Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 3

Pre par dana kad sam gledao imalo je za 180 na kp.

mi4c/miui8

Meni jutros donio kurir, sa KP uzet za 175€ + 260 dinara shipping. Istina, dođe preloadovan sa kineskim softverom, ali nikakav problem.
 
Koja boja? Zlatna?

Sent from my RN3 Pro
 
Da, pošto mi je manje više svejedno. :D
 
Pa oni su i u nabavci jeftiniji.Crni nema za te pare.Samo crni priznajem ;)

Sent from my RN3 Pro
 
Malo je reci da sam odusevljen telefonom, radi kao zmaj.

Stigao iz Madjarske.

Screenshot_2016-10-20-18-33-10_com.android.settings.png
 
Ne bih da te razocaram, ali imas custom rom...nemas OTA update...

Sent from my RN3 Pro
 
baterija na mini8 8.0.5.0 izdrzi tek dan i nesto uz sot 4,??? a na mini 7 4 dana i 6 sota.Sta raditi? Jel se mogu vratiti na 7 i kako?
 
Naravno da moze.Post #1808.
Samo skines rom koji zelis.I posle ugasis automatski update.

Sent from my RN3 Pro
 
baterija na mini8 8.0.5.0 izdrzi tek dan i nesto uz sot 4,??? a na mini 7 4 dana i 6 sota.Sta raditi? Jel se mogu vratiti na 7 i kako?
 
Zadnji Global Dev 6.10.13 probaj. Lepo se ponasa.

Sent from my RN3 Pro
 
Niko ne cita sta pisem.... Ali ajde opet cu.

Ko ima zvanican(official) ROM moze da proba prelazak na developer ROM tako sto isti skine sa MIUI sajta u zip formatu, kopira na telefon, pokrene Updater aplikaciju na telefonu, tapne u gornem desnom cosaku tri tackice,Choose zip, izabere taj ROM sto je skinuo i ako prihvati sve ce sam odraditi.
U slucaju kada izbaci da ne moze da verifikuje, onda mora fastboot rom i upustvo #1808.
Opet napomena, postuj sve iz upustva #1808.
Ko ima kuvani, tj.custom rom mora odmah uputstvo iz posta # 1808.

Posle ubacivanja zvanicnog, radi OTA update i na Global Stable i Global Developer.

Sent from my RN3 Pro
 
Kako sabija baterija na cm13 :)
Screenshot_20161020-214419.pngScreenshot_20161020-214426.pngScreenshot_20161020-214433.png
 
Citam kide sve sto napises...ali sam laik,i ne mogu da pohvatam sve.jer mi je ta materija nepoznata.i hvala ti...pokusacu
 
Slucajno sam obrisao sve slike iz telefona, jel postoji neki nacin da bar vratim slike sa kamere?
 
Imas na PS par app za tu namenu, nisam nikada testirao jel su funkcionalne..Znam da je preko kompa mnogo tesko vratiti sa fona...
Search-uj na PS "restore pictures" termin...pa probaj...

Sent from my RN3 Pro
 
@dadel71
Ja sam ih odatle i obrisao :wall:

Imas na PS par app za tu namenu, nisam nikada testirao jel su funkcionalne..Znam da je preko kompa mnogo tesko vratiti sa fona...
Search-uj na PS "restore pictures" termin...pa probaj...

Sent from my RN3 Pro

skinuo neku, povratio sam vecinu slika, ali u mnogo losijoj rezoluci
 
Ti si vetovatno vratio one "male slicice" sto galerija sama pravi, kada udjes u neku gallery app da vidis sve slike u albumu.
Nisi vratio originalne slike, zato ti je losa rezolucija...

Sent from my RN3 Pro
 
Zato lepo postoji google photos , i vise ni ne brinem o slikama

Sent from my Nexus 7 2013 using Tapatalk
 
Imaš cloud.mail.ru 25 gb free, skineš app i odmah imaš na još jednom mestu bekap u oblaku. Ja sa ubo kad je bila neka promocija i imam 1Tb free skladišta.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Meni nije jasan prelazak sa global roma na developer preko telefona bez kompa, posto to kad odradim neće da mi verifikuje zip i tu stane inače imam miui 8.0.5.0

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
@mijalkocar moraš odraditi taj prelazak po uputstvu iz #1808 posta. Ni meni nije htio verifikovati zip pa sam morao ovako...

Elem, juče sam smarao Kidencea čitav dan, [emoji1] i zahvaljujući njemu uspio sam nabaciti zvanični CM na RN3pro... Zabrljao sam samo tako, pogotovo predhodno veče... [emoji1]
Kidence, hvala opet! [emoji1]

E, CM je odličan što se tiče brzine i baterije, a i meni najviše leži jer ga koristim već par godina... S obzirom da je telefon novijeg datuma proizvodnje, avgust 2016, očekivao sam da će biti i problemčića zbog nekih hardwareskih komponenti... Odmah sam vidio da FP ne radi uopšte, nije ponudio ni da ga podesim pri prvom pokretanju i nema ga nigdje u podešavanjima! Znači kao da ne postoji... Drugo, kad izađem iz zone wifi-ja, ne aktivira mobilni internet, ostanem ofline, pa moram ili uključiti i isključiti airplane ili promjeniti preferiranu mrežu 2g, 3g. Ovo mi se dešavalo i na LG G2 u nekim ranijim verzijama CM-a...i treća stvar koju sam primjetio je da se ponekad desi kad uzmem telefon koji miruje, znači ekran ugašen, kliknem na dugme da ga upalim, i ekran baguje, treperi, boje se kao izmješale. Onda par puta ugasim i upalim ekran i on dođe sebi... To mi se dva puta desilo... Inače baterija zlo, jutros skinuo tel sa punjača, čitav dan čačkam, instaliram aplikacije, doduše uglavnom sam na wifi... I evo sad 51 posto baterije a screen on 6 sati i par minuta...
MIUI je sasvim ok, ali ne mogu podnijeti, reklame, slab MT, prevelak dpi, widgeti koje koristim su polufunkcionalni... itd... Eto kratki izvještaj... [emoji1]
 
Resenje Radon 2.8 ili 2.9... Probaj, opet ne slusas :) :) :) Radon ima fix za FP...a te bagove koje si ti primetio nemaaaa :)

Sent from my RN3 Pro
 
Poslednja izmena:
Kada te pita koji fp imas, idi na Goodix ... Ostalo po volji :)

Sent from my RN3 Pro
 
Vrh Dno