Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Znaci ako još uvek može da se raskine bez penala, prvo odem do Yettel-a, trazim raskid i prelazak na prepaid. Onda odem kod drugog operatera i tražim prenos broja na prepaid isto i cekam poziv 😁.

Posto imam telefon na rate preko mobi banke, to nista ne utiče na ugovor i raskid, to samo nastavim da plaćam i to je to?
Већ је речено изнад, не прелазак на припејд него идеш код другог оператера. Када платиш рачун од Фебруара одеш код другог оператера и са њима буквално склопиш захтев за прелазак у њихову мрежу. Када ови из Јетела виде да је то то и да прелазиш, зваће са понудом да останеш.
 
Ja sam jutros usao u poslovnicu A1 u 8 i 15 ,podneo zahtev za prelazak kod njih,na pripejd. Yettel zvao vec u 10 i 30. Mislim nije bilo vajde,ja svakako nisam mislio ostajati ali eto kako funkcionise.
problem sa A1 je da ces tesko naci poslovnicu koja ima pripejd kartice,bar oni tako kazeu. Ja sam ih napusio,zvao Bg i trazio da mi dostave spisak poslovnica u Ns koje ih imaju jer su mi,u jednoj poslovnici, rekli da trcim po gradu i trazim ja gde ima.
 
Cekaj, ako kao fol podneses zahtev za prenos broja kod nekog drugog operatera, da bi te zvali iz Yettela, zar nisi onda već tu nešto potpisao i ušao u proces? Nisam nikad prelazio, pa ne znam proceduru.

Idem do poslovnice, pa cu da vidim sta ce tamo reći.
Jesi potpisao, nalog za prenos broja u tu mrežu. Međutim, pravi ugovor se potpisuje tek ako te pusti stari operator. Juče sam podneo zahtev u A1 i potpisao papir i dobio karticu, ali ne treba da vraćam, rečeno mi je samo da bacim i karticu i papir ukoliko me Jetel ipak zadrži.
 
Znaci ako još uvek može da se raskine bez penala, prvo odem do Yettel-a, trazim raskid i prelazak na prepaid. Onda odem kod drugog operatera i tražim prenos broja na prepaid isto i cekam poziv 😁.

Posto imam telefon na rate preko mobi banke, to nista ne utiče na ugovor i raskid, to samo nastavim da plaćam i to je to?

prvo idi u jetel i traži raskid bez penala i potpiši samo opciju 2: raskid i oslobađanje broja za prenos
 
E ovako,ja sam juce 06.03.otišao do jettela I tražio raskid ugovora zbog poskupljenja,koji mi je trebao trajati do 10.10.2024., inače krajnji rok za raskid je 10.03.,tako su mi rekli. Tom prilikom naveo sam da raskidam ugovor zbog poskupljenja paketa i naveo sam da želim da predjem kod drugog operatera,jer ako predjes na pripejd,onda naredna 3 meseca ne možeš da se prebaciš kod drugog operatera.Tako su barem meni objasnili u jettelu. Danas sam podneo zahtev u MTS u,gde sam potpisao ugovor i dobio karticu koja ce naknadno biti aktivirana, tj. Nakon sto MTS proveri kod jettela da li imam osnova za prebacivanje broja.Cela procedura traje oko 2-3 dana i ja se nadam da ce u tom periodu iz jettela da ponude neke povoljnosti,ako ne preci Cu u MTS. U suštini kada se preracuna jettelpvih 50% popusta na paket i ponuda MTS razlika je minimalna,ali ako jettel ne ponudi 50% onda je MTS dosta povoljniji jer nakon prelaska kod njih dobijate 6 meseci po 1 din,nakon toga 6 meseci placas 2200,a nakon toga 3200 din godinu dana,govorim o soko light paketu. U jettelu sam bio na Total Data paketu
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-03-06-20-02-51-399_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-03-06-20-02-51-399_com.android.chrome.jpg
    91.4 KB · Pregleda: 47
Sve je ok sem sto je zakonski 60 dana, a ne 3 meseca, to izmisljaju da bi "zaplasili" korisnike.
 
