Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Komentari u martu naredne godine "a stvarno je ova 7.11.16 zakon verzija" :crash::crash::crash:

Uh, AEX... :) To vec privlaci paznju. Bas da vidim sta su sklepali. Ako opravdaju utiske sa Nugata... :banana:
 
:D

I mene zanima šta je novo na AEX-u.

Ovo su dodali, status bar i profiles. Ne pratim stalno gerrit, ali momci imaju sjajne ideje.

tapatalk_1512689976413.png
 
Hteo sam probati LOS 14.1 umedto Mokee. No, odustao sam jer me mrzi da ceo tel ponovo podešavam.

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Sta imas da podesavas?
Ja uz pomoc titanium bekapa instaliram novi rom i sve podesim za 20-30 minuta max.
 
Taj titanimum sam jednom koristio. Nista mi sacuvao nije

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Meni radi vrhunski... Koristim neku light verziju sa 4pda... Titanium_Backup_PRO_v8.1.0_light
 
Nisi ga koristio kako treba [emoji16]

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Stavio sam LOS 14.1, radi simbol za 3g,HSDPA, bar sam nesto resio u odnosu na Mokee. Ikonice su nesto vece no sto volim, no, osim toga, nema neke razlike. Bateriju cemo jos da vidimo

Sent from my Mi Max using Tapatalk

Probao sam 2 verzije Xposed, instalira redovno, ali ga nemam medju aplikacijama.
 
Poslednja izmena:
Da li bi neko mogao da mi objasnisni sta sve treba da uradim kako bih instalirao google cam, tj. kako to da uradim. Ne mogu da se snadjem u ovoj gomili postova.
Otkljucao sam bootloader. Kako da rutujem telefon? Koje fajlove i kako da izmenim da bih omogucio da radi google cam.
Izvinjavam se ako je pisano vise puta o tome, ali ja ne vidim.
 
Pretraži temu sa stavkom "build.prop"
 
Poslednja izmena:
Da li bi neko mogao da mi objasnisni sta sve treba da uradim kako bih instalirao google cam, tj. kako to da uradim. Ne mogu da se snadjem u ovoj gomili postova.
Otkljucao sam bootloader. Kako da rutujem telefon? Koje fajlove i kako da izmenim da bih omogucio da radi google cam.
Izvinjavam se ako je pisano vise puta o tome, ali ja ne vidim.

skines twrp za mido, supersu i lazyflasher (obavezno, pretrazi malo postove na xda forumu za redmi note 4)
flesujes twrp preko adb-a. meni se desavalo da nece pa sam morao komandom boot image ili tako nesto da udjem u twrp
na jutjubu svakako imas gomilu tutoriala
build.prop meni nije hteo da snimi iz nekog razloga pa sam instalirao buildprop editor
kada dodas tu liniju za kameru u build.prop restartujes telefon
proveris da li si uspesno sve odradio aplikacijom manual camera compatibility test
instaliras gcam. moja preporuka je Arnova8G2-V1.4beta, podesavanja:pixel 2017 Zsl Hdr+, Nexus 6P, Super high. U advanced HDR+ control on, quality 100% i remove pinkish/reddish i koristis hdr+enhanced u kameri. Tu mi jedino radi hdr+ na prednjoj kameri. Mana: puca nekad po danu i ne radi video snimanje. Alternativa na kojoj radi 4k recording: MGCB_7.0H_C2API_Min_v.1.4 . meni su instalirane obe posto imaju drugacije nazive, ovu drugu koristim za video.
ako si na miui imaj u vidu i da svakim update-om sistema gubis root pa ces morati opet
 
Pozdrav narode, od skoro i ja predjoh na ovo cudo SD 4/64,otlljucao sam mu BL stavio twrp, magisk i prebacio se na xiaomi.eu rom
Trenutno sam na 7.11.30 i vidim da je izasao update na 7.12.7 pa me interesuje moze li update da ide kao OTA ili moram opet iz twrp-a istim postupkom kao prvi put.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Ide preko OTA, moraćeš posle da flešuješ magisk ponovo ako hoćeš root. Ili ja nešto radim pogrešno.


btw, da li se neko zezao sa dual boot-om na ovom telefonu?
Ne izgleda komplikovano, nisam iščitao celu temu, ali me zanima da li može npr. MIUI + Cardinal rom da se stavi, čisto radi zezanja..? :)
 
Ide preko OTA, moraćeš posle da flešuješ magisk ponovo ako hoćeš root. Ili ja nešto radim pogrešno.
Ok hvala
Jeli neko uspio poruciti neki screen protector koji ide od ivice do ivice posto sam citao da je tu stanje dosta lose. Meni stigao Nillkin i ne odgovara, na kraju sam stavio Nillkin od redmi note 3 pro i prekriva cijeli ekran, ali su problem ivice koje nikako da se zalijepe nego ima malo lufta

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Stigao Redmi note 4 i dobio sam samsung senzor :) Odusevio sam se kako izgleda uzivo, kao da je iz vise klase i odlicno izgleda ova mat crna boja.
 
Samo da nije omni uz qtech optiku.. Ali i samsung ima debelu manu: zna sitne tackice da ubaci po slici (vidi se kad se priblizi) - desava se i na gcam, i na snap, dok stock kamera izgleda od toga ne boluje zbog denoise ili cega vec.
 
Ljudi, da li je neko naručivao možda Huami AMAZFIT smartwatch sa Alija ili Gearbesta?

Ili se možda zbog carine više isplati uzeti od domaći preprodavaca sa kupujem prodajem i
slično?
 
Za one koji imaju problem sa proximity senzorom (senzorom blizine) tokom razgovora i uspevaju svasta da aktiviraju obrazom ili uvetom, jedno od resenja je da kada se veza otvori stisnu samo on/off (tj.power) dugme, tada se ekran ugasi. Ekran ostaje ''ugasen'' i bilo kakvo udaljavanje ili pomeranje telefona od glave nece aktivirati ekran dok se opet ne stisne on/off dugme :)
 
Pitanje u vezi second space. Da li je moguce aktivirati viber zasebno na drugoj sim kartici u second space modu? Da imam dva odvojena vibera?
 
Poslednja izmena:
Prime nema osvetljene tastere, i nisam siguran da li ima multi color diodu za notifikacije
 
Ti pitas za redmi 4x? Imas temu za njega, ja sam mislio da pitas za note 4x
 
Uzmi note 4x, i ja sam mislio da je veliki, ali sam se brzo navikao. Sad mi je 5" sitno...
 
Pozdrav svima! Jedno pitanje, da li je neko imao problema sa mrtvim/zaglavljenim pikselima? Kod mene se na MTK verziji pojavilo preko 10 komada i odneo sam ga na servis.

Sent from my G700-U20 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li ima neko problem sa rotacijom? Ziroskop radi, ali ga vecina aplikacija ne koristi. Videh da je cest problem na netu ali ni jedno od ponudjenih resenja mi nije pomoglo...
 
Nazad
Vrh Dno