Šta je novo?

Yettel Hipernet

Hoces da kazes 5-6 Mbps, tehnicki ne mozes da ima 50-60 Mbps jer bi to znacilo da imas paket 500/250. Maksimalnu brzinu ovog paketa 300/150 ti je 36 Mbps kada rade torrenti ili nesto skidas sa google ili steam, epic.
Не, хоћу да кажем 50-60Mbps тј ~5-6MB у секунди. Тако ми је барем јуче радило, не знам како ће бити даље.
А што ограничава кад скидам са Steam-a? И шта би то могао да скидам са гугла? YouTube?
Pa ne verujem da obračunavaju tako.
U mesecu kada budeš prestajao sa 1 din promocijom, vecina meseca ce biti 1 din, a par dana po toj punoj UO ceni, srazmerno broju dana. Tako bi trebalo.
Звао ја кол центар, потврдили ми то што сам написао.
Едит: за први месец, тј ових 4 дана јануара ће ми стићи рачун 16 пара 😁
 
Poslednja izmena:
Pa ako si uradio speedtest i pokazuje ti 300/140 kako onda mozes da imas 50-60 Mbps? Ajde slikaj da vidimo.

Kako mislis ogranicava na Steam? A sa Google skidas tipa kada odes na nvidia sajt, amd, microsoft i slicni.
 
Звао ја кол центар, потврдили ми то што сам написао.
Едит: за први месец, тј ових 4 дана јануара ће ми стићи рачун 16 пара 😁


Kako se gleda za promotivni period. Da li to znači da si sa četiri dana potrošio jedan mesec promotivnog perioda po dinar?
 
36 Mbps kada rade torrenti ili nesto skidas sa google ili steam, epic.
Ovo si ti rekao, ja sam te samo pitao zasto je to tako.
1675015102860.png
Kako mislis ogranicava na Steam? A sa Google skidas tipa kada odes na nvidia sajt, amd, microsoft i slicni.
Skidao sa NVidia sajta drajvere punom brzinom, i sa Microsoft-ovog sajta skidao Windows 11 punom brzinom.
1675015257472.png
Kako se gleda za promotivni period. Da li to znači da si sa četiri dana potrošio jedan mesec promotivnog perioda po dinar?
Upravo to, potrosio sam ceo mesec od promotivnih 14 meseci u ovih 4 dana, tako da mi ostaje jos 13 meseci.

edit: Sa prve slike se vidi da je prosecna brzina skidanja 4.7 MB/s znaci 45Mbps, juce je bilo 6.x MB/s.
 
Ovo si ti rekao, ja sam te samo pitao zasto je to tako.
Pogledajte prilog 373725

Skidao sa NVidia sajta drajvere punom brzinom, i sa Microsoft-ovog sajta skidao Windows 11 punom brzinom.
Pogledajte prilog 373726

Upravo to, potrosio sam ceo mesec od promotivnih 14 meseci u ovih 4 dana, tako da mi ostaje jos 13 meseci.

edit: Sa prve slike se vidi da je prosecna brzina skidanja 4.7 MB/s znaci 45Mbps, juce je bilo 6.x MB/s.
Gledam na telefonu pa ne kontam da pisem idalje Mbps mesto da pisem MB/s.

Ali da tako je kako si napisao, 4.7 MB/s je 42-43 Mbps.

Inace ako uzmes staticku adresu ice ti torrenti u full brzini a to je 36 MB/s eventulano oko 37 MB/s.

Sto se tice ovoga da si potrosio ceo mesec za 4 dana, samo pozovi tog koji ti je radio ugovor i kazi da samo pozove one iz nadlezne sluzbe i da ti racunaju od dana potpisivanja ugovora a ne obracunski period. Meni je covek koji je radio ugovor tako zavrsio da mi se racuna od dana potpisivanja a ne za obracunski period.
 
Yettel racuna broj “obracunskih perioda. Meni je za mobilni broj promocija bila od 30.11, i novembar mi se racunao kao prvi mesec popusta. Posto sam pretpostavio da je tako i za hipernet, pomerio sam uvodjenje za 1.februar kako bih imao 12 meseci punih po dinar.
 
Stavio broj ugovora, stavio e-mail. Preko kineskog boxa neće da uđe u app (dođe do verifikacionog koda, upišem i ništa se ne dešava), a preko browsera (Chrome) izbacuje mi grešku. Kako se ovo popravlja, može li?
App je iz ove teme
 
Али ми треба онда и сопствени рутер, колико сам прочитао из ове теме? Или не?
Ne treba ti drugi ruter. Dostupno je port forward konfigurisanje na ruteru koji dobijas na koriscenje. Potreban je zakup javne ip adrese da bi port forwarding funkcionisao.
 
...
za buduce, malo b znaci bits tako da 50-60Mbps (sto je odprilike isto kao 5.6MB/s sto je pokazao na skrinshotu posle) na paketu od 300 jeste mali % iskoriscenja, ali nikada na torentima to nije garantovano
Na sajtovima gde ja boravim uvek je zagarantovano, cak da imam gigabitni link mogo bi da izvucem te brzine bez problema. Na privatnim trakerima sve vise i vise je ljudi sa seedboxevima tako da ne vidim problem. To sto provajderi pricaju da torrenti nisu merilo pa i ti prenosis tu pricu mozete macku o rep da je okacite ali meni su oni uvek bili pokazatelj kako radi provajder.

