Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 3

Nabavio sam ovaj telefon i zadovoljan sam, jedini problem koji imam je sa baterijom. Za sada je slabija nego na G Pro 2 koji sam koristio pre toga što ne bi smelo da se dešava, upotreba je slična. Koliko sot-a izvlačite i koji je najbolji rom kad je baterija u pitanju? Samo da nije MIUI. Trenutno koristim nitrogenOS.
Redmi Note 3 Pro (2/16gb) je u pitanju

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Custom romovi su definitivno lošiji što se baterije tiče. Tu je MIUI neprikosnoven, nažalost.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
E šteta.. Čak je i kamera sa Google hdr+ skroz korektna

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Meni je izvlačio bar 7 h SOT sa RR. Sa MIUI od 8 naviše.
 
Meni je izvlačio bar 7 h SOT sa RR. Sa MIUI od 8 naviše.
Toliki sot kod mene je misaona imenica, ne znam do čega može biti problem. Gurao sam oko 3,5-4h 3g/wifi otprilike 50/50. Ne znam u čemu može biti problem

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
otisla baterija, popustila

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Zar može toliko za manje od godinu dana da popusti?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
moze, i meni je.. to je dug period za bateriju.. nista na telefonu nisam dirao od pocetka je na fabriskom OS... ali nakon 11.5 meseci bar 30% krace drzi

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Izasao miui 9 developer za rn3 sd i mtk

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Jel to Android 7 ili 6?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Pfff 6.0.1, nisam primetio skoro nikakvu razliku i da nisam ovde pročitao ne bih ni znao da se ažurirao na Miui 9. Sad tek kad sam ga malo pročačkao primetim par izmena. Sve u svemu bezveze, valjda cemo dobiti i 9-ku sa Nugatom, mada posle ovoga čisto sumnjam.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Da li kada slikate nocne fotografije sa svojim Rn3 i onom google HDR+ kamerom, da li slike imaju mnogo suma tj. da li se na mracnim delovima pojavljuju kao sitne "zvezdice" (bele tackice)?

Sent from my Redmi Note 4X
 
Da li kada slikate nocne fotografije sa svojim Rn3 i onom google HDR+ kamerom, da li slike imaju mnogo suma tj. da li se na mracnim delovima pojavljuju kao sitne "zvezdice" (bele tackice)?

Sent from my Redmi Note 4X
Pojavljuju se ali u većini slučajeva nestanu kada se završi HDR+ obrada, mada sam primetio da nekad i posle obrade ostanu te zvezdice na slici

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Posle godinu i par meseci savršenog rada, prvi put počinje polako da štuca. Verzija je 2/16, dosta u nazad prijavljuje malo prostora, ponudi clean, odradim i tako u krug. Nije rootovan telefon, stable fabrički rom, poslednji, da ne gledam brojeve...
Uradio bih factory reset, ali imam veoma bitnih stvari u telefonu, i veoma mi je važno da sve posle radi (podešavanja outlooka, raznih accounta, nekih softvare za kamere...)
Da li možete da preporučite neki dobar backup softwre, ili da radim sa ovim sa telefona, i da li mi ostati baš sva podešavanja koja sam imao?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Portovana Miui kamera verzija 1.0 za custom romove, pravac RN4 tema pa probajte. Ako neko ima MM custom rom ako moze da proba i da vidi da li radi i na 6.0 androidu. Ps, setujte permissions rucno kako bi kamera uopste funkcionisala.
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?p=5228015
Sent from my Redmi Note 4X
 
Poslednja izmena:
Radi kamera na lineage os 14,1

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Posle godinu i par meseci savršenog rada, prvi put počinje polako da štuca. Verzija je 2/16, dosta u nazad prijavljuje malo prostora, ponudi clean, odradim i tako u krug. Nije rootovan telefon, stable fabrički rom, poslednji, da ne gledam brojeve...
Uradio bih factory reset, ali imam veoma bitnih stvari u telefonu, i veoma mi je važno da sve posle radi (podešavanja outlooka, raznih accounta, nekih softvare za kamere...)
Da li možete da preporučite neki dobar backup softwre, ili da radim sa ovim sa telefona, i da li mi ostati baš sva podešavanja koja sam imao?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Koliko se sećam, sa fabričkim bekapom ti neće ostati sva podešavanja, mada sam ga baš davno koristio. Bez root-a teško da ćeš moći to da napraviš. Mislim da Helium bekap može dosta toga da odradi i bez root-a, ali ne sve. On ume da bude zeznut za aktiviranje (trebaju drajveri na kompu), Titanium bekap uz root može skoro sve, ali neke aplikacije ni on ne može (home banking, viber).
 
Ćao, drugari. Dugo već imam trojku i radi izvrsno. Problem koji mi se javlja u poslednjih mesec dana je vezan za third party muzički player da play stora. Naime, nakon što zaključam telefon dok slušam muziku preko sluški, nakon par sekundi MiUI izbaci plejer iz RAM-a i muzika se prekine. Slično mi se dešavalo Isa fabričkim plejerom, doduše ređe. Sve dozvole su date aplikaciji, stavljena je u autostart, zaključana u RAM-u, ali problem ostaje. U pitanju je model 2/16 pro i MIUI 9 developer, mada ista je situacija bila i na pređašnjoj verziji. Ako je negde bilo pomena o tome, ja se izvinjavam. Živi bili!
 
Hvala Cisco, probaću nešto od toga.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Od jutros mi se javlja problem da nece da se poveze na mob.internet. zapravo samo par puta sam uspio i to na neko kratko vrijeme i opet se iskljuci sam. Probao sam da restartujem telefon,ali nije dalo rezultata. Takodje sam vadio i vracao kartice bez uspjeha

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
polako.. to je do mreze.. resstartuj fon pa probaj nakon 5 min.. isto mi se desava 1 mjesecno

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ciknuo mi se kabal za punjenje, mislio sam poruciti neki sa neta.
Ali me zanima, dali ce biti drugacija voltaza ili ista kad ga prispojim na onaj adapter?
Jer kada punim u druge uvek mi drugacije puni nego na original punjac pa nzm.
I ako moze neko strucnije da mi objasni zasto je to.
 
Od jutros mi se javlja problem da nece da se poveze na mob.internet. zapravo samo par puta sam uspio i to na neko kratko vrijeme i opet se iskljuci sam. Probao sam da restartujem telefon,ali nije dalo rezultata. Takodje sam vadio i vracao kartice bez uspjeha

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Mts?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Drugari, uhvatila me kisa danas, telefon se nakvasio i ne radi touch, displej radi, sve ostalo radi ali touch ne. Ugasio bih ga da se osusi ali ne mogu bez toucha.

Jel znate neki servis u Novom Sadu gde bih mogao da odnesem i da li se isplati popravljati? Hvala
 
Drugari, uhvatila me kisa danas, telefon se nakvasio i ne radi touch, displej radi, sve ostalo radi ali touch ne. Ugasio bih ga da se osusi ali ne mogu bez toucha.

Jel znate neki servis u Novom Sadu gde bih mogao da odnesem i da li se isplati popravljati? Hvala
Stavi telefon u pirinac preko noci da izvuce vlagu, pa vidi sutra da li radi

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Drzi malo duze power dugme i ugasice se. Ostavi ga malo da se prosusi i proradice,tako se meni desilo na mtk verziji,zena prosula vodu po njemu,ostavio ga preko noci i proradio najnormalnije...

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno