Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] e-sim

Uzeo sam bratu esim jer je od preko i ima broj 20 godina koji koristi kada dodje u SRB. Da ne bi vukao dva telefona, predlozih mu da u njegov iP ubaci esim telenor, a njegovu fr da zadrzi standardno. Sve zavrseno za 5 minuta.
 
Verujem da ne može, ali rekoh da pitam: da li je moguće odraditi prebacivanje prepaid SIM kartice na eSIM, online, dakle bez odlaska u poslovnicu? Broj je registrovan na mene.
 
Dobih informaciju iz Telenora da e-sim ne radi na iphone telefonima.
Da li je ovo tačno, tj. da li neko koristi e-sim Telenor u Iphone?
 
Zanima me da li postoji Telenor aplikacija za eSim ? Nesto sto ima Globaltel ..

Znaci, nisam u Srbiji a Telenor broj mi radi kao da jesam (sve sto mi treba je lokalni internet). Trenutno mi sve to radi na Globaltel ali bi zeleo da sve to upakujem u svoj stari Telenor broj.

Ili je Telenor eSIM pogodan da se doda kao druga virtualna kartica u telefon i primaju se pozivi a da to radi samo u Srbiji ? Ako radi van Srbije kao sto radi Globaltel, to bi bilo sjajno ...

S.
 
Ako misliš na pozive kroz aplikaciju, ne postoji ni kod jednog operatera osim kod Globaltela. Nema nikakve veze da li je klasičan SIM ili eSIM.
 
Ja imam na iPad telenor esim,meni radi u Hrvatskoj,u Osijeku
 

Prilozi

  • 21CB4C1D-6CB2-48A7-94B8-65EFD0B0D728.png
    21CB4C1D-6CB2-48A7-94B8-65EFD0B0D728.png
    304.7 KB · Pregleda: 58
  • 2E3736CB-7CAD-4EC9-8129-92BF3DBBBD90.png
    2E3736CB-7CAD-4EC9-8129-92BF3DBBBD90.png
    1.3 MB · Pregleda: 58
Telenor u Hr u romingu?
 
Zanima me da li postoji Telenor aplikacija za eSim ? Nesto sto ima Globaltel ..

Znaci, nisam u Srbiji a Telenor broj mi radi kao da jesam (sve sto mi treba je lokalni internet). Trenutno mi sve to radi na Globaltel ali bi zeleo da sve to upakujem u svoj stari Telenor broj.

Ili je Telenor eSIM pogodan da se doda kao druga virtualna kartica u telefon i primaju se pozivi a da to radi samo u Srbiji ? Ako radi van Srbije kao sto radi Globaltel, to bi bilo sjajno ...

S.
Prebaci stari telenor broj u globaltel.
 
Hvala lepo, mada zaboravih da naglasim da je u pitanju biznis paket.
Hvala lepo, mada zaboravih da naglasim da je u pitanju biznis paket.
 
Dobih informaciju iz Telenora da e-sim ne radi na iphone telefonima.
Da li je ovo tačno, tj. da li neko koristi e-sim Telenor u Iphone?
Uzeo sam eSIM pre par dana za iPhone 12ProMax. Sve radi normalno osim VoLTE (to pokusavam dodatno da aktiviram).U pitanju je stari broj koji nisam koristio vise od 10 godina, a uredno placam minimalnu mesecnu pretplatu (taj paket takodje ne postiji vise).
 
Radi VoLTE na Telenor eSIM (provereno, aktivirao eSIM i VoLTE na 13 Pro Max pre neki dan), jedini preduslov je da se ima neki od aktuelnih postpaid paketa (ne može na starim paketima VoLTE).
 
Da li eSim prepaid uzet kod Telenora/Yettel može da se prebaci iz jednog telefona(s21+) u drugi(z flip 3) bez odlaska u poslovnicu pošto sam trenutno u inostranstvu?
 
Od 18-og minuta pogledaj:

Ok, ako deaktiviram na postojećem onda skeniram QR kod na drugom? U principu bi to trebalo da radi mada nikad nisam radio. Mislio sam da preko smart switch mogu da prebacim jer me je pitao kada sam uzimao drugi telefon da li hoću da prebacim i eSim(ali tada nisam imao eSim podršku na z flip 3 koju sam dobio poslednjim apdejtom). Hvala.
Imate za EU poljski Orange Flex esim. Odaberete najjaci paket, unesete promo kod FLEX i dobijete 11 GB u EU ili 150 GB u Poljskoj za jednu poljsku zlotu (PLN)
Je l' ovaj plan samo za EU ili će raditi i u Srbiji?
 
Da potvrdim da je uspela deaktivacija i aktivacija na drugom telefonu👍 hvala.
 
Koristim iPhone 12 i u njemu imam primarnu fizičku SIM karticu A1 prepaid.

Dodao sam Yettel eSIM prepaid, ali mi na tu eSIM ne stižu SMS poruke, odakle god da se pošalju, sa raznih brojeva iz bilo koje mreže, ne stižu SMS. Pozivi stižu regularno.

Njihova tehnička podrška radi na tome, pričali smo, a bio sam i u poslovnici i isprobali smo svašta.

Kada se broj vrati na klasičnu fizičku SIM karticu poruke stižu, kada se ponovo broj veže za novu eSIM opet ne stižu.

Kada se u telefonu isključi primarna fizička A1 kartica ili izvadi iz telefona svjedno, znači samo da nije aktivna, onda Yettel eSIM prima poruke bez problema.

Ne znam šta je u pitanju, čekam da li će iz tehničke podrške pronaći gde je problem.

Da li je neko imao slično iskustvo?
 
@ELEGANTE A da li si slao poruke sa tog Yettel e-sim broja? Da li samo prijem ne radi?

Sličan problem tvom, Soft reset rešio problem

blagi Off
Ja sam skoro imao na nekom Xiaomi problem da mi možda prvi put u zivotu ( ne racunam pre 200x godine) nije podešen SMS centar broj.
Tolko sam zaboravio na to (sada se to automatski podesi kad ubaciš SIM) da sam morao da zovem call centar da proverim zašto mi neodlaze poruke.
 
Poslednja izmena:
@zamzung Hvala.

Nisam probao da šaljem SMS jer nema kredita, jer broj služi samo za primanje poziva i poruka.
Problem je do Yettel-a jer sam sad kupio GLOBALTEL eSIM, poslali mejlom, sve gotovo za nekoliko minuta.
Njihov eSIM radi, bez problema.
 
Ja imam Yettelovu esim u Samsung z flip 3. Isto koristim samo za primanje poziva i sms kada sam van Srbije. Sve radi.
 
Pre nekoliko dana sam im tražio da deaktiviraju promotivne poruke koje su slali svakodnevno (prelazak na postpaid, instaliraj aplikaciju, uplati kredit itd.). To su i uradili, i od tada nastaje problem. Ja im to kažem, a oni kažu to nema veze.
Slabi su sa tehničkim znanjem od kada ih je kupio investicioni fond, to je moje iskustvo.
Ako ne reše, prebaciću broj u drugu mrežu, nisu mi bitni paketi niti bilo šta, samo da je broj aktivan za primanje poziva i SMS-a i da je eSIM, jer nije moj primarni broj.
Ja imam Yettelovu esim u Samsung z flip 3. Isto koristim samo za primanje poziva i sms kada sam van Srbije. Sve radi.
Hvala za info. Jasno je da su nešto zeznuli na samom broju, a ne znaju da uklavire šta.
 
Poslednja izmena:
@zamzung Hvala.

Nisam probao da šaljem SMS jer nema kredita, jer broj služi samo za primanje poziva i poruka.
Problem je do Yettel-a jer sam sad kupio GLOBALTEL eSIM, poslali mejlom, sve gotovo za nekoliko minuta.
Njihov eSIM radi, bez problema.
Onda prenesi u Global i mirna Bačka.
 
Aktivirao e-sim, internet radi, ne mogu da zovem. Ste treba da uradim?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno