Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Ja ću vas uskoro napustiti i verovatno Mi 9 SE uzimam. :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Zašto loša podrška na Havoc-u? Whyred najviše download-a od svih uređaja koji imaju Havoc, a update-i su u proseku na dve nedelje.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Fingerprint ima sporiji odziv nego na MIUI, screenshot nema mogućnost da snimi cijelu Web stranicu, nakon otkljucavanja na fingerprint desi se da se ekran uključi, ali ništa ne može da se klikne dok se opet na power telefon ne odvede u sleep, pa opet otključa. Ovo se dešava ako koristite administratorska prava za Launcher i gesturu double tap to sleep. Zaključava instant, ali...
GCam kao default kamera je vrlo hrabro rješenje i radi bez crnih slika. Problem je što ima znatno manje podešavanja nego što se dobije sa custom GCam, a na njihovim default podešavanjima je HDR+ malo sporiji.

Opet, cijeli sistem radi na oko malo ugodnije, animacije su mi bolje nego na MIUI, mogućnost izbora Gapps paketa je vrhunska stvar. Dobijete samo ono što vam treba, bez mnogo aplikacija koje su višak, što je bolji slučaj nego na MIUI. Trajanje baterije je približno onome na MIUI (Pie). Imate ugrađenu mogućnost da ograničite procenat punjenja paterije, što kao produžava krajnji vijek baterije. Launcher ima (meni) sva potrebna podešavanja, tako da Nova Launcher (imam kupljen) nisam ni instalirao. Dialer je onaj stari Google-ov i meni najbolji.

Sve ovo je iz ugla najmanjeg naknadnog tweakovanja. Jer sa Magisk mogulima, dodatnom instalacijom launchera i aplikacija, oba sistema je moguće dovesti u stanje neprepoznatljivosti :)
 
Poslednja izmena:
Eto i mene na najnovijem Havocu. Preliminarni utisak je okej, doduse greje se vise jer je kanta od Derp kernela, pruzicu mu sansu malo, pa ce ici Ice Cold ili PureCaf.

OrangeFox recovery je u odnosu na obican TWRP deceniju ispred.

@forum1nick

Default launcher je Lawnchair V2, ubija na mesto, najbolji launcher. Za update-ove imas Telegram grupu, vec ima novije verzije od tog, cesto izlaze. Zvanicno je alpha, ali kao da je stable.

https://t.me/lawnchairci
 
Poslednja izmena:
@ivanbass1 pa ja i rekoh da mi je Launcher odgovarajući i da ga nisam mjenjao. Nema stotinu opcija kao Nova, ali sve što mi treba je tu i nalazi se na logičnom mjestu.
Ono što sam zato izbacio je browser koji isporučuju uz Havoc.
 
Flesovah Ice Cold, uzasan je Derp sto se tice zagrevanja, 37-38C na chipsetu i bateriji pri standardnom koriscenju.

Videcemo kako ce se ovaj pokazati.
 
PureCaf-definitivno najfluidniji i najbrzi kernel koji sam do sada koristio.

Agni se najmanje grejao jer je imao solidan undervolt, IceCold je onako, negde izmedju ova dva, PureCaf ubija na mesto, a greje se manje od Derpa :)
 
Izgleda da je zadnji apdejt MIUI lančera rešio problem baterije na 9.0 pie. Doduše, primenio sam i razne optimizacije za bateriju ali SOT je bio mnogo manji nego sada.
42eae26f1ef6f0d1b1c992d45c6d826f.jpg
41f4d017f327460d871b3514045114ec.jpg
7681f6430a137e3bd2bffece53a73884.jpg
37f1d31548d216ea6bb4ce7b17c63d87.jpg


Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Ne znam, ja i nisam koristio taj default Launcher, čak sam ga i potpuno deinstalirao i na Pie je opet bila vidna degradacija baterije.
Možda su sada ispravili i neke druge stvari, ispod haube, koje su nepotrebno koristile bateriju
 
Na 10.3.3 xeu skener otiska prsta lošije reaguje nego pre, aplikacija teme pada kad se neka tema preuzima ali je uvek preuzme, sa Google slika ne mogu ni jednu sliku da preuzmem u telefon jer aplikacija padne a slika nema.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Drugari,
Ima li neko ko koristi fabrički sistem? Nudi mi ažuriranje sa 10.3.1 OEI na 10.3.1 PEI. Veličina je 1,6 Gb. Da li da uradim ažuriranje? Nisam vičan igranju sa tzv. custom romovima i nemam vremena da radim fabrički reset nakon ažuriranja zbog dosta aplikacija i podešavanja sistema. Sada mi je utegnut k'o folcika iz '68.
 
Pošto je to ažuriranje za Pie moguće je da ćeš imati problema i da ćeš trebati resetovati na fabrička podešavanja.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Kod zene nije bilo potrebe za fabrickim resetom uradio updejt prekljuce sve u redu. Ali nikakav pomak ili nesto drugo samo u podesavanjima pise 9 i to je to

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Više nego dovoljan pomak je mogućnost podešavanja DNS-a i time blokiranje reklama. Jest da je skriveno ali nije neizvodljivo!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pošto je to ažuriranje za Pie moguće je da ćeš imati problema i da ćeš trebati resetovati na fabrička podešavanja.

Ja sam ga azurirao i nije trebalo fabricko podesavanja,a niti je bilo kakvih problema.
 
Izašao novi Havoc, preporučujem PureCaf kernel uz njega. Ispravljen je bug sa screenshot-om, izgleda da su developeri imali problema zbog novog firmware-a, bilo je nekih dečijih bolesti, ali sa novim update-om ispravljeno. Za sad sve radi super.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Bas tu kombinaciju koristim, sjajna je :)

Aplikaciju za ruter koristim ujutru i uvece, kad iskljucujem i ukljucujem Wi-Fi, sve je jasno kad ona sedi u memoriji sve vreme :)
 
Poslednja izmena:
Jedina stvar koja mi nedostaje na miui.. Multitasking [emoji2] I uvek se oduševim kad pređem na neki aosp rom i vidim kako drži aplikacije u memoriji.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Koristite ugrađenu GCam u Havoc (spora je) ili ima neki patch koji radi 100% pa da instaliram GCam sa mogućnošću podešavanja. Osjetno brže radi ma MIUI

Što se podrške Havoc-a tiče, ne znam kakva je ranije bila, ali od kako sam prešao oni izbacuju update na 7 dana.
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam da naćunim ekran u jednom cosku.
Jel neko porucivao zamenske, vidim ima ih za 15-20 dolara. Na gearbes-u su originalni 50 dolara.
Kakvog su kvaliteta ovi zamenski?
 
Ok kvalitet. Ima razlike u odnosu na original ali je prihvatljivo.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav ljudi.preporucite mi neki QC3 punjac?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Meni je poceo touch da zeza (dupli klikovi, los odziv...), updatovan na poslednji xeu beta. Jel zna neko do cega bi moglo da bude?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Meni je poceo touch da zeza (dupli klikovi, los odziv...), updatovan na poslednji xeu beta. Jel zna neko do cega bi moglo da bude?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Isto i meni, ali samo u Viberu se dešava i to kad je na sredini ekrana kontakt sa kojim pokušavam da ostvarim konverzaciju, isto je Global Beta u pitanju.

RN 5 Pro
 
Nazad
Vrh Dno