Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

5.8.3 je beta, ako imas Goodix FP(99% da imas) radice ti FP na 5.8.2.
Ubaci 5.8.2 i uzivaj.SOT oko 10h na dva dana.
Ja cak planiram da ostanem na njemu jos neko vreme, nemam potrebe da ga menjam :)

Sent from my Redmi Note 4X
 
Ok hvala Kid,danas radim,sutra probam...
Da imam goodix fp.

Послато са Redmi Note 4x
 
Poslednja izmena:
Pa koliko sam ja video, svi su sa Goodix fp...Ali ne mogu to 100% da potvrdim, videh na xda forumu da se nadje i neki zalutali fpc...

Sent from my Redmi Note 4X
 
Staklo koje sam dobio kao poklon uz poručeni telefon odgovaralo je što se tiče rupica i svega ostalog ali po ivicama nikako nije moglo da se zalijepi iako sam ga precizno namontirao tako da sam ga makao i stavio foliju koja je nešto kao mat ali ni ona mi se baš ne sviđa i moram nsručiti nešto drugo, vidio sam gore u prethodnim postovima da je neko poručivao tempered glass u boji i da je fino "legao".
A imam silikonsku masku providnu i mnogo fino izgleda na tel, mads ova cafele je mnogo lijepa i planiram je naručiti.
Inače dosad bez problema (4x black) osim toga što mi je prije nekoliko dana upao u bootloop (neka me nekom ispravi ako sam napisao pogrešan termin) ne znam zbog čega jednostavno sam kliknuo reboot da restartujem tel i nije mogao da podigne sistem kasnije (zaglavi na MI logo) dok nijesam preko kineskog MI pc suit-a odradio reset jer MI pc suit na engleskom nije radio nešto kako treba.
Bio sam disable-ovao google aplikacije preko jednog programa sa play prodavnice vrlo jednostavno i lako pa moguće da zbog toga nije htio podići sistem kako treba.
 
Kada odem na en.miui.com/unlock i kliknem na "unlock now", ne izbacuje mi onaj "formular" za podnošenje zahteva nego me uputi da skinem Mi Unlock i pišu instrukcije za otključavanje. Da li to znači da već imam odobrenje?

Zahtev sam podneo pre par meseci još na RN3, nije mi stigao nikakav SMS od onda. Na RN4 nisam podnosio zahtev jer kao što sam već rekao, ne izbacuje mi formular.

0cb259e1500904ccf3444348ad020de9.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pozdrav. Da li postoji Snapdragon varijanta Redmi Note 4 koja ima ona dva šarafa s donje strane i rubove oko mobitela rezane na oštar ''dijamantski način'' ? Ovako: https://i2.wp.com/www.igyaan.in/wp-content/uploads/2016/10/Xiaomi-Redmi-Note-4-6.jpg

RN4x i neka indijska Snapdragon varijanta RN4 imaju isti oblik kučišta tj. sa zaobljenim rubovima na kojima je grip lošiji, odnosno sklizaviji su. Time ujedno gubi malo i na premium izgledu. Sigurno je ona prva premium verzija kučišta skuplja za izradu, ali je za utjehu i 10 grama teža. Mediatek ne dolazi u obzir jer SD 625 je dosta štedljiviji za bateriju i navodno daje bolje slike kod ovog mobitela.

Vi koji imate neke SD varijante note, je li vam šta skilzav, recimo u usporedbi sa Redmi 3 ? Pošto mu ne bih stavljao nikakve maske.
 
Ja sam na snapdragon varijanti i telefon definitivno jeste klizav ali lepo lezi u ruci. Sto se tice slika, ne znam sa cime da ih uporedim, kod mene je samsungov senzor

evo nekih slika ali, da me ubijes, ne znam da li su sa stable ili dev roma, znam samo da su sa stock camera app.

http://imgur.com/a/Tylws

pa ako ti nesto znaci ..ne znam kakkve su slike sa mediatek-a
 
Probaj da aktiviras u dev.options "force gpu rendering"...pa vidi jel ima poboljšanja.

Sent from my Redmi Note 4X
Ipak nije dobro, jeste bolje ali nedovoljno. Ustanovih juče na b92 na sportskoj vesti o NĐ sa preko 300 komentara, jedva scroluje i laguje dosta.
Može li da probaš na RR kao ide tu scroll? Mada je to isti kernel.
 
Poslednja izmena:
@Asi
Na toj slici je Redmi Note 4 Mediatek..On ima dva srafa dole i 6 rupica na dnu za zvucnik i mic.Redmi Note 4 SD nema srafove, nema ivice koje ti opisujes i ima 5 rupica za zvucnik i mic.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Drugari jedino sto ne mogu da pronadjem je da izgasim automatsko menjanje svetla, moze li pomoc?

Inace da li smem da deinstaliram app koje su dosle instalirane, pre svega kineske?
 
Ja sam na snapdragon varijanti i telefon definitivno jeste klizav ali lepo lezi u ruci. Sto se tice slika, ne znam sa cime da ih uporedim, kod mene je samsungov senzor

evo nekih slika ali, da me ubijes, ne znam da li su sa stable ili dev roma, znam samo da su sa stock camera app.

http://imgur.com/a/Tylws

pa ako ti nesto znaci ..ne znam kakkve su slike sa mediatek-a
Taj samsungov senzor je navodno nijansu slabiji, ali slike su ok, prolazne, otprilike standardan nivo na koji smo navikli od Xiaomi-a. Teško je skužiti dok se ne uspoređuju iste slike slikane različitim aparatima, jedna do druge. Osim toga ti razni online servisi znaju utjecati negativno na kvalitetu slike.

