Šta je novo?

Yettel Hipernet

Blokirani su ti n1, nova, sk123
 
Sta je ovo sa ovim hipernetom covece...pa ovo nije normalno. Na dnevnom nivou moram stb da resetujem. Samo izbaci poruku "bez internet konekcije"... ali bukvalno svaki je***i put kad uključim tv isto. Pa gasi stb (i to iskljucivo na samom stb, nikako preko daljinca), pali...cekaj da se pokrene...ROBIJA. Polakomio sam se izgleda na 15m po dinar. Ova usluga ne vredi ni da je 25 meseci po dinar. Raspad i katastrofa.
 
Sta je ovo sa ovim hipernetom covece...pa ovo nije normalno. Na dnevnom nivou moram stb da resetujem. Samo izbaci poruku "bez internet konekcije"... ali bukvalno svaki je***i put kad uključim tv isto. Pa gasi stb (i to iskljucivo na samom stb, nikako preko daljinca), pali...cekaj da se pokrene...ROBIJA. Polakomio sam se izgleda na 15m po dinar. Ova usluga ne vredi ni da je 25 meseci po dinar. Raspad i katastrofa.
skoro sam uveo njihov net i radi bez greške za sada.. doduše na chromecastu nekad padne brzina downloada na 150-100 mbps ali ne utiče na rad.. na kablu, smart tv-u i telefonima uglavnom puna brzina..
 
Radi i njemu internet verovatno al ga zeza TV servis na boksu. Meni nije prekidalo otprilike mesec dana, a dok je prekidalo onda to izgleda kao sto je on opisao, sa porukom “greska u reprodukciji sadrzaja” ili “nema internet konekcije”, naravno problem nije u samoj internet vezi vec je sam TV servis u prekidu.

Doduse moguce i da zeza WiFi konekcija na boxu, nekad se izgubi i nece sama da se uspostavi ponovo. Ima taj ZTE STB neke probleme u firmware-u sto se tice WiFi.

Odskora imaju dve verzije ZTE boksa, koji se dobijaju na koriscenje, stari je sa Yettel nalepnicom i Android TV verzija 10, a novi boks je sa ugraviranim Yettel i Android TV verzijom 11, i noviji SoC. Kod novog je mozda resena wifi problematika ili nije.
 
Poslednja izmena:
Upravo to. Tako unazad vec 3-4 meseca neprestano i konstantno. Uvece iskljucim tv, ujutru kad ga ukljucim saveka me to. Pa ustaj gasi stb, cekaj 10ak sekundi, pali ponovo, cekaj da se pokrene...hit zivi. Nekad i po vise puta u toku dana. Kad ga nisam razbio sad dok je bila kosarka...finale, ja pola cetvrtine "popravljam" je**ni stb. Sve mislim resice se...na dnevnom nivou sam poceo da proveravam da li ima azuriranja firmware-a i nista. Bukvalno cu ih zvati, ako mogu to da srede mogu, ako ne raskid ugovora momentalno bez penala...jer ovo je negledivo. Izgleda se sve raspalo od kako su Norvežani otišli. Ne znam samo sto ih onaj Peca vise reklamira, samo se kompromituje i on.
 
Upravo to. Tako unazad vec 3-4 meseca neprestano i konstantno. Uvece iskljucim tv, ujutru kad ga ukljucim saveka me to. Pa ustaj gasi stb, cekaj 10ak sekundi, pali ponovo, cekaj da se pokrene...hit zivi. Nekad i po vise puta u toku dana. Kad ga nisam razbio sad dok je bila kosarka...finale, ja pola cetvrtine "popravljam" je**ni stb. Sve mislim resice se...na dnevnom nivou sam poceo da proveravam da li ima azuriranja firmware-a i nista. Bukvalno cu ih zvati, ako mogu to da srede mogu, ako ne raskid ugovora momentalno bez penala...jer ovo je negledivo. Izgleda se sve raspalo od kako su Norvežani otišli. Ne znam samo sto ih onaj Peca vise reklamira, samo se kompromituje i on.
Pare su cudo
 
Sta je ovo sa ovim hipernetom covece...pa ovo nije normalno. Na dnevnom nivou moram stb da resetujem. Samo izbaci poruku "bez internet konekcije"... ali bukvalno svaki je***i put kad uključim tv isto. Pa gasi stb (i to iskljucivo na samom stb, nikako preko daljinca), pali...cekaj da se pokrene...ROBIJA. Polakomio sam se izgleda na 15m po dinar. Ova usluga ne vredi ni da je 25 meseci po dinar. Raspad i katastrofa.
Ološ.
 
Ja sam pokušao i srećom nisam prešao u Yettel iz SBB. Čim zavise od Lelekoma nemati sreće što se kod mene u mom slučaju ispostavilo.
 
loš rad jetel TV platforme nema veze sa Lelekomom.
Šittel terenci su mi rekli pre godinu i kusur, dok su postavljali instalaciju, da teleklovnovi imaju problema zbog lošeg hardvera i da je to razlog. Sebe naravno nisu kudili. Pre neki dan u akciji pelješenja komšija presretnem radnika i pitam ponovo, doduše drugi lik. Odgovor je bio, SBB je neprikosnoven, sve ostalo je šala. A moje iskustvo od 16+ godina sa sva tri operatera govori isto. Plus KBC bežični koji sam iznuđeno koristio jedno vreme.
 
СББ је ок што се тиче тв, за интернет су комедија са својим коакс кабловима, бедним аплоудом, НАТ-ом, крш опремом и недостатком бриџ мода.
 
tako je, jedino što valja kod SBB-a jeste TV usluga ( fizički coax pristup do korisnika, ali i IPTV EON platforma ).
Retko koju SBB coax lokaciju da nađem a da nije NAT-ovana.
 
Sta je ovo sa ovim hipernetom covece...pa ovo nije normalno. Na dnevnom nivou moram stb da resetujem. Samo izbaci poruku "bez internet konekcije"... ali bukvalno svaki je***i put kad uključim tv isto. Pa gasi stb (i to iskljucivo na samom stb, nikako preko daljinca), pali...cekaj da se pokrene...ROBIJA. Polakomio sam se izgleda na 15m po dinar. Ova usluga ne vredi ni da je 25 meseci po dinar. Raspad i katastrofa.
Ista stvar se i meni desava kad upalim TV, sva sreca pa me TV ne zanim, samo Arenu povremeno pustim, inace neupotrebljivo je.
Sto se tice interneta, radi bez greske.
 
Nisam siguran jel okej post koji kacim, tako da se unapred izvinjavam, modovi neka reagujuju u suprotnom :)

Posedujem Hipernet paket 300/150 koji moram da preselim iz stana, pa ako ste zainteresovani pisite mi. Podelio bih pretplatu na jednake delove te bi to iznosilo svega 1200din mesecno, a ugovor traje jos godinu dana.
 
СББ је ок што се тиче тв, за интернет су комедија са својим коакс кабловима, бедним аплоудом, НАТ-ом, крш опремом и недостатком бриџ мода.
Saglasan, ali 95% korisnika to ne oseća. Moje iskustvo je da nisam čekao duže od dva dana na intervenciju u slučaju problema, uglavnom već sutradan doleću, plus uslužni, ljubazni i odrade mimo prijave ako nešto zatreba.
 
tako je, jedino što valja kod SBB-a jeste TV usluga ( fizički coax pristup do korisnika, ali i IPTV EON platforma ).
Retko koju SBB coax lokaciju da nađem a da nije NAT-ovana.
Pa i kod Yettela smo svi pod NAT-om.
 
IPTV EON platforma
Mala ispravka samo :D EON je ili mix kablovske i ott-a (kablovska za live tv, ott za premotavanje) ili je čista OTT Platforma, sve zavisi od infrastrukture u zgradi (da li do korisnika dolazi optički kabl ili koax).
 
Zvali me danas. Nude samo za vikend 14 meseci po din i 15 meseci po 2990. Pitao sam da li je staticka ili dinamicka adresa i da li koriste nat. Kaze staticku adreau vise niko ne deli, mora da se plati , a sto se tice NAT kaze da ne koriste i da igrice i torenti funkcionisu normalno....
 
Svi na yetelu koji ne plaćaju statički IP 480 dinara mesečno dodatno su iza CGNAT-a a naravno da će da kažu da sve igrice rade normalno...ali ako ti treba port forwarding za nešto nema šanse bez doplate
 
Da li bi neko umeo da mi pomogne. Chromecast koji sam konfigurisao da ima pristup folderu sa kompjutera u okviru lokalne mreze i koji je radio besprekorno preko A1 kucnog rutera, sada preko yettel opreme nece nikako da se poveze. Za chromecast su u dokumentaciji za pomenuti problem napisali da treba da se onemoguci Access Point (AP) isolation, koja jos moze da se zove i "Client Isolation" ili "Guest Mode," na routeru. Ali nigde u podesavanjima na ip adresi ne umem da nadjem podesavanja te vrste. Ako neko zna nesto o ovoj problematici, bio bih jako zahvalan
 
Takva podešava se nalaze na ruteru. I to je uglavnom po default-u već isključeno. Ali proveri na Yettel ruteru.
 
Hvala na odgovoru, za ruter sam i rekao, u podesavanjima rutera nigde nisam uspeo da nadjem gde se time manipulise
 
WLAN podešavanja?
Nisam u toku ni koje rutere nudi Yettel i koji su login podaci. To će morati neko drugi da ti kaže ako već sam ne znaš...
 
Na yettelovom ruteru zte h298q nema opcije ssid isolation
 
Chromecast koji sam konfigurisao da ima pristup folderu sa kompjutera u okviru lokalne mreze i koji je radio besprekorno preko A1 kucnog rutera, sada preko yettel opreme nece nikako da se poveze
To nije jasno napisano o cemu se radi.

Inace nema fabricki podesene izolacije izmedju mreznih uredjaja na hipernet ruteru.
 
tako je, jedino što valja kod SBB-a jeste TV usluga ( fizički coax pristup do korisnika, ali i IPTV EON platforma ).
Retko koju SBB coax lokaciju da nađem a da nije NAT-ovana.
СББ је ок што се тиче тв, за интернет су комедија са својим коакс кабловима, бедним аплоудом, НАТ-ом, крш опремом и недостатком бриџ мода.
nije tema o sbbu , ali ja nisam NATovan (proverio). Ovde koristim sbb 21 godinu . Bilo je raznih problema kroz godine, ali sada jednom u godini mi pukne net ako i tad . Jedino nisam zadovoljan pingom (lol ~43ms )
 
Мене су пребацили иза НАТ при преласку са Голд на неки ЕОН пакет. Има и Јетел НАТ, није то ништа страшно, само што се Јетел овде води као тешка труба од провајдера, а за СББ иду хвалоспеви, а далеко од тога да су ствари тако просте и црно-беле.
 
yettel optika > sbb optika.
Keva ima koaks kabl net i to radi odlicno i stvarno je stabilno, ali kao sto kolega rece, ping je veci. Keva jos uvek koristi d3 uredjaj, a ja sam namestio asus ruter nakon njihovog iako nema bridge. E to je koaks i kako tako je u redu, ali optika... Sada, barem ono sto sam video po okolini, daju totalno zakljucan ruter gde je moguce namestiti samo wifi. Kod drugara probao da montiram rpi kao dns server, nas... Izduvali smo za VPN zbog nata, za adblock zbog rutera... Kafic pored moje firme uzeo paket kao pravno lice i nista nisu hteli da im pomognu. Ljudi hteli da stave svoju ozbiljniju opremu, ali sbb nece da saradjuje, ni da cuju. Imate ruter sa dometom od 5m wifi i zdravo.
Po meni, mts je sveobuvatno najbolji, a onda vrlo blizu yettel. Da nema nata, yettel ne bi imao konkurenciju, pogotovo sa cenama i promocijama.
 
Nazad
Vrh Dno