Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Dosadili mi Pie rom-ovi. Stalno neki problemčići, a posebno me nervira spor wifi sa uključenim bt (a imam mi band 3), što nisam uspeo da rešim ni sa fix-om koji je neko ovde predložio. Vratio bih se malo na LOS15.1 sad.

Ako želiš interaction boost, sve pre 8.12.2018, ali zato nemaš novi security patch level.

A ako želiš nove build-ove, onda obavezno flešuj neki kernel sa malim boost-om jer bolje radi telefon.

Gledam na LOS sajtu, međutim ne vidim build-ove pre 12. decembra. Gde bih mogao da nađem te od pre 8. decembra? Ako su skinuti sa sajta pa moram neki noviji, možeš li da predložiš neki takav kernel?
 
@r!sc! Kako da odradim downgrade sa 15.1 na 14.1? Samo wipe svega u TWRP i onda da instaliram? Neki kernel za preporuku, ili da ostavim stock? [emoji4]

Sent from my sub-etha-sens-o-matic
 
@vlado3399 Mora, pored full wipe-a, format data iz twrp (brše i internu memoriju).

Vrati fajlove koje si backup-ovao, flešuj LOS14.1, gapps 7.1.2, Magisk v17.1

Ostavi stock kernel, najbolji je. Nema šta da menjaš.

Dosadili mi Pie rom-ovi. Stalno neki problemčići, a posebno me nervira spor wifi sa uključenim bt (a imam mi band 3), što nisam uspeo da rešim ni sa fix-om koji je neko ovde predložio. Vratio bih se malo na LOS15.1 sad.


Gledam na LOS sajtu, međutim ne vidim build-ove pre 12. decembra. Gde bih mogao da nađem te od pre 8. decembra? Ako su skinuti sa sajta pa moram neki noviji, možeš li da predložiš neki takav kernel?

Izgleda da ne čuvaju sve build-ove. Skini noviji i stavi neki kernel sa boost drajverom. Franco je dobar, imaš .130 od LilBlinx-a u FrancoKernel xda temu.
 
Poslednja izmena:
Los Extended je od Alexeya.

1. Closed source je ROM.
2. Prenatrpan opcijama
3. Nije fluidan kao poznati oreo ROM-ovi
4. Brz FP unlock (kao na MIUI)
5. Razne device specific optimizacije
 
Poslednja izmena:
@nagard los ext nije tako los rom. Sve radi kako treba..cak i golf clash koji me mucio ovih dana

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
@r!sc!
Screenshot sa 4PDA, opis gorepomenutog ViperOS-a :D
attachment.php
 

Prilozi

  • 2018-12-23_211633.png
    2018-12-23_211633.png
    20.3 KB · Pregleda: 211
Rom nije treble, tako da ne trebe treble twrp.
Možeš i zadnji official TWRP, on je treble i radi MIUI sa njim.

Ako se prelazi sa orea, treba full wipe + format data (briše i internu). Ako prelaziš sa OmniROM-a(non-treble je i ima stariji source?), mislim da ne treba format data. Pokušaj prvo bez formatiranja.
 
Poslednja izmena:
Zameni ekran, 20 i kusur dolara. Postavljali smo unazad koju stranu linkove za odlične zamenske.
 
@r!sc!
Da, to je to. [emoji2]
Flesovacu da probam kakav je taj Viper, mada ne verujem da moze nesto mnogo bolji da bude od ovog poslednjeg LOS-a 14.1...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
@r!sc!
Da, to je to. [emoji2]
Flesovacu da probam kakav je taj Viper, mada ne verujem da moze nesto mnogo bolji da bude od ovog poslednjeg LOS-a 14.1...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Može biti bolji samo po broju opcija. Baziran je na LOS14.1
 
Ipak je LOS 14.1 svedeniji što se opcija tiče, više mi odgovara. Inače Viper je odličan. [emoji4]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Postavio sam FK nougat, sa skoro svim izmenama sa r15 oreo. Upload-ovano na gdrive, link u potpisu.
 
Ide flash momentalno [emoji2]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Šta radi zRAM + optimizovan LMK :)

IMG_20181225_113604.jpg
 
Treba da promenim bateriju, da li je mogu sam promeniti ili je komplikovano?
 
Nazad
Vrh Dno