Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 9 / 9 Pro / 9S

Nije to SOT.To je u stanju mirovanja.Pise lepo Phone Idle.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-04-07-18-00-04-117_com.google.android.apps.wellbeing.jpg
    Screenshot_2023-04-07-18-00-04-117_com.google.android.apps.wellbeing.jpg
    54.5 KB · Pregleda: 44
  • Screenshot_2023-04-07-18-01-23-002-edit_com.google.android.apps.wellbeing.jpg
    Screenshot_2023-04-07-18-01-23-002-edit_com.google.android.apps.wellbeing.jpg
    66.3 KB · Pregleda: 23
Nije ni to to. To je vreme ekrana za taj dan, a ne od poslednjeg punjenja.
To sto vi tražite nema već dve godine i to ne samo na Xiaomi nego i na Huawei. Računa samo za 24h. Ili neku aplikaciju sa play stora npr Accubatery koja moze od poslednjeg punjenja ili da racuna prosek na osnovu upotrebe.

Mada....sada opet gledam. Meni se resetuje vreme od poslednjeg punjenja. Evo, napunio jutros, ponistilo sve prethodno i meri od poslednjeg punjenja..... Do duse bilo je na 98%. Tako da ovo vreme pokazuje vreme od poslwdnjeg punjenja. Na Huawei recimo ne ponisti grafik kad bude 100% vec racuna i prikazuje grafik za 24h dal punio jednom ili 100x.
Vreme od 3 i po sata na 50% baterije sasvim odgovara mojoj danasnjoj upotrebi. Puno 4G, duo video poziva, ekran na 50% osvetljenja.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-04-07-20-44-05-043-edit_com.digibites.accubattery.jpg
    Screenshot_2023-04-07-20-44-05-043-edit_com.digibites.accubattery.jpg
    244.8 KB · Pregleda: 16
  • Screenshot_2023-04-07-20-53-36-836_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2023-04-07-20-53-36-836_com.miui.securitycenter.jpg
    52.5 KB · Pregleda: 13
  • Screenshot_2023-04-07-21-01-31-299_com.google.android.apps.wellbeing.jpg
    Screenshot_2023-04-07-21-01-31-299_com.google.android.apps.wellbeing.jpg
    47.8 KB · Pregleda: 30
Poslednja izmena:
Ima xioami svoju aplikaciju za dnevno korišćenje
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-04-07-22-29-16-033_com.miui.home.png
    Screenshot_2023-04-07-22-29-16-033_com.miui.home.png
    56.3 KB · Pregleda: 35
Da si koristio Indonesia Rom,tako bi bilo i na MIUI 12,12.5,13,pa i sada na 14.;) Kod mene na Indonesia,od kako ga koristim,apsolutno sve radi kako treba,sa svakim apdejtom.Menjaju se samo brojevi.Ovaj MIUI 14,radi kao i 13.
Reci mi koji je postupak za flesh Indonesia firmware. Jel to varijanta sa zakljucanim bootloaderom i ono da se reimenuje naziv fajla pa recovery, ili skolski sa Mi tools i otklhucanim bootloaderom i fastboot rom?
 
Resio i ti da probas Indoneziju.Sta zeza na Global?Ja to radio pre godinu dana preko Mi tools i otkljucan bootloader.Ceo fastboot rom.Hteo sam kada vec menjam rom,da bude sve cisto.Bootloader od tada nije zakljucavan i najverovatnije nece nikada ni biti.Primecujem da mi ovaj Miui 14 malo brze jede bateriju.Nista strasno.Desavalo se to i sa ranijim verzijama Miuia,pa se posle nekoliko punjenja,trajanje baterije stabilizuje.Ovo meni deluje sasvim ok.Ako je verovati aplikaciji 😉Screenshot_2023-04-09-22-32-45-045_com.digibites.accubattery.jpg
 
Meni zeza telefon sada. Kad napunim na 100% cim ga skinem u narednih 5 min skine 5% i onda kao unormali se. Izgleda da je nesto zeznuto sa optimizacijim baterije. Mislio sam da je trenutno bilo medjutim sad vidim posle nekolko punjenja isto....pa rekoh da probam Indoneziju. Mrzi me da ponovo sve instaliram, mislio sam da idem samo preko recovery...
 
Poslednja izmena:
Izgleda,da Miui boluje i dalje od svojih decjih bolesti.To se i ocekuje.Ja sam naviko vec.Nista nisu bolji ni ostali UI,ostalih proizvodjaca.Svaki ima prednosti i mane.Znaju oni dobro sta rade i kada nesto da pokvare,a kada da poprave 😉😃 I ja se ne usudjujem da cackam sa zakljucanim bootloaderom.
 
Izgleda,da Miui boluje i dalje od svojih decjih bolesti.To se i ocekuje.Ja sam naviko vec.Nista nisu bolji ni ostali UI,ostalih proizvodjaca.Svaki ima prednosti i mane.Znaju oni dobro sta rade i kada nesto da pokvare,a kada da poprave 😉😃 I ja se ne usudjujem da cackam sa zakljucanim bootloaderom.
Prmecujem da mi danas ne radi ni led notifikacija. Znači totalno nestabilan, notifikacioni prikaz totalno otišao u osfajd. Ne znam kako sam useo da ga uzjbm za nepunih nekolko dana full koriscenja. Izgleda da je dobar samo za neobaveznu upotrebu. Inace za svakodnevnu, ovo bi bilo katastrofa.
Nema Emui bagove ovakve na P30, mislim nisam primetio na EMui ni jedan bug, jedino sto mi baterija dosta curi, ali to je malo do dotrajalosti malo do samog sofvera.
 
Ovde bar na Indonezija,nema problema sa notifikacijama i led lampicom.Nije Google.Zbog toga sam najvise i preso na Indonezija.Na EU je konstantno bilo problema sa notifikacijama i lampicom.
 
Ovde bar na Indonezija,nema problema sa notifikacijama i led lampicom.Nije Google.Zbog toga sam najvise i preso na Indonezija.Na EU je konstantno bilo problema sa notifikacijama i lampicom.
Jel ima Mi dialler Indonesia i call recorder? Zbog toga bih najviše prelazio.
 
Da.Mi Dialler,messages,call recorder.Za ovih godinu dana,nikav problem sa njima.Googlove ne mogu da im pridju.Brljave konstantno.I veoma bitno.Na Indonezija Call recorder radi mnogo bolje i ne kaze pre snimanja na Srpskom da ce razgovor biti sniman 😄(ne govori nista) Sto je totalna nebuloza sa Google Call recorderom.
 
Poslednja izmena:
Ono što sam primetio u poslednje vreme od bagova na miui jesu: dupli tap za buđenje ekrana, nekad neće da radi, a drugi bag, kada mi je druga sim kartica isključena posle nekog vremena ne mogu da je ukljucim, za sve to mora da padne restart da bi proradile te funkcije
 
Ono što sam primetio u poslednje vreme od bagova na miui jesu: dupli tap za buđenje ekrana, nekad neće da radi, a drugi bag, kada mi je druga sim kartica isključena posle nekog vremena ne mogu da je ukljucim, za sve to mora da padne restart da bi proradile te funkcije
I meni se desilo. Isključio uključio opciju, promenio temu i restartovao telefon i proradilo. Ne znam sta je bilo, sad radi. Ali jeste bug.
 
Da.Mi Dialler,messages,call recorder.Za ovih godinu dana,nikav problem sa njima.Googlove ne mogu da im pridju.Brljave konstantno.I veoma bitno.Na Indonezija Call recorder radi mnogo bolje i ne kaze pre snimanja na Srpskom da ce razgovor biti sniman 😄(ne govori nista) Sto je totalna nebuloza sa Google Call recorderom.
Promeniću u Indoneziju kad nađem vremena pa da opet sve inspaliram od početka od aplikacija. Nadam se da ce raditi ove bankarske aplikacije. Bootloader ne znam kasnije dal da opet zaključam. Ne verujem da cu se vraćati opet na global.
 
Kod mene bootloader otkljucan godinu dana i nece biti zakljucavan.Ne vidim razlog da ga zakljucavam.Rade bankarske aplikacije.
 
Kod mene bootloader otkljucan godinu dana i nece biti zakljucavan.Ne vidim razlog da ga zakljucavam.Rade bankarske aplikacije.
Instalirao sam Indoneziju. E sad kod call recordera, kad snimi, pokusam da udjsm u poslednji poziv da preslušam snimak i kaze da ga nema. A rucno kad idem u file managerbu folder sound records ima ga snimak. Znaci nece da povuce fajl u aolikaciji...... Kako je to kod tebe?
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-04-11-18-19-02-561-edit_com.android.contacts.jpg
    Screenshot_2023-04-11-18-19-02-561-edit_com.android.contacts.jpg
    40.9 KB · Pregleda: 13
  • Screenshot_2023-04-11-18-28-19-556-edit_com.mi.android.globalFileexplorer.jpg
    Screenshot_2023-04-11-18-28-19-556-edit_com.mi.android.globalFileexplorer.jpg
    84.6 KB · Pregleda: 15
Nisam skoro snimao razgovor,ali mislim da je isto.Cuva ih u folderu.Navikao si na Google 😉 I kako ti se cini Indonezija?
 
Nisam skoro snimao razgovor,ali mislim da je isto.Cuva ih u folderu.Navikao si na Google 😉 I kako ti se cini Indonezija?
Onako. Mislim ima nekih stvari koje meni trebaju, ali malo sporije radi defititivno, onda otisak sporiji za nijansu i zvuk nekako priguseniji, a i ima losiji izbor tema i da ram memoriju pojede skroz, a sve pogaseno.... To je ovako na prvu loptu sta sam primetio. Za call recorder radi pregled, ali ne kad se tu klikne nego malo drugacija putanja. I kod ovog zeza double tap to wake up mora isto mala egzibicija da proradi to, isto buguje. Sve u svemu prednost jedino u call recorderu i videcu kako drzi bateriju, mada je bio formatiran pa bi svakako trebao da drzi bolje.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-04-12-04-37-17-165-edit_com.android.contacts.jpg
    Screenshot_2023-04-12-04-37-17-165-edit_com.android.contacts.jpg
    50.7 KB · Pregleda: 12
  • Screenshot_2023-04-12-04-37-31-414-edit_com.android.contacts.jpg
    Screenshot_2023-04-12-04-37-31-414-edit_com.android.contacts.jpg
    53.9 KB · Pregleda: 12
  • Screenshot_2023-04-12-04-37-54-109-edit_com.android.soundrecorder.jpg
    Screenshot_2023-04-12-04-37-54-109-edit_com.android.soundrecorder.jpg
    30.6 KB · Pregleda: 13
  • Screenshot_2023-04-12-04-43-54-821-edit_com.cpuid.cpu_z.jpg
    Screenshot_2023-04-12-04-43-54-821-edit_com.cpuid.cpu_z.jpg
    69.7 KB · Pregleda: 17
Kod mene ram na 38%.A ne zna se sta je sve u telefonu 😃 Znam da mi nesto vise rama nije bilo ni na EU.Ne znam sta da ti kazem.Koristi,pa vidi dal ti odgovara.Kod mene otisak radi ok,kao i double tap to wake up.Ja se na Global i EU ne vracam.Znali smo pre kupovine kakav je Miui,znamo kakav je sada i znacemo kakav ce biti 😉😃
 
Ma da.Neću ga više čačkati. Nemam vremena da gubim sa njim. Možda mu malo treba dok legne sistem. I ne znam šta su tolko gurnuli u sistem da tolko jede memoriju, telefon koji ima 6Gb da mu običan softver pojede 4Gb rama...Mislim kad otvorim nekolko aplikacija gotovo, uspori se skroz. Ovo na screenu je kad su pogašene sve aplikacije. I bila mi uključena opcija da proširi Ram memoriju za 2 Gb od interne, sad sam isključio. Kao malo im 6Gb nego jos treba. Pa ovo nije premium model ds mu treba 8Gb....strašno.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-04-12-11-17-53-620_com.ytheekshana.deviceinfo.jpg
    Screenshot_2023-04-12-11-17-53-620_com.ytheekshana.deviceinfo.jpg
    108.2 KB · Pregleda: 15
  • Screenshot_2023-04-12-11-25-44-137_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2023-04-12-11-25-44-137_com.android.settings.jpg
    39.6 KB · Pregleda: 15
Poslednja izmena:
Evo sad gledam,potpuno isto i kod mene.2gb rama slobodno.Koliko vidim ovaj Miui 14 je katastrofa.Sacekacu mozda,ako dobije jos jedan apdejt.Moguce i da je ovo zadnji.Ako zeza,vracam Miui 13,jer je dosta bolji od 14.A i sto kazes,nema svrhe vise gubiti vremena sa ovim telefonom.Vreme je za nesto novije.😉
 
Meni zeza telefon sada. Kad napunim na 100% cim ga skinem u narednih 5 min skine 5% i onda kao unormali se. Izgleda da je nesto zeznuto sa optimizacijim baterije. Mislio sam da je trenutno bilo medjutim sad vidim posle nekolko punjenja isto....pa rekoh da probam Indoneziju. Mrzi me da ponovo sve instaliram, mislio sam da idem samo preko recovery...
I meni je na pokofon F1 isti slucaj, dotrajalo. U principu moze da se sredi ako se drzi par dana na tih 100% po 2-3h nakon sto ih napuni, i onda ceo ciklus 0-100, ali nema preteranog smisla.

Videces da npr od 10-5% traje dosta dugo, a od 100-95 kao sto kazes, 5min. Nije nista drugo do vizualnog baga nakon boga oca ciklusa.

Takoreci, opusteno.
 
Evo sad gledam,potpuno isto i kod mene.2gb rama slobodno.Koliko vidim ovaj Miui 14 je katastrofa.Sacekacu mozda,ako dobije jos jedan apdejt.Moguce i da je ovo zadnji.Ako zeza,vracam Miui 13,jer je dosta bolji od 14.A i sto kazes,nema svrhe vise gubiti vremena sa ovim telefonom.Vreme je za nesto novije.😉
Iskljuci ovo prosirenje memorije i idi reboot. Videćeš da će ti osloboditi dodatnih 1GB sada. Mislim da ga zezala ta ukljucena opcija. Jer kad smatra da ima 8Gb onda laganica, ima se može se, al i puni memoriju bez reda. Sad evo kako izgleda.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-04-12-12-17-42-651_com.ytheekshana.deviceinfo.jpg
    Screenshot_2023-04-12-12-17-42-651_com.ytheekshana.deviceinfo.jpg
    107.5 KB · Pregleda: 14
Iskljucio.Ima malo poboljsanja.2.8gb slobodno.Settings>Home screen>Show memory status Ne znam sto tu glupost ne iskljucih ranije.Dobro znam da to virtualno prosirenje,nema veze sa ram memorijom.Pa tu foru sa virtualnim ramom sam radio na telefonima jos pre 10 i vise godina.Ovi danas promovisu staru glupost,kao cudo nevidjeno 😂
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno