Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Jel' može mala prednovogodišnja pomoć...? Zezao sam se sa Pixel Experience ROM-om, tj. hteo da instaliram novu verziju od 20-12-18. Uglavnom, u Orange Fox Recovery mi je prijavio da je ZIP file corrupted, a prethodno sam izbrisao cache, Dalvik, system i data. Uglavnom, sada sam zaglavljen na FASTBOOT ekranu i pretpostavljam da sam se usput pozdravio i sa recovery-jem koji je bio instaliran. Ima li telefonu spasa i šta se može učiniti iz ove perspektive? Probao sam da nađem MIUI ROM za SD na zvaničnom sajtu, ali ima samo za MTK verziju (https://en.miui.com/download-309.html).
 
Jel mozes da butujes orange fox?
Ako ne moze..moraces mi flash tool i stock rom

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To mi je i problem, neće u recovery da uđe. Znači, ostaje samo opcija "od nule"?
 
Zar ne može da flešuje samo recovery img preko fastboot-a pa onda da instalira rom?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Tako je, vrati recovery preko fastboot-a i probaj sve ponovo sa ispravnim fajlovima.
 
Uspeo sam da flešnem MIUI9 ROM (9.5.8.0) i da otključam bootloader, ali sada nikako ne uspevam da prekucam TWRP. Ubacim uređaj u FASTBOOT mode, uradim "fastboot flash recovery twrp.img", on prijavi kako je sve OK, ali kada pokušam da uđem u TWRP (volume up + power) ubacuje me u neki MI Recovery 3.0, gde od opcija praktično imam samo reboot to system. :sceptic:
 
Je l' se sistem butuje normalno? I koji TWRP img si probao da flešuješ? Sa oficijelnog sajta, poslednji?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pokušaj sa fastboot boot twrp.img pa onda flešuj iz twrp-a

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da, sistem se podiže normalno. TWRP sam probao onaj stari (mislim da je 3.2.1-0) koji sam prošli put flešnuo bez problema, a i ovaj najnoviji sa oficijelnog sajta (3.2.3-1). Ostaje mi još Orange Fox kao opcija, ali ne znam da li on može direktno, ili mora prvo TWRP, pa onda iz njega Orange Fox.
 
Nešto najbolje što sam probao do sad na RN4. Klizi sve. Baterija nikako da se isprazni, izvučem oko 9-10h SOT. [emoji2]
Hvala veliko za ovo![emoji4]

Imam samo jedan mali problemčić, kad pokušam da instaliram neki .apk fajl preko Total Commander-a dobijem parse error, dok instalacija prolazi ako je pokrenem iz File Manager-a koji dolazi uz LOS 14.1.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nešto najbolje što sam probao do sad na RN4. Klizi sve. Baterija nikako da se isprazni, izvučem oko 9-10h SOT. [emoji2]
Hvala veliko za ovo![emoji4]

Imam samo jedan mali problemčić, kad pokušam da instaliram neki .apk fajl preko Total Commander-a dobijem parse error, dok instalacija prolazi ako je pokrenem iz File Manager-a koji dolazi uz LOS 14.1.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Na MiXplorer instalira bez problema. Ne koristim TC, možda je do njega.
 
Do njega je sigurno. Nije ni važno, bitno da sistem u celini radi bez greške. [emoji4]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Radi. Radi i bez GAppsa/uGAppsa [emoji4] .

Žiletu svaka dala za kernel, a i meni jer sam bio udav za LOS14.1 [emoji3]

Nego, kakva je situacija sa Firmware-om? Ja već duže vreme na 9.6.3.0 Stable, nisam oko toga ništa čačkao. Možda ima nekog novog, boljeg?
 
Poslednja izmena:
Ja Sam na 8.12.20..odlican ovaj los 14.1... Sa ziletovim kernelom tera cak I golf [emoji16]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
008c972fba4a3990503031d4450b0bac.jpg


Što bi @r!sc! rekao, mido is luv. [emoji16]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Hm..kernel je po default na conservative..za igricu da teram performance ili interactive?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Prvi put sam na ViperOS oreo i mogu reći da sam oduševljen fluidnošću i trajanjem baterije. Kontam da bi sot bio bar 12 da ne igram igre.
Screenshot_20181227-195811_Settings.png
 
Nisam imao veliki sot na viperu..veci na RR i los ext..najveci sot sa miui pro sgsi..sa golfom i pubgom..nekih 9 sati

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Zeza me baterija, brzo se trosi pa se pregrijavala, i uradio sam ovako:
1. Promenio punjac - nista
2. Resetovao tel - tel bio vruc dva tri puta vise ne, ali se trosi baterija mnogo brzo
I sad je poceo da se puni dosta sporo, bukvalno preko pola dana na punjacu, uvece iako nista ne radim padne ispod 20posto i ujtro ga punim i sve tako.
3. Promenio sam novu bateriju - Nista
Skoro sat vremena se puni, 10%.
Sta moze da bude?
 
Usb konektor? Ploča? To je jedino što mi smrdi.
 
RN4, napunjen do 50 i nece vise. Stoji na punjacu i ne mrda. Tako mogu i da ga ukljucim. Medjutim cim izvucem iz punjaca tel se gasi. Sta da radim? Ima neka metoda, da nekako resetujem bateriju ili je otisla u vecna lovista?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno