Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Jedno pitanjce u vezi e-Računa, da li se dobija samo uputstvo kako popuniti opštu uplatnicu ili se dobija identična kopija računa u papirnoj formi tako da se može odštampati (samo) ona uplatnica ?
 
Uplatis opstom uplatnicom na broj racuna i poziv na broj iz poslednjeg racuna?

Da, samo uplatim veci iznos.

Jos nesto - da li se to vidi na proveri stanja?

Vidi se, tj na *411# kaze
mesecno zaduzenje: 0.0 din.
Ukupno za naplatu: -xxx.xx din. (tj koliko jos ima pretplate)

I negde oko 5. u mesecu ili sl mi stigne sms:
Postovani, Vase ukupno zaduzenje je izmireno. Hvala na uplati.
Vas Telenor.

Verovatno tad sistem naplati od pretplate i posalje sms.
 
eh da imaju vise korisnika kao sto si ti ne bi morali kredite da uzimaju :d
 
Telenorovim prepaid korisnicima od danas su dostupne nove Miks ponude (SMS u nacionalnom saobracaju, Internet saobracaj i minuti u mrezi) na kodu *111#.
 
200din i vazi 7 dana:

- 400min u mrezi
- 400SMS u nac.saob
- 40MB
 
^^Ako se ne varam, ponuda je dosta bolja nego što je ranije bilo.

Hm, gledajući ovaj miks, ne vidim razlog da ne kreiraju postpaid paket koji će za 800 dinara imati 1000 minuta u mreži, 1000 nacionalnih poruka i 100MB protoka.
 
Poslednja izmena:
Preskupo je 200 dina za 7 dana na prepaidu Uzas...
 
Ja sam dobio 700 min, 70 MB i 700 SMS za 350 din
 
Letos su ovi MB protoka mogli da se nastave sa tarifnim dodatkom internet, tako da je ovo praktično bio jeftin, kratkotrajan dodatak. Sedmog dana uplatiš onaj od 50MB i imaš 120 koji traju još dva meseca.
 
Telenore, preskup si, ovo ne vredi vise od 400 dinara mesecno, a dobices 800 od mene, zini da ti kazem... 066 pripejd dobra zamena za sada + halo kartica ;-)))))
 
Poslednja izmena:
Dobrodosao na forum i prvi post bas ovde :wave:

A mogli bi i da cujemo sa kog aspekta je ovo preskupo? :)
 
Hvala Septimuse na dobrodoslici!

Naravno ovo govorim iskljucivo u svoje ime i imam pravo na svoje misljenje; mislim da je 800 dinara mesecno za ovo sto oni nude zaista mnogo; bar je meni nemoguce da potrosim 1600 minuta u mrezi i 1600 sms poruka uz 160 mb interneta za 30 dana, sada ce neko da kaze ne moras da potrosis toliko, povoljno je, pa sta onda ne pravite ponude koje je moguce potrositi u mesec dana a samim time i smanjite cenu istih, ne oni bi da zarade vise i nude povecanje usluga unutar svoje mreze sto je ekonomski za njih i najisplativije; da to radi i konkurencija, ali ja gledam svoj interes, da li mi je neophodno da bas toliko vremena provedem telefonirajuci i kuckajuci poruke koje ne mogu ni da potrosim (a pomalo i iziritiran zaokruzivanjem i povecanjem usluga u pripejdu) odlucio sam se da forsiram 066 pripejd i halo harticu uz pricu na telenoru, jednostavno moj izbor, moja kontrola troskova, moji novci ;-)

P.S. Posle svega nije mi problem ni da povremeno obratim paznju na displej telefona kada ragovaram, znajuci da zaokruzuju minute na pripejdu, kada mogu oni to da rade, mogu i ja da gledam na svaki potroseni minut tj. dinar; ne mogu oni toliko da povecaju cene u pripejdu, koliko ja mogu da smanjim upotrebu telefona.
 
Slažem se sa postom iznad. Telenor i Vip povoljnosti koje koštaju 800+ dinarara mesečno su preskupe. Ljudi koji toliko troše su na postpaidu. Iz iskustva masovnog broja ljudi koje poznajem oni su na prepaidu jer imaju malo novca ili kucaju više poruka. Tako da su ponude 200 din za 7 dana beskorisne većini.
 
Moja neka racunica je sledeca: 300 dinara mesecno za halo karticu i 100-150 na 066 pripejd i pricu na Telenoru, za moje potrebe sasvim dovoljno, a i previse racunajuci da se sa halo karticom mogu ispricati neuporedivo vise pogotovu u fiksnoj i mobilnim mrezama u vreme slabijeg saobracaja a i govornica na svakom koraku u gradu ;-)

Magical%20Snap%20-%202009.12.06%2000.04%20-%20001.png


P.S. 11,70 dinara minut prema svim mobilnim mrezama u vreme jakog saobracaja tj. 7,80 u slabijem - najpovoljnije trenutno, nema zaokruzivanja, "jeftine" uspostave veze i najvaznije - vremenskog ogranicenja, promocija bas po mojoj meri, moja mix ponuda :eyebrows:
 
Poslednja izmena:
bio sam neshto u telenoru,i krenuo lik da mi pricha za onu "besplatno za dvoje" pa sam ga pitao ono shto me zanimalo...ako uzmete ovu uslugu, produzava vam se ugovor za 12meseci, ali to ne utiche na to da mozete pre isteka roka od tih 12 meseci da uzmete i telefon.
drugim rechima, mozete i da uzmete tu uslugu, i da uzmete telefon, i nema nikakvih sabiranja meseci produzenja ugovora ugovora...prvo nije bio siguran u to, al je proverio, tako da je valjda 100% tachna informacija...

odo ovih dana kad mi bude u prolazu da aktiviram...
 
bio sam neshto u telenoru,i krenuo lik da mi pricha za onu "besplatno za dvoje" pa sam ga pitao ono shto me zanimalo...ako uzmete ovu uslugu, produzava vam se ugovor za 12meseci, ali to ne utiche na to da mozete pre isteka roka od tih 12 meseci da uzmete i telefon.
drugim rechima, mozete i da uzmete tu uslugu, i da uzmete telefon, i nema nikakvih sabiranja meseci produzenja ugovora ugovora...prvo nije bio siguran u to, al je proverio, tako da je valjda 100% tachna informacija...

odo ovih dana kad mi bude u prolazu da aktiviram...

Javi kada proveris na licnom primeru, dobra je to zamisao, a sa druge strane njima je bitno da te "vezu" pa ce zarad toga dati neku malu povoljnost.
 
A kod tog besplatno za dvoje, da li saobraćaj sa tim brojem ulazi u ostali besplatni saobraćaj, ili je on skroz nezavistan od saobraćaja koji ti "sleduje" uz pretplatu?

Tj. da li koriste bezobrazne fore VIPa (gde u mreži ZAUVEK tek kad ispucaš uobičajene besplatne) i MTSa (gde je isto bilo pre par godina dva broja sa medjusobnim besplatnim saobraćajem, ali opet posle originalno, tj. razgovor sa tim brojem je trošio prvo one minute koje si i inače imao u paketu, pa tek kada se to potroši, onda dobiješ samo sa njim besplatno, a sve ostalo plaćaš ...) ili su oni malo pametniji i povoljniji?
 
Nezavisno. Dakle, skroz besplatno. I ima prioritet u potrošnji.

Javio mi je drugar koji je pre 6 meseci uzeo telefon uz obavezu 24 meseca, da je juče potpisao ugovor na 12 meseci za ovu uslugu i to od juče, tako da taj ugovor nema neki veliki značaj. Njegova obaveza ostaje do isteka ovog prvog ugovora od 24 meseca.

Another win for Telenor....i korisnike :)
 
Telenor je do sad uvek maksimalno bio posten sto se tice tih redosleda trosenja i sl. Mts kako kad, a kod vipa je uvek onako kako korisnicima ne odgovara :)
 
Povodom e-računa, kada sam pročitao, pomislio sam OK, papirni račun mi nije potreban, ali poruke sa portala i nećubaš koristiti. Povlačim reč tj. misao :d

Za 4 dana, 40 poruka. Nisam slao bezveze, sve što bih poslao i sa moba, jedino što sam pored kompa, pa je lakše kucati na pravoj tastaturi, nego na touch screen-u...

Samo ne znam koji će mi sada one poruke u paketu, osim da ih prenosim...dok ne propadnu :d
 
A meni broj na firmu, majku mu , i ne mogu to da koristim ... a baš bih hteo ...
 
