Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Za rn5 koji bih uzeo sada u nekoj od radnji, koliko bih cekao za unlock bl? I koji je najbolji non miui rom u ovom trenutku za instalaciju?
 
15 dana se ceka

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Evo par korisnih linkova ako nekome posluzi.
Poslednji azurirani kangaroox (aosp,miui,oc,non-oc) uz potrebne perfboost module. Ja sam testirao na pie a kolega @LordVladd na miui. Za sada smo zadovoljni.
https://drive.google.com/open?id=1r_EG3H4T5X-3aQGiH9j-QqGzECHrvnYj

Sve (ili bar skoro sve) google camera aplikacije sa izmenjenim paketima i nazivima tako da mogu sve da se instaliraju zajedno, bez da smetaju jedna drugoj. U folderu "5" su apk od 5.x kamera. Moze da bude korisno ne samo ljudima sa rn5 nego i ostalima.
https://yadi.sk/d/yiRBqLrj6mQfUg

Poslednji BBD pec za kameru:
https://drive.google.com/open?id=1_s0kLxnPjxICPVw8lLWCW7etbhdssqmB
Iz nekog razloga sa novim 18/18.1 magiskom ne dodaju se potrebne linije u build.prop i potrebno ih je manuelno uneti tako da cu ih okaciti ovde.
https://gist.github.com/vasic96/b52474d1ce4bca15944d0e54e0d87aa4

Da bi gcam i pec radio dovoljno je i samo aktivirati cam2api ali da bi se pec koristio u potpunosti sa svim opcijama pozeljno bi bilo ubaciti sve linije.

Havoc + kangaroox. Nije neki Sot ali zato cela 2 dana nije video punjača. Od ovog sota oko 2h je sa max osvetljenjem i 4g napolju.
952c8dd57d27dec4efbe3efdadff1012.jpg
 
Poslednja izmena:
Hjuston, vi gat a problem!

Pozdrav ljudi.

Imam problem sa outputom snimaka na Instagramu i inače društvenim mrežama. Znači snimim nešto kamerom i kad želim da okačim na story, feed ili nešto treće - snimak postane žešće smeće. Izgubi fps, izgubi kvalitetu, bitrate smeće. Na ranijim telefonima nisam imao taj problem, snimci na storyu su bili fluidni 100% s odličnim fpsom. Bukvalno bez ijedne mane. Međutim, problem ovaj sa ovim telefonom sam primijetio još od prvog korištenja aplikacije na njemu. Mislio sam da je do updatea Instagrama. Probao sam i sa starijim verzijama, ali same shit again.

Jel zna neko riješenje za ovaj problem? Jel znači nešto ako prepakujem MIUI i instaliram Havoc ili neki drugi thirdparty build? Da li to može uopšte biti do mobitela?
 
Može li na pp preporuka za neku radnju ili sa kp gde kupiti rn5? Radnja koja se ovde pominjala ih nema na stanju.
 
Пиксел експиријенс цаф...одра батерију...за избегавање, али флуид екстра.


Ево Ево
 
Иако је то ненормално, стабилизовала се потрошња...сада је сасвим ок, није као ЕУ ром али је прихватљиво....свакако флуидан и брз ром...све ради ок...једино гцам опали црн селфи али то је до неког печа за који ја немам појма да треба да се инст.

Ево Ево
 
Jesi probao da dodaš prečicu "take a selfie" na početni ekran i odatle da slikaš prednjom? Zvuči smešno ali i na MIUI i na Havoc mi to rešava problem crnih slika.. :D
 
Jesi probao da dodaš prečicu "take a selfie" na početni ekran i odatle da slikaš prednjom? Zvuči smešno ali i na MIUI i na Havoc mi to rešava problem crnih slika.. :D
Само мора да се нађе права комбинација апликације и печа...мада и не користим селфи па и не смета задња камера ради одлично...
a14bd7d8dda378ae5541a0d82543092d.jpg


Ево Ево
 
Kad se ocekuje neki novi Miui stable za rn5,za mi8 lite ga takodje dugo nema?

Послато са MI 8 Lite уз помоћ Тапатока
 
Da li Havoc ima opciju da se binduje za neki od navigacionih tastera shortcut, tipa splitscreen drzanje recentsa, kill app drzanje back-a, google assistant drzanje srednjeg dugmeta? Hteo bih da bindujem screenshot za srednje dugme longpress.
 
Probao neko ovaj novi patch za GCam?
2.025a
 
To za bindovanje mi je ok na MIUI sto ima na long press na home da zakljuca ekran.

Ima li Havoc dt2s?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
U podešavanjima nema, jedino nisam siguran da li stock launcher ima to kao opciju (koristim CPL a stock je Lawnchair).
 
Sto mi na telegramu kaze da nmg da uradim screensh...moze li to da se podesi negde? Drugi mogu da ss..nije mi ukljucen passco
55055d31db5f6ccdf9ed486422fcf834.jpg

Nasao...nmg da obrisem post. Pa ako nekom zatreba..prvi gugl mi rece da to treba da je ugaseno, a posle nadjem da treba da se ukljuci, i kad sam podesio lock na fingerprint pojavila se opcija allow ss..

Doduse ni sad ne radi hahaha :D restart sam i tel..i ugasio upalio opet i nista

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Havoc OS
Kako isključiti ovu notifikaciju svaki put iskoči kad se povežem na mobilni internet (imam mobilni internet samo za Messenger i Instagram). Notifikacija mnogo iritira i osim toga kad sam na mobilnoj mreži piše mi "no internet" iako Instagram i Messenger rade. I zašto notifikacije ne stižu kad sam na moblinoj mreži? Nisam imao nikakvih problema na MIUI.
9dccb2a50c377458f2da4a00fe630e54.jpg
51ea2682d7d358d6eff54551cfc64dab.jpg
50f5da346dab1ed109547f08d9c77763.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel se desava nekom na mcaosp da ne moze da iskljuci poziv jer blokira onaj senzor, pa 5x pokusam da otkljucam, sto na dugme sto na otisak i ne budi ekran pa probudi i odmah zakljuca jer sam stisnuo brzo, pa stavim prst pa skinem sa senzora i eventualno proradi, u suprotnom mora suprotna str da prekine...najvise sam primetio na wapp jer cesto koristim taj poziv za inostranstvo, al evo sad mi se desilo i na običnom

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
@coavasic96
Ako imam stariju verziju KangarooX kernela a hoću da flešujem novu da li je potrebno prvo dirty flešovati ROM ponovo?
Je li ovaj popup fixer popravlja ono kad iskoči da je neka aplikacija prestala sa radom?
Postavih tebi pitanje jer znam da koristiš ovaj kernel, hvala unaprijed.


Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
jedno pitanje...
kada izadje oficijelni MIUI update, u changelogu bude po nekoliko kratkih i banalnih stavki, a update 1+ GB?
da li to znaci da su cackane i druge stvari, osim pomenutih?
jer, na primer, ljudi se zale da su spustili kvalitet kamere (tj aplikacije), pa onda javljaju da su ga sa nekim updat-om opet popravili, itd, a u changelog-u ni traga.
 
Ja mislim da samo uvek skida ceo ROM, te je iz tog razloga veličina uvek ista.

Inače sa poslednjim XEU updejtom imam veliku battery drain, juče je potrošio 45% za 8h na poslu, i to ga nisam mnogo cackao. Noćas 15%... Nesto su gadno zeznuli, a ako ne reše valja se promeniti ROM.
 
@coavasic96
Ako imam stariju verziju KangarooX kernela a hoću da flešujem novu da li je potrebno prvo dirty flešovati ROM ponovo?
Je li ovaj popup fixer popravlja ono kad iskoči da je neka aplikacija prestala sa radom?
Postavih tebi pitanje jer znam da koristiš ovaj kernel, hvala unaprijed.


Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока

Isti kernel preko istog kernela moze. Nema potrebe da ikad radis dirty flash nego samo boot img pa novi kernel.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja mislim da samo uvek skida ceo ROM, te je iz tog razloga veličina uvek ista.

Inače sa poslednjim XEU updejtom imam veliku battery drain, juče je potrošio 45% za 8h na poslu, i to ga nisam mnogo cackao. Noćas 15%... Nesto su gadno zeznuli, a ako ne reše valja se promeniti ROM.
Jel stable ili beta? Kod mene ne može da se promeni onaj status meni, može da bude beo ili crn ali sa promenom teme se ne dešava ništa. I ubi što na zaključanom ekranu nema svih notifikacija i ružne su za razliku on aosp romova. Jedino je baterija bolja od ovog poslednjeg kojeg sam probala.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Beta. Kod mene menja boju u zavisnosti od App, mada uglavnom je crno/belo/sivo.

Što se notifikacija tiče, moraš da das dozvolu App da baca notifikacije na lockscreen.

Mene najviše nervira (pored bat) sto u contrast i color ne mogu da ostavim standard bez da menja kontrast u zavisnosti od svetla. Ako izaberem cool onda poplavi ekran, ako je warm onda pozuti, jedino je na standard normalan al njega mogu da koristim samo sa Automatic contrast.
 
Pozdrav svima, pratim ovu temu već skoro godinu dana, koliko sam i vlasnik Redmi Note 5 telefona. Skoro sam naleteo na video klipove vezane za instaliranje gcam aplikacije bez potrebe za rutovanjem telefona, koliko sam skontao iz klipova, reč je samo o otključavanju camera2api što ne utiče na redovan update sistema. Zanima da li je neko ovo pokušavao i da li je to uopšte moguće bez posledica po sam sistem? Takođe, tokom ovih godinu dana, stalno se dvoumim da li da rutujem telefon ili ne, jer nisam dovoljno upoznat sa prednostima / manama rutovanog sistema, pa da li bi neko mogao da podeli više članaka na ovu temu? Hvala svima unapred.
 
Dam sve dozvole ali npr musicolet ima odličnu animaciju na zaključanom ekranu koja ne radi na xeu. Nekad stignu notifikacije sa neke app a nekad ih nema. Kod mene je uvek na povećanom kontrastu zbog one providnosti na suncu. Probaj da uključiš režim čitanja pa da dodaš žute boje koliko ti odgovara.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Da li vredi kupiti ovaj telefon ili dodati još nekih 100E pa kupiti Pocophone?
Koja razlika se pokazala u praksi,a ne na samom papiru sa specifikacijama?
 
Zavisi sta ti je bitno kod telefona. Generalno, 100e doplate nije mnogo za bolji chipset, bolju kameru i 2GB vise memorije. Oba su best buy u svom cenovnom rangu.

Ova diskusija je za "Sta da kupim" podforum.
 
Da li postoji mogucnost da se neki broj telefona izuzme iz utisavanja? Znaci kad stavim na sajlent da normalno zvoni samo ako odredjeni broj zove.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Vrh Dno