Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 3

Kako da uklonim crvene linije koje se pojavljuju dok kucam tekst?
U google tastaturi sam sve isključio što može da se isključi.
Dok sam bio na stable rom, sredio sam tako što sam deinstalirao novu verziju google tastature. Ovde tu opciju nemam.
Prvi put da ne mogu da rešim ovaj problem

Screenshot_2016-12-09-12-44-03-684_com.android.vending.png
 
@weltschmertzz A da kojim slucajem ne koristis neku aplikaciju za kontrolu ekrana tj. brightness-a, ako koristis nju stopiraj... Eto, mozda nekim slucajem

Sent from my Redmi Note 3 Pro
 
Poslednja izmena:
Dva nacina, preko ADB-a ugasis spell checker ili izaberes Alphabet i nece da podvlaci. ;)

Sent from my Redmi 4 prime
 
@weltschmertzz A da kojim slucajem ne koristis neku aplikaciju za kontrolu ekrana tj. brightness-a, ako koristis nju stopiraj... Eto, mozda nekim slucajem

Sent from my Redmi Note 3 Pro

Ništa od toga. Video sam i ja to na Google-u, da su pominjali tako neke aplikacije koje mogu da prouzrokuju.
Sve sam poisključivao ali ne mere :)
Izgleda ću ponovo da ga gazim sa sve full format.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Mislim da je ovo prvi Kinez koji je toliko jeftin a da je dobio skok u android verziji :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ja probao setovanja, ali kad stavim "Razmere animacije prozora, prelaza i razmere trajanja" na 5x, telefon totalno uspori, prosto se vuče, tako da sam vratio na 1x i sad je brz i ok je.
 
0.5x, ne 5x

Sent from my Redmi 4 prime
 
Ja probao setovanja, ali kad stavim "Razmere animacije prozora, prelaza i razmere trajanja" na 5x, telefon totalno uspori, prosto se vuče, tako da sam vratio na 1x i sad je brz i ok je.
Poenta je da stavis na .5x=0.5x


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nego, nevezano za temu, da li mi verujete da sam se rešio miša, koji nije hteo da se navuče na zamku (na lepak), tako da sam instalirao onu aplikaciju i stavio na 10 khz.Miš je jednostavno nestao posle par dana mojih muka sa njim, nema ga više ni njega ni njegovih govanceta.Znam da zvučnik možda nije u stanju da emituje tu frekvenciju, ali kad se to uključi iritira do jaja.Miša jednostavno više nema.
 
Lol

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Stigao apdejt za global stable
Screenshot_2016-12-09-21-04-37-540_com.android.updater.pngScreenshot_2016-12-09-21-09-14-946_com.android.updater.pngScreenshot_2016-12-09-21-09-47-584_com.android.updater.pngScreenshot_2016-12-09-21-09-59-774_com.android.updater.pngScreenshot_2016-12-09-21-10-08-946_com.android.updater.png
 
Ista situacija je i kod mene, uspe da se konektuje na 4G ( ali sam nedostupan ) samo kada je wifi upaljen.

Pozvao sam korisnički servis i nakon što sam ih ubedio da ipak imam Net paket aktivirali su 4G koji će biti aktivan u najkraćem mogućem vremenu...

Da li si uspeo mozda da nateras net karticu da radi u 4G modu? Ja sam probao sve zivo i nisam uspeo. Druga mts kartica sa mix paketom mi radi u RN3SE bez problema u 4G, ovu kad ubacim nece i nece :( A sto je najgore, kad je ubacim u mifi, radi 4G bez problema. Kao da je nekako blokiran 4G na njoj kad se koristi u telefonu, tj dozvoljen samo kad se ubaci u modem/ruter.

EDIT: RESIO SAM PROBLEM! Ako zelis da koristis data karticu u fonu, moras da promenis default APN na "3gnet" i obrises proxy i port. Cim sam to uradio, nasilno sam ponovo pokusao da se konektujem na 4G i sve je proslo ok. Posle toga vratio na automatski i povezao se sam na 4G. Upalio speedtest, sve ok. Restartovao fon, 4G i dalje tu :D
 

Prilozi

  • Screenshot_2016-12-10-10-34-28-103_org.zwanoo.android.speedtest.png
    Screenshot_2016-12-10-10-34-28-103_org.zwanoo.android.speedtest.png
    945.7 KB · Pregleda: 123
Poslednja izmena:
Jedan mali hint..
Kome nije stigao update juce, a na dev rom-u je, neka ode u dev.options i neka upali MIUI optimizaciju(ako je gasio) odradi update i posle opet ugasi optimizaciju.Nece da radi OTA update kada je optimizacija ugasena.

