Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Da, da, sad kad je pušten source ima da utegnu romove do maksimuma.

Ajde ako ti nije problem baci pogled da li ti radi HDR+ na Google kameri i manuelna podešavanja na nekoj drugoj app? Mislim da ćeš prvo u build.prop morati da omogućiš camera2api (skroluješ polako, videćeš sekciju #camera i prvi red treba da promeniš sa 0 na 1 - persist.camera.HAL3.enabled=1)

Edit:


Probaj da smanjis animacije...

Sent from my Redmi Note 4X

Ako veruješ ja ni na MIUI ni sada na AEX nisam smanjivao animacije. Do duše, na AEX (a mislim i svim LOS based romovima) po difoltu animacije su na 0.75. Ali eto, mislim da i to dovoljno govori kako je utegnut RN4. Na gotovo svim prethodnim telefonima , animacije su bile pod obavezno - Nexus 5x Lg G4, RN3.. Ne sumnjam da će Žiletu to pomoći (eventualno GPU rend.) nego eto čisto da pomenem kako radi za one koji imaju problem s ovim modelom.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Znam za sve to, iscitao sam na XDA. Za kameru ne znam jos uvek, nisam testirao sa Google-ovom kamerom. Probacu posle.

Ma ne treba nista da gasim i menjam, prihvatljivo je kako radi.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Stigao je i meni 4x,i već problem.Ne mogu da aktiviram otisak prsta za otključavanje,ima li neko savet?
 
Da li si dobro dodao fingerprint?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ponudio mi je da pritisnem i kada osetim vibraciju da sklonim prst.Ja pritisnem i ništa se ne dešava.Gde grešim?Naravno osetim vibraciju i onda stoji tako,ne mrda
 
Pa za podesavanje fp treba da naslonis jedan te isti prst 10ak puta na fp senzor ne bi li ga ocitao sto bolje. Predhodnog namesti neki pin ili pass mada bez toga mislim da ni ne Mozes da krenes da podesavas fp.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Pa za podesavanje fp treba da naslonis jedan te isti prst 10ak puta na fp senzor ne bi li ga ocitao sto bolje. Predhodnog namesti neki pin ili pass mada bez toga mislim da ni ne Mozes da krenes da podesavas fp.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Zahvaljujem,uspeo sam.Prvi utisak- telefon predivan.
 
Pozdrav i od mene. Od pre dva dana sam i ja vlasnik 4x-a. I odusevljen sam prvenstveno baterijom a i telefonom uopšte. Iskusva sa ovog foruma su me ubedila da probam Xiaomi.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da, da, sad kad je pušten source ima da utegnu romove do maksimuma.

Ajde ako ti nije problem baci pogled da li ti radi HDR+ na Google kameri i manuelna podešavanja na nekoj drugoj app? Mislim da ćeš prvo u build.prop morati da omogućiš camera2api (skroluješ polako, videćeš sekciju #camera i prvi red treba da promeniš sa 0 na 1 - persist.camera.HAL3.enabled=1)

Edit:




Ako veruješ ja ni na MIUI ni sada na AEX nisam smanjivao animacije. Do duše, na AEX (a mislim i svim LOS based romovima) po difoltu animacije su na 0.75. Ali eto, mislim da i to dovoljno govori kako je utegnut RN4. Na gotovo svim prethodnim telefonima , animacije su bile pod obavezno - Nexus 5x Lg G4, RN3.. Ne sumnjam da će Žiletu to pomoći (eventualno GPU rend.) nego eto čisto da pomenem kako radi za one koji imaju problem s ovim modelom.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Nov AEX build.
https://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=72427940

Download: http://downloads.aospextended.com/d...2UTNPbmszVEpPR2g1NkV4eWQwY3Rpa0tEK0NHNDhMQT0=


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Probajte dolby atmos ko god da koristi magisk, po mom mišljenju se vidi razlika. Čak i u razgovorima :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Kako da proverim da li sam dobio RN4 ili RN4x,sem sta pise na kutiji?
Ali stvarno se ne razumijem,poledjina mi ne liči na plastiku,ustvari one lajsne.I da,non stop sam na 4G?
 
Poslednja izmena od urednika:
Baci fotku da mogu ljudi
da vide o cemu se radi i
specifikacije
 
Poslednja izmena:
Evo odradih dirty flash iz recovery-a. Odmah flešnuo SuperSU i pogasio neke aplikacije u okviru roma koje su se vratile. Javljam utiske...

133d48138d6340ac1635ee182a8e14c5.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Izvinjavam se svima na glupim pitanjima,em ne znam em me uhvatila panika.Uspeo sam i opomenu od moderatora da zaradim,baš sam se proslavio prvog dana.Instalirao sam neki app i uverio se da je 4x,odahnuo sam.A i vi sigurno:sceptic:
 
ajde ondak jos jedno glupo pitanje...

zasto je bitno da li je 4 sa X ili 4 bez X kada su ionako isti, zar ne?
 
Toliko su smuljali sa tim oznakama da
čovek i ne zna šta dobije na kraju dok ne
odnesu kući i ne proveri :-D
 
Poslednja izmena:
Koliko sam razumeo ima razlike,potrosnja baterije,lepsi ekran na strani RN4x.Bolja izrada u prilog RN4.
 
Dajte ljudi pročitajte malo temu unazad. Sve je detaljno objašnjeno što se tiče verzija.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Evo odradih dirty flash iz recovery-a. Odmah flešnuo SuperSU i pogasio neke aplikacije u okviru roma koje su se vratile. Javljam utiske...

133d48138d6340ac1635ee182a8e14c5.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Bolji je RR, ima vise opcija, a i ponasa se fluidnije.

Ovaj ima malu zadrsku kada izlazis Iz aplikacija na home dugme.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Aha, sad sam obratio pažnju na to. Moguće da su nijanse u pitanju. To pričaš za najnovije verzije?

Ajde pogledaj jel radi HDR, jel radi manuelno podešavanje za LED notifikaciju ako ima (dužina trajanja, učestalost...), da li radi ss sa 3 prsta lepo (na AEX krene da skroluje pa onda tek snimi)... Sad se dvoumim da probam RR.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ljudi jel moze pomoc, ne znam sta mi se desava kog djavola sa rn4x... Restartovao sam telefon i ukucam pin kod za sim i to prodje, ali onda kada treba da ukucam pin kod za otkljucavanje telefona nece da otkljuca i sad mi je vec zakljucao tel na 5 minuta. BTW koristim isti pin za sim i tel bas da ne bih zaboravio tako da sigurno ne kucam pogresan. FP ne reaguje, ali to znam i od ranije da ne reaguje posle restarta dok jednom ne ukucam pin... :(
 
Aha, sad sam obratio pažnju na to. Moguće da su nijanse u pitanju. To pričaš za najnovije verzije?

Ajde pogledaj jel radi HDR, jel radi manuelno podešavanje za LED notifikaciju ako ima (dužina trajanja, učestalost...), da li radi ss sa 3 prsta lepo (na AEX krene da skroluje pa onda tek snimi)... Sad se dvoumim da probam RR.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Pricam za najnovije verzije.

Jos uvek sam na AEX, pa bih da vratim RR. Ne secam se da je RR imao opcije za LED, za ss nisam probao.
 
To nije bag nego sigurnosna zaštita da inicijalno otključavanje nakon paljenja telefona mora da bude uz PIN.

Probaj da ga restartuješ pa opet. Ako se ne da, mislim da ti samo reset tu može pomoći jer si zaključan izvan telefona. Jel ti otključan bootloader?

Pricam za najnovije verzije.

Jos uvek sam na AEX, pa bih da vratim RR. Ne secam se da je RR imao opcije za LED, za ss nisam probao.
Aha.. evo probaj sad na AEX ovo za ss da vidiš šta ti pričam. Stock MIUI je to radio kao od šale. Ne znam šta su zeznuli ali je gotovo beskorisno ovako, a inače je mnogo dobra funkcija. Još je MIUI imao i opciju scroll-ovanja za ss. To na AEX nema, za RR mislim da ima.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Neverovatno, uspelo mi je iz 10. pokusaja, svaki put sam kucao tacan pin. Ne znam da li ima neke veze ali iskljucio sam data i wifi i proradilo je. Prvi bag koji mi se desio, ali poprilicno cudan :trust:
 
Nazad
Vrh Dno