Šta je novo?

Yettel. (ex. Telenor) - VoLTE

Difoltno ne, ali sam izabrao drugi profil u konfiguraciji modema i sad radi. Izabrao sam Telenor, Bugarska. Sve je ok sem što mi stoji sada onaj UT Interface - unavailable. Nisam primetio da nešto ne radi, baš sad sam uzeo da guglam na tu temu. Kada izaberem Austria, UT interface se vrati na available ali je zato onda video call unavailable. Na oba setovanja volte radi kako treba i sve što sam probao radi, tako da ostavljam tako dok eventualno Telenor ne objavi da je Xiaomi zvanično podržan i tada će verovatno u konfiguraciji modema biti i Telenor Serbia.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Instaliraš ovo:

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.szalkowski.activitylauncher

U search kucaj modem i pokreni sledeći activity kada vrati rezultate pretrage:

com.xiaomi.mbnloader.MBNLoaderActivity

Kada ti otvori listu konfiguracija, skroluj(ima dosta, bar kod mene) dok ne nađeš Telenor, Bulgaria i čekiraj to.

Restartuj telefon i to je to. Radi volte i radi sms.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Jel mora root? Meni uopšte ne pronalazi to. Pocophone F1, MIUI 12.
 
Ma kakav root, ja sam na stock miui12 eea. Ajde sad ću sa SS da napravim, možda nisam dobro objasnio, pa kačim.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Dakle instalira se ona app i u pretrazi kuca "modem". Bira se ovo prvo na slici, otvara se ova lista i onda se skroluje do ovoga što je čekirano. Ne znam kako toga na poco nema...

0916325ac3f7f2c9e492c9a8fb97a022.jpg
cdb5f1e7206838a50edd84f0f1393109.jpg
b3a3059b6c77f2bb539d08bb59aeade7.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Čudno. Mislm ne znam kako je na Poco ali kada uradim search sa "poco f1 mbnloader" vidim da vraća gomilu tutorijala za debloat gde sr između ostalog i taj package navodi...

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
navodno su mi u telenoru aktivirali VoLTE, pisao sam im preko twittera... ali obzirom da mi telefon nije na listi podrzanih, ne znam da li bih mogao da koristim.. ne znam da li treba negde na telefonu, i gde, da jos aktiviram?

Screenshot_20201227-142458.jpg

Sent from my moto g(7) power using Tapatalk
 
Nije ti aktiviran u telefonu. Ako nisi restartovao, restartuj, no verujem da negde ima neki toggle gde to treba da se uključi. Ne znam kako ide sa motorolom. Svakako, trenutno i ako ti je kod njih aktiviran, nemaš volte.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
fc739eca405af7e2ad690a2a08a834fc.jpg
 
Poslednja izmena:
restartovao jesam, ali ne znam gde bi mogao to da ukljucim, nigde ne vidim opciju

Sent from my moto g(7) power using Tapatalk
 
Ne znam [mention]pajica123 [/mention]da li da probas onaj kod za VoLTE carrier check ako vec nisi? Kod je *#*#86583#*#*. Ne znam da li je taj kod samo za Xiaomi telefone, ali ne košta nista da probas


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
nista se ne desi kad ukucam taj kod

Sent from my moto g(7) power using Tapatalk
 
Evo spisak telefona za Volte kod Telenora


Za sada usluga je dostupna na sledećim modelima telefona: Samsung Galaxy A10, Samsung Galaxy A20s, Samsung Galaxy A21s, Samsung Galaxy A31, Samsung Galaxy A41, Samsung Galaxy A50, Samsung Galaxy A51, Samsung Galaxy A6, Samsung Galaxy A6+, Samsung Galaxy A71, Samsung Galaxy A71, Samsung Galaxy Note10, Samsung Galaxy Note10+, Samsung Galaxy Note10 Lite, Samsung Galaxy Note20, Samsung Galaxy Note20 Ultra, Samsung Galaxy S9, Samsung Galaxy S9+, Samsung Galaxy S10, Samsung Galaxy S10 Lite, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy S10E, Samsung Galaxy S20, Samsung Galaxy S20 FE, Samsung Galaxy S20 Ultra, Samsung Galaxy S20+, Samsung Galaxy Z Flip, Samsung Galaxy Z Fold 2.

