Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 3

U pravu si, tek sada izučavam malo dublje tematiku..bar na AE, ova Cobao serija mi izgleda jedina brendirana ,Kineska, varijanta. Gledam da može da se montira na više površina.. staklo/plastika/+punjač da ima.
 
Stigao mi neki apdejt u nedelju.. I od tada mi tel pobrljavio.. Puca mreza, guta bateriju... Ima li neko problema?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Stigao mi neki apdejt u nedelju.. I od tada mi tel pobrljavio.. Puca mreza, guta bateriju... Ima li neko problema?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Meni, od kada sam instalirao 8.5.2.0, češće puca mreža i često moram restartovati telefon da se ponovo poveže (paketni podaci).

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ja sam Miui davno batalio. Šteta ga je koristiti pored toliko dobrih custom romova.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Meni, od kada sam instalirao 8.5.2.0, češće puca mreža i često moram restartovati telefon da se ponovo poveže (paketni podaci).

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Kod mene je na 8.5.2.0 radio bez problema.. Nego mi u subotu dodje 8.5.3.0 i od tad katastrofa.. Valjda ce zakrpiti..

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ja sam Miui davno batalio. Šteta ga je koristiti pored toliko dobrih custom romova.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Pa ne znam.. Meni je miui sasvim ok do sada radio, bez bagova, stabilno, baterija dobra.. Ono ubacis karticu i vozis! A nisam nesto ni strucnjak a nemam ni vremena da ga menjam.. :-(

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Sinoć sam, posle dužeg vremena, doživeo preumljenje na MIUI 7.10.12 , čisto da proverim da nisam nešto propustio i ubrzo udario come back@RR20171015. Ne bih ja tu ništa dirao.

Sent from my Redmi Note 3 Pro [kenzo] using Tapatalk
 
Nadula se fabrička baterija i kupio ovu od 10$.

Traje jedva dan.

Jel zna neko gde mogu kupiti original?

Svuda se prodaju ove od 6-12$

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
15xl7ys.jpg

Battery optimizacija odradjena, Google play servis je po default-u otključan u RR, nema potrebe za dodatnim patch-ovanjem kako bi se omogućio pristup servisu.
2qsyohh.jpg

1zwf886.jpg


Servise sam ostavio da divljaju u pozadini..
Mislim da mi najveći wakelock pravi Lux Auto Brightness aplikacija, jer na osnovu lokacie meri kada je dan, kada noć..jer koristim Dynamic/Smart preset.
Na listu su i Tt, Skype,Whatsapp..
Pored toga, Google play service je u kooperaciji sa gorepomenutim aplikacijama, plus njegove Google aplikacije, kad se sve sabere..da poisključujem sve to, dobio bih 12h SOT/1.5-2dana.
vnf9fp.jpg

mk938.jpg


23hazpk.jpg


Utegao sam samo kernel onako kako meni odgovara, ubio background aplikacije koje ne koristim frekventno.
Lokacija jednim delom dana isključena, drugim delom dana na high ili Battery save.
BBS nisam proveravao šta pravi wakelocks u pozadini.

Kakva je situacija kod vas, uz obzir da je vreme da se prelazi na RN5Plus ?
 
Poslednja izmena:
@Kidence ili neko drugi
Kako da provjerim koji modem mi je u telefonu,i odakle da skinem par nekih modema da probam oce li pomoci u resavanju loseg signala.

Sent from my Redmi+Note+3 using Tapatalk
 
Skines rom, ekstraktujes ga i iz foldera firmware izvuces fajl NON-HLOS.bin... Ubacis tel u fastboot i iz adb-a flesujes taj fajl

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ispao mi je telefon i od tad je prestao da radi glavni mikrofon. Sta mislite, jel se samo otkacio? da ga otvaram pa da probam da namestim, vidim i neke klipove po YT. Deluje mi da je lako da se namesti
 
Možeš da probaš. Jesi li ga ikad otvarao?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Jesam danas, ali nisam uspeo da odsrafim one male srafove sto drze donju plastiku, pa nisam ni uspeo da dodjem do mikrofona. Moracu da nadjem neke manje srafcigere
 
Meni stiže sutra novi mikrofon, pa ću da zamenim sve. Da li ti mikrofon ne radi uopšte, ili samo radi slabije?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Meni stiže sutra novi mikrofon, pa ću da zamenim sve. Da li ti mikrofon ne radi uopšte, ili samo radi slabije?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Ajde sibni link toga sto si purucio, i kad stavis javi radi li sve ok, cuju li te ovi sa druge strane. Ja sam porucio ovo, ali me narod u 70% slucajeva katastrofa cuje ili ne cuje uopste
http://s.aliexpress.com/3YziQbmy

Sent from my Redmi+Note+3 using Tapatalk
 
Ajde sibni link toga sto si purucio, i kad stavis javi radi li sve ok, cuju li te ovi sa druge strane. Ja sam porucio ovo, ali me narod u 70% slucajeva katastrofa cuje ili ne cuje uopste
http://s.aliexpress.com/3YziQbmy

Sent from my Redmi+Note+3 using Tapatalk
I tebi je bio crk'o mic, pa si uzeo novi? Meni mic radi, ali izuzetno slabo, moram doslovno da vičem u telefon kako bi me čuli. Mada, ne sećam se da mi je ispao, a i ima silikonski bumper. Od letos imam problem, držao sam ga u par navrata na kratko u džepu (jedva) mokrog šortsa za kupanje, ali ne verujem da je to moglo da ošteti mic.
Ono što znam je da problem nije softverske prirode, mnogo toga sam pokušao, razne rom-ove i verzije androida, ali bez uspeha...

Ovaj sam ja poručio:
http://s.aliexpress.com/IfYfqI7B


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
I tebi je bio crk'o mic, pa si uzeo novi? Meni mic radi, ali izuzetno slabo, moram doslovno da vičem u telefon kako bi me čuli. Mada, ne sećam se da mi je ispao, a i ima silikonski bumper. Od letos imam problem, držao sam ga u par navrata na kratko u džepu (jedva) mokrog šortsa za kupanje, ali ne verujem da je to moglo da ošteti mic.
Ono što znam je da problem nije softverske prirode, mnogo toga sam pokušao, razne rom-ove i verzije androida, ali bez uspeha...

Ovaj sam ja poručio:
http://s.aliexpress.com/IfYfqI7B


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Meni je mic OK, ali imam problema sa punjenjem telefona, pa probah sa ovim. Ajde kad taj namontiras javi jel sve ok, pa da porucim opet.

Sent from my Redmi+Note+3 using Tapatalk
 
Ja napravio mikrofon, otvorio telefon i stavio papiric izmedju one donje plastike i mikrofona. Samo sto sam s**** fingerprint. Ne znam ni sam kako, otvarao sam ga jedno 10 puta i zadnji put kad sam vratio, ne radi mi fp :(
 
Montirao sam novi mic, tj. plastiku sa mic-om i ulazom za punjenje. Loš je zvuk mikrofona, šušti I tiho se čuje. Neki ljudi se žale da me čuju loše, neki nemaju zamerki - bolje je nego što je bilo, ali je daleko od dobrog :(

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Montirao sam novi mic, tj. plastiku sa mic-om i ulazom za punjenje. Loš je zvuk mikrofona, šušti I tiho se čuje. Neki ljudi se žale da me čuju loše, neki nemaju zamerki - bolje je nego što je bilo, ali je daleko od dobrog :(

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Znaci ni ti nisi imao srece sa tim, pih.

Nego zna li neko kako da obrisem ili bar disable-ujem ovaj Smart Assistant ili Quick Card, jutros mi se instalirao Global 7.11.6 i nikako da nadjem opciju da maknem to.