Ono nešto koliko sam viđao klipove po youtube reviewima, kamera od SD Note mi se čini vrlo dobra.

@Asi
Na toj slici je Redmi Note 4 Mediatek..On ima dva srafa dole i 6 rupica na dnu za zvucnik i mic.Redmi Note 4 SD nema srafove, nema ivice koje ti opisujes i ima 5 rupica za zvucnik i mic.

Sent from my Redmi Note 4X
Da, to sam i ja zaključio. Hmmm mislim da bih se onda ipak radije odlučio na SD Note iako mi taj sa šarafima ima bolji dizajn i grip uz manje klizanja.
 
Ne moze imati bolji grip.Svaki telefon od 5.5" koji je alu klizi, sto zbog velicine sto zbog materijala od kog je napravljen.Jedina prednost tog Mediatek modela je bolja izrada, čvršće deluje u ruci...i lepsi je na oko zbog lajsne(moj licni utisak). Sve ostalo po meni na strani SD verzije...

Sent from my Redmi Note 4X
 
Ne moze imati bolji grip.Svaki telefon od 5.5" koji je alu klizi, sto zbog velicine sto zbog materijala od kog je napravljen.Jedina prednost tog Mediatek modela je bolja izrada, čvršće deluje u ruci...i lepsi je na oko zbog lajsne(moj licni utisak). Sve ostalo po meni na strani SD verzije...

Sent from my Redmi Note 4X
Jedan od youtube reviewera je spomenuo da je SD varijanta sklizavija baš zato jer su ti rubovi sada zaobljeni i zaglađeni, a na mediateku je taj dio dijamantski oštri rez na rubovima koji stvara otpor i grip. Meni je zato i logično da je SD sklizaviji. Nego, ima li onda razlike između RN4x i RN4 varijante sa Snapdragonom ?

btw. Baš mi se sviđa ovaj sa tamno plavim leđima, čini sa da i takav ide samo sa mediatekom
http://des.gearbest.com/uploads/pdm-desc-pic/Electronic/image/2017/02/10/1486692673641419.jpg
 
Nema razlike ako pričaš o izradi i dizajnu. Note 4 Global ima samo dodatni LTE 20. Sve drugo identično kao na Note 4X.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
A kako da znam dal mi je fon note 4 ili 4x, na kutiji mi pise 4x a na about samo note 4..?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ako ima 6 rupica i 2 srafa na dnu, Note 4

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
5 rupica sa leve i 5 sa desne strane, a srafova nema

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Koliki rez dobijate na antutu benchu? Ja oko 62k na SD

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Realno najjači topic na celom forumu. Pre će se utvrditi tajne piramida i Stounhendža nego ko ima koji telefon. Nemam taj telefon, ali sa velikim zadovoljstvom čitam, zabava zagarantovana :D
 
Pa naravno kada ljude mrzi da procitaju dva, tri posta pre njihovog, a kamoli koju stranu pre... Tema je tuzna, dve korisne informacije i pregrst dezinformacija i lupetanja...

Sent from my Redmi Note 4X
 
Eh kad se setim RN3 teme,svaki dan se pisalo o nekom novom romu,o rutu,rekoveriju,setovanju telefona itd a ovde 170+ strana nista pametno da se procita,samo jedno te isto,koje je boje lepsi,da li je za kinesko,indijsko avganistansko trziste,da li ima band20 ili ne,gde ga kupiti...Pratim temu sve se nadajuci da ce biti nesto korisno ali mrka kapa.

Послато са Redmi Note 4x
 
A kako da znam dal mi je fon note 4 ili 4x, na kutiji mi pise 4x a na about samo note 4..?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ako ima 6 rupica i 2 srafa na dnu, Note 4

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

5 rupica sa leve i 5 sa desne strane, a srafova nema

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Dakle 4X

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Da li je realno da model "oktrivate" po broju šrafova a ne npr po procesoru? Uostalom ako na kutiji piše 4x, ne može biti sigurno S7.
Jednostavno je.
Ako na kutiji piše 4x onda može da bude samo 4x.
Ako pise 4, može da bude MTK ili SD verzija. SD verzija "obične četvorke" ima i oznaku "global" sa strane na kutiji. Ako nekim čudom nema te oznake, u about phone se vidi koji je procesor u pitanju i enigma rešena.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Znam to al mene je bunilo to sto mi na about pa u model polju pise redmi note 4 a ne 4x..

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Kad 4x dobija nougat update ?

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Nougat vec ima... Dev rom je Nougat.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Ukoliko prelazim sa Global Stable (7.2.2.0) na Global Dev, da li je dovoljno samo da pratim uputstvo sa sajta? I kasnije za vraćanje na Stable? Note 4 Global, zaključan BL.
931412a5d049a09eb21e55fe4f5e9d14.jpg
02f32ecf2352652cdb33fbc4308496ea.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Vrh Dno