Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Haha :D ima, ima, no nista strasno

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Hvala Zile na kernelu.

Zna li neko ima li drugi nacin da bekapujem rom preko twrp na pc ili nesto slicno posto nemam ni kartice a ni interne memorije dovoljno,posto sam morao da biram izmedju omnivision 32gb i samsung 16gb verzije.Probao sam veceras ovo uspjesno je bekapovalo rom na pc ali kada sam pokusao da ga vratim samo je vratilo sistem ne i data?

https://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/tool-twrp-backup-restore-tool-pc-t3572241

Jesi probao ovako?

https://www.theandroidsoul.com/twrp-backup-pc-adb/
 
Mobilni internet jel daje samo primarna kartica ili moze i sekundarna. Dali uzeti Redmi Note 4 ili cekati Redmi 5 plus da se pojavi u Evropi. Pozz.
 
upita li iko na miui forumu zašto redmi 4x, redmi 5 i redmi 5+ imaju miui 9.1, a note 4/4x još uvek na 9.0 verziji?
 
Note 4x je ostao na android 7.0, ovi ostali su na 7.1.2, vrv je zbog toga

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa nije valjda da sam opet ubo telefon koji ce da ima samo jednu nadogradnju sistema???
Ako je tako onda sam zesci baksuz.....

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
To je standard kod svakog telefona izuzev pixel i android one serije

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pa ja sam pomislio bar da ce dobiti oreo ako nista drugo ne znam sta ce im sada biti izgovor. Za redmi 1s je bio taj da je samo sa 1gb rama i da je to malo za vise od 4.2 a ovde ne znam sta im je ogranicenje moj je 4/64 sta mu sada fali to me zivo interesuje.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jednostavno je tako, svaki telefon dobije max 1 nadogradnju sistema, u nasem slucaju smo dobili sa MM na N, dalje nece biti...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
krastavac budžetska serija, možda Mi serija dobije dve nadogradnje.
Ni Samsung nije bolji kod svojih jeftinijih serija pa ne treba očekivati čuda od Xiaomi-a.
 
Imam Redmi Note 4 9.0.5.0, random mi gasi rotaciju ekrana. Obicno preko noci dok spavam, 2-3 puta nedeljno. Takodje na Nova launcheru pozadina posle nekog vremena se strechuje. tj. kao da je neko uradio pinch out na sliku. Jel neko primetio slicno?
 
Pa ja sam pomislio bar da ce dobiti oreo ako nista drugo ne znam sta ce im sada biti izgovor. Za redmi 1s je bio taj da je samo sa 1gb rama i da je to malo za vise od 4.2 a ovde ne znam sta im je ogranicenje moj je 4/64 sta mu sada fali to me zivo interesuje.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Redmi serija dobija samo jedan veći android update. RN4 će ostati na 7.0. Svi flagship telefoni, uglavnom, dobiju dva veća android update-a.

Kod Google-ovih telefona dobiješ odmah najnoviji android i još dve godine podrške (dva veća android update-a) + posle toga još jedna godina sa manjim security update-ovima.

Na XDA već imaš dobre oreo ROM-ove.
 
Primetio sam da GCam pravi osetno bolje slike na miui romovima nego na aosp...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Primetio sam da GCam pravi osetno bolje slike na miui romovima nego na aosp...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
A pre je bilo suprotno, to je bilo neko moje zapazanje i stvarno je bilo tako. Mora da se nesto tu u medjuvremenu izdesavalo u ovih nekoliko zadnjih meseci...

Sent from my Redmi Note 4x
 
Poslednja izmena:
Moguce da je na oreo losije, a na nugat bolje

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Zna li neko da li će MTK verzija da dobije miui 9?

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Jos nemate!? Auuuu

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Redmi serija dobija samo jedan veći android update. RN4 će ostati na 7.0. Svi flagship telefoni, uglavnom, dobiju dva veća android update-a.

ali to ne objašnjava dve ključne stvari:

1. zašto je klasa ispod i slabijeg hardvera fon (redmi 4/4x) dobio miui 9.1, a redmi note 4/4x nije?

2. vezano za tačku 1., miui nije direktno vezan za verzije androida, tako da nema opravdanja da redmi note 4/4x nije dobio miui 9.1 kao i redmi 4/4x.
 
Šta to bitno donosi 9.1 u odnosu na 9?
Ja imam xiaomi.eu koji je 9.1, ne vidim neke drasticne promene... Jedino sto mozes da prosiris notifikacije i da direktno odgovoris odatle, ali ne znam koja verzija je to donela.
 
stvar je nekog principa...

isto tako možemo u nedogled šta bitno donosi nougat u odnosu na marshmallow...
 
Jos nemate!? Auuuu

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Ne..
c5fe3ea2b8630d8fc48fd8a107987f49.jpg


Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
ali to ne objašnjava dve ključne stvari:

1. zašto je klasa ispod i slabijeg hardvera fon (redmi 4/4x) dobio miui 9.1, a redmi note 4/4x nije?

2. vezano za tačku 1., miui nije direktno vezan za verzije androida, tako da nema opravdanja da redmi note 4/4x nije dobio miui 9.1 kao i redmi 4/4x.

Zato što je izašao posle RN4, tačnije u maju.

Dakle, Xiaomi je poprilično lenj oko ovih stvari. Vole da se drže jedne verzije android-a od početka, a kada žele da ponude prvi, a i poslednji veći update za Redmi seriju, uzmu prvu verziju androida na koju naiđu i drže se nje.

Tako kada je RN4 izašao, developer ROM je bio 7.0. Isto za R4X, developer ROM je 7.1.2 jer je u tom trenutku 7.1.2 bio dostupan.

Budi srećan što makar daju mesečne security update-ove, jer je sve vezano za Xiaomi i android update smešno.
 
Poslednja izmena:
Taj rom sto imas je custom(kuvani) nije official...Ti od kada si uzeo telefon, nisi dobio ni jedan update jer nemas zvanican rom.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
A meni nije jasno jos nesto zar recimo nije "NOTE" verzija kao nekia bolja verzija u odnosu na obicnu tj zar nije redmi note 4 nesto naprednije u odnosu na redmi 4? Moje je neko misljenje da sama ta oznaka NOTE kao i PREMIUIM donose korisniku nesto naprednije u odnosu na obicnu oznaku. Po vasem ispada da sam kupio bolji trlefon ali samo zato sto je taj telefon napravljen 4 meseca ranije losiji telefon ce biti bolje nagradjen sa updejtom. Uopste nije problem i nikoga ne krivim od vas nego samo konstatujem glupost same politike xiaomija, ako im je to politika.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Primetio sam da GCam pravi osetno bolje slike na miui romovima nego na aosp...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Danas sam bas to testirao xiaomi.eu i ovaj novi kardinal.Slike ispadnu skoro iste samo sto nekako miui doda vise boje negdje i previse pa izadje nerealno.Bar je kod mene tako sa samsung senzorom.
 
Nazad
Vrh Dno