A70 još nije moguće


Poz

J

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni samo nije jasno ovde ne može A70 Telenor, u Madjarskoj sa Telenor pripejd njihovoj kartici dobijem Volte automatski

J

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Aktivirao volte na a3 ali sms neće da se šalje. Ceo dan istražujem kako da se isključi sms over IMS ali za sad neuspešno. Konfiguraciju modema nemam u listi aktivnosti.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ovako kaže na OnePlus Nord. Po ovome, kao da detektuje VoLTE? Ipak, ne radi, pri pozivu menja na 3G/H.
43fb994cd9eec58d581dc1df188244c1.jpg
 
Juce ih kontaktirao na face, da mi aktiviraju VoLte. Javi se neka teta, pita jel mi telefon podrzava volte, ja rekao da, ona mi poslala onu generisanu poruku sto ste vec kacili ovde, kaze moze odmah da mi aktivira ako hocu. Posle pola sata se javlja, kaze imaju nekih tehnickih problema ne mogu trenutno da aktiviraju VoLte pa ce se javiti za par dana...

Послато са POCO X3 помоћу Тапатока
 
Iphone 12 pro. Zvao sam telenor. Kazu aktivirali ali i dalje mi stoji 3G kad obavljam razgovor. Aktivirao sam i na telefonu Volte ali bez uspeha.
Nasao sam da se proverava sa *3001#12345#* na iphonu. Ali kad dobijem izvestaj ne mogu da se snadjem da li mi je aktiviran :(


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Juce ih kontaktirao na face, da mi aktiviraju VoLte. Javi se neka teta, pita jel mi telefon podrzava volte, ja rekao da, ona mi poslala onu generisanu poruku sto ste vec kacili ovde, kaze moze odmah da mi aktivira ako hocu. Posle pola sata se javlja, kaze imaju nekih tehnickih problema ne mogu trenutno da aktiviraju VoLte pa ce se javiti za par dana...

Послато са POCO X3 помоћу Тапатока
Zvao call centar, prvo me ubedjivala da moram da predajem na jači paket (total2) posle rasprave proverila sa nadredjenima izvinila se, pa 10min čekanja pa ne moze - opcija za uključivanje ne radi. Kaže verovatno zato što mi telefon ne podržava volite... Reko podrzava... Kaze ne znam onda nazovite drugi dan... Vidim ja tlelenor krenuo da brljavi, napokon se oseca Bugarski uticaj... Sad telefon moram pažljivo da nosim sa sobom... Mozda mi zabije 5g u leđa, ipak su to Bugari... XD

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
O kojim Bugarima je reč? Vlasnici Telenora su Česi.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
O kakvom bugarskom uticaju pričaš? Kakve veze Telenor u Srbiji ima sa Bugarskom?
Što se VoLTE-a tiče, biće i toga, uskoro. Kad se sredi VPN, da mogu da puste i za business korisnike.
Pozdrav
 
Iphone 12 pro. Zvao sam telenor. Kazu aktivirali ali i dalje mi stoji 3G kad obavljam razgovor. Aktivirao sam i na telefonu Volte ali bez uspeha.
Nasao sam da se proverava sa *3001#12345#* na iphonu. Ali kad dobijem izvestaj ne mogu da se snadjem da li mi je aktiviran :(


Sent from my iPhone using Tapatalk

Na iphone-ima nema jos VoLTE-a, mora prvo da se sertifikuje verovatno od strane Apple-a da moze da se koristi kako treba, jer sad izbaci poruku da mreža nije sertifikovana za VoLTE


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno