj poslovnici nisam video krstenu sliku sa Yetel platforme . Pogledaj u poslovnicama slike MTSa i SN pa da pricamo jel tako ili nije tako .
Meni za sada ne treba drugi provajder , a ako bude trebao doci ce u obzir ko ima Arene , a da nije SN
 
Uglavnom na hipernet nema zamerki, odlično radi...
Kažem ti da mi je sestra do maja ili juna radila i prodavala tu uslugu. Video sam kod nje dobro kako je tada radila. Uglavnom je bilo može da se gleda, ako radi, mogao si da i tresneš u zid. Nekako si na istom bio tada :)
Napisao sam da postoji napredak, videćemo do februara. Meni odgovara njihova ponuda, ali isto tako mi se ne prelazi sa mts-a kojim sam zadovoljan. Minimalni su problemi, a koristio sam dugo i na vdsl-u, na tri televizira... programski sadržaj mi odgovara, itd...
Imam i sbb ponudu u zadnih mesec dana, ali kada imam vremena za TV to je 90% sport a ostalo dokumentarni kanali. Ponuda sporta mi trenutno ne odgovara kod SBB,

Poenta je da meni moje potrebe pokriva yettel ili mts.
Kod yettela je dobro što ne vučeš kablove, ali ako ti ne radi kako treba, kako se onda izvući iz toga. Čitam da postoji taksa od 10000 dinara koju moraš da platiš. Ne znam da li je istina ili nije, ali je nešto što mora da se proveri kod bilo kakvog potpisivanja. EDIT: kod mts-a je bila, mislim da je još uvek, besplatna proba. Lično vratio zbog HD na vdsl. Posle ispalo da može i eto, dugo sam tamo.

Ne treba meni proba od tebe ako se odlučim. Treba mi proba od njih, šta imaju oni uopšte sa tobom. Ne potpisujem sa tobom već sa njima.
Cela poenta je mog pisanja je što si zađučen što se gleda kvalitet usluge u poslovnici, na njihovom prodajnom mestu, na jedinom mestu gde se to prodaje.
Mislim da je čovek kada nije radilo, a radi još od mobtela ako se ne varam, onako smušeno rekao da postoji neki problem... pardon, izazov, i da se rešava to :)
I ja sada tebi prodajem kola, i ne mogu da upalim, kakva tek proba... a inače piše na forumu da svi voze, da je odličan auto...
Tako da nije reč o tebi i tome koliko si zadovoljan, nego o prodavcu koji bolje da ne prodaje to ako mu je to prezentacija.
 
Imam sbb i yettel, uopste slika nije toliko losija koliko se prica na yettelu. Ista štelovanja na istom TV, to se poredi a ne baba i žaba. Naravno sbb ima bolju sliku na coaxu ali yettel mi za PL vrhunski posao zavrsava. Imao sam Iris app pre Yettela bukvalno 1/1 ista slika na arenama.
 
Plus da dodam u šoping centrima su najčešće povezani na neki lokalni net koji veoma često ima loše brzine te i to utiče na prikaz slike u poslovnicama
 
Imam sbb i yettel, uopste slika nije toliko losija koliko se prica na yettelu. Ista štelovanja na istom TV, to se poredi a ne baba i žaba. Naravno sbb ima bolju sliku na coaxu ali yettel mi za PL vrhunski posao zavrsava. Imao sam Iris app pre Yettela bukvalno 1/1 ista slika na arenama.
ma imam u kući sva tri provajdera, i slika je ista svuda, ako ima razlike 1 %
svako može svratiti i uveriti se, plus imam na drugoj lokaciji i total tv, i tu je protok na žalos' najlošiji
 
Poštujem ja tuđe mišljenje. Što bi promovisao nekog kada nemam nikakve koristi od njih osim da mi pruže zadovoljavajuću uslugu za što manje para.
Što da ne kažem da sam zadovoljan mts-om a ako promenim, da bi odgovarala promena na yettel prema ličnom afinitetu.

