Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

da li je neko ko ima twrp, root i potencijalno xposed probao update na 8.2 kroz njihov updater?
Da li da radim tako ili ima neka bolja varijanta?
 
da li je neko ko ima twrp, root i potencijalno xposed probao update na 8.2 kroz njihov updater?
Da li da radim tako ili ima neka bolja varijanta?

Istekao edit time

Uradio sam update. Download je trajao vecno. Sam install je trajao dugo, ali ne strasno.
Ocekivano, root i xposed su nestali, mada sam to resio za par minuta.
Po prvom paljenju je iskocila notifikacija da update nije uspeo i da mogu da probam opet. klik me je odveo u updater app gde odmah pise 8.2.1 stable i da nema novog paketa. Brzi pogleda po sistemu kaze da ima novina (onaj deo za weather u notifikacijama je sada ljubiast umesto zelen i quick toggle ispod njega se ponasa malo drugacije, odnosno, sada ne moze da se swipuje na stranu nego mora 4+swipe na dole za ostatak).
Na silu sam dobio i nekoliko nezeljenih aplikacija i to su duo, miui forum, weather i chrome. Mozda jos nesto, ali nisam primetio za sada.
 
Sutra mi stiže Mi5s 3/64... Do pre nedelju dana sam imao Xiaomi Note 4 i posle nedelju dana su mi se javili zaglavljeni pikseli i crkla mi je led diodica za obaveštenja (tačnije samo plava boja, koliko sam skontao iz hardverskog testa, ima tri, plavu, crvenu i zelenu), pa sam ga vratio i uz doplatu uzeo Mi5s.

Nije da reklamiram, ali prodavac sa KP je stvarno izašao u susret a pride daje garanciju godinu dana.


P.S.

Eto, ako nekom budu trebala stakla za Xiaomi Note 4, ova:

https://www.aliexpress.com/item/Xia...32794786001.html?spm=2114.13010608.0.0.rgBxrR

javiću se ove kad stignu... :)
 
Sutra mi stiže Mi5s 3/64... Do pre nedelju dana sam imao Xiaomi Note 4 i posle nedelju dana su mi se javili zaglavljeni pikseli i crkla mi je led diodica za obaveštenja (tačnije samo plava boja, koliko sam skontao iz hardverskog testa, ima tri, plavu, crvenu i zelenu), pa sam ga vratio i uz doplatu uzeo Mi5s.

Led dioda je rgb, ne može da ti crkne samo plava. Tj jedna ista svetli u 3 broje...
 
Poslednja izmena:
Led dioda je rgb, ne može da ti crkne samo plava. Tj jedna ista svetli u 3 broje...

E to nisam znao...A šta je onda crklo kad samo plava ne svetli? Odradio reset, factory reset, probao iz menija sve živo.... Belu prikazuje kao žutu, violet kao crvenu, tačnije samo crvenu i zelenu prikazuje kako treba, sve ostale baš kao da nedostaje plava....
 
Kao što je pixel na monitoru od 3 subpixela (RGB) tako je i RGB LED od tri LE elementa u istom kućištu. Dakle, i jeste i nije crkla plava LED. Googlaj "rgb led smd"

Via RN4x
 
U svakom slučaju, crkla je trećina led diodice i to ona trećina koja svetli plavo! :D
 
Jel ima razlike u kameri izmedju redmi 4 prime i note 4x?
Lomim se oko velicine telefona, slicna im je cena,a iste specifikacije,na papiru se samo velicina razlikuje... pa bih da nadjem razlike koje bi prelomile
 
Mislim da je isti tel u pitanju samo je dijagonala ekrana drugacija ostalo sve isto, mozda je baterija malko bolja na prime jer je 5"

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Treba mi samo kratak info posto ce prijatelj najverovatnije uzeti danas ovaj uredjaj, koju kombinaciju tj tipove sim kartica podrzava Redmi note 4? micro sim/micro sim ili micro sim/nano sim?
Naravno, oba slota bi se upotrebila za dve sim kartice bez dodatne memorije. Hvala
 
Poslednja izmena:
MicroSIM + nanoSIM

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Hvala :)

Opet ja :) kolika je razlika izmedju note 4 i 4x po pitanju baterije? Znam da sd625 manje trosi, imam ga u r4pro ali prvenstveno me zanima ucinak po pitanju ako se telefon koristi 80% za razgovor a ostatak za umereni surf.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ogromna je razlika ukoliko pricas o MTK vs SD625

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Duplo bolji sot na SD od mtk kod note

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
I to minimum duplo. Poslednja tura preko 2 dana od punjenja sa SOT oko 8h. Da ga stisnes u jednom danu ide 10+ u najgorem slucaju.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da, SD625 je brutalan po pitanju baterije. Imao sam pre ovoga RN3 MTK i on je imao bateriju osetno jaču od današnjeg proseka, ali ovo... Važno je istaći samo da SD625 ima veću razliku u potrošnji baterije na wifi i mobilnom netu nego drugi procesori. Ali i na 4g, lagano bar 6-7h SOT u jednom danu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Važno je istaći samo da SD625 ima veću razliku u potrošnji baterije na wifi i mobilnom netu nego drugi procesori

Opa, ovo nisam znao.mogo bi onda neki tasker da padne ko sto sam imo ranije, cim je konektovan na poznati wifi obori mobile sa 4g na 2g. Ima li neko resenje za to a da radi na dual sim?
 
Ma nema nikakve potrebe za bilo čim. Odlična baterija čak i pod GPS koriscenjem u autu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da, da. Samo je veća razlika, ništa više. Ali čak i tako, izvanredna je baterija.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja ću da ga preskočim, 1.5GB update a whats new "bug fixes" :)
Ko će opet posle da rootuje, menja build prop, freezuje bloat opet...
 
Da se zapljunem i ja ovde. Uzeo 4x od našeg dobrog Kidenceta. Ubacio RR, piči sve u šesnaes' :D

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Radi RR za sve pare :) Sta kazes za bateriju, jel uspevas da je potrosis ?!

Sent from my Redmi Note 4X
 
Kako funkcionise kamera na RR jel osakacena puno?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Vrh Dno