Povodom e-računa, kada sam pročitao, pomislio sam OK, papirni račun mi nije potreban, ali poruke sa portala i nećubaš koristiti. Povlačim reč tj. misao :d

Za 4 dana, 40 poruka. Nisam slao bezveze, sve što bih poslao i sa moba, jedino što sam pored kompa, pa je lakše kucati na pravoj tastaturi, nego na touch screen-u...

Samo ne znam koji će mi sada one poruke u paketu, osim da ih prenosim...dok ne propadnu :d

Koliko se dobija poruka ako otkazem slanje stampanih racuna?
 
Nije loše, samo mi je malo bezveze što nema naših znakova pa ko se navikao na Balkan tastaturu moraće kao ja svaku poruku da ispravlja pre slanja :D
E da, i jedno pitanje: ako šaljem na druge mreže (ne-telenor) da li se to naplaćuje ili ulazi u besplatne poruke u okviru mog prenesi paketa?
 
Poslednja izmena:
Broj poruka u mreži nije ograničen, a ako šalješ na druge mreže, poruka je 1.5+porezi, ne ulazi u poruke iz paketa. Piše sivim slovima kada otvoriš formu za slanje.

I ja sam imao problem sa ščćžđ :)
 
Javio mi je drugar koji je pre 6 meseci uzeo telefon uz obavezu 24 meseca, da je juče potpisao ugovor na 12 meseci za ovu uslugu i to od juče, tako da taj ugovor nema neki veliki značaj. Njegova obaveza ostaje do isteka ovog prvog ugovora od 24 meseca.

Mozda je uzeo drugi broj zato sto nije moguce ako je ugovor produzen pre 26.11.2009. Takodje na jednom broju je moguce koristiti uslugu samo sa jednim brojem bez obzira da li ste inicijator usluge ili korisnik...
 
Danas sam bio u Merkatoru, i reko' ajde da uključim uslugu. Kaže ne može.
Pozovem ovog drugara, kaže on je pitao preko portala, rekli mu da ne može, kada je bio da kupi modem, rekli mu da ne može, vodio sestru da kupi telefon i pitao treći put i uključe mu. Prosto ne mogu da verujem.
Znam da je letos kupio 5800 na ugovor na taj broj i znam sa kojim prepaid brojem sada koristi te besplatne razgovore. Ako je službenik pogrešio, nije mi jasno da sistem nije stopirao aktivaciju usluge.

Update:
Na drugom forumu postoji poruka

djuice@rs | Mobil fan | 12.12.'09.@06:20
djoxie, sada možete sklopiti ugovor za promociju "Besplatno za dvoje", čak i ako imate ugovornu obavezu uz koji ste uzeli telefon.

Pozdrav.
268 poruka od 04.06.'08

Ukoliko je u pitanju isti djuice, kao i djuice sa ovog foruma i djuice sa Telenor foruma, imam razloga da verujem da je zaposlen u Telenoru i do sada nije davao pogrešne informacije. Što znači da je devojka u Telenoru u Merkatoru bila neinformisana o uslugama koje pruža komapnija za koju radi i da bih voleo da opet odem u njenu smenu, samo da vidim da li će joj biti neprijatno što mi je rekla da tako nešto nije moguće i što sam došao dugi put zbog toga što ona ne poznaje posao koji radi.

Djuice, ako čitaš ovo, šta da kažem službeniku ukoliko mi kaže da nije moguće aktivirati uslugu na mom broju koji je već pod ugovorom?
 
Poslednja izmena:
Ja bio sa devojkom, ona je pod ugovorom do maja i potpisala je i ovo. Kako je nama onaj momak (u Uscu) objasnio, ova ugovorna obaveza se preklapa sa onom za telefon, tj ona sad ima obavezu do decembra sledece godine, a u Maju moze da uzme drugi telefon i da produzi jos 2 god do maja 2012. Cak moze odmah da se uzme telefon, ali nama ni jedan nije bio zanimljiv, mozda kasnije.
Dakle, posto ja pisem dosta konfuzno, rekapitulacija, ko ima vec ugovor na jos 12+ meseci, moze ovo da uzme bez da isti produzava. Bar sam ja tako razumeo.
 
Nazad
Vrh Dno