Poenta pisanja je bila prezentacija usluge u poslovnici. Mesta gde se usluga prodaje. Začuđenosti što se to uzima uopšte u obzir. Pa tu i mora da sija i šljašti, da radi za sve pare i više, da ne izađem dok ne kupim....

Čitam ja forum, vidim da su primedbe na rad već sporadičnog karaktera. Fali ponešto kao i kod svih ostalih.
Evo npr. pitanje na koje nisam dobio odgovor. Da li platim taksu za ugradnju usluge ako nisam zadovoljan uslugom. Sednemo da gledamo fudbal, otvorimo piće i zatrokira usluga. I tako svaku gledaniju utakmicu... Na mts-u se nije plačalo kada sam uzeo na vdslu od 20mb. Bio je čak neki period dva meseca probno. Ako se ne varam taksa je 10.000 pa mi nije svejedno.

Ali ne čitaju svi forum, odu u poslovnicu i pogledaju kako izgleda... Što se mene tiče dosta o tome, Da ne trolujem više okolo :)
 
Cini mi se da pise da se placa taksa od 10k za ugradnju ako odustanes. Pre godinu dana kada sam uvodio hipernet ja sam planirao da to otkazem ako ne radi, potpisao ugovor van poslovnice i kao imam otkazni rok od 15 dana ali sam prevideo tu taksu :D
 
Poštujem ja tuđe mišljenje. Što bi promovisao nekog kada nemam nikakve koristi od njih osim da mi pruže zadovoljavajuću uslugu za što manje para.
Što da ne kažem da sam zadovoljan mts-om a ako promenim, da bi odgovarala promena na yettel prema ličnom afinitetu.

Poenta pisanja je bila prezentacija usluge u poslovnici. Mesta gde se usluga prodaje. Začuđenosti što se to uzima uopšte u obzir. Pa tu i mora da sija i šljašti, da radi za sve pare i više, da ne izađem dok ne kupim....

Čitam ja forum, vidim da su primedbe na rad već sporadičnog karaktera. Fali ponešto kao i kod svih ostalih.
Evo npr. pitanje na koje nisam dobio odgovor. Da li platim taksu za ugradnju usluge ako nisam zadovoljan uslugom. Sednemo da gledamo fudbal, otvorimo piće i zatrokira usluga. I tako svaku gledaniju utakmicu... Na mts-u se nije plačalo kada sam uzeo na vdslu od 20mb. Bio je čak neki period dva meseca probno. Ako se ne varam taksa je 10.000 pa mi nije svejedno.

Ali ne čitaju svi forum, odu u poslovnicu i pogledaju kako izgleda... Što se mene tiče dosta o tome, Da ne trolujem više okolo :)
U pravu si oko obe stvari i da ljudi u poslovnicama treba da imaju realan prikaz slike i da im puca platforma redovno. Ali ni jedno ni drugo ne znaci da je slika loša, već im je odnos prema TV platformi loš.

Prvi kiks im je loša implentacija boxova, ovo je imao i mts orvih godinu/dve da se ne pravimo senilni. Tu je sbb tata.

Drugo što nisu izbacili Smart TV app odmah i gde stabilnost rada zavisi od TV a ne od boxa.

Ja koristim od starta app na smart TV skimutu ovde sa foruma i radi 20 puta bolje nego kod ćaleta kojem je malo nedostajalo da poluoa boxove zbog zakucavanja. Što je kum i uradio sa daljincem od mts-a tokom prošle sezone PL. Paša je promenio 4 mts boxa dok mu nisu dali neki za koji su mu rekli da taj ne pravi probleme i evo dve god ga nije menjao.

Sve u svemu Yettel je neozbiljo ušao u priču a sbb nek se obesi sto je izgubio PL, mts mozda i jeste sveukupno u najboljoj situaciji ali ja te uzas boxove od mts i yettela u kuću neću. Dok imaju app za dmart tv super ako nemaju gledacu PL na Tivimate.
 
Vrh Dno