Info od pre minut, moze do 10 marta da se raskine ugovor i ako mi operater Iz call centra rekao da je produženo bilo do 5 marta. Raskinuo ugovor, otisao do A1 preko puta nemaju kartice prepaid, kazu mozda sledeće nedelje će dobiti. Sve mi se cini da rade zajedno ( kao nemaju prepaid kartice), pa da ce ovi kontra vratiti uslugu kada oni poskupe 🙂. E sad, ako se desi da me ne zovu i ne nude nesto za ostanak, pre bih u A1 otisao nego u mts, pa dal da čekam sledeću nedelju za prenos broja, dal ce mozda zvati i nakon raskida samo, ili samo kada dobiju zahtev od drugog operatera? Kontam da nece samo nakon raskida, jer to im je jos bolje, placam punu cenu paketa sada, dok nešto ne uradim.
 
E ovako,ja sam juce 06.03.otišao do jettela I tražio raskid ugovora zbog poskupljenja,koji mi je trebao trajati do 10.10.2024., inače krajnji rok za raskid je 10.03.,tako su mi rekli. Tom prilikom naveo sam da raskidam ugovor zbog poskupljenja paketa i naveo sam da želim da predjem kod drugog operatera,jer ako predjes na pripejd,onda naredna 3 meseca ne možeš da se prebaciš kod drugog operatera.Tako su barem meni objasnili u jettelu. Danas sam podneo zahtev u MTS u,gde sam potpisao ugovor i dobio karticu koja ce naknadno biti aktivirana, tj. Nakon sto MTS proveri kod jettela da li imam osnova za prebacivanje broja.Cela procedura traje oko 2-3 dana i ja se nadam da ce u tom periodu iz jettela da ponude neke povoljnosti,ako ne preci Cu u MTS. U suštini kada se preracuna jettelpvih 50% popusta na paket i ponuda MTS razlika je minimalna,ali ako jettel ne ponudi 50% onda je MTS dosta povoljniji jer nakon prelaska kod njih dobijate 6 meseci po 1 din,nakon toga 6 meseci placas 2200,a nakon toga 3200 din godinu dana,govorim o soko light paketu. U jettelu sam bio na Total Data paketu
Jel si u MTS tražio prepaid broj, ili odmah postpaid? Pitam zbog tih 6 meseci za 1 din, pa 6 meseci za 2200 i onda godina za 3200.

Ako se prvo predje na prepaid, i ne ponude iz Yettela nesto, dal se onda gubi tih 6 meseci za 1 din, kod prenosa broja, jer si onda već njihov prepaid koristik?
 
Jel si u MTS tražio prepaid broj, ili odmah postpaid? Pitam zbog tih 6 meseci za 1 din, pa 6 meseci za 2200 i onda godina za 3200.

Ako se prvo predje na prepaid, i ne ponude iz Yettela nesto, dal se onda gubi tih 6 meseci za 1 din, kod prenosa broja, jer si onda već njihov prepaid koristik?
6 meseci free daju odmah uz prenos na postpejd
ne daje MTS promo popuste sa pripejd prelaza na postpejd
MTS svojim pripejd korisnicima ne daje ništa kako bi ih motivisao da pređu na postpejd kao npr što jetel radi ( 50 % na pakete )
 
6 meseci free daju odmah uz prenos na postpejd
ne daje MTS promo popuste sa pripejd prelaza na postpejd
MTS svojim pripejd korisnicima ne daje ništa kako bi ih motivisao da pređu na postpejd kao npr što jetel radi ( 50 % na pakete )
A ako ti Yettel ponudi nešto, jel i dalje nisi u obavezi da predjes u MTS jer si kako kažeš potpisao postpaid ugovor već? Nisi samo trazio zahtev za prenos broja na prepaid?
 
kako sam i napisao, šta god da si potpisao sa MTS-om, sve pada u vodi ako se sa jetelom dogovoriš da te zadrže na postpejdu sa 50 %
 
prvo idi u jetel i traži raskid bez penala i potpiši samo opciju 2: raskid i oslobađanje broja za prenos
Odradio to, otisao u 2 poslovnice A1, nemaju prepaid kartice. Kazi mi, ako bih trazio zahtev za prenos broja na postpaid, dal i u tok slučaju ako se potpiše neki postpaid ugovor, a Yettel mi ponudi nešto, nisam u obavezi da predjem u A1, ili kada se radi o postpaid karticama, onda moram?
 
Odradio to, otisao u 2 poslovnice A1, nemaju prepaid kartice. Kazi mi, ako bih trazio zahtev za prenos broja na postpaid, dal i u tok slučaju ako se potpiše neki postpaid ugovor, a Yettel mi ponudi nešto, nisam u obavezi da predjem u A1, ili kada se radi o postpaid karticama, onda moram?
Ништа ниси у обавези, када раскидаш уговор код тебе је и нож и погача. Бирај који ти дају бољу понуду.
 
kako sam i napisao, šta god da si potpisao sa MTS-om, sve pada u vodi ako se sa jetelom dogovoriš da te zadrže na postpejdu sa 50 %
Potpisao isti paket kao i ti. Ako Yettel ponudi nešto, ponudi, ako ne, i ovo je super, jeftinije izadje, plus Iris app koja može na box koji imam, net preko telefona, jer mora mts mreža i eto Arena kanala 🙂.
 
Odem u Y.aplikaciju da vidim da li mi se pojavila u Preporukama opcija 50% na mesečnu pretplatu, međutim vidim samo da piše : Popust na mesečnu. Vidim u aplikaciji cene iste kao na sajtu... Da li stvarno više ne daju u aplikaciji 50% kada se sa postpaida pređe na prepaid?
 
U kucnom netu mi isteknu svi podaci, dok se to ranije nije dogadjalo, a nema neke razlike u mom koriscenju usluga. Da li je doslo do drugacijeg obracunavanja.
 
Pa ko je onda dobio 12 gb, ako smo mi na TOTAL DATA i DATA+ paketima dobili samo 2? :LOL:
to je samo glupa interpretacija, 2 mesecno, 6 meseci je 12gb. A1 dao svima 50gb da aktiviraju jednokratno do 30.05. pa kad potrose. I najavili ranije poskupljene :)
U kucnom netu mi isteknu svi podaci, dok se to ranije nije dogadjalo, a nema neke razlike u mom koriscenju usluga. Da li je doslo do drugacijeg obracunavanja.
xplore tv?
 
Ja koristim Yettel Total Data paket,kao i Yettel Total Internet.Tek 1og Marta sam video da opet Yettel,poskupljuje svoje usluge.Pogledam stare uplatnice (Januar i Februar),i nazovem korisnicku podrsku da vidim jesam li lepo izracunao.I oni samo potvrdise od 1og Total Data je skuplji za 300dinara mesecno,a Total Internet za 150dinara.Uz to mi kazu sve poskupelo pa i oni dizu cene,da usluge ostnu na istom nivou.I dodase jos dobicu valjda u zavisnosti od paketa i nesto interneta besplatno (casti firma),te e racun sa 50 ide na 100dinara (za toliko sad umanjuju).Kako bilo Total Data me sad kosta 3300+145diara dodatna oprema(punjac za Motorolu),i Total Internet 2650 dinara...ugovori isticu u Martu 2025g.A navodno i A1 poskupljuje,od Aprila(bar tako operater kaze).Dali ce ili ne A1 poskupeti zaista neznam ali kod njih na sajtu paket NEO4 i REALME C55 6/128Gb kosta oko 2325 mesecno,a kod njih za isti telefon nema ni jdan paket a da bude sa istim telefonom ispod 3300-3500 dinara
:unsure:
 
@milewap Zašto ne bi raskinuo ugovor dok možeš? Što da plaćaš Total Data 3300 dinara, kad možeš da raskineš i uzmeš taj paket sa 50% popusta (2100 dinara). Isto Total Internet (500GB) ima zanimljivu alternativu u A1 (400GB) koja bi preko agenta koštala 1560 dinara (nakon poskupljenja), mada ti to možda ne odgovara.
 
