Šta je novo?

Yettel Hipernet

Svi skoro sad nude 6 mjeseci niko kao prije 15 mjeseci se plaća 1 din pa onda 14 puna pretplata.Čak ni ne daju 9 mjeseci kao što je u septembru bilo.A ni 12 po 1din pa onda pretplata po punoj cijeni
 
Pozdrav svima, da li se i vama desava da u online igrama imate velike packet loss-ove i ako da, da li znate kako ih resiti? Komp je prikljucen direktno lan kablom na yettelov ZTE ruter
 
ćao svima, znate da li na yettelovoj optici radi Iris TV web aplikacija?
 
Kakav vam je wifi signal? Meni je katastrofa samo dnevna gde je ruter i hodnik odlican, spavaca katastrofa a izmedju samo 1 zid.
 
Odličan je signal na ZTE
 
Odličan signal isto, do duše mi imamo i dodatnu mesh stanicu, tj kako oni zovu satelit. Za stan od 100 kvadrata taman sve pokrije.
 
Jel se dodatno placa taj satelit?
 
350 rsd mesečno
 
Kod Yettela sam vec skoro dva meseca pa da napisem i svoje iskustvo. Iz Novog Sada sam. Uzeo sam paket preko promotera, 14 meseci po dinar + 15 meseci po 2990.

Sto se tice samog interneta i WiFi signala, prezadovoljan sam. Nisam jos nijednom imao smanjen protok a kamoli prekid. Download uvek 300, upload oko 140. Nisam primetio uvecana Captcha maltretiranja zbog NAT-a u odnosnu na SBB ciju sam uslugu koristio pre Yettela. Torrente ne koristim mnogo, primetio sam jednom da jedan torrent seedujem solidno, ali uglavnom nista, 0KB/s (ali informacija nije za ozbiljno razmatranje jer trenutno imam ukupno 4 zavrsena torrenta u klijentu)

Sto se tice televizije, sama aplikacija po mom misljenju nije toliko losa kao sto neki ovde pljuju. Moze da se poradi na brzini odziva i na sicusnim bagovima ali za mene licno je solidna. Ne koristim njihov box vec APK na Sony Android TV, i takodje na webu. Na webu imam odlicnu sliku ako podesim HDMI output ka monitoru na 50Hz. Ocigledno encoduju u 1080p50. Ako je na 60Hz, primecuje se neprijatno seckanje. Tu dolazimo i do prvog problema - na televizoru je native system rezolucija 1080p60 bez mogucnosti promene na 50Hz. Ovo dovodi do obaveznog seckanja tokom gledanja brzog deinterlaced sadrzaja poput fudbalskih utakmica. Navodno u Android API postoji poziv kojim aplikacije mogu menjati osvezenje panela na 50Hz, ali Sony je to zabranio za svoje televizore tako da ne znam da li Yettel aplikacija to radi ili ne radi - meni svakako ne znaci. To nije toliko veliki problem jer TV uglavnom gleda cale koji to ni ne primecuje.

A sada glavni problem - necu da tvrdim 100%, ali gotovo sam siguran da je svaki SD sadrzaj reencodovan zajedno sa destruktivnom metodom deinterlacinga i dovodi do toga da je framerate najverovatnije 25 (30?) FPS! Ne pricam o adaptive bitrate playeru koji u nedostatku protoka smanjuje HD sadrzaj na SD rezoluciju i samim tim i framerate - to mi je jasno. Govorim o sadrzaju koji je native SD odnosno koji do Yettel-a dolazi u SD rezoluciji - u svetu gde televizija polako odustaje od high framerate sadrzaja (jedino je sportski program globalno zadrzao taj standard i televizije to postuju - govorim o svemu ostalom - a to je informativni program, dzinglovi, koncerti, ostali uzivo prenosi), Yettel igra veliku ulogu u "webizaciji" broadcast kvaliteta slike. Ovo ne samo da veoma negativno utice na iskustvo gledanja onome ko primecuje framerate razlike, vec i u potpunosti unistava poentu za snimanjem i arhiviranjem sadrzaja (kao da los IPTV reencoding nije bio dovoljan, ali to smo progutali... ali framerate nam ne dirajte pobogu...)

U skladu sa zadnjim pasusem, postavio bih nekoliko pitanja upucenima:
1. Da li je Yettel uopste svestan problema? Ako je odgovor da, da li ih zanima postojanje problema? Ako je odgovor da, da li se planira ispravka problema?
2. Da li slican problem postoji na konkurentskim platformama (izuzev SBB jer tu znam da je sve OK) znaci mts iris go, Orion TV?
 
Hipernet TV strim je na serveru uradjen deinterlace u 50fps progressive. Ista stvar se danas radi i na Eon TV, a ranije su strimovali re-encode Interlaced sadrzaja. D3 preko coax-a, odnosno dvb-c je i dalje interlaced.

Medjutim ne pretvaraju oni 50Hz interlaced u 25fps progressive vec koriste deinterlacer kao sto je “yadif 2x”, koji generise 50fps, ali ne samo prostim dupliranjem nego koristi napredni algoritam za rekreiranje polja koja nedostaju i tako se dobija “full-motion” deinterlace.

Edit. Kod Hiperneta je od pocetka na svim uredjajima, TV, Web i telefon, strim 50fps progressive. Dok je npr. Eon Tv godinama furao 25fps progressive na Web-u i telefonima, pa su tek u poslednjih 12 meseci resili da puste 50fps na tim uredjajima.
 
Poslednja izmena:
Kao sto sam napisao, to je jasno i to je tako za kanale u Full HD rezoluciji. Medjutim, za kanale koji su po prirodi u SD rezoluciji, npr RTV1 i gomila drugih, ne koriste sigurno 2x deinterlacer. Koriste najverovatnije blend ili discard metode, iznenadilo bi me da koriste cak i yadif 1x. Rezultujuci video je samim tim u 25FPS dakle samo na SD kanalima.
 
Izvini, SD kanale nisam pratio uopste, verovatno si u pravu.
 
Danas sam pregledao neke od SD kanala, svi su isli u 25fps:

Kod:
AdaptationSet id="2" group="2" contentType="video" par="16:9" minBandwidth="1400000" maxBandwidth="2400000" segmentAlignment="true" width="1024" height="576" sar="1:1" frameRate="25" mimeType="video/mp4" startWithSAP="1"

Ovi domaci SD RTV1,2,3, = 1024x576p @25fps, a strani SD AXN, AMC = 960x540p @25fps. Ove informativne kanale RTV to je vrlo iritantno gledati u 25fps.
 
Poslednja izmena:
Da li još nekom ne radi optički Yettelov internet (Hipernet) u Novom Sadu?
 
Danas sam pregledao neke od SD kanala, svi su isli u 25fps:

Kod:
AdaptationSet id="2" group="2" contentType="video" par="16:9" minBandwidth="1400000" maxBandwidth="2400000" segmentAlignment="true" width="1024" height="576" sar="1:1" frameRate="25" mimeType="video/mp4" startWithSAP="1"

Ovi domaci SD RTV1,2,3, = 1024x576p @25fps, a strani SD AXN, AMC = 960x540p @25fps. Ove informativne kanale RTV to je vrlo iritantno gledati u 25fps.
Imas li info da li se slicna praksa koristi i u Orion TV, mts iris go... najvise me interesuje kanal 'RTS Trezor'

Da li još nekom ne radi optički Yettelov internet (Hipernet) u Novom Sadu?
Kod mene je sve OK
 
Orion TV nisam koristio, a Iris TV (aplikacija za smart uredjaje) dok sam koristio su svi kanali isli u 25fps, da li se nesto menjalo kasnije ne znam.
 
Napredovao je Iris,nisu vise svi kanali u 25fps.
 
Да ли ради апликација од супернове на јетел нету? Другар има слот за супернову и хоће да пређе на јетелов нет,па нас занима да ли ће да му ради?
Ваљда не ради ирис на јетелу...
 
Radi SN aplikacija. Iris ne.
 
Upravo su me zvali iz MTS jer neko (ujak) pokušava da se prijavi za jetel internet na mojoj adresi (imamo par kuća u dvorištu).
Od kad je ova praksa, zatekli me malo...
 
Fora je da ne moze vise od jednog korisnika na isti opticki prikljucak, tako da na tvojoj adresi koju delis sa jos nekim (a vec postoji opticki prikljucak) moraju da instaliraju jos jedan opticki prikljucak. Ali to ce njima biti jasno kada se pojave na lokaciji pa vide da je u pitanju zasebno domacinstvo ali na istoj adresi.
 