Sent from my Redmi 4 prime
 
Jedan mali hint..
Kome nije stigao update juce, a na dev rom-u je, neka ode u dev.options i neka upali MIUI optimizaciju(ako je gasio) odradi update i posle opet ugasi optimizaciju.Nece da radi OTA update kada je optimizacija ugasena.

Sent from my Redmi 4 prime
Hvala na savjetu, nisam ni znao da je izašao update, čim uključih MIUI Optimization pojavio se.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Misliš na 8.6.12.8? Odradio sam prije gašenja optimizacije.
 
Cek, jel sad taj 8.1.1.0 global stable tj. MM rom i mora li se ceo rom download ko je imao LL?

Sent from my Redmi Note 3 Pro
 
Kako može global stable da bude nightly?
Ovo je update za develop pretpostavljam

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
OTA download je 1.3 GB i dobiješ MM, tj. ovo
Screenshot_2016-12-10-19-07-46-539_com.android.settings.png
Edit: download je jutros trajao preko pola sata
 
Poslednja izmena:
Ne valja ovaj redmi 4 nista
fa8d3f7a98bb5d67aac0e769e6e35884.jpg


Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Braćo, jel valja uzimati ovaj telefon? Mogu da uzmem za 185e. Po karakteristikama je stvarno ekstra, a trenutni telefon mi je Galaxy S3.

Ako mozete da mi napišete neke vase utiske, ima stvarno dosta strana za citanje

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
@podvarak Hvala rešen problem.

@BogdanB Za te pare je svakako odličan. Jedina mana je kamera, slike i video u noćnim uslovima ( a i u zatvorenom prostoru danju ) su katastrofa naročito video kome fps opada do 15fps.
 
Braćo, jel valja uzimati ovaj telefon? Mogu da uzmem za 185e. Po karakteristikama je stvarno ekstra, a trenutni telefon mi je Galaxy S3.

Ako mozete da mi napišete neke vase utiske, ima stvarno dosta strana za citanje

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
Najkraci moguci odgovor: Baci S3 u kantu i uzmi RN3 da progledas :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
@podvarak Hvala rešen problem.

@BogdanB Za te pare je svakako odličan. Jedina mana je kamera, slike i video u noćnim uslovima ( a i u zatvorenom prostoru danju ) su katastrofa naročito video kome fps opada do 15fps.

Hm, nisam to voleo da čujem :D posto mi lakse kada odem negde da slikam telefonom nego aparat da nosim. A S3 I dalje pravi dobre slike.
Recimo, S5 ili RN3?

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Lično ne bih nikad uzeo S5 umesto RN3 pro jer mi kamera i nije toliko bitna. Ako uzmeš polovan S5 imaćeš sporiji telefon, manji ekran, lošiji FP senzor, slabiju bateriju koja je još i maltretirana par godina i na izdisaju je sigurno. Ako ti je kamera bitna možeš da pogledaš i Mi4c koji ima odličnu kameru a košta 125e na KP.
 
Poslednja izmena:
Mislio sam novi S5.
Na tom mi se ne svidja baterija, sada dodjem kao baba neka :D
U principu, meni je 5 inca ekstra. sada vidim I Redmi 4. Sve su to lepe karakteristike ali izgleda ne pružaju bas onako kako pise

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Lično ne bih nikad uzeo S5 umesto RN3 pro jer mi kamera i nije toliko bitna. Ako uzmeš polovan S5 imaćeš sporiji telefon, manji ekran, lošiji FP senzor, slabiju bateriju koja je još i maltretirana par godina i na izdisaju je sigurno. Ako ti je kamera bitna možeš da pogledaš i Mi4c koji ima odličnu kameru a košta 125e na KP.

Imao sam Mi4c,kamera mu je maltene jedina mana a ne prednost. Sto se toga tice bolji je S5 za 2 klase,ali ga ne bih kupio nikako sad,mator je,a pretpostavljam da je j solidno skup kao nov.
 
A sta je S5 ? Mslis na mi 5S ?

Ja sam skoro koristio S3 dok sam bio bez Xiaomia . Ono je katastrofa sporo . Note 3 i kompanija slabije kamere imaju ali zato sve ostalo na nivou !
mi 4 ,5 ,5s mi note 2 su visa klasa i kostaju duplo ali i daleko bolje kamere imaju od redmi serija
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno