Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Stvaranje navike kod ljudi da koriste kartice na odredjen način. Slična priča je sa Mastercard Contactless plaćanjem BusPlusa jedan dinar za 90 minuta vožnje. Predstaviš ljudima jednostavnost usluge i nakon toga dobar deo će samo nastaviti da radi stvari na isti način jer je naprosto jednostavnije.

To je OK i slažem se da je pravi princip promovisanja. Ideja je da se navikavamo da koristimo kartice, jer ako bi smo Telenor posmatrali kao izolovan sistem, na mom primeru, da narednih 100 meseci plaćam moje račune preko Mastercard, oni neće nadoknaditi popust koji su mi dali ova 3 meseca.
Mogli bi nešto ovi naši iz NBS da nauče na primeru ozbiljnijih kompanija i kako da motivišeš ljude da nešto koriste.
 
Ne naplacuju tebi da koristis karticu. A i operateri imaju verovatno odlican deal. Jer inace ne bi bilo isplativo da dozvole uplate karticom. Za prepaid da, oni to uracunaju i vise su nego u plusu, ali za postpaid ne.

Ovo nije dovoljno dobra promocija da ljudi nastave da je koriste, kao ni ova za BusPlus (vazila je samo mesec-dva, i SAMO sredom i subotom). Neko se opekao i platio punu cenu karte drugim danom i vise namerno nece da koristi MC zbog toga ;)


Prava promicija je ovo sto Visa radi - svaki transakciju moras da registrujes i nagradna igra. SMor, i samo dokoni mogu da stignu, ali im odlicno ide :(

back on topic, ova promocija je bila bas vidljiva na Telenor.rs
 
^još gore, nije puna cena karte, već je skuplje kada platiš Mastercard-om, osim ta promocija sreda/subota.
 
Ne naplacuju tebi da koristis karticu. A i operateri imaju verovatno odlican deal. Jer inace ne bi bilo isplativo da dozvole uplate karticom. Za prepaid da, oni to uracunaju i vise su nego u plusu, ali za postpaid ne.

Ovo nije dovoljno dobra promocija da ljudi nastave da je koriste, kao ni ova za BusPlus (vazila je samo mesec-dva, i SAMO sredom i subotom). Neko se opekao i platio punu cenu karte drugim danom i vise namerno nece da koristi MC zbog toga ;)


Prava promicija je ovo sto Visa radi - svaki transakciju moras da registrujes i nagradna igra. SMor, i samo dokoni mogu da stignu, ali im odlicno ide :(

back on topic, ova promocija je bila bas vidljiva na Telenor.rs
Na osnovu čega smatraš da im odlično ide, mislim na VISA nagradnu igru? Čisto sam radoznao.
 
Po broju Visa kartica u Maxiju :)
Ne znam iskreno, nemam broj Visa kartica od ranije da uporedim.
 
Istice mi UO 06.02. Trenutna obaveza je na osnovu kupovine uredjaja bez ikakvih benefita. Da li moram da cekam da prodje 06.02 pre nego trazim posebne uslove za obnovu ili mogu vec sada? Znam da je pisano, ali svaka situacija je za sebe i pomalo drugacija, pa da proverim.

Poslato sa KOB-W09 uz pomoć Tapatoka
 
Telefon moze da se uzme mesec dana pre isteka UO. Ja sam im pisao za pogodnosti mesec dana pre isteka, i rekli su mi da se obratim kada istekne UO. Pitao sam za popust na telefon... Verovatno ne daju nista ranije, jer smatraju da si jos kod njih, ne mozes da predjes u drugu mrezu...

Huawei P10
 
Po broju Visa kartica u Maxiju :)
Ne znam iskreno, nemam broj Visa kartica od ranije da uporedim.

I kod mene u maloprodaji je 70% Visa kartica, ali mi imamo do 20 transakcija dnevno, pa nismo neki uzorak.
S druge strane, to ne govori ama baš ništa o Visa nagradnoj igri, već o tome da mnogo više banaka izdaje Visa karticu kao osnovnu karticu.
Da su ovi naši *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i napravili obaveznu Dina karticu sa chipom i beskontaktno plaćanje, za 2-3 godine bi pregazili Visa kartice u masovnoj upotrebi. Ali to ovde nije tema. Back to Telenor.

Trenutno imam 50% i povezane brojeve u Telenor više. To zvanično ne može, ali eto, radi. Jel radi ljudima Telenor Home internet u Telenor više sa karticom koja ima 50% popusta? Narednih dana mi ističe ugovor, pa da vidim opcije.
 
U maju mi istice ugovor u Telenoru, koristim paket Play+ 30. Htela bih u martu da isplatim sve do maja i da raskinem ugovor, a broj da prebacim na pripejd. Kako to funkcionise, posto imam popust 50% na pretplatu, je l placam koliko do sada 1150 din, ili placam punu cenu paketa?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Trenutno imam 50% i povezane brojeve u Telenor više. To zvanično ne može, ali eto, radi. Jel radi ljudima Telenor Home internet u Telenor više sa karticom koja ima 50% popusta? Narednih dana mi ističe ugovor, pa da vidim opcije.

ne da koristim telenor vise uz postpaid broj koji ima 50% popusta, nego je taj broj koji sam koristio za telenor intenet ugasen pre dve godine.. i dalje imam nekih ~+7,5gb mesecno znog toga. ali psssttt :)

Sent from Galaxy S8
 
isplacujes preostale mesece po punoj ceni.

Sent from Galaxy S8
Zbog čega po punoj ceni? Ja sam pre par godina samo platio 3 meseca koliki mi je i bio račun sa popustom... Trebalo bi da možeš da otkupis ugovornu obavezu ta 3 meseca po ceni koju si dosad plaćao.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Zbog čega po punoj ceni? Ja sam pre par godina samo platio 3 meseca koliki mi je i bio račun sa popustom... Trebalo bi da možeš da otkupis ugovornu obavezu ta 3 meseca po ceni koju si dosad plaćao.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

Naravno da nije po punoj ceni.
 
U poslovnici se trazi prevremeni raskid/otkup ugovorne obaveze, potpise, plati tih par preostalih pretplata (po ugovorenoj ceni, ne moze puna pretplata ako je UO bila s popustom) i to je to, cas posla
 
Puna cena bi bila, npr. da ima ugovornu obavezu 24 meseca i popust od 50%, i korisnik je npr. 4 meseca.
Hoće prekid bez penala, ta četiri meseca plati punu cenu i nema više UO.

p.s. nadam se da je ovo stupilo na snagu (nisam ispratio do kraja).
 
Preuzeto sa sajta:

Novi opšti uslovi koji stupaju na snagu 17.8.2018. godine:

Član 11:
Pretplatnik ima pravo da jednostrano raskine pretplatnički ugovor pre isteka perioda na koji je zaključen, uz obavezu da Telenoru isplati naknadu štete zbog prevremenog raskida ugovora.

Naknada štete, za pretplatnika koji je fizičko lice, utvrđuje se u iznosu:
- koji odgovara zbiru svih neizmirenih/dospelih dugovanja i preostalih mesečnih pretplata počev od raskida pretplatničkog ugovora do isteka inicijalno ugovorenog obaveznog trajanja pretplatničkog odnosa za izabrani tarifni paket, ili
- razlike između pune cene usluge i popusta/pogodnosti koje su ostvarene kroz ugovornu obavezu kao i pun iznos maloprodajne cene uređaja po cenovniku Telenora važećem u vreme zaključenja ugovora, ukoliko je pretplatnik fizičko lice uz uslugu kupio i uređaj, po izboru pretplatnika.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zbog čega po punoj ceni? Ja sam pre par godina samo platio 3 meseca koliki mi je i bio račun sa popustom... Trebalo bi da možeš da otkupis ugovornu obavezu ta 3 meseca po ceni koju si dosad plaćao.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
moja greska, izvinjavam se..

Послато са Moto C уз помоћ Тапатока
 
Jel moguće da Telenor ima greške u sistemu? Uzeo sam telefon pre 5 dana uz novu ugovornu obavezu a pre toga sam koristio popust od 50%. Uredno mi je istog dana u Moj Telenor aplikaciji uvedena rata za telefon čak i zaštitno staklo koje sam kupio kod njih ali evo već peti dan stoji da i dalje imam popust na pretplatu.
 
Jel moguće da Telenor ima greške u sistemu? Uzeo sam telefon pre 5 dana uz novu ugovornu obavezu a pre toga sam koristio popust od 50%. Uredno mi je istog dana u Moj Telenor aplikaciji uvedena rata za telefon čak i zaštitno staklo koje sam kupio kod njih ali evo već peti dan stoji da i dalje imam popust na pretplatu.

Ma šta te briga, vozi tako dok može.
 
Naravno da imaju greske.. . Meni su proslog meseca odobrili prenos broja u vip, a potpisao sam UO kod njih...

Huawei P10
 
Meni suu skidali , paralelno, internet i iz paketa i iz dodatka dok nisam reagovao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pitao u petak preko tvitera za nastavak popusta pd 50% na pretplatu (ističe ugovor 6.02) i danas me zove lik i kaže da može. Dobio sms sa ponudom, odgovorio sa DA i gotovo.
Aneks ugovora je u aplikaciji.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Otkačili mi taštu za 50% bez uređaja, kao takav popust ne postoji. Do sad je imala 25% popusta sa uređajem. Sutra zahtev za prenos u Vip pa ćemo videti sta onda kažu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Epilog: pošto smo podneli zahtev online, tek danas je Vip pokrenuo proceduru prenosa broja, odmah zvali iz lelenora i naravno moze sve, tašta ostala na Total 2 sa 50% popusta. Eto, ko ne zna ili ga mrzi da izvodi ovakve "egzibicije" plaća im 24 x 500, tj. 100 evrića više, nije nešto ali nije ni za bacanje.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
imam telenor broj na pripejdu vec uze vreme i hteo sam da se prebacim na postpaid ali sam trazio 50% tokom cewlog UO. nisu dali i nismo se dogovorili. kakva je procedura da trazim se broj prebaci u vip?
 
Odes u vip i kazes da hoces kod njih da preneses broj iz telenora. Ako je br registrovan na tvoje ime, odrade proceduru, potpises papir, i sacekas da zavrse prenos.

Huawei P10
 
kad VIP pokrene proceduru prenosa broja, da li Telenor moze da se prekine taj proces? Citam gore da je Telenor reagovao sa popustom tek nakon pokrenutog procesa.
 
Vip mora da pokrene da bi Telenor shvatio to ozbiljno. Telenor moze da odbije.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
kad VIP pokrene proceduru prenosa broja, da li Telenor moze da se prekine taj proces? Citam gore da je Telenor reagovao sa popustom tek nakon pokrenutog procesa.
Moze ako zele. Prvo tebe kontaktiraju,ponude ti neku pogodnost i ako se dogovorite i ti pristanes oni ti posalju sms o prekidu prenosa na koji ti odgovoris da pristajes i eto

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
kad VIP pokrene proceduru prenosa broja, da li Telenor moze da se prekine taj proces? Citam gore da je Telenor reagovao sa popustom tek nakon pokrenutog procesa.
Majko mila.... Pa šta sam ja napisao samo 3 posta iznad?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja jos nisam cuo da su se cimali da zdrze prepaid broj, pogotovo da mu ponude popust...

Huawei P10
 
Nazad
Vrh Dno