@milewap Zašto ne bi raskinuo ugovor dok možeš? Što da plaćaš Total Data 3300 dinara, kad možeš da raskineš i uzmeš taj paket sa 50% popusta (2100 dinara). Isto Total Internet (500GB) ima zanimljivu alternativu u A1 (400GB) koja bi preko agenta koštala 1560 dinara (nakon poskupljenja), mada ti to možda ne odgovara.
nije vise moguc raskid u Yettelu, oglasili su 30.01. plus kome je stiglo uz racun obavestenje, koliko sam cuo, tolerisali su do 06.03. ko podnese zahtev za raskid. Opet, nista ne kosta da se proba
 
Upravo su me zvali i potvrdili da je telefon stigao tamo gde je već trebao da stigne (i dalje ne znam gde je to) i da mogu da pošaljem mail njihovoj službi kako bi mi uplatili novac na moj TR.
Njihov zaposleni, inače za razliku od većine sa kojima sam se dopisivao ili čuo sa njihovog kol-centra izuzetno ljubazan i predusretljiv čovek, koji me je zvao je počeo priču da mogu da mi ponude pogodnosti da bih ostao kod njih ali sam ga već u startu prekinuo tako da nisam ni čuo o kojim se pogodnostima radi.
Jednostavno nakon sveg onog cimanja tokom poslednje dve nedelje kada sam ih prvo molio da me neko pozove za odgovarajuće pogodnosti a onda i nakon potpisivanja Sporazuma o raskidu ugovora čvrsto sam odlučio da prenesem broj kod drugog operatera pošto i dalje mislim da ljude koji su kod njih 20+ godina i koji su im ostavili silni novac za sve to vreme ipak treba da tretiraju malo drugačije/bolje.
Al ce se usrecis kod tih "drugih"!
 
Prefarbani su oni svim bojama da bi oni zalili za tobom. Izaberi ti najjeftiniju ponudiu i to ti je to.
A ljuti se i teraj principe kasnije, kad zavrsis posao.
 
Izaberi ti najjeftiniju ponudiu ...
Na to sam i mislio kada sam rekao da imam neku svoju računicu...

I naravno nisam ni očekivao da će žaliti za mnom ali ne verujem ni da su srećni kada ostanu bez nekoga - ne zbog njega samog već zbog novca koji im je donosio mesečno. Ne daju oni ovih 50% popusta zato što vole bilo kog ovde već zato što je bolje da oni uzmu onih drugih 50% nego da to ode nekom drugom operateru u džep.
 
Synn:
Pa dobro, nije jedini kriterijum novac. Vrlo su važne korisničke navike pri odabiru paketa i operatora. Meni u Jetelu znači HBO Max, inače bih morao da plaćam Premium paket na SBBu. Kad hoću taj proizvod, a neću da ga plaćam 7 evra komercijalno, biram neki paket gde se nalazi. Jetelova prednost je što mi sve to daje za malo veću cenu od klot pretplate ako bi se platforma uzela komercijalno. Takođe, da smo se rukovodili uštedom cela zemlja bi uzela MTS optiku za 12 meseci dinar, ali ne biva. Nije sve u novcu...;)
Na to sam i mislio kada sam rekao da imam neku svoju računicu...

I naravno nisam ni očekivao da će žaliti za mnom ali ne verujem ni da su srećni kada ostanu bez nekoga - ne zbog njega samog već zbog novca koji im je donosio mesečno. Ne daju oni ovih 50% popusta zato što vole bilo kog ovde već zato što je bolje da oni uzmu onih drugih 50% nego da to ode nekom drugom operateru u džep.
I još: kod Ratela se može proveriti koliki je odliv iz Jetela i MTSa, a priliv ka A1. Trebalo bi da neguju korisnike... Odliv nije dobar za imidž kompanije, posebno ako se merka za prodaju ili promenu vlasničke strukture.
 
Nije - kao što rekoh ima nešto i u principima, a najlepše je kad spojiš lepo i korisno pa em uštediš em ispoštuješ principe.
 
  • Like
Reagovanja: qka
nije vise moguc raskid u Yettelu, oglasili su 30.01. plus kome je stiglo uz racun obavestenje, koliko sam cuo, tolerisali su do 06.03. ko podnese zahtev za raskid. Opet, nista ne kosta da se proba
Прелистај тему, цео дан смо писали да може да се раскине уговор до 10.3.
Данас сам водио мајку у пословницу да раскине уговор.
 
brate jeste pitali da li moze do 10.03 ja sutra idem pa cu vam javiti sta kazu ali mislim da nece dati
 
Nazad
Vrh Dno