Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Kako funkcionise kamera na RR jel osakacena puno?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

sta ako ti kazem da je na global stable kamera neupotrebljiva? Izduzena mi je slika. Toliko je izduzena da ne mogu qr kod da skeniram.
 
Meni je na global dobra kamera, snimak kida, samsungov senzor..

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Meni je na RR sasvim zadovoljavajuca kamera,slike su mi sasvim ok...
Kide,nije valjda da si napustio RN4x

Послато са Redmi Note 4x
 
Nisam, imam ih viska :) Ne menjam ovo cudo za sada , prezadovoljan kako sve to radi :)

Sent from my Redmi Note 4X
 
Home screen
Optimization - RAM info isn't shown in Recents by default (05-09)

Da li je ovo naznaka da napokon sređuju mt na miui :)
 
veoma ga retko koristim, možda 1-2 razgovora dnevno, odradio par update sistema (8.2.4,0 MCFMIDL - indija) i instalaciju i deinstalaciju nekih app

ali ovo je baš brutalno :-devil-:


Screenshot_2017-05-12-15-12-35-724_com.miui.securitycenter.png

PS ne može da se obriše prva slika a na njoj se ne vidi stanje baterije :p
 

Prilozi

  • Screenshot_2017-05-12-14-55-04-371_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2017-05-12-14-55-04-371_com.miui.securitycenter.png
    70.4 KB · Pregleda: 153
Poslednja izmena:
Pa ne mogu i 5s i RN4 sa po dve sim kartice, ne stižem :) ovo je namenjeno za poklon nego čekam neke specijalne (ženske) futrole da stignu pa da predam zajedno

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Da li primećujes neku brzinu u radu između mi5s i rn4x ?
 
Ma jok sve je to brzo. Doduše 5s je pun app (4/128) a RN4X nije ali u svakodnevnom korišćenju mislim da su oba dovoljno brza
 
Poslednja izmena:
Vidim da su mnogi spominjali, a i ja sam do neki dan mislio, da je RN4x iznutra isti kao manji R4 PRO, ali izgleda da nije u segmentu kamere. Pogledajte linkove dole, otvor kod Note je 2.2 a kod R4 Pro je 2.0, što bi značilo da je Note u maloj prednosti kada je vani manje svijetla. Osim toga vidim da kod Pro fali i digital image stabilisation, koja nije moćna kao optical (OIS) ali opet vidim youtube reviewe gdje kažu da i ona pomaže.
https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-redmi-note-4x

https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-redmi-4-pro



Ovdje na 11:30, snimanje videa noću izgleda dosta oštro, meni je to super noćni snimak, ne znam šta ljudi traže bolje. Možda je i predobro ispalo, nek je i realno malo slabije opet je za noć ok.
https://www.youtube.com/watch?v=YWqsMNneasA

Prilična sam picajzla za odabir mobitela, jer mi puno toga smeta a imam dosta zahtjeva, i sada istražujem za svoj prvi 5,5 inčni mob. Nakon dosta prekopavanja po kimovilu, youtubu, forumima, reviewi, meni je ovome zasad jedini ozbiljniji konkurent Lenovo P2 koji je pak skoro 100 dolara skuplji, nakon njega daleko iza možda Meizu M5 Note kao rezerva rezerve. Lenovo P2 ima taj mali prekidač sa strane koji mi smeta, ali tako moćnu bateriju strpati u samo 177g. je za respekt, plus dobar ekran, i kamera jako blizu nivoa ovog Xiaomi-a, ali fali joj stabilizacije pa je drhtava, primjer u ovom videu na 04:20
https://www.youtube.com/watch?v=_2B6arrrk-4

btw.
Nadam se da nisu u MIUI 8 uklonili mogućnost da se ikone prečaca kao npr. Lock Screen izvuče na početni ekran - što mi je super korisno i najjednostavnije.
 
.... Pogledajte linkove dole, otvor kod Note je 2.2 a kod R4 Pro je 2.0, što bi značilo da je Note u maloj prednosti kada je vani manje svijetla.
...

Nesto si pobrkao jer u tom slučaju je bolji R4 pro (ima veći otvor blende)

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Svaki Xiaomi iz Redmi serije pravi slike istog kvaliteta, razlika je samo u korisniku.Neko zna bolje da iskoristi tu kameru, neko ne zna i onda pise svasta nesto...Telefoni počevši od Redmi 3 serije do danas uglavnom koriste Samsung senzor...Ima i primeraka sa Sony-jevim senzorom, ali su retki.Senzor kao senzor je ok, softver je ovde problem.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Poslednja izmena:
Kao neko je koristio Redmi 3, Redmi 3s, Redmi 4P , Redmi Note 4, Redmi Note 4x stojim iza ovoga sto sam napisao. Mi serija tu pravi razliku ali po meni moze to jos bolje i kod Mi i kod Redmi serija...Nadamo se da ce MIUI 9 tu doneti neko poboljšanje jer ima dosta mesta za tako nesto.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Poslednja izmena:
Koliko sam ispratio meizu ima mnogo bolje algoritme za kameru u odnosu na xiaomi. Ali oni imaju nesreću da snapdragon mogu da koriste tek od 2018god ,veliki smor
 
Da, ima u nekoj temi, vadio sam ja na Redmi 4 prime RAW sliku i uporedio sa obradjenom.Neverovatno koliko algo upropasti sliku, totalno je unisti.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Kada odem na en.miui.com/unlock i kliknem na "unlock now", ne izbacuje mi onaj "formular" za podnošenje zahteva nego me uputi da skinem Mi Unlock i pišu instrukcije za otključavanje. Da li to znači da već imam odobrenje?

Zahtev sam podneo pre par meseci još na RN3, nije mi stigao nikakav SMS od onda. Na RN4 nisam podnosio zahtev jer kao što sam već rekao, ne izbacuje mi formular.

0cb259e1500904ccf3444348ad020de9.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Pomoć?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Otkako sam instalirao najnoviji apdejt 8.2.5.0. imam problem sa kamerom.Naime uđem u kameru ali kad pokušam da pravim fotografije iskoči mi poruka ne mogu se povezati sa kamerom.Video zapise pravi normalno.Isto je i sa prednjom kamerom.Sa aplikacijom CameraMX normalno pravi fotografije. Da li je neko imao ovakav problem i kako ga je rešio.
 
Poslednja beta , napokon Indusi ne mogu više da smaraju tipa "kako 1gb free od 4gb zašto bla bla bla." Lično mislim da je ovo najbolji potez xiaomia u poslednjih par godina..

uploadfromtaptalk1494672599062.png
 
5.7.11? Kakvi su utisci? Baterija, fp, kamera, performanse?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja sam na MTK verziji tako da ti ništa ne znači šta napišem :)
A i gde mogu da primetim izmene posle 2h :)

Samo znam da me je obradovalo ovo izbacivanje zauzeca rama iz recents ,očekujem mnogo bolji mt na miui u budućnosti
 
Nesto si pobrkao jer u tom slučaju je bolji R4 pro (ima veći otvor blende)

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Tako je, manji f broj (u ovom slučaju 2.0), veći otvor blende = više svetlosti..
 
Je li neko disable-ovao google aplikacije preko Quick Shortcut Maker App ili na neki drugi način?
Odradio sam bio to vrlo jednostavno ali par dana nakon toga kad sam restartovao telefon ušao mi je u bootloop pa ne znam da li je zbog toga ili je neki drugi razlog bio.
 
Ugasis preko Play prodavnice, imas u Redmi 4 temi moj post...

Sent from my Redmi Note 4X
 
očekujem mnogo bolji mt na miui u budućnosti

Takodje se nadam da ce ustelovati MT,savrseno radi telefon sa ovim procesorom,prezadovoljan sam..Jedina i najveca mana velika potrosnja baterije naspram istog telefona sa SD..Valjda ce srediti nesto buducim apdejtovima..
 
Ugasis preko Play prodavnice, imas u Redmi 4 temi moj post...

Sent from my Redmi Note 4X

Pratio sam tvoja uputstva i sada mi je upao u bootloop. Nemam otkljucan bootloader, nije ukljucen USB debugging, Mi PC Suite ga ne prepoznaje... Sta da radim?
 
Sta si ugasio tacno? Koje app?

Sent from my Redmi Note 4X
 
Duo, Google App, Google Music, Hangouts

Pali se, ide ona animacija, pa nesto ucitava, opet animacija i tako u krug.
 
Nazad
Vrh Dno