Poslednja izmena:
Fora je da ne moze vise od jednog korisnika na isti opticki prikljucak, tako da na tvojoj adresi koju delis sa jos nekim (a vec postoji opticki prikljucak) moraju da instaliraju jos jedan opticki prikljucak. Ali to ce njima biti jasno kada se pojave na lokaciji pa vide da je u pitanju zasebno domacinstvo ali na istoj adresi.
Ako ne postoji vlakno drugo na lokaciji neće se ni pojaviti. U sčučaju kad je kuća i postoji samo 1 vlakno za tu konkretnu adresu ono bude zauzeto i ne dođe do dolaska kod korisnika jer zahtev ne može ni da se zavede. U situacijama kada je definisano da je kuća sa više stambenih jedinica ili možda adresa sa više kuća tada se pri izgradnji ostavi više vlakana i samim tim je svako vlakno za sebe i ako se zavede zahtev nema veze sa tvojim optičkim kablom tvoje je za tebe za Ujaka je neko drugo. U situacijama kada nema vlakna na adresi moguće ga je prvo virtuelno dodati u sistemu a onda na terenu izgraditi novo vlakno od bandere ili nekoh razvodnika i opet za ujaka dovesti drugo vlakno.
Kod supernove može da se desii da na jednom kablu ima 2 optička vlaka ali to retko
Upravo su me zvali iz MTS jer neko (ujak) pokušava da se prijavi za jetel internet na mojoj adresi (imamo par kuća u dvorištu).
Od kad je ova praksa, zatekli me malo...
Ako ne postoji vlakno drugo na lokaciji neće se ni pojaviti. U sčučaju kad je kuća i postoji samo 1 vlakno za tu konkretnu adresu ono bude zauzeto i ne dođe do dolaska kod korisnika jer zahtev ne može ni da se zavede. U situacijama kada je definisano da je kuća sa više stambenih jedinica ili možda adresa sa više kuća tada se pri izgradnji ostavi više vlakana i samim tim je svako vlakno za sebe i ako se zavede zahtev nema veze sa tvojim optičkim kablom tvoje je za tebe za Ujaka je neko drugo. U situacijama kada nema vlakna na adresi moguće ga je prvo virtuelno dodati u sistemu a onda na terenu izgraditi novo vlakno od bandere ili nekoh razvodnika i opet za ujaka dovesti drugo vlakno.
Kod supernove može da se desii da na jednom kablu ima 2 optička vlaka ali to retko
 
Tako nesto i bi, nisu se ni pojavili a njemu javili da vec ima prikljucak. Par puta smo im crtali da ima vise kuca u dvoristu i da su sve na istom broju zavedene, videcemo kako ce se snaci dalje...
 
ima li ko broj akvizitera da ga pitam može li mi što ponuditi pošto uskoro ulazi optika u zgradi
I meni uskoro istice mts ugovor pa me zanima da li neko ima broj akvizitera, moze i pp, hvala!
 
Ako neko od akvizitera ima dobru ponudu za Yettel optički internet, neka se javi. Korisnik sam i Yettel mobilne mreže postpaid), a znam da i tu ima benefita. Hvala
 
Zna li neko, u Yettelovom duo M paketu, imam 2 boxa, na koliko uredjaja imam pravo da instaliram Hipernet tv aplikaciju?
 
Ulogujes se na hntv.rs sajtu pa ides na profil->uredjaji, tu ti pise broj dozvoljenih uredjaja na tvom nalogu.
 
Da li neko zna zasto nece da stimuje na 3 istovremeno, max dozvoljeno 6 uredjaja. Dva su STB a jedna je android tv, stavljena aplikacija -apk instalirana preko flesa.
Kad upalim sva tri da kazem uredjaja pise stimuje trenutno na dva max dozvoljeno 3.

Kombinacija dba stba nece tv, kombinacija jedan stb i tv nece drugi stb.

Ako neko ima neko resenje.
 
Kod tebe je ta neka “ustrojena” varijanta naloga, 6 registrovanih, a 3 istovremeno, ali ne znam zasto ne mozes vise od 2 strima istovremeno.

Mogu da potvrdim jedino da na nalogu sa 10 registrovanih a 6 istovremeno dozvoljenih strimova, radi na 2 njihova stb-a i jos moja 2 smart tv-a, znaci 4 TV-a istovremeno.
 
Nazad
Vrh Dno