Screenshot (37).png
 
Mbps > megabiti, protok
MBps > megaBajti, prenos podataka

1 Bajt = 8 Bita

Inace, meni torent radi ok, zavisi od samog fajla koji se skida, kad je zdrav pici i preko 50 MBps (500 Mbps paket)
 
Od pre neki dan koristim hipernet. Preuzeo sam odavde tv aplikaciju instalirao na smart TV-u i kad treba da se ulogujem, uspešno ubacim kod međutim ništa se ne dešava na TV-u ostane na tom delu, ne uloguje se. Takođe sam skinuo android app za telefon sa play store-a i ne mogu da se ulogujem. Da li je neko imao sličnih problema?
Kod mene radi android app za telefon na android tv boxu sa android tv softverom, ali ova apk sto je za android tv box ne radi uloguje me ali ne reaguje na daljinski.
 
Poslednja izmena:
Iz nekog razloga mi ne prikazuje Netflix u google play store i ne mogu da je instaliram na yettel box… radim li nesto pogresno?
 
Jedino si pogrešio što si uzeo box kod provajdera koji ne dozvoljava Netflix aplikaciju na svom uređaju, isto kao i SBB npr. Ako imaš PS ili Xbox preko njih može.
 
Divno 🤣 imam mi box tako da nije frka… nisam znao da ne dozvoljavaju, svakako se mislim da ga otkazem tako da nije presudno…
 
Ne vredi da instalira netflix sa drugih izvora jer opet nece raditi. To je do Netflixa jer njihov TV app radi samo na “sertifikovanim” uredjajima.
 
Prikljucicu mi box, kao i do sada na mts sto sam koristio… tamo sve radi
 
Mozes na mi box da instaliras hipernet tv apk, i onda gledas sve preko mi box-a.
 
Probao i na Eon boxu, ovde nema problema sa kontrolama kao na smart tv. Mogu reci da radi dosta bolje nego na yettelovom boxu. Radi rekao bih bolje i od eon aplikacije.
 
Kako se ponaša ip adresa na cgnatu kod yettela posle restarta rutera npr? Kada je javna dinamička kod telekoma on promeni na neku novu.
 
Menja se javna adresa kada se promeni cgnat adresa koja se promeni kada se ruter rekonektuje
 
Прошле недеље пустили МТС оптику у згради. Били агенти МТС али понуда им је лоша, односно скупи су! Зовем Јетел, али они кажу да немају техничку могућност. Колико времена треба да проведу кроз свој систем чвориште оптике? Има ли неки агент Јетела да ми се јави, да убрзамо то или опет одем на СББ? Немам уговор ни са једним.

Иначе што се тиче МТС-а, некако договорим бокс 4 плави на 12 месеци за динар и када зову око заказивања уградње, каже бокс 4 јесте за динар, али се плаћа тарифа за мобилни телефон!? То је онда бокс 3 за динар плус мобилни. Чиме се све баве!
 
Прошле недеље пустили МТС оптику у згради. Били агенти МТС али понуда им је лоша, односно скупи су! Зовем Јетел, али они кажу да немају техничку могућност. Колико времена треба да проведу кроз свој систем чвориште оптике? Има ли неки агент Јетела да ми се јави, да убрзамо то или опет одем на СББ? Немам уговор ни са једним.

Иначе што се тиче МТС-а, некако договорим бокс 4 плави на 12 месеци за динар и када зову око заказивања уградње, каже бокс 4 јесте за динар, али се плаћа тарифа за мобилни телефон!? То је онда бокс 3 за динар плус мобилни. Чиме се све баве!

Sačekaj Yettel

Mobilni:
Preneseš mobilni broj u Yettel ali na prepaid. Kada pređeš na Yettel dopunu (prepaid), posle dva dana na Yettel aplikaciju ti stiže ponuda da pređeš na postpaid i to za Total 40 sa 50% popusta pa umesto 3.249 RSD, plaćaš 1.625 dinara mesečno na ugovor od 24 meseca. U prvih 12 meseci imaš 200 Gb za Internet mesečno a drugih 12 meseci imaš 40 Gb mesečno. Naravno neograničeni minuti i poruke...8.5 GB u regionu Zapadnog Balkana...1 GB rominga Evropa i svet. Kada imaš 50% popusta na paket, nemaš pravo na telefon za dinar.

Internet i TV:
Yettel 14 meseci po din, 2 SBT uredjaja za dva TV-a i 15 dana testiranja. Ako imaš njihov mobilni broj onda je cena 2000 dinara mesecno za ostatak meseci i brzina 300/150 ako nisi njihov mobilni korisnik onda je cena 2499 din i brzina 150/75.


Pa kada pomnožiš i podeliš:
Za Internet i TV plaćaš 1.000 din mesečno tokom ugovorne obaveze,

Za mobilni plaćaš (ako hoćeš duplo veću brzinu - uslov za duplo veću brzinu kod "Interneta i TV" je da plaćaš mobilni na postpaidu bar 1500 din mesečno):
1.625 dinara mesečno. Ako nećeš duplo veću brzinu i manju cenu "Interneta i TV" , ne moraš da imaš mobilni broj kod njih.
 
Poslednja izmena:
Mislim da se racuna cena paketa bez popusta od 50% za vecu brzinu interneta kod hiperneta tako da mogu i jeftiniji paketi totala ali bolje neko koje vec uzimao da potvrdi.
 
Nazad
Vrh Dno