Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 3

pojavio mi se doticni signin error i neki account koji ocigledno nije moj, inace telefon sam kupio nov na kp, sve radilo ok, od kako sam probao da otkljucam bootloader evo sad me smara ovo i samo izbacuje can't verify a kad sam uso tamo da ukucam broj da verifikujem izbacuje 404 error kao nepostojecu stranicu sta da radim? inace ne mogu ni factory reset da odradim kad ukucam moju sifru nece, promenim opet nece zbog accounta jer se razlikuju izgleda ako me razumete, pomozite hvala

EDIT:
evo posle fleshovanja sad mi trazi sifru tog naloga :( i ne mogu da koristim telefon
 
Poslednja izmena:
@vladat1
Samo si zaboravio napomenuti da si narucivao u austriju i da si na tih 110€ platio 20tak € dhl ili se varam?

Da li je neko u zadnje vreme narucivao na KP note 3 pro,vidim da ih ima za 150€ 2/16 pa me zanima jel to stvarna cena ili ne? Znam da ih gomila stavi neku cenu a kad ih se nazove bude neka druga.
 
ako neko nekad bude imao problem sa mi nalogom, pomoglo mi je flesovanje kenzo_global_images_V7.2.3.0.LHOMIDA_20160129.0000.14_5.1_global roma.
e sad sta da radim ne mogu da otkljucam bootloader i kad updatujem preko kompa 8.0.5.0 trazi mi opet mi nalog koji btw nikada nisam ubacio u telefon (problem koji sam resio vracanjem na verziju 7.2.3) a kad ubacim moj nalog isto nikakve promene dodje do 50% i to je to kaze could't verify device, hvala
edit i preko obicnog update tj ota preko telefona isto se zakljuca da li postoji neki support sta da radim ps ova sto mi prodala telefon, me otkacila.. da li bi xiaomi izaso u susret?
 
Poslednja izmena:
Jako ti je konfuzan post,malo bolje opisi problem da bi moglo da ti se pomogne.
Da bi otkljucao bootloader moras biti na dev romu,ne na stable.
I moras dobiti potvrdu od xiaomija da moze da se otkljuca.
Ovde apliciras za dozvolu sa svojim mi nalogom http://en.miui.com/unlock/
 
Za logovanje korisit id broj koji ti mi acc dodeli, ako bas hoces br telefona onda kucaj prefiks +381

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Kupio sam telefon i imao je na njemu miui v7.3 updejtovao sam kasnije 8.0.5 i nije bilo problema u medjuvremenu sam ubacio moj mi nalog i radilo je lepo do odprilike sinoc, a onda je pocelo da mi izlazi obavestenje za mi nalog ali za neki drugi mi nalog koji sam prvi put video tada.
kada sam otvorio to tamo trazilo mi je sifru za aktivaciju. Posto sqm probao moje sve sifre koje koristim a nisam uspeo trazio mi je broj i kada udjem da kucam broj izbaci page 404. Posto sam onda flesovso cist 8.0 miui nije mi dao da udjem na pocetni ekran vec trazio aktovaciju prilikom paljenja. I onda sam uspeo da izbegnem aktivacihu stavljanjem prvog miui 7.2 za njega. Eto ako ima jos nekih nejasnoca nrka mi javi neko. Btw zena od koje sam uzeo telefon doticna iz NS-a danas mi je rekla da nece da mi uvazinreklamacijum

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Kupio sam telefon i imao je na njemu miui v7.3 updejtovao sam kasnije 8.0.5 i nije bilo problema u medjuvremenu sam ubacio moj mi nalog i radilo je lepo do odprilike sinoc, a onda je pocelo da mi izlazi obavestenje za mi nalog ali za neki drugi mi nalog koji sam prvi put video tada.
kada sam otvorio to tamo trazilo mi je sifru za aktivaciju. Posto sqm probao moje sve sifre koje koristim a nisam uspeo trazio mi je broj i kada udjem da kucam broj izbaci page 404. Posto sam onda flesovso cist 8.0 miui nije mi dao da udjem na pocetni ekran vec trazio aktovaciju prilikom paljenja. I onda sam uspeo da izbegnem aktivacihu stavljanjem prvog miui 7.2 za njega. Eto ako ima jos nekih nejasnoca nrka mi javi neko. Btw zena od koje sam uzeo telefon doticna iz NS-a danas mi je rekla da nece da mi uvazinreklamacijum

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Jel mozes sada da se ulogijes na tvoj acc? Sa tim romom ne mozes otkljucati bootloader.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
@vladat1
Samo si zaboravio napomenuti da si narucivao u austriju i da si na tih 110€ platio 20tak € dhl ili se varam?

Upravo tako. Čak mi je u jednom trenutku i palo na pemet da preprodajem :), ali krastavac. nisam ja za prodavca :)
 
Jel mozes sada da se ulogijes na tvoj acc? Sa tim romom ne mozes otkljucati bootloader.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Da mogu i mogu da koristim telefon normalno na ovom romu, ali cim uradim update odmah bi se zakljucao. Pa zato ne znam sta i kako dalje

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Probaj update na global developer, nista te ne kosta.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Probaj update na global developer, nista te ne kosta.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

ok hvala jedini si ti voljan da pomognes javljam sta ce da se desi, nego nije problem otkljucavanje bootloader nego me plasi ovo za mi nalog.
ubacio sam poslednji developer rom opet mi trazi aktivacijju...
 
Možda ti ovo pomogne "we've add a feature that needs users to enter their Mi account info to use the phone after doing a full wipe. But if an ill-intentioned person knows how to use fastboot method to flash ROMs, this will not stop him/her from gaining control of the phone."

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Volume up i power, ne znam zasto pise down na sajtu.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Možda ti ovo pomogne "we've add a feature that needs users to enter their Mi account info to use the phone after doing a full wipe. But if an ill-intentioned person knows how to use fastboot method to flash ROMs, this will not stop him/her from gaining control of the phone."

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

pa ajde kako to da zaavrsim znaci stvarno ne znam sta vise da radim bukvalno nov telefon. bacen.
 
Mijalko, ako si koristio MiFlash onda si koristio fastboot metod. Ako nisi, pogledaj post 1808.

Mislim da ti Xiaomi baš i neće pomoći:
http://en.miui.com/thread-360999-1-1.html
Mada možeš da probaš preko mail adrese odavde
http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=22666&highlight=delete+account

Pogledaj ovo:
https://m.reddit.com/r/Xiaomi/comments/4t2tpn/help_removing_sign_in_to_your_mi_account_prompt/

Dobio si korišćen telefon i prvi vlasnik treba da ubaci svoj password, a zatim treba da preregistruješ telefon na svoj nalog. Ovo je izgleda bilo bagovito u nekim verzijama. Ja sam to uspešno uradio (nadam se :) ) kada sam od deteta nasledio telefon sa MIUI 8.0.1. Ali ja sam imao njen password.

Možda možeš da uradiš unlock BL-a nezvaničnom metodom (koja ima svoje potencijalne probleme, informiši se prvo)
http://forum.miui.co.in/showthread.php?t=35165
 
Oce kolega da uzme ovaj fon, pa ga interesuje da li na ovom global romu ima srpski jezik?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Kod mene na global developer ima srpski.

Sent from my Redmi Note 3
 
I na Resurrection Remix romu ima srpski jezik...

Sent from my Redmi Note 3 Pro
 
Kod mene na Global Stable, nema srpski jezik.
BTW, kako mogu da vidim koliki je ukupan talk time na telefonu kao i koliko mi razgovori troše bateriju od punjena do punjenja?
 
Mijalko, ako si koristio MiFlash onda si koristio fastboot metod. Ako nisi, pogledaj post 1808.

Mislim da ti Xiaomi baš i neće pomoći:
http://en.miui.com/thread-360999-1-1.html
Mada možeš da probaš preko mail adrese odavde
http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=22666&highlight=delete+account

Pogledaj ovo:
https://m.reddit.com/r/Xiaomi/comments/4t2tpn/help_removing_sign_in_to_your_mi_account_prompt/

Dobio si korišćen telefon i prvi vlasnik treba da ubaci svoj password, a zatim treba da preregistruješ telefon na svoj nalog. Ovo je izgleda bilo bagovito u nekim verzijama. Ja sam to uspešno uradio (nadam se :) ) kada sam od deteta nasledio telefon sa MIUI 8.0.1. Ali ja sam imao njen password.

Možda možeš da uradiš unlock BL-a nezvaničnom metodom (koja ima svoje potencijalne probleme, informiši se prvo)
http://forum.miui.co.in/showthread.php?t=35165

imam trenutno global rom 7.2.5.0 i neoficijalno otkljucan bootloader, i on radi ali ja da updejtujem ne smem, recovery fabricki nece, a evo sta su mi poslalli iz xiaomia
Hi Marko,

Welcome to Xiaomi Customer Support!

Thank you for showing interest and belief in our Brand.

I understand your concern and regret the inconvenience you have experienced. I would request you to remove the SIM cards from your device and follow the below mentioned steps, if your boot-loader is already unlocked to resolve your issue:

Backing up data: Please do noted that do not create backup of Mi account:
Connect your Xiaomi device to your computer.
Open Mi PC Suite and click Backups.
On the Back up this device window, you can see the time & date of your last backup. Click Back up Now.
When the backup finishes, you can click the View backup file link to open the folder that save all your backups. Simply click OK to close the window.

Apart from that, I would like to inform you that, you can save that backup to any preferable path, you can do so by following below mentioned steps:
Open Mi PC suite
Select Gear Icon (settings)
Select storage
Under save to, choose any preferable path

Wipe all data:- Please do noted that from this step touch will not work in the phone. Moving up and down will be done by volume up button and volume down button and selection will be done by power button.
Power off the phone.
Press power button and volume up button together.
Select "English" option.
Select "wipe and reset" option.
Select "wipe all data" option.
Select "yes" option.
Select "back" option when it happens up-to 100%.

I would request you to follow below mentioned steps for ROM flash to resolve this issue:
Visit http://en.miui.com
Click on downloads, select appropriate model
Click on global version and download full ROM (Stable version)
Copy the downloaded zip file to downloaded_rom folder in internal storage of the device. (If you do not have the folder named downloaded_rom in your device, then request you to create new folder by this name)
Go into tools select updater
Tap on top right corner(...) and choose update package
Browse for the folder downloaded_rom and select ROM file
Tap on update

Restoring data:
Connect your Xiaomi device to your computer.
Open Mi PC Suite and click Recovery.
Select the backup file to restore, and then click Restore now.

Should you have any queries, feel free to write to us. We'll be glad to assist you further.

Thank you for being a valued customer. Have a great day.

Best Regards,
Shrangarika
Xiaomi Customer Support
 
Koliko vidim, ovo je wipe iz recovery-a, a zatim standardni fleš iz updater aplikacije. Ne kapiram kako će to pomoći ako MiFlash nije.
Ako si već otključao BL, što ne staviš neki od custom ROM-ova, pretpostavljam da si ga zato otključao.
 
Ovo je Pro model, ti imas obican..tj.MTK.
U sustini ovako treba, ako imas offical rom, ali cisto sumnjam da je taj kod tebe zvanicni.
Ova varijanta preko Update aplikacije radi i na MTK i na SD verziji ukoliko vec imas offical rom.
Ukoliko imas kuvani, onda mora da se radi preko SP FLASH tool...
Mada ja ti ne bih preporucio offical MIUI 8 jer je pun kineskog bloata i nema google apps, bolje ubaci neki Xiaomi.eu rom ili Epic rom.

Sent from my RN3 Pro
 
Poslednja izmena:
Ja sam uspeo na kate model da ubacim cm13 i twrp bez otključavanja bootloader-a.
Za sad sve radi super.

Sent from my Redmi Note 3
 
Nazad
Vrh Dno