Šta je novo?

Yettel.bank ex Mobi Banka (2024)

Može li neko da objasni kada plaćam opcijom ips skeniraj ako je to npr račun od infostana poznato je da nijedna opcija ne može da se promeni osim iznosa, šifra plaćanja stoji 122 i sad ja sam tako plaćao i uplata prolazi najnormalnije pa je moje pitanje zbog čega tu ne ide šifra 222 jer se radi o prenosu novca a ne o gotovinskom plaćanju kešom gde prva cifra onda ide 1, dok je cifra 2 rezervisana za negotovinska plaćanja to jest kad ide novac sa računa na račun.
 
Kada plaćam opcijom ips skeniraj, šifra plaćanja stoji 122 i sad ja sam tako plaćao i uplata prolazi najnormalnije pa je moje pitanje zbog čega tu ne ide šifra 222 jer se radi o prenosu novca a ne o gotovinskom plaćanju kešom gde prva cifra onda ide 1, dok je cifra 2 rezervisana za negotovinska plaćanja to jest kad ide novac sa računa na račun.
Sistem bi trebalo automatski da ispravi šifru na 2, iako je u IPS kodu upisano 1. Barem je tako u Rajfajzenu.
 
Nova aplikacija, iskreno, fenomenalna, brža, jednostavnija.

Spisak transakcija pokriva samo 2023. i 2024. g. Ne mogu izabrati u kalendaru 2022., 2021. itd.

To će verujem biti rešeno do finalnog gašenja Mobi banka app?
 
Vikendom rade od 8 do 16h. Plus interesantno ni čat opciju trenutno ne vidim. Zvala sam, nije bug, neko je greškom poslao rezervaciju uz zatvaranje I to svakako danas ne može biti reseno jer to radi centar koji radi samo radnim danima...
Na žalost, ti 'bugovi' su uglavnom ljudske prirode
 
Može li neko da objasni kada plaćam opcijom ips skeniraj ako je to npr račun od infostana poznato je da nijedna opcija ne može da se promeni osim iznosa, šifra plaćanja stoji 122 i sad ja sam tako plaćao i uplata prolazi najnormalnije pa je moje pitanje zbog čega tu ne ide šifra 222 jer se radi o prenosu novca a ne o gotovinskom plaćanju kešom gde prva cifra onda ide 1, dok je cifra 2 rezervisana za negotovinska plaćanja to jest kad ide novac sa računa na račun.
zato sto je u bazi racuna postavljeno da se taj racun placa sa sifrom 122 verovatno nisu dostigli nivo da mogu da prepoznaju dal je placanje na salteru banke ili online iz aplikacije , lagano jos uvek ni sve drzavne ustanove nisu i ako po zakonu obavezno ubacili qr kod na svoje racune srbija gas na primer neki stampaju kodove na gornjem delu racuna koji ostavimo kod kuce kada krenemo u postu ...... treba jos nekih 20 godina da naucimo kako i cemu sluzi. dosta tih kodova je katastrofalno uradjeno fale podatci izmesano pa umesto ulice i broja stoji iznos i slicno ili mesto ostane prazno pozivi na broj polovicni . tako da dobro pogledajte kada skenirate sta je popunjeno i jel kompletno sve. telekom ima dobre kodove sa svim podatcima ime prezime adresa sbb takodje , yetel i A1 polovicni a drzavne ustanove su najgore .
 
Nazad
Vrh Dno