Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Imao sam problem sa gmail aplikacijom,i posto nikako da resim problem,resetujem telefon na fabricka podesavanja.
I sad app radi kako treba,ali ne mogu da diseblujem ostale aplikacije koje zelim,ne daje opciju.
Ali zato mi je Android System WebView diseblovana i kad je kao omogucim,udjem ponovo u aplikacije i opet je diseblovana.
I ne mogu da dobijam azuriranja za istu.
Ima li neka caka da ovo sredim?
 
Nakon zadnjeg update (miui global 10.3.1.0) brljavi mi ovaj "dark-night-kakoliveć mod" za koji i nemam u podešavanjima opcije. Čas je isključen, pa nakon pola dana uključi se sam. Instalirao sam i onaj "Themes for telegram" i isključim sa njim tamni mod, ali se on sam ponovo uključi. Ajd to i nekako, ali mi je sad počeo i brljaviti i icon grid. Namjestio sam sebi 6x7 ubacivanjem za Favorites tray temu "Beasty Dark V10". Svako malo vraća icon grid na standardno 4x6. Čak se i izgubi opcija za njegovo podešavanje.
Izgleda ne gine jedan factory reset...
 
Kamera peč za rn5 na MIUI pie.

https://drive.google.com/file/d/121NJAQ77tNwSmzY1bJmDS_pVmdZnVotl/view?usp=drivesdk

Šta radi?
-Pali cam2api i dodaje ostale potrebne linije za normalno funkcionisanje gcam porta
-Upotreba drajvera sa rn6pro za zadnju kameru (slike su bar meni lepše sa ovim)
-Upotreba modifikovanih drajvera za prednju kameru pa je samim tim eliminisan lag pri slabijem osvetljenju.
-Dodat 4k na obe kamere sa gcam
-Dodata podrška za h265 snimanje sa gcam (ko hoće nek uključi u podešavanjima)
-Sređen night sight na prednjoj kameri
-1080p 120fps slowmo. Za 720p240fps treba koristiti stariju 5.1 gcam
-Otključan manuelni mod u mi kameri i uključena gomila opcija.
-Upotreba pojedinih lib-ova za obradu slike sa mi9.

U pitanju je magisk modul i potrebno je da se koristi magsik 18.1+.

Apk i podešavanja koja koristim trenutno.

https://photos.app.goo.gl/KCV9C2npoSiFmaZA7

https://drive.google.com/file/d/1b3FL7tfzgtnmZID4r_rjah3adLePdFrB/view?usp=drivesdk

Javljajte kako vam se čini, u poređenju sa kamerom bez peča, bug-ove neke ako pronađete i slično.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Ovo sad radi neuporedivo bolje nego na oreu. Mogu da uhvatim psa dok se pomera a da na slici ne bude troglavo čudovište.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Kamera peč za rn5 na MIUI pie.

Javljajte kako vam se čini, u poređenju sa kamerom bez peča, bug-ove neke ako pronađete i slično.

I šta sada treba da ti kažem kao radi, radi i prednja bez crnog, brža od prethodne... i ostalo?
Pa da. Tako je.
Nego nam samo na vrijeme javi kada budeš planirao mjenjati telefon i koji sledeći Xiaomi da ganjamo :)
 
Neka zapažanja ako ih ima u principu. Takođe i vezano za podešavanja ako se neko bude igrao i našao bolju kombinaciju, nek podeli. Ja sam okačio ona koja sam ja koristito. Najbolje bi bilo da neko ko se razume iole u fotografiju da neko poređenje u kvalitetu slika zadnje kamere sa i bez peča.

Teško da ću skoro zameniti rn5, možda ako se čuda neka dese :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pozdrav.
Imam jedan problem,posle Global "P" OTA ažuriranja ne mogu da se prikačim na WiFi,probao na više rutera pa ne ide.Prilikom provere lozinke wifija vrati me na zaključan ekran.
Probao da brišem podatke iz fabričkog recoveryja,pa drugi put vraćanje na fabričko,al posle aktivacije MI naloga i podešavanja lokacije i jezika traži WiFi konekciju i tu je kraj puta,natrag na Oreo 8.1.Inače na Oreo-u 8.1 WiFi se konektuje normalno pa čak i na komšijski.
Napravio sam i mali video šta se dešava,pa ako neko ima predlog...
Evo dosad sam se 4x vraćao na Global Oreo (zadnji) i opet mi pokazuje ažuriranje...al kad nemam rešenje za WIFI,inače sve radi na "P" pozivi,SMS,mrežni internet (Vip).
 
Poslednja izmena:
Nemam stvarno vremena i živaca da ponovo podešavam sistem i aplikacije nakon fabričkog reseta. Trenutno na telefonu imam oko 120 aplikacija...

Nije mi jasno kako na default VPN mobilni internet radi a kada ukucam drugi uopšte ne pali internet...

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Problem sam riješio tako što sam izmjenio default APN. Znači ne radi kada se doda APN pa primjeni već samo kada se izmjeni default. Skroz čudno ali bitno je da radi...

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Stigao Pie...osim dark mode-a, ne vidim nista novo?
Ja vidim osakaćena obavještenja i da bi Mi Band 3 stalno bio povezan sa telefonom aplikacija Mi Fit mora stalno biti u RAM-u što na Oreo nije morala.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Kod mene na oreu bilo tako od novog ažuriranja mi fit aplikacije. Meni luduje osvetljenje ekrana. Automatsko radi loše al ga ne koristim. Međutim nekad otključam ekran, smanji dosta osvetljenje pa moram da ga vraćam iako je automatsko isključeno. Ostalo sve radi odlično al što ova sistemska obaveštenja ne mogu da se isključe ne mogu da prežalim. Jedna od najbitnijih stvari na eu romu.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
I ja sam primjetio da osvjetljenje luduje na Pie.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Stock Pie je koliko znam doneo novu funkciju za osvetljenje koliko znam, koja uci kako korisnik koristi, pa na osnovu toga podesava. Odlicno radi na Havocu (baziran na AOSP).

Ne znam sta su braca Kinezi uradili, mozda su ostavili tako :D
 
Poslednja izmena:
Jel primetio neko drugaciju animaciju za fsg?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Na žalost treba. Otključavanje bootloadera i twrp, bez toga ne može. Što se tiče osvetljenja jeste drugačije na pie, i ja sam primetio. Agresivnije obara osvetljenje.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
mene je to osvetljenje zivciralo na svakom fonu. mozda mi i nigde nije bilo dobro jer je rn5 i najskuplji fon koji sam uzeo. XD
ali prvo sto uvek uradim je uvek bilo gasenje auto-osvetljenja. :)

i na tv-u tako... kad vidim kako menja brightness sam, dodje mi da pogasim i ako nije moj tv. :mad:
 
Kod mene na oreu bilo tako od novog ažuriranja mi fit aplikacije. Meni luduje osvetljenje ekrana. Automatsko radi loše al ga ne koristim. Međutim nekad otključam ekran, smanji dosta osvetljenje pa moram da ga vraćam iako je automatsko isključeno. Ostalo sve radi odlično al što ova sistemska obaveštenja ne mogu da se isključe ne mogu da prežalim. Jedna od najbitnijih stvari na eu romu.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока

kakva sistemska obavjestenja? stiglo mi da azuriram pa ne bih ako nesto ne valja :)
 
Ne znam.
Ja sam na XEU pie i nikakav problem sa obavještenjima nemam.
 
Ovo za teme može da stoji ceo dan u obaveštenjima. Isto i za msg. Ako se povampiri emitovanje operatera ubiću se. Sve je ovo na eu romu moglo da se isključi, sad ne može.
a8402e4bb04e288ed0a6b2a8bbbfb3b1.jpg
14b39377f05371b463c751563dd50acb.jpg


Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Je l može neka preporuka za temu na MIUI a da nije neki opasan šareniš? Ja listah ovo po aplikaciji za teme ali sve su mi bzvz nekako.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kako sad stojimo sa Google cam? Jel treba root jos uvijek?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Root nije nikad ni bio neophodan, ali otključavanje bootloader-a jeste i biće uvek tako.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
@coavasic96

Dark V10.
 
Jesu to oni sa upgrade-om na Pie onemogućili istovremeno korišćenje WiFi i Hotspota?

Ovo je radilo savršeno, naročito tamo gde je trebalo omogućiti deljenje interneta, sad čim uključim Hotspot, gasi se WiFi!?

Je l' to do mene, ili su ovo zaista uradili svima?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nudi mi update od jutros, ali mislim da cu da sacekam ovaj put.
Deluje mi po komentarima da ljudi nisu zadovoljni.

Trenutno mi sve odlicno radi, ne bih dirao nista :)
 
Jesu to oni sa upgrade-om na Pie onemogućili istovremeno korišćenje WiFi i Hotspota?

Ovo je radilo savršeno, naročito tamo gde je trebalo omogućiti deljenje interneta, sad čim uključim Hotspot, gasi se WiFi!?

Je l' to do mene, ili su ovo zaista uradili svima?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Ja koliko se sjećam nikada nije ni mogao da se koristi hotspot istovremeno kad i wifi.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ja koliko se sjećam nikada nije ni mogao da se koristi hotspot istovremeno kad i wifi.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Ali, jeste bilo moguće. Ja sam tako nebrojeno puta delio WiFi konekciju drugim uređajima.
Ovo mi je naročito pomagalo kada sam uređaj nije mogao da se direktno poveže na WiFi jer je za to potreban login preko browsera (a npr. Nintendo Switch to nema), pa je Hotspot radio posao.

Vidim da ni na Mi A1 kod supruge isto nije moguće koristiti u isto vreme WiFi i Hotspot, isto je na Pie Androidu (ranije kod nje nisam ni pokušavao, ali sam pomislio da je do mog moba).

Sve mi miriše da je to feature Pite :(

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno