Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 9 / 9 Pro / 9S

Mislim da nece ni ta pro nesto novo doneti u odnosu na redmi note 8 pro...ok ,malo vecu bateriju, rupicu za kameru i snapdragon procesor, mada i ovaj mediatek radi i vise nego dobro, nisam imao seckanja ili tako nesto...cak i gcam radi, mada ce verovatno bolja podrska biti za snapdragon. :)
E da...na ovoj slici nema citaca otiska prsta...ili ce biti ispod ekrana ili ce biti sa strane... :)
 
Ne može na ips ispod. Verovatno sa strane

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Nije lose skrojen za Redmi i taj cenovni segment.Samo oni neka stancuju telefone,mi kao kupci imamo vecu ponudu u izboru,za svaciji dzep po nesto.. :)
 
Ne, super je telefon...i Rn8Pro je odlican, ovaj ce biti malcice bolji, tako da cemo imati vise izbora... :)
 
Pominje se negde i baterija od 4920maha malo slabija od gore pomenute,videcemo ubrzo..
 
Mislim da nece ni ta pro nesto novo doneti u odnosu na redmi note 8 pro...ok ,malo vecu bateriju, rupicu za kameru i snapdragon procesor, mada i ovaj mediatek radi i vise nego dobro, nisam imao seckanja ili tako nesto...cak i gcam radi, mada ce verovatno bolja podrska biti za snapdragon. :)
E da...na ovoj slici nema citaca otiska prsta...ili ce biti ispod ekrana ili ce biti sa strane... :)

Po svoj prilici na N9P fingerprint skener će biti side-mounted, na poziciji Power on/off dugmeta.
 
Obican rn9 sa helio g70. [emoji849]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Razocaravajuce sto se mene tice....:(Nema 90HZ panel (Realme ima i na 6 i na 6 Pro) plus rupica u sredini, isto kao na samsungu.....Videcemo obican RN9, ali ja bih pre uzeo Realme 6 zbog svega toga. Redmi ce imati bolje kamere to je jasno kao dan vec sad po testovima za Realme 6 i 6 pro gde kaskaju za RN8 (sa gcam bas) i RN8 Pro. Ali meni su kamere skoro pa nebitne, dovoljno mi je i to sto nudi Realme...

Xiaomi polako spusta progres i novitete iz serije u seriju...I polako drugi dolaze na njegovo mesto za mene, i pored toga sto mi je MIUI omiljen skin.
 
Poslednja izmena:


Ja koliko sam razumeo ovaj 9 Pro bi u 4/64 trebalo da bude jeftiniji od Note 8 Pro? Dakle da kod nas bude 30k recimo.

Koliko ja vidim 9 Pro nije unapredjenje, samo dizajnerska promena.
 
Ne znam ljudi ali meni ove kamere mega ružno izgledaju. Ispade k30 telfončina za ovaj. Moze samo dobra cena da opravda ovo po meni tehničko stagniranje. Ne znam koga gađaju ovim modelom, jer ni korisnici nota 7, a ni note 8 nemaju razloga za zamenu postojećih uređaja.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Sto je najjace, ove kamere mogu da se naprave da budu u ravni sa ledjima telefona, kao sto je to ranije bilo...ajde da razumem da su telefoni tanki 6-7mm, ali ovi novi su oko 9mm ili cak 10mm, tako da nema potrebe da bude ovoliko izbaceno...verovatno ce u nekom trenutku "izmisliti" kamere koje su u ravni sa ledjima, pa ce to biti "novi trend"... :)
 
Bas bezveze sta su napravili, pod jedan nisu ispratili konkurenta glavnog sto se tice specifikacija (high refrsh rate ekran), i pod dva dizajn koma sto se mene tice i pozadi, a posebno napred sa rupicom u sredini (koja je onda razlika u odnosu na notch, primetna razlika)....

Opet, ocigledno da je njihova percepcija konkurencije nesto drugacija :) Sta znam, ja sam bas razocaran.....
 
Ovo je standardna Xiaomi filozofija refreshovanja Redmi Note linije.

Jedino je trebalo ovaj prvi da nazovu prosto Redmi Note 9, a Pro Max samo Pro.

Note 9 Pro je unapredjenje u odnosu na 8/8T, najvise u vidu novog procesora, jer su izasli iz SD 6xx serije i podigli je na 7xx. Kamera na 9 Pro je koliko vidim ona kombinacija sa 8/8T, ista pocetna konfiguracija od 4/64, samo veci ekran, veca baterija, drugaciji dizajn.
Meni licno, bi vise odgovaralo da su zadrzali ekran od 6.3 mesto sto su ga prebacili sada i preko 8 Pro.
Note 9 Pro u odnosu na 8 Pro uopste nije unapredjenje, zato nije trebalo da ubacuju "Pro" jer je zbunjujuce.

A ovaj Pro Max, ajde on moze da prodje kao refresh Note 8 Pro, opet malo veci ekran, veca baterija, brze punjenje, i koliko vidim kamera bi trebalo da je ista kao na 8 Pro uz bolju selfie kameru. U principu Pro Max je Snapdragon verzija 8 Pro o kojoj se onomad spekulisalo da bi mogla da se desi, iako opet G90T deluje da je mocniji za neke gejmerske svrhe.

Ako 9 Pro smeste cenovno izmedju 8T i 8 Pro, dakle tu negde oko 30k, mislim da ce biti skroz dobra kupovina, opet ne znam kakvu ce cenovnu razliku praviti izmedju konfiguracija.
A sto se tice Pro Max on ce sigurno biti skuplji od 8 Pro, mada ne vidim opravdanje da to bude vise od 36-37k u zvanicnoj prodaji.
 
Poslednja izmena:
Da, to sad i ja gledam.

Realno RN9 Pro je naslednik RN8/8T, a RN9 Pro Max RN8 Pro modela, ili bi bar trebalo tako da bude. Ok, za 27-28k ako bude RN9 Pro i 35k za Max model, dakle cenovno da budu direktni naslednici onda donekle i ok. Kamere ce biti bolje uz gcam nego u prethodnoj seriji, vece baterije i brze punjenje, sitan refresh u dizajnu prednjeg dela i to je to. Kao sto rece, prakticno refresh. Sad gde ce tu obican RN9....

Ne znam, ovi telefoni ne bi smeli uopste da budu skuplji od prethodne generacije. Previse bi to onda bilo blizu nekim drugim modelima koji imaju amoled ekrane, npr. Sta znam, sad me iskreno zanima gde curnuti cenovno Mi 10 Lite i Mi 10 Se, ako uopste bude bilo ova modela globalno. A o specifikacijama i njihovom dizajnu necu ni da razmisljam vise....
Definitivno gube kompas.
 
Sto se tice RN9 Pro za njega ima dosta lufta, konkretno kada govorimo o nasim cenama, izmedju 25k (cena 8T) i 33k (cena 8 Pro). Dakle do 30k.
E sad zavisi u kojim konfiguracijama zele da ga plasiraju gde, prevelika guzva bi bila da bude dostupan globalno i kao 4/64 i 6/128.
A sto se tice Pro Max, njega jedino da poklope cenovno sa Mi 9 Lite, kao makismalnu cenu.

Po meni korektno opet od Xiaomija, nista spektakularno, ako cene budu u rangu prethodnika, ne moze se reci da je nista ni razocaravajuce.
Spakovali su taj novi SoC, sto je pohvalno stvarno za ovaj rang telefona, mogli su komotno da odrade jos jednu seriju sa SD665 lagano, mogli su cak i taj novi 662 da stave ali su malo podigli ulog, verovatno zbog Realme-a, sto je opet pohvalno da prate konkurenciju.

Jedinooo mi se ne svidja sto u poslednje vreme podizu gabarite telefonima, vise neces imati skromiji midrejndzer a da nije preko 200g, mada mi se generalno svidja ova dizajnerska promena, mozda je vise do razbijanja monotonije prethodnih serija nego sto stvarno jeste neko poboljsanje.
 
Vredi li upgrade sa RN7 na RN 9 Pro Max?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
zanimljiv telefon. Izlgeda ponovo hit u low end segmentu od xiaomija.
 
Vredi li upgrade sa RN7 na RN 9 Pro Max?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Dobijes jaci procesor, veci ekran, bolje kamere, vecu bateriju...ukratko, isplati se... :)
Mada imas i Mi 9t sa boljim ekranom, a po performansama je isti kao redmi note 9 pro max, plus je kompatniji i nema notch/punchhole :)
 
Proširenje memorije mi je bitna stvar. I makro kamera.

EDIT: Zar 9 Pro i 9 Pro Max nemaju 5 MP makro kameru?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Meni je ovo ok. Osim ove pilicarske politike dodavanja pro max utla mega giga hevi u nazivu prateci dva velika starija brata. Pa ispada da je rn9 pro naslednik rn8 pro, a to svakako nije, vec obicnog rn8. Samo se nadam da time nece da pravdaju povecanje cena pa da rn9 pro zauzme cenovni rang rn8 pro, a ovaj pro max da dignu u jos visi cenovni rang kao samsung sa ultrom. A osecam da hoce.
Inace sem toga meni je ok.
Dizajn pljujete, a meni je top. Konacno neki Xiaomi a da nema one kamere načičkane vertikalno jedna ispod druge gde svaki liči ko jaje jajetu. Spreda ako su se vec odlucili za rupu onda je po sredini najbolje resenje. Oduvek se u dizajnu simetrija smatrala vrhom estetike. Ovaj je simetrican i spreda i pozadi.
Otisak u okviru isto po mom misljenju bolje resenje.
Baterija monster. Povecana za 1000 mAh. Sa 33w punjenjem i istim punjacem out of the box. Vise od nekih samsung flagova. Jabuku da ne spominjem.
Procesor bukvalno najjaci koji su mogli da stave u midrangera. Vec sledeci jači je 765 koji je 5g i koji realno nije bilo ocekivano da stave u redmi note seriju. Ja sam iskreno prizeljkivao ovaj novi mtk dimensity 800 da vidim u jačem modelu...mada je i to suvise jak soc za ovu klasu telefona (takodje 5g).
Eto jedino bih u ovaj pro max dodao i 90 herca osvezenje ekrana. Cisto da se napravi jos malo veca razlika u odnosu na pro. Ovako je samo 64mpx vs 48mpx (32 vs 16) i 33w vs 18w i to je to. Suvise blizu jedan drugome.
Na kraju krajeva sve zavisi od cene. Videcemo kakva ce biti kod nas za par meseci.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Mada, i Realme 6 Pro je primamljiv izbor. Nikada nisam koristio Relame a verujem da je malo vas i koristilo. Veran sam Xiaomiju pa možda i zamenim za Realme 6 Pro ako mu je kamera zaista bolja od RN9 Pro Max i ako bude pristupačniji.
 
Ledja mu lice na Mate 20 pro,i ovo je daleko lepse nego ostala ledja na gotovo 90% ostalih Xiaomi oredjaja,barem meni..
 
Sto se tice cena, sudeci po ovima najavljenim za Indiju telefoni ne bi trebalo da imaju cenovni skok u odnosu na prethodne Redmi Note serije. Pro na indijskom trzistu izadje 160 $ a Pro Max 180 $.

Sto se tice dizajna, i meni se svidja, cisto i simetricno. Najbolja stvar je sto su kameru ostavili centriranu i nisu je pomerali u stranu, zatim boje mi se svidjaju jer nemaju neke preterane psihodelicne efekte, deluju kao "ozbiljniji" telefoni, a svidja mi se i pozicioniranje FP sa strane.
 
Dobra odluka za FP da bude sa strane.Jedina zamerka rupa u ekranu selfi kamere.Zamislite ovoliki ekran 6.7" bez rupe,resenje pop up kamera kao na Mi9t i eto lepo upakovanog nize budzetnog telefona.Sobzirom koliko brzo izbacuju nove modele bice tako nesto do septembra..[emoji16]
 
Evo preview Android Central...

https://www.androidcentral.com/redmi-note-9-pro-preview

Lep je telefon stvarno, kada vidis kom segmentu pripada, prosto moras da pohvalis dizajnerski aspekt. U odnosu na Realme 6/Pro mislim da i taj aspekt moze da se uzme kao prednost, jer Realme je "plastikaner" u poredjenju sa ovim, mada opet laksi je.
No opet, lepo oblikovan, obostran GG5, nanovo dizajniran telefon za ove pare stvarno moras ceniti.
 
Poslednja izmena:
Meni je ovo ok. Osim ove pilicarske politike dodavanja pro max utla mega giga hevi u nazivu prateci dva velika starija brata. Pa ispada da je rn9 pro naslednik rn8 pro, a to svakako nije, vec obicnog rn8. Samo se nadam da time nece da pravdaju povecanje cena pa da rn9 pro zauzme cenovni rang rn8 pro, a ovaj pro max da dignu u jos visi cenovni rang kao samsung sa ultrom. A osecam da hoce.
Inace sem toga meni je ok.
Dizajn pljujete, a meni je top. Konacno neki Xiaomi a da nema one kamere načičkane vertikalno jedna ispod druge gde svaki liči ko jaje jajetu. Spreda ako su se vec odlucili za rupu onda je po sredini najbolje resenje. Oduvek se u dizajnu simetrija smatrala vrhom estetike. Ovaj je simetrican i spreda i pozadi.
Otisak u okviru isto po mom misljenju bolje resenje.
Baterija monster. Povecana za 1000 mAh. Sa 33w punjenjem i istim punjacem out of the box. Vise od nekih samsung flagova. Jabuku da ne spominjem.
Procesor bukvalno najjaci koji su mogli da stave u midrangera. Vec sledeci jači je 765 koji je 5g i koji realno nije bilo ocekivano da stave u redmi note seriju. Ja sam iskreno prizeljkivao ovaj novi mtk dimensity 800 da vidim u jačem modelu...mada je i to suvise jak soc za ovu klasu telefona (takodje 5g).
Eto jedino bih u ovaj pro max dodao i 90 herca osvezenje ekrana. Cisto da se napravi jos malo veca razlika u odnosu na pro. Ovako je samo 64mpx vs 48mpx (32 vs 16) i 33w vs 18w i to je to. Suvise blizu jedan drugome.
Na kraju krajeva sve zavisi od cene. Videcemo kakva ce biti kod nas za par meseci.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Sve je to subjektivno...Meni je ovaj rn9 pro pozadi jedan od najruznijih fonova koji sam video u skorije vreme, bar na klipovima i slikama. Takodje rupa po sredini mu dodje isto/slicno kao notch, mnogo vise mi smeta nego sa strane, posebno pri gledanju klipova sto dosta radim na fonu.

Elem, ima nas svakakvih :d Fonovi su odlicni i bice i dalje vrh kupovina. Moje ne razocarenje je u pogledj izostanka meni nekih bitnih stvari koje su za 90% korisnika navikavanje.
Meni je uveliko vreme za novi fon, cekao sam RN9 seriju ali ipak od toga nista. Neki Mi 10 SE ili Lite ako budu sa rupom sa strane i amoledom (pozeljno 90hz) do 300e na oglasima onda to.
 
Poslednja izmena:
Koji je glavni senzor u pro max? Jel potpuno isi kao u 8 pro ili neka unapredjena verzija?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Meni je uveliko vreme za novi fon, cekao sam RN9 seriju ali ipak od toga nista. Neki Mi 10 SE ili Lite ako budu sa rupom sa strane i amoledom (pozeljno 90hz) do 300e na oglasima onda to.

Zasto ne uzmes Mi 9t,nema nikakvih rupa,amoled ekran,bas ono sto volimo mi koji ne podnosimo rupe i useke po ekranu,dobar i soc,baterija i cena odlicna 260e.Nije los ovaj RN9P ali eto ta rupa u ekranu me iritira,koliko god se trudili da ignorisemo ipak upada u oko kad pustis nesto na telefon i gledas.
 
^^ Samsung ISOCELL GW1, dakle ista je kamera na kao na 8 Pro, isto kao sto je na 9 Pro ista kao na Note 8. (GM2)
U principu nisu imali sta drugo sa kamerama valjda, jos su to relativno novi senzori namenjeni za ovaj rang.

To je ta praksa da u Redmi Note seriji obicno donesu samo jednu novu stvar, a ostale prenesu. U ovom slucaju je nova stvar 720G.
 
Nazad
Vrh Dno