Sent from my Redmi+Note+3 using Tapatalk
 
Nisam... Sinoć sam jedno dva sata pokušavao razne kombinacije sa mikrofonom, skidao plastiku, pritiskao, čistio, stavljao papiriće, ali kako bih zatvorio telefon, tako bi zvuk mikrofona izgubio na kvalitetu. Uz sve navedeno, čini mi se da mi je prijem mreže sada nešto lošiji, sa prethodnom pločicom sam imao 4/4 linije na signal bar-u, sad imam 3/4...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Što ne pitaš onog lika sa KP koji prodaje RN3 za djelove (crkla ploča) da ti proda samo to što ti treba? Kontam da je original bolje, iako je polovno.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Od zadnjeg apdejta, Redmi Note 3 SE, mreza mi je poludela.. Doduse i ispao mi je u medjuvremenu.. Ali tel je POLUDEO, mreza konstantno puca, menjao sam i karticu i nista.. A samim tim i baterija se topi.. Imate li neki predlog? Resenje? Inace na Miui sam.. Da li ga skidati? I sta preporucujete?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nego zna li neko kako da obrisem ili bar disable-ujem ovaj Smart Assistant ili Quick Card, jutros mi se instalirao Global 7.11.6 i nikako da nadjem opciju da maknem to.

Sent from my Redmi+Note+3 using Tapatalk

I ja sam pokušavao ali nisam mu doakao da ga sklonim. Ako se promeni launčer trebalo bi i taj asistent da nestane? Totalna glupost...
 
Mali update - najzad sam uspeo da popravim mikrofon. Nov mikrifon možda nisam morao ni da kupujem, nego je bilo dovoljno samo da stavim papirić/kartončić na kontakt gde se spaja ta donja pločica sa telefonom (ne zamerite na nestručnoj terminologiji) dakle iznad mikrofona, a ne na sam mikrofon, kao što sam bio našao na YouTube i po forumima. Evo korisnog video tutoriala - https://youtu.be/n2d8s5UhIaw

Međutim, sad ostaje drugi problem - 3g prijem mreže je nešto lošiji nego inače. Ne znam šta mogu da uradim po tom pitanju [emoji55]

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Mali update - najzad sam uspeo da popravim mikrofon. Nov mikrifon možda nisam morao ni da kupujem, nego je bilo dovoljno samo da stavim papirić/kartončić na kontakt gde se spaja ta donja pločica sa telefonom (ne zamerite na nestručnoj terminologiji) dakle iznad mikrofona, a ne na sam mikrofon, kao što sam bio našao na YouTube i po forumima. Evo korisnog video tutoriala - https://youtu.be/n2d8s5UhIaw

Međutim, sad ostaje drugi problem - 3g prijem mreže je nešto lošiji nego inače. Ne znam šta mogu da uradim po tom pitanju [emoji55]

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Probah i ja sa papiricem ali ista stvar kod mene i dalje me druga strana cas cuje cas ne.

Sent from my Redmi+Note+3 using Tapatalk
 
Probah i ja sa papiricem ali ista stvar kod mene i dalje me druga strana cas cuje cas ne.

Sent from my Redmi+Note+3 using Tapatalk
Ja sam sad već prilično očajan - kako mi je stigla nova ploča sa mic-om i konektorima tj. kako sam je stavio, tako sam primetio da mi je 3G prijem slabiji u proseku za crticu. U hodniku zgrade sad ne bih ni imao mrežu, iako sam ranije imao po crtu-dve. 4G prijem nisam isprobavao, jer sam u paketu koji nema mogućnost korišćenja 4G mreže. Sa novom mic pločom mikrofon sam bio uspeo da napravim da bude nešto funkcionalniji, uz pomoć onog fazona sa papirićem iznad flat kabla. Međutim, slab 3G signal me je toliko frustrirao da sam na kraju vratio staru mic ploču, kod koje fazon sa papirićem ne radi. Sve mi se cini da je sam mic ok na obe ploče, ali da se donji kraj flat kabla koji povezuje mic sa matičnom pločom sje*bao. Ne znam više šta da radim...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Svaki put kad povezem tel sa pc-jem, trazi mi da izaberem izmedju charging i file transfer.
Da li mogu nekako da namjestim da mi automatski radi na file transfer?
Probao sam USB debbuging ali nije tako.
 
Nazad
Vrh Dno