Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Ma znam, imam RN3 već godinu dana. Ali ono, R4p ima slabu i podršku i kameru.. 4x matte black i to je to. :D
 
Jedno noob pitanje. Kada izađe 8.2 stable a ja sam na beti prelazak je moguć samo uz brisanje svega na mobu ?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Laičko pitanje, jesu case-ovi isti za rn4 i rn4x ?
 
Nisu, ali možeš da prepraviš, samo napraviš rupicu gore za IR.
 
Nisu ni kamere na istom položaju... Tako da mora biti baš napravljen da se uklapa na oba telefona...
 
Stigao mi update 8.2.4.0. Twrp uništio, odrutovao se, vratio mi noise cancellation problem, prepisao sve te sistemske fajlove što sam menjao. ☺️
 
Telefon mi je upravo popio beton :) sreća pa nije pao na displej nego tamo gde je zvučnik . Malo se ogulila farba i deformisao alu :) dobro je

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Samo da se upišem na temu, stigao RN4X mat crni. Nakon godinu i nešto, ponovo Xiaomi uređaj..
 
Telefon mi je upravo popio beton :) sreća pa nije pao na displej nego tamo gde je zvučnik . Malo se ogulila farba i deformisao alu :) dobro je
To sam preživeo sa 6P, znam kako ti je, isto se ulubio alu, bolje i to nego da je staklo koje bi puklo :mad:


Ma znam, imam RN3 već godinu dana. Ali ono, R4p ima slabu i podršku i kameru.. 4x matte black i to je to. :D

Ima verzija I verzija, sigurno rade sve 4G mreže:
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    134.6 KB · Pregleda: 140
Poslednja izmena:
Ne verujem da mtk verzija ima lte 800mhz ali neka neko potvrdi ko je siguran.
 
Ma ni RN3 ovaj nema 20, pa mi hvata normalno 4g po Bg-u na Telenoru. Tako da me ne brine to.
 
Onda izaberi onaj koji ima bolju podršku i zdravo. Kameru otpiši na svakom od ovih modela, preko dana je dobra i to je to.
 
Da, na kameru sam se navikao. Javio mi drugar da je trenutno nestašica SD625 verzija, pa ako u narednih pqr dana ne nađe, onda ću x20. Nije mi samo do podrške, generalno je SAD dosta bolji kada su u pitanju optimizacija sa aplikacijama, itd.
 
Koristi neko ne-stock romove na Redmi Note 4X?
Šta se pokazalo kao stabilno skroz, to jest ima li tako nešto budući da je ipak još uvek "taze" model?
Ovako na brzinu što sam pogledao na xda ništa od takvih za sada, a tako nešto mi je potrebno za korisnika kome treba srpski jezik.

Na telefonu je global stable 8.1.15.0, otključan je bootloader, srpski ne vidim medju ponudjenim jezicima.
Srpski mu je potreban... ima li drugih rešenja?
 
Xiaomi EU Rom sa hrvatskim jezikom ?
Mada i global rom ima hrvatski ..

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nema hrvatski...
Kaže nema apdejta ali gore desno kada se pokrene skidanje počinje da skida nešto.
Sačekam...

Znači EU rom sigurno ima?
Poslužiće, hvala.

2cf13eb66dc985269b2d7d1bdd73efc3.jpg
 
Na global beti ima.

uploadfromtaptalk1492013546507.png

uploadfromtaptalk1492013553983.png

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk

Edit:
Sada kog je kvaliteta i da li je sve prevedeno ne znam.
 
Poslednja izmena:
Pa eu rom sad ima i srpski, bar kada je u pitanju RN3pro. Mada ja iz navike uvijek stavim eng, nekako se ne snalazim kad je na srpskom :D

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Bog zna šta je on skidao i dekriptovao, evo ga nakon fantomskog updatea na istoj verziji.
Onda global beta ili eu rom, sutra se pozabavim sa tim.

zakasnio sam da ti kazem da ne downloadujes to.
Uradio istu stvar greskom. Ne znam da li je bug ili feature.
Bez panike, nije nista strasno. Samo je downloadovan poslednji rom i instaliran. Kod mene nije prosao upgrade do kraja, ali mi je makao root i xposed. TWRP je ostao kao i svi podaci, aplikacije... Samo sam opet flesnuo supersu i xposed installer i sve se vratilo kao sto je bilo. Ne znam zasto nije prosao upgrade do kraja i da li bi nesto bilo da jeste.
 
Skinuo je i uspešno odradio update do kraja... ali ništa, global stable 8.1.15.0 i pre i posle updatea...
TWRP i root još nisu odradjeni, sve to ide sutra.

Ovde kaže da je poslednji stable V8.2.2.0.MCFMIDL, možda ga to buni?
Bilo kako bilo, ako i u njemu nema "domaće" nemam koristi od global stable.

Znači developer ili eu?
Ima li bitnih razlika izmedju njih?
Developer sam svojevremeno vozio na Mi Maxu nekih mesec dana, radio je odlično...
EU poslednji weekly je xiaomi.eu_multi_HMNote4X_7.4.6_v8-7.0.zip, koristio ga je neko možda?

@despot77
Nije za mene srpski, nije moj telefon.
 
Poslednja izmena:
Na RN4X Global Stable 8.2.2.0 (MCFMIDL) ima Hrvatski. Na prethodnom nekom kuvanom koji je došao uz telefon bio je i Srpski, doduše polovičan ali Srpski.
 
ukoliko kupim sa alija redmi note 4x od prodavca kojem pise global rom with ota update da li to znaci da je moje samo da upalim telefon i to je to, bice na njemu miui ali i android? telefon nije za mene vec za jednog starijeg korisnika koji je naucio na androidu, da li ce on imati nekog posla s telefonom i da li mora nesto da setuje na njemu ili ce odmah moci normalno da ga koristi, izabere jezik, poveze ga sa mailom, wifi kao na bilo kom drugom androidu?
 
ukoliko kupim sa alija redmi note 4x od prodavca kojem pise global rom with ota update da li to znaci da je moje samo da upalim telefon i to je to, bice na njemu miui ali i android? telefon nije za mene vec za jednog starijeg korisnika koji je naucio na androidu, da li ce on imati nekog posla s telefonom i da li mora nesto da setuje na njemu ili ce odmah moci normalno da ga koristi, izabere jezik, poveze ga sa mailom, wifi kao na bilo kom drugom androidu?

miui jeste android, trenutno baziran na android 6.
Moze samo da se upali i koristi. Vecina podesavanja i nacin koriscenja su isti, ali su neka podesavanja na cudnim mestima i neke stvari su izmenjene. Potrebno je malo navikavanja.
Ako je navikao na app drawer, onda ces morati da instaliras neki drugi launcher kao nova.
Par sati podesavanja i mozes da mu das skockan telefon.
 
Eno ponovo rn4x lte20 150$ na Aliju .. koliko mi je čudno što ga naši dileri još nisu dovukli [emoji58]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
miui jeste android, trenutno baziran na android 6.
Moze samo da se upali i koristi. Vecina podesavanja i nacin koriscenja su isti, ali su neka podesavanja na cudnim mestima i neke stvari su izmenjene. Potrebno je malo navikavanja.
Ako je navikao na app drawer, onda ces morati da instaliras neki drugi launcher kao nova.
Par sati podesavanja i mozes da mu das skockan telefon.

hvala, to je onda ok, svaki telefon se mora podesavati licnim potrebama, njemu je samo bitno da kada se upali spreman je za koriscenje.

i samo jos ovo koju bi radnju preporucili fantacy ili dreami?
 
Nazad